Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kerékpárral a járdán ?!

- - - - -

  • Please log in to reply
620 replies to this topic

#1
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,220 posts
Amíg a triál/street gépen csapattam, elenyészõ kivételtõl eltekintve a járdán mentem. Most visszanyergeltem a százezeréves Neuzer-omra (döbbenetesen szar állapotban van), újra felfedeztem az úttest, a kemény áttétel (meg egyáltalán: váltó) és a körbekörbe hezitáló gyalogosok hiányának gyönyörét. Lobog a szemöldököm is! :D

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#2
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 posts

simán járható, csak a sínpár között kell menni ;) :D

@rbalint, a szabadságon speciel pont jobb minõségû a sínnél a betony mint az úton, szóval szerintem ott középen menni a legjobb :)


Nekem azzal van bajom, amikor be kell menni a sínek közé, vagy ki kell jönni onnan. Adott esetben hirtelen, baleset elkerülése céljából. Nagy sebességnél, pl. mert megy az ember a jó üres sínen stabil 40-50-et, és egyszer csak szembejön a mentõ. Vagy a pótló busz, mert az a megállónál átmegy a másik sávba. Akkor nincs lehetõség megfelelõ szögben átvágni a sínen, fõleg ha reflexbõl rántja az ember el a kormányt... Úttesten ezzel jó eséllyel megússza a balesetet, sínen meg egyenesen bezakózik a busz / villamos / mentõ kerekei alá.

(Montival még hagyján, ott legfeljebb stabilan kell fogni a gépet...)

Na ezért nem megyek én sínen. Aki akar, menjen, de nem tudom hogy a fenti esetet akár egy sokéves tapasztalattal rendelkezõ futár hogy oldaná meg... Nekem így kezdõ városi bringásként úgy tûnik, hogy szimplán nincs megoldás.

#3
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
simán járható, csak a sínpár között kell menni ;) :D

@rbalint, a szabadságon speciel pont jobb minõségû a sínnél a betony mint az úton, szóval szerintem ott középen menni a legjobb :)

#4
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 posts

erzsébet hídtól a batyiig meg simán villamossín, mint alternatív fotózósturista kerülgetõ útvonal. azt szeressem.minimális figyeléssel lehet rajta nyugodtan, zavartalanul tekerni. bár kétszer sikerült végigsétálni is ott.

Országúti kerékkel menjen a villamossínre akinek két anyja van. Nekem egy sínes zakózás is elég volt, még szerencse hogy épp nem jött a villamos.

#5
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
amerre a városban járkálni szoktam bringával, ott nagyjából van bringaút ÉS mostanában útfelújítás. a szabadsághíd és az erzsébet híd között mi a rákért nem lehet a járdát/bringautat használni? ott tényleg elfér gond nélkül, és nem fekszik az autó kerek alá, mert ha jön a hetes busz, akkor nehéz kikerülni. villamos mellett detto, mert a sávra raktak egy palánkot, hogy a kerékpárosok azon BELÜL, védetten közlekedhessenek. a szabhídnál meg szimplán keskeny a forgalmi sáv, emiatt ott is bajos kerülni. úgyhogy aki azon a szakaszon az úttesten megy, az szarjon sünt. erzsébet hídtól a batyiig meg simán villamossín, mint alternatív fotózósturista kerülgetõ útvonal. azt szeressem.minimális figyeléssel lehet rajta nyugodtan, zavartalanul tekerni. bár kétszer sikerült végigsétálni is ott.

#6
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Gondolkodom, hogy a dörtbringára fel kellene tenni az itthon tengõdõ Magurát, vagy plazmatik pofás véféket. Azzal lehet riogatni igazán az embereket. Hangalatul melléjük megyek, és ideg fékhang. :D

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#7
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

Valami hasonlót mi is rendeltünk a CRC-rõl, meg Salának is van/volt hasonló. A delikvens mögé osonsz csendesen, rátenyerelsz, az illetõ meg kiugrik a bugyijából:D:D:D


ááá,nem szoktak:D,de azért fönt hagytam a kis cateye csengõt is a normálisabbjának aki hajlandó lemenni annak hallatán a bringaútról,ha meg nem akkor jön a Mózes:D:D:D



#8
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Jó dolog minden reggel felkúrt aggyal bemenni suliba, mert a sok bunkó gyalogos a bicikliutat használja 3-an 8 sorba menéshez. Nem gyõzök kiabálni. És akkor még a kögányok, akik nem engednek el a zebrán, pedig tolom a biciklit. De sietõsek.

De a metál + mp3 lejátszó csodákra képes. :)

Látom még nem jöttél rá, Magyarországon a kerékpárút a gyalogosoknak, babakocsiknak és parkolónak épül meg néhány bénának, akik nem mernek lemenni az útra és inkább a gyalogosok között sz.patják magukat.


A sebesség mindent megold.

 


#9
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
rakjad az úton.

#10
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Valami hasonlót mi is rendeltünk a CRC-rõl, meg Salának is van/volt hasonló. A delikvens mögé osonsz csendesen, rátenyerelsz, az illetõ meg kiugrik a bugyijából:D:D:D


#11
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
szerezz be egy ilyent,hasznos tud lenni:

http://www.chainreac...x?ModelID=20105

itt a balatonon nagyon szeretik:D



#12
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Jó dolog minden reggel felkúrt aggyal bemenni suliba, mert a sok bunkó gyalogos a bicikliutat használja 3-an 8 sorba menéshez. Nem gyõzök kiabálni. És akkor még a kögányok, akik nem engednek el a zebrán, pedig tolom a biciklit. De sietõsek.

De a metál + mp3 lejátszó csodákra képes. :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#13
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 posts
én pl a tó mellett mindig lent megyek a horgászók-futók-gyerekek között. vagy mellette a parkos részen, esetleg a járdán. de én ott ki nem merészkednék az úttestre! :D

#14
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts
Tökéletesen egyetértek az elõttem szólóval! :peace:
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#15
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,220 posts
döngetni ahol csak lehet. minden út.
nemtom ki, hogy van vele, én haladni próbálok - cirkálni este/éjjel frankó.
ha toporog a gyalogos/autós, mint a szaró galamb, pattanok az útra/járdára :)

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#16
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
..mert kisváros..
Mindenhol másképp alakulnak ki a szokások.
Eligazításnál megkapják a fõ irányt, hogy mire kell figyelni konkrétan.
..azon kívül meg mindenre amit a rend megbontásának ill. veszélyesnek ítélnek, azt meg õk döntik el mi az.
Legalábbís így gondolom.

Itt Bp.-n a járdákon sok helyen kerékpár út van kijelölve mert az úttesten hatalmas a forgalom.
Talán itt azért sem szólnak mert az sokkal nagyobb veszélyt jelentene ha a zsúfolt úttesten a száguldó autók között tekernének az emberek.
Lehet ott is menni, azért annyira nem rizikós a dolog (habár van kockázata) de sokan félnek is a forgalomban.

Vidéken kisvárosban gondolom nem olyan zsúfoltak az utak, ott jobban lehet tekerni, talán ezért lehet..

#17
Willmaker

Willmaker

    vendég

  • fórumtag
  • 202 posts
Dejó nektek,...mondom itt csak azt lesik mikor tudnak belekötni az emberbe:wtf:
Remélem elõbb utóbb leszoknak róla...:zly:

#18
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

..mert minden szarért szólnak!
(itt nálunk) Kendvenc hobbijuk a triálosokat és a streeteseket ..szogatni! :wallbange Ahelyett hogy tényleg a dolgukkal törõdnének!!!!!!!
Ez az,..ezek a rendõrök!!! (csak a helyieket jellemeztem,..mert ismerek jóarcokat is!)

Itt Bp-n nem sokat foglalkoznak a bingásokkal, szerencsére. Legalábbis nekem sohasem volt bajom velük.
Olyan volt már, amikor itt a Szentendrei úton útfelbontás volt és este sötétben jöttem a járdán akkor az egyik csomópontnál állt két rendõr és egyikük annyira nézte a lámpám fényét, hogy még be is hajolt elé.
Valami elismerõt dünnyögött.. ezzel aztán meglátnak az autósok.., ilyesmit.
Azóta a világításom tízszer erõsebb lett ahhoz képest is.
Ha erre kiváncsi vagy akkor a >> Látni & látszani! (katt rá) << topikban írok róla sokat
és vannak képek is róla ha ott visszafelé nézelõdsz.

#19
Willmaker

Willmaker

    vendég

  • fórumtag
  • 202 posts
A járdán a legélménydúsabb tekerni,...
Nem olyan veszélyes mint az úton,...nem kell azon parázni hogy átmegy a hátamon egy román kamion...
És még énsem okoztam 1x sem balesetet,..sõt mégcsak rámsem szóltak,...
Csak azok a pöcsök a fehér astrából,..meg kapcsoltak discofényt is,..aztán meg hangeffect-et! :D :fucku: Nagyon köcsögök,..mert minden szarért szólnak!
(itt nálunk) Kendvenc hobbijuk a triálosokat és a streeteseket baszogatni! :wallbange Ahelyett hogy tényleg a dolgukkal törõdnének!!!!!!! Ez az,..ezek a rendõrök!!! (csak a helyieket jellemeztem,..mert ismerek jóarcokat is!)

#20
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Bringás balesetek akkor ha nem a kerék ér földet:)
..vagy járdáról leugorva eléd kanyarodik egy autó,
habár ott asszem tolni kellene...
Van aki ilyenkor át tolja és nem teker?