Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kamera bringára

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
465 hozzászólás a témában

#41
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Megjött a polymorph, tök jó! Gyorsan csináltam belőle egy próba közdarabot a kamerához, baromi könnyű vele bánni!

Miután megkeményedik kellően kemény, a kúpos fejcső formáját hibátlanul felvette. 

Eddig a jó hír. A gond a lehető legrövidebbre szabott fék és váltó csövekkel/bovdenekkel van. Sajnos az egy másik hepp, utálom, ha hosszasan kanyarognak. No, egyenesben nincs gond, de ha eltekerem a kormányt már akadnak a kamera tokjában. 

Nem baj, az anyag nagyon jó, a kölkök imádni fogják! ;)

 

pmkamera2.jpg

 

pmkamera1.jpg



#42
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Még egy kérdésem lenne:

 

Ezek a cuccok nyilván nem csak a leírásban felsorolt kamerákkal kompatibilisek, ugye? Tehát kb minden kamerához, aminek az alján van ez a menetes rögzítési lehetőség.

 

EZ ITT AZ

Ezt ajánlanám inkább!

http://gopro.zone.hu...8279012262.html

 

A gopronak ez egy új alap kamerája amiből pár funkciót kihagytak, mint pl. wifi, meg hogy nem különálló vízálló ház, de még is adj azt a minőséget mint egy white,

Tartókonzolt meg olcsón tudsz venni ebay, amazon, wiggle vagy hasonló oldalakon


Kánya módosította - 2014. október 23. - 11:12

  • zscs kedveli ezt

#43
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Azon is csodálkoztam, hogy "valaki nagyot hajol egy ág miatt, akkor lefejelheti a kamerát", akkorát soha nem kellett még nekem hajolni.

Ezek szerintem egyéni szokások, ki hogy helyezkedik el kényelmesen. magam részéről a túrázó pozíciót részesítem előnyben, leginkább egyenesen v. enyhén megdőlve ülni.

 

Egyértelmű, én a verseny és a nem-fogom-magam-vissza-terepen edzéstipusú haladásomból indultam ki ahol gyorsan érkezem és sokszor nem tudom mi van a kanyar mögött, vagy épp be/visszalengő ágat kell kimozogni előzéskor stb. Volt egy városim ahol még jóval magasabban/hátrább volt a kormány, szokni is kellett mindig ide oda :)



#44
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Rezonanciára a minél rövidebb bilincs volt a megoldás. Igaz az én kamerám könnyűke ehhez képest.

...

Egyébként aszfalton nem is gond a kamerát használni, de terepen már inkább beremeg a kép, ha nem valami megfelelően test rugózással kiegyenlített helyre szereljük fel. Nálam ezen a kormány rögzítőn csak sima úton lehet viszonylag stabil felvételt készíteni.

... 


mgy módosította - 2014. október 22. - 22:47


#45
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Igen, ebben a formában érthető.

Konkrétan nekem van erre így szükségem, másnak különbözhetnek az igényei, mert nem vagyunk egyformák.

Ez az én, hegyen-völgyön, mindenféle talajon túrázós, kényelmes stílusomhoz tényleg így a jó.  

 

Egyébként aszfalton nem is gond a kamerát használni, de terepen már inkább beremeg a kép, ha nem valami megfelelően test rugózással kiegyenlített helyre szereljük fel. Nálam ezen a kormány rögzítőn csak sima úton lehet viszonylag stabil felvételt készíteni. Viszont egy szélesebb látószögnél ez már nem lenne olyan nagyon zavaró, főleg ha utána javítjuk programból. 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#46
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem bántásból mondtam, nehogy úgy értsd!

Egész egyszerűen én mást szoktam meg, illetve másra törekszem, de az meg másoknak fura. ;-)

De nem mindennapi a kormányod, az biztos. :-D



#47
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Minden kéznél van. Nekem nagyon tetszik így, meg vagyok elégedve vele és az a lényeg.

A kamerát csak alkalmanként teszem fel, az nyilván nincs mindig felszerelve.

A féloldalas rögzítő csavar miatt alá kellett támasztani a másik szélét is, különben a féloldalas súlypont miatt nem állna meg.


Balu1 módosította - 2014. október 22. - 12:30

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#48
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hűűű... :D :D :D

Így szoktam feltenni egy Fuji kamerát. A biztonság kedvéért a kormányra rögzítem másképp is (a csengőre hurkolom), ha netán elszállna a rögzítő, akkor se eshessen a földig. kicsit magasan van ugyan, de a kormány vég szarvak ennél magasabbak. Ezt a képet a szemüveg kamerának a videójából vettem ki. Azért az se rossz.

vlcsnap-2014-10-21-00h53m27s241_www.kepf



#49
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Ez egy jó kezdeményezés!  http://www.bikeradar...launched-42761/



#50
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Komoly műszerfal :) Az a lámpa nehéznek néz ki, meg gondolom nem hagyod sehol ott. Mondjuk én függőleges stucnival se indulnék útra :) Kicsit chopperes lehet ilyen magasan fogni.

Ezt még egy méternél se nagyon hagyom el távolabb.  :)

A lámpában kb ennyi tömör anyag van (a képen kettő, de nálam három leddel) :

https://picasaweb.go...feat=directlink

Van súlya, de nem elviselhetetlen. Most mértem, 34 dekás.

 

Szeretek egyenesen ülni, tudom, van aki úgy szereti, hogy magasabban van a nyereg mint a kormány. Próbáltam már olyanra felülni de nem sikerült megtalálni az egyensúlyát. Ez egyéni, ki hogy szokta meg.

 

Azon is csodálkoztam, hogy "valaki nagyot hajol egy ág miatt, akkor lefejelheti a kamerát", akkorát soha nem kellett még nekem hajolni.

Ezek szerintem egyéni szokások, ki hogy helyezkedik el kényelmesen. magam részéről a túrázó pozíciót részesítem előnyben, leginkább egyenesen v. enyhén megdőlve ülni.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#51
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

gondolom ezt más kEmerák is tudják.

 

Digitálisan? Elvileg semmi akadálya ha 90/180 fokról van szó. Szoftverben is meg lehet utólag oldani, csak akkor az újratömörítés miatt van egy kis minőségveszteség (ami nem gond ha úgy is megvágod az anyagot és a szoftvered nem tudja a változatlan részeket 1:1 átmásolni újratömörítés nélkül). A Contouron az objektívet lehet szabadon eltekerni 0-270 fok között, hátul van egy gomb amit ha megnyomsz vagy 10 mp-ig világít egy vízszintező lézer amivel nagyon pontosan be lehet lőni ha kicsit ferdén áll.



#52
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

nálam egy CamOne Infinity volt kölcsön, annál azt hiszem, lehetett volna elforgatást beállítani, és akkor nyugodtan mehet fejjel lefele is a kormányra, nem kell később a visszaforgatással bajlódni.

gondolom ezt más kEmerák is tudják.



#53
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Komoly műszerfal :) Az a lámpa nehéznek néz ki, meg gondolom nem hagyod sehol ott. Mondjuk én függőleges stucnival se indulnék útra :) Kicsit chopperes lehet ilyen magasan fogni.



#54
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Így szoktam feltenni egy Fuji kamerát. A biztonság kedvéért a kormányra rögzítem másképp is (a csengőre hurkolom), ha netán elszállna a rögzítő, akkor se eshessen a földig. kicsit magasan van ugyan, de a kormány vég szarvak ennél magasabbak. Ezt a képet a szemüveg kamerának a videójából vettem ki. Azért az se rossz.

vlcsnap-2014-10-21-00h53m27s241_www.kepf

 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#55
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Persze nem úgy indul az ember, hogy esni fog, de az soha nincs betervezve.

 

Én úgy indulok hogy valószínű, de fel vagyok rá készülve hogy nem fogok esni :)



#56
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ezek a cuccok nyilván nem csak a leírásban felsorolt kamerákkal kompatibilisek, ugye?

 

Szerintem az eladótól kérdezd, ne tőlünk :) De ezt a képet megnézted? Tényleg kétszer meg kéne gondolni, ha a kormányon van akkor belefejelsz az első ágnál ami elött le kell hajolni, ugrásnál, emelkedőn stb. Fogja a szelet, útban van, nem tudsz a kormányra támaszkodni, ha repülsz viszed az egészet. A felvételek stabilitása alapján meg vagy a tartó gagyi, vagy a kamera hajlik be mint az állat. Sisakra ugyanez, konkrétan veszélyes a nyakadra. Nem tudom ki találta ki a formát de nem kéne előreléptetni.



#57
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Amikor kamerát szerelünk a kormányra, akkor érdemes felfelé néző kormány szarvakat is felszerelni, mert egy esetleges esésnél az megvédi a sérüléstől, ha mélyebben ül a kamera.

 

Ezzel a tartóval csak egy baj van.

A kamerát túl magasan tartja a kormány fölött, így még a bukás védelmére felszerelt kormány szarvak is később érnek le, mint amikor a kamera már törik a talajon, egy esetleges esésnél. Úgy lenne biztonságos, ha a védő szarvak érnek le előbb és a kamera mélyebben megbújik ilyenkor. legalábbis én így csináltam. 

 

Persze nem úgy indul az ember, hogy esni fog, de az soha nincs betervezve. Jobb ha mindenre felkészítjük, ha egy drága kamerát is rögzítünk rá.  


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#58
solla

solla

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Még egy kérdésem lenne:

 

Ezek a cuccok nyilván nem csak a leírásban felsorolt kamerákkal kompatibilisek, ugye? Tehát kb minden kamerához, aminek az alján van ez a menetes rögzítési lehetőség.

 

EZ ITT AZ



#59
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
jah,gyorskötözőt használnék gazdagon:) de jópofa a gyurma.

#60
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Két verzió van belőle, az olcsóbbat 60 fok fölé kell melegíteni (polymorph), a drágábbat (coolmorph) meg tán csak 42-ig.

 

Akkor kocsiban nem szabad otthagyni (és tavaly 42-43-t mértem a Duna maratonon a napon). Szerintem az ólcsóbb kell :)