Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kamera bringára

- - - - -

  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#1
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Van itt még egy ami már igazi 4K-s sportkamera és tele van ez is szenzorokkal.

Ez is a Back Friday alkalmával kerül csak ennyibe : 62.000,-Ft a 115 ezer helyett. 

 

https://www.mall.hu/...7d-7f4d22b5e979

 


Edited by Balu1, 2017. November 23. - 15:44.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#2
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Közben nézem, mi a csuda az a parabola antenna forma rajta..

"..miért nem tudták benne elrejteni a gps antennát, miért kellett ilyen otrombán látványosan megépíteni. Miért nem úgy van benne elrejtve, mint az más készülékeknél szokott lenni", gondoltam elsőre. Aztán rájöttem, hogy az az üvegre való felrögzítéshez tartozó vákuumos tapadókorong.

Ezt jól benéztem, na de van ilyen. :D


Edited by Balu1, 2017. November 23. - 03:18.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#3
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Mielőtt bárkit megtévesztenék, ki kell egészítenem ha már feltettem. 

Ez a MALL.hu-n kapható és csak most 11. hó 24.-én kerül ennyibe.

Máskor 40 ezet Ft az ára. Csak a black friday alkalmából olcsóbb.   


Edited by Balu1, 2017. November 22. - 22:02.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#4
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Most jött mailban egy hirdetésben 25 ezerért kamera+GPS+G-szenzor és magasság mérő együttes.

A látószöge 130 fokos Árban és talán kivitelben is olyan igazi "low cost" kategóriának tűnik.  A youtubon látszik az is ahogy rögzít.

Lehet, hogy sokaknak lesz ilyen kamera karácsonykor a fa alatt! ...ennyiért?   :)

Igaz, a GPS antennája dizájnra kicsit idegen egy bringától, na de 25k-ért..

 

https://www.mall.hu/...e6-491f8e2e91fb

 

Azt nem tudom milyen a minősége közvetlenül, de a youtube-ra feltöltött videón egész használhatónak tűnik ennyi pénzért.

Demó videó: https://youtu.be/y_YoU3VTcyk?t=594

 

Az enyémben (Garmin Virb Elite)-ben is benne van sok szenzor, de az kicsivel többe került.

Az 78e Ft volt, de ma már azt jóval drágábban árulják. (Annak az ára 2016-os ár szerint 129 900 Ft, valamiért felemelték).


Edited by Balu1, 2017. November 22. - 21:50.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#5
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

A gopro 6os eleg brutal lett... igaz az ara is :) a 4k maniat nem ertem, plane nem egy mosott verzioban. En orulnek ha kihasznalnak a fullhdt rendesen.

Az SJ7 4K-ban viszonylag jó felvételeket készít. 4K monitoron legalábbis jól mutat :) A fullhd-ja viszont pont olyan ocsmány, mint az M10-nek...



#6
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

 Azt még szerintem érdemes hozzá tenni, hogy a parton, a kamera szenzora által mért magasság, legfeljebb kb 10-15 méteres, 3-4% alatti pontatlanságot jelenthet.

 

...mert  nyers adatokkal dolgozva a Vigadó téri vízmérce "0" pontja 94,97 méteren van a Balti-tenger szintje fölött, erre jön még rá a 92-93 centis (vagy magasabb) vízállás, amit még korrigálni kell a folyás irányban a vízszint esésével, ami ebben az esetben kb. 8-15 centiméter kilométerenként, ez mindig más érték, áradástól, apadástól függően.


Edited by Balu1, 2017. November 05. - 01:47.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#7
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

A "Garmin virb elite" egészen jó a sok szenzorával együtt és a beépített GPS-el, ami a video szerkesztőben tetszés szerint felrakható gafikusan megjeleníthető adatokat ment a videó mellé, csak azt sajnálom, hogy nem 4K a felbontása. A FULL HD szép, de a reálisan gyönyörű felbontást csak a legalább 4K felbontás tudná vissza adni, az is főképp 3D-ben, két optikával, képbontóval rögzítve lenne az igazi. Minél többet adnak a mai rendszerek annál több realitásra vágyunk. :)  

 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#8
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
A gopro 6os eleg brutal lett... igaz az ara is :) a 4k maniat nem ertem, plane nem egy mosott verzioban. En orulnek ha kihasznalnak a fullhdt rendesen.

#9
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Remélem, itt sisakra applikált sportkameráról is van szó :D

 

Csak azért, mert vettem SJCAM SJ7 Star-t. Ez a nyüves egy órát nem bír ki. Az akku bírná, de a szoftver fejreáll :angry:  Meg időnként olyan baja is van, hogy semmilyen gomb nem működik, ki kell belőle piszkálni az akkut, hogy reseteljen. Meg elfelejti a dátumot :o

Ha 4K kamera kell, nézzetek valami mást :(

Legfrisebb firmware rajta van.



#10
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Ma (pontosabban már tegnap) kipróbáltam élesben a kamerára kötött powerbankot.

Kb négy és fél órán keresztül ment a kamera kisebb megszakításokkal és folyamatosan teli akkut jelzett az akku töltöttség jelző ikon.

Közben a powerbank töltöttsége az induláskori 100%-ról lecsökkent 67%-ra.

Szóval most működik róla a gyári mini USB csatlakozón keresztül. 

A felvételi időtartam már nem lehet akadály.

 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#11
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Ez egyedi, hogy ki mire vágyik.

Nekem így is tetszik, hogy kicsit nehezebb, de legalább kompakt praktikus készülék aminek vannak ilyen extra képességei, ami külön tetszik.

 

Amikor még nem tudtam mit veszek meg, akkor vártam egy olyanra ami 3D-s rögzítésre alkalmas egy kamerán belül reális áron, esetleg UHD-ben is rögzít legalább 25 frame sebességgel.

 

-

 

Ez az egész gyors kamera vásárlás úgy indult nálam nemrég, hogy voltak a leírt elképzeléseim, de az még bőven váratott magára mire olyan elérhető lesz.  Így arra gondoltam, veszek valami egyszerűbb olcsóbb FULL HD kis akciókamerát, aminek a látószöge 170 fokos. Láttam az úgyismegveszel.hu oldalon egyet amit úgy hirdettek, hogy FULL HD és 170 fokos. Gondoltam annyit megér addig is legyen valami, amíg nincs az igényemnek megfelelő elérhető áron.

 

Megláttam egy full hd-s kamerát az "ugyismegveszel.hu" oldalon huszezer Forint körül és azt mondtam, megrendelem, hogy ideiglensen legyen valami aztán majd lecserélem. Meg is rendeltem és akkor ért meglepetés, amikor kipróbáltam.
A full HD nem volt full, csak a fele amit csak HD-nek szoktak nevezni.

A látószöge is éppen a fele volt a kínálójukban leírtnak.

Kerestem hozzá valami frissítést de nem találtam, sőt amikor beírtam a keresőbe az aktuális fimwar verzióját, ara jöttek találatok különböző fórumokból. Ott szidták a kamerát mint a bokrot. nem létezik hozzá frissítés és nem is tud többet. Az utánzat.

Reklamáltam az "ugyismegveszel"-nél de csak kötötték az ebet, hogy az bizony eredeti és nem lehet másolat és bizonygatták valami youtube videóval, ahol az SJ4000-et mutatják be egy másolat mellett, hogy milyen különbségek vanak az eredeti és a másolat között. Úgy látszik ez már külsőleg egy javított másolat lehetett, mert külsőleg tényleg a valódihoz hasonlított, csak a képességei alapján volt sz.r úgy ahogy volt.

 

Végül fogyasztóvédelemmel fenyegettem meg őket, mire küldtek egy visszáru lapot, amit az online számlával együtt kinyomtatva és kitöltve vissza küldtem kamerástól, benne a leírás helyén is emlegettem a fogyasztóvédelmet ha nem orovosolják a panaszomat. Végül vissza küldték a pénzt rendben.

 

Az örök igazság most is megerősítést kapott, sokszor az a drágább, ami olcsóbbnak látszik még vásárláskor,

mert teljes értékűen nem használható az adott célra.

 

Viszont már teljesen rá voltam készülve, hogy nekem kell valami széles látószögű FULL HD kamera és elkezdtem nézegetni melyik az ami még megérné.
Mivel a vissza küldött szögletes kocka külsőre sem tetszett ahogy kézbe fogtam, ezért inkább valami kellemesebben környezetbe simuló formát szerettem volna, de már inkább komolyabb képességekkel, még ha kicsivel többe is kerül.

 

Akkor találtam rá erre a Garminra, amit már kiorábbanis láttam 130e-ért de ott meg az árat tartottam magasnak korábban is, viszont az extra képességei nagyon tetszettek és a külalakja is nagyon csábítóan diszkrét és simulóan dizájnos volt számomra. Megláttam a régihez képest alacsonyabb áron a 40 és 78ezer Forintos áron az extrák nélküli és a sok szolgáltatással ellátott kamerát. Akkor viszont mátr nem volt nehéz dönteni. Ha veszek és egyszer már megjártam az olcsóval, akkor inkább most amellett döntöttem, ami legalább több olyan pluszt is tud adni, amivel már tényleg megelégedésemre tudok "játszani", felvenni.

 

Akkor meg jött a másik probléma, a hozzá való program nem futott a régi gépemen.

 

A régi számítógép, amiben igaz, 3 GigaHertzes pentium proci ketyegett, de nem tudott futni rajta az extrákat is jól kezelő grafikus program, főleg az erősen korlátozott képességű régi grafikus kártya miatt sem és az XP alatt sem működött volna. Próbáltam venni hozzá gyorsabb és nagyobb memóriájú PCI-s grafikus kártyát de nem volt, csak az újabb alaplapokhoz valót lehetett volna venni.
 Végül egyik számítástecnikai boltból akartam használt alaplapot kártyát memóriát stb venni, hogy összerajak valami használhatót, amikor az eladó mutatott egy pentium i7 core 4 magos 4x2.65 GHz-es procis gépet, telepített win7-el, 400Gb winyóval 70e körül.

 

Végük mégegy kamera árába került, de legalább van egy jól használható számítógép rendszerem is, ami már jól kezeli a videót is.

 

Igaz, ez az újabb operációs rendszer (win8 amit rá tettem) még okoz nekem meglepetéseket, de talán majd lassan meg kellene szoknom. Még sok mindennel úgy vagyok nála, mint aki most tanul újra járni, azért a legfontosabb dolgokat már már átlátom.

 

Most meg mint kiderült, a kamera is működik már a külső akkuról is mindenféle speciális kábel nélkül, ez még külön nagyon jó dolog, mert eddig ez volt a korlátja, a működési idő az akkuról. Korábban próbálgattam külső táppal összekapcsolni másiik kábelen keresztül is, de azzal se működött akkor. Most viszont megy vele.

 

Viszont arra is emlékszem, hogy volt amikor nem is vette a töltést a lemerült kamera akku semmiről sem, ami a szakadozó vezeték elméletét erősíti. Már amelyik vezetéknél bármi gyanúsat látok, arra kötök egy csomót és később megvizsgálom alaposabban, hogy tényleg hibás-e, ne okozzon több meglepetést.

 

Köszönöm a tanácsokat, ötleteket, tapasztalatokat és a jókívánságot is mindenkinek.  :)


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#12
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Nekem ez a powerbank van: http://www.aqua.hu/t...383-302157.html

Nem mintha azon múlna.

 

A kimenetel nyújthat különböző erejű töltést (pl. <100 mA, 1A, 2A) és/vagy adatátvitel kombinációkat (CDP/DCP). Erre lehet jelzési protokol a D+ és D- vonal között, mert pl. ugyanakkor nem lehet adatátvitel és több mint 900 mA töltés mert zavarja az adatátvitelt. Sima USB adatkábel töltésre használatakor lehet hogy a kütyü észleli hogy ott vannak az adatvonalak, de nincs jel, ezért nem engedi a töltést használat közben (vagy csak úgy hogy elkezdesz felvenni, utána dugod be a töltőt, vagy pont fordítva), amit nálad lehet hogy finomítottak egy fw frissítésben. Több kameránál azt olvastam a tippekben hogy ez úgy oldható meg hogy kiiktatod az adatvonalakat (csak töltőkábel), de rémlik hogy adott esetben valami trükkösebb megoldás szükséges ((bizonyos szabványos ellenállással) rövidre zárod a D+ D--t, vagy valami ilyesmi, de ennek rendesen utána kéne nézni mielőtt tönkreteszed, ehhez nem értek :)).



#13
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 posts

...igazán örülök, h örülsz!  :D  A CAM annyira nem új, h már kapható az utódja. A frissítések sajnos azért jönnek, mert a Garmin mérnökei sz@rnak a világra és nem hangolják össze a készülék szoftverét a hardverrel. Ez sajnos minden egyéb más "cuccuknál" is így van, folyamatos vesződés vele az élet. A kamera nagysága és tömege relatív nekem nagyon nagynak és nehéznek tűnt. Számomra azért nem volt olyan nagy durranás a tudása, mert a GPS-em hasonlókat tudott így a funkciói kettőzve voltak nálam. Írom még egyszer, h mindezek ellenére valamiért mégis Garmin a márkám, pedig tudom, h óriási árral operálnak és nem kapom vissza azt amit elvárok, már várom, h elérhető legyen a Garmin Varia, ez lesz a következő "áldozat". Egyébként a GoPro új Cam-ja (Session) magáért beszél, semmi facni, csak amire kell!   

 

További kellemes élményeket vele!! :)


Ridley Noah Fast 


#14
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Nekem nagyon tetszik ez a kamera minden plusszával együtt.

Ez csak így megy. Meg kell ismerni minden porcikáját és lehetőségét ha ki akarom használni a tudását.

Nemrég jelent meg ez a kamera, így még érdemes várni újabb dolgokra, mert ezt legalább fejlesztik, írnak hozzá frissítéseket.

Van amivel nem is foglakoznak miután kijött, aztán el is felejtik és lehet cserélni valami kiforrottabra, ezt viszont frissítik.

Az szerintem jó ha mindig javítgatják, mert attól csak egyre többet egyre megbízhatóbban fog tudni.

 

Annyira jó szolgáltatásai vannak, hogy ezt csak valami vele azonos képességűvel lehetne helyettesíteni, de minek, ha már kiderült, hogy ez is jó. Még az is tetszik benne a GoPro-hoz és a hasonló kockákhoz képest, hogy lapos és nem látszik többnek valami lámpánál. Jól oda simul bármire rögzítem.

 

Egyébként a gyári rögzítőjében éppen az nem tetszett, hogy egy hosszú "főzőkanálnyélen" áll az egész és ha a bringa netán eldőlne akkor ezt éri legelőször sérülés. Laposan rögzítve a kormányon nem ér ki magasra még annyira sem mint a kormány végén a szarvak ami nálam éppen a lámpa és a hasonló kormány csőre felszerelt dolgok védelmére lett feltéve.

A sisakon egy kiemelkedő állványon lévő kamerába bele akad minden alacsonyabb fa ága.

Szeretem a paraktikus és jól használható dolgokat, amit szerintem nem kell túlbonyolítani mindenféle elálló, törékeny tartó szerkezettel mert az mindig kényes pontot fog jelenteni. Nem is beszélve egy áramvonalas kameránál ha jól megemeljük, akkor már az egésznek elvész a kompaktságából adódó stabilitása, a jól megbúvó egysége.

..szerintem.

 

Lehet, hogy kár volt a tiédet is eladni olyan gyorsan?

Egyébként úgy látszik, hogy működik a dolog, mert már négy és fél órája vesz fel folyamatosan és még mindig tele akkut mutat és csatlakozást.

Most működik a csatlakozón keresztül.

Két dolog lehet -

- vagy a frissítés segített.

- vagy az első próbánál olyan vezetékkel próbálhattam ami időnként megszakadozik

(mint utólag volt amelyikről kiderült) és ha akkor az volt nálam (már nem tudom) akkor azért nem töltött először. 

 

A lényeg, hogy most működik így is. Vagyis megoldódott a probléma !  :)

 

Közben keresgéltem, mit lehet tudni a frissítésekről.

https://garminvirb.wikispaces.com/Firmware

Itt meg lehet keresni az oldal felétől lefelé, hogy az eredeti 3.1-hez képest mit javítottak amíg elérték a 4.0-át.

Szóval lett éppen elég változtatás a régi első verzióhoz képest, de legalább nem mondták azt, akinek nem tetszik az vegyen másfélét. Inkább javítgatták ami probléma felmerült.

 

...

 

Most az utolsó, a 4.0 verzióra frissítéskor került javítása az összeomlás.

"•Fixed several issues that could cause the camera to crash"

"Javítva néhány kérdés, ami miatt a kamerát, hogy összeomlik"


Edited by Balu1, 2015. August 06. - 03:06.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#15
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 posts

...csodálom a kitartásod és türelmed! :)


Ridley Noah Fast 


#16
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Nekem ez a powerbank van: http://www.aqua.hu/t...383-302157.html

Nem mintha azon múlna. Egyik  alkalommal az elsők közül amikor próbálgattam, még itthon Békáson bekapcsoltam a kamerát és rá volt csatlakoztatva a powerbank is, gondoltam, végig bírja az utat ami 6-7 óránál rövidebb mert a külső akku kapacitása elég lett volna hozzá, de kb két óra után kicsivel lekapcsolt mert lemerült a kamera belső akkuja, hiába volt rádugva a külső táp.

Miután lemerült, kikapcsoltam a felvételt és minden maradt összedugva. Később ránéztem és szépen vette a töltést kikapcsolt állapotban, miközben lassan másztam felfelé. Később megint tudtam vele felvenni. A Dobikövi sífelvonó alsó állomása környékén felvételre kapcsoltam és jó sokáig, Szentendre környékéig bírta, ha jól emlékszem. Szóval úgy már töltődött ha ki volt kapcsolva, miközben felfelé araszoltam lassan Pilismaróttól a Királykúti-nyereg felé.

 

Igaz, ez a régi firmware programmal volt még. Akkor le is fagyott közben ha ment a videó és közben nyomtam a 16 mpixeles fotó gombot, amit bírnia kellett volna. Sőt amikor ment a felvétel és bele néztem, átváltottam a műhorizontra, hogy lássam az emelkedő fokát az után is lefagyott. A frissítés óta már nem vettem észre ilyen gondot vele. 

 

Még megnézem a powerbankkal, hátha azt is rendbe tették a frissítésben amit feltettem rá, hogy vegye közben a töltést.

Igaz, azt mondod, hogy régebbivel is ment nálad. na majd kiderül most megy-e.

 

Összedugtam a powerbankkal és felvételre kapcsoltam 22.30-kor és majd kiderül mennyi idő múlva merül le most. 

Még egy próbát megér.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#17
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 posts

Én tudtam tölteni a Yoobao 10400mA-es "mágikus kockájával"! Semmi facni nem volt benne, ez tuti, határozottan emléxem, akár ment a felvétel akár nem.  :)


Edited by simon23, 2015. August 05. - 21:55.

Ridley Noah Fast 


#18
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Ezzel talán lehet trükközni, vannak olyan kábelek ahol az USB adatvonalak nincsenek bekötve, csak az áramszolgáltatók, de lehet hogy még valami kell hozzá (spéci összekötés), erről mintha valamit olvastam volna az USB OTG-vel kapcsolatban.

Megnéztem és találtam is valamit, de az nem derül ki számomra, hogy ez csak az adat forgalom irányát teszi kétirányúvá és közben a tápfeszültséget mindössze ugyanúgy átengedni, mint ha rhagyományos kébellel lenne bekötve, vagy azt is azzal tudja vezérelni, hogy, hogy a tápot kívülről fogadja felvétel közben. 

 

http://gyik.reblog.hu/mi-az-otg

 

http://www.microsoft...y/dp/1059946572

 

Még a lap alján itt is találtam ilyen kábeleket, de az itt sem derül ki, hogy a tápot tudja-e ilyen módon vezérelni, hogy felvétel közben is fogadni tudja, vagy azt nem úgy vezérli.

 

http://www.walmart.c...type=10&veh=aff

 

http://buy-today.for...ble-for-co.html

 

"any compatible USB Accessory/Device/Drive/Flash/ and truly On-The-Go with Power Port!"

"bármilyen kompatibilis USB tartozék/eszköz/meghajtó/Flash/és valóban On-The-Go Power port!"

 

Az viszont nem derül ki egyértelműen az én olvasatomban, hogy csak addig jelent "power portot" amíg felvételre nem kapcsolom vagy utána is?


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#19
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A Windows 10-es, na igen.
Épp most találtam rá, hogy felhívtad a figyelmem.
http://vilaghalo.info/v/windows10/


Egy csomó dologról nem is írtak hogy mi minden megy a "felhőbe" (vagyis (többek között) a központi Microsoft adatbázisba): billentyűhasználat felismerés (tehát személyes azonosítás a gépelő frekvencián keresztül), ha használod biometrikus adatok (iriszszken, újjlenyomat, arcfelismerés, hangminta (Cortana)), egyedi "reklám" ID, és ez mind szó szerint benne van a feltételekben, nem is titok. Egyébként még a szóhasználat is olyan hogy hagytak szép egérutakat bármire (rögzítünk, felhasználunk, továbbadunk ... "és más adatokat"; "ha jóhiszeműen úgy gondoljuk"; "a Microsoft üzleti érdekei védelmében").

És azt is aki ezt mind magasról lesz*rja is kéne érdekelnie hogy a sávszélességed kérdezés nélkül felhasználják mások Windows Update-jaira (egyfajta Bittorrent), és hogy a Home verzióban kötelező és automatikusan, alapból azonnal települ minden frissítés, tehát a magánszemélyeket használják beta-tesztelőknek (ami eddig is így volt, csak most már nyíltan). Ebből már volt is probléma amikor egy hibás nVidia driver miatt nem lehetett indítani.
 

Már próbáltam powerbankot rádugni felvétel közben de akkor nem fogadja arról a bemenetről a tápot, csak miután kikapcsolom a felvételt, akkor kezd töltődni.


Ezzel talán lehet trükközni, vannak olyan kábelek ahol az USB adatvonalak nincsenek bekötve, csak az áramszolgáltatók, de lehet hogy még valami kell hozzá (spéci összekötés), erről mintha valamit olvastam volna az USB OTG-vel kapcsolatban.



#20
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

A Windows-ról csak annyit kell tudni hogy minden második új verzió sz*r (95, ME, Vista, 8), a többi tűrhető (98, 2000, XP, 7), de ezzel a tradicióval szakítottak a 10-el (mivel átugrották a 9-et aminek jónak kellett volna lennie  ;) - komolyabban mert egy nagy spyware az egész).
 


Ez sebességtől és a rázkódás fokátol is függ, ha belepasszol a proci/memória és adott kompressziós sávszélességekbe (mert pl. kevesebbet változik a kép, vagyis több bit jut a deltára, amiből élesebb interpolációt tud csinálni) akkor nem feltétlen látható, de ezen a videón(1080p-ben) pl. jól (12 másodperctől állítds meg valahol, főleg a faágakon és némileg a füvön lehet látni hogy mennyire elmosódott less stabilizációval).

A Windows 10-es, na igen.

Épp most találtam rá, hogy felhívtad a figyelmem.

http://vilaghalo.info/v/windows10/

 

 

 

 

Szia Balu!

 

Egyébként az,h ez a program mennyire sz@r azt nagyon jól mutatja, h folyamatosan jönnek a frissítések rá. ANT+ os eszközök (pulzusmérő, pedál és kerékfordulatmérő) kapcsolatait sűrűn  "eldobta".

 

Az akku ideje siralmas, sajnos fél, háromnegyed órával alatta a gyártó specifikációjától.

 

Többször fordult elő teljes fagyás.

 

Viszont szépek a felvételei!  :)

 

Ami még fontos a kártyákat exFAT-ra formázd!! Van egy SDFormatter nevű progi, az teljesen helyére teszi a kártyát, ajánlom neked is.

Eleinte nekem is többször lefagyott a régi firmwar-el (3.1-el). Azóta a 4.0 van rajta és azzal eddig még nem volt fagyása.

 

Az akkuja tényleg nem tudja azt az időt amit írtak, de gondolom ha nem lenne bekapcsolva ilyen sok extra funkció, akkor tovább bírná.

Gondolom azok nélkül mérték a kedvezőbb idő miatt, hogy írhassák ami így jobban néz ki papíron. Ha meg valaki reklamál, akkor kikapcsoltatják a plusz funkciókat és megméretik veled(m) úgy is, aztán megmondják, ők úgy mérték. :)  Azok az extra szolgáltatások még külön fogyasztanak.

 

Már próbáltam powerbankot rádugni felvétel közben de akkor nem fogadja arról a bemenetről a tápot, csak miután kikapcsolom a felvételt, akkor kezd töltődni. Már gondolkodtam rajta, hogy kellene szerezni hozzá egy külön megbarkácsolható akku fedelet és azt átalakítanám kívül alul zárlatvédett érintkezősre. Az akku pólusai és az érintkező közé már kivágtam 0.5-ös üvegszálas műgyanta lapból olyan idomot, amire rá lehet tenni vörösréz fóliát csatlakozónak és multifuse öngyógyuló biztosítékon keresztül ki tudom akkor vezetni az akku fedél külső oldalára két érintkezőre az akku pólusait.

 

A powerbank lítium cellájáról is közvetlenül (szintén egy 0,65 A-nél leoldó zárlat védő multifusen keresztül) kihoznám a feszültséget és össze hoznám a kamerát a külső táp 4.2 Voltos akkujával. Akkor a 64 Gigás kártyára majdnem 7 órányi anyagot fel lehetne venni, akár egyfolytában is.

 

Na de egyszerűbb ha veszek még egy akkut hozzá és kicserélem ha lemerül a másik, akkor már legalább négy de közel öt órányi anyagot lehet rögzíteni két akkuval.

 

Igen az tetszik nekem, is, hogy szép élesek a videók.

A 16 megapixeles képbontó már csinál olyan részletes képet, hogy abból a FULL HD  éles és részletes 2 megapixelét már ki lehet könnyen számolni.

Egyébként a 16 megás fotókon is látszik, hogy egészen jó az optika is.

 

Az exFAT fájlrendszert a kamera saját formatja is tudja, legalább is úgy néz ki, mert amikor a boltban kipróbáltuk, elég volt egy kamerával történő fájl rendszer inicializálás v. formázás hogy is mondjam és működött. Tényleg exFAT-ra van formázva és ezzel eddig nem volt gondom.

 

Egyébként köszi a leírtakat.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..