Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
677 hozzászólás a témában

#21
Klapka Tábornok

Klapka Tábornok

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!

 

 

Jó minőségű, olcsóbb árfekvésű pofákat szeretnék canti fékbe. Tippeket írjatok nekem, plíííz! :9



#22
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Egyelőre annyit találtam atpikban, hogyha puha, tűrhetően fogó pofát keresek, keressek kool-stopot. Ebből nem tudom, H5 vagy C1 duál keverékes ajánlott?

Nem érdekel különösebben milyen gyorsan kopik vagy hogy nem túl olcsó, teli a hócipőm azzal hogy még a merida acs is eszi a felnit, és ettől kímélőbbet nem találtam (igaz, ez faszán fog és jól tisztul). Aszfaltos gépre kell, közepes öntisztulás megfelel már. Nézem milyen alap tárcsával adnak pár gépet, de Bemmex/Merida/Trek is ugyanazt használja, és ha úgy látom szopórollerre száll fel az ember azokkal a fékekkel; vagy egyből avidra csere, vagy sűrű véfék pofa cserégetés - utóbbira szavok akkor.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#23
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

holnap megkérdem van e nagykerben, és 2-3 nap alatt itt van.

Köszi!



#24
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Esetleg valaki tud ajánlani egy boltot akiktől lehetne szerezni. Én csak külföldi boltokban találtam, de két pár betétért nem éri meg a kintről rendelés.

holnap megkérdem van e nagykerben, és 2-3 nap alatt itt van.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#25
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Esetleg valaki tud ajánlani egy boltot akiktől lehetne szerezni. Én csak külföldi boltokban találtam, de két pár betétért nem éri meg a kintről rendelés.



#26
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Nem tudtok véletlenül magyar boltot, ahol kapni Magura type 6.1-es betétet. 

 

http://i.tfcdn.com/i...6QA*/fvUG-v8A.B

 

Van a BBB-nek is ehhez a fékhez valója, de szerintem az sokkal gyengébben fog. Legalábbis nálam. Elöl 180-as Magura tárcsa + BBB betét, hátul 180-as XT tárcsa Magura type 6.1-es betétekkel. Nem tudom minek köszönhető, de a hátsó fékem az elsőhöz képest érzésre +30%. Tárcsa és tárcsa között is van különbség, de nem hiszem hogy ennyi. Elöl hátul Magura Louise van.

 

Szerintetek?

magurába nem jó a bbb betét, ennyi. tán túl kemény, de ez csak tipp.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#27
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Sziasztok!

 

Nem tudtok véletlenül magyar boltot, ahol kapni Magura type 6.1-es betétet. 

 

http://i.tfcdn.com/i...6QA*/fvUG-v8A.B

 

Van a BBB-nek is ehhez a fékhez valója, de szerintem az sokkal gyengébben fog. Legalábbis nálam. Elöl 180-as Magura tárcsa + BBB betét, hátul 180-as XT tárcsa Magura type 6.1-es betétekkel. Nem tudom minek köszönhető, de a hátsó fékem az elsőhöz képest érzésre +30%. Tárcsa és tárcsa között is van különbség, de nem hiszem hogy ennyi. Elöl hátul Magura Louise van.

 

Szerintetek?



#28
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Haverék Zoggie-val járnak, olcsó és hibátlanul fog. .

És a Shimanohoz képest meddig tart?

(Érdekes kérdés, hogy milyen alternatív gyártótól érdemes választani,mert a Swisstop pl. árengedménnyel is piszok drága. persze lehet, hogy sokáig tart - ez lenne az elvárható - de akkor meg a tárcsa kopik?)



#29
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Köszönöm Őket megtaláltam én is csak azt hittem van más opció is.



#30
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Formula R1 fékhez gyári fékpofát (4 féle létezik) hol lehet beszerezni határon belül vagy kívül mindegy.

melux nyíregyháza a forgalmazó

 

de bármelyik normális kerékpárbolt beszerzi tőlük neked


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Sziasztok!

 

Formula R1 fékhez gyári fékpofát (4 féle létezik) hol lehet beszerezni határon belül vagy kívül mindegy.



#32
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Magura Julie fékbe szeretnék fékbetéteket venni. Az egyik boltban van négy gyártótól is, a2Z, Acor, BBB és Zoggie, 1600-3500-ig tartó árszinten. Mi a különbség köztük? Vagy mind egyforma, vegyem a legolcsóbbat?

 

http://ebike.hu/term...fek/?r[0]=15188

acor és zoggie a gagyi kategória, bbb nekem nem volt jó magurába, (szerintme megyon kemény anyag) az a2z a magurához hasonló "fékérzetű" shimanóba teljesen jó.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Haverék Zoggie-val járnak, olcsó és hibátlanul fog. Amúgy, nem sok a különbség.


Marci

#34
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Sziasztok!

 

Magura Julie fékbe szeretnék fékbetéteket venni. Az egyik boltban van négy gyártótól is, a2Z, Acor, BBB és Zoggie, 1600-3500-ig tartó árszinten. Mi a különbség köztük? Vagy mind egyforma, vegyem a legolcsóbbat?

 

http://ebike.hu/term...fek/?r[0]=15188



#35
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Köszi!

#36
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Azonosak, vehetsz bármilyet.


Marci

#37
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
v-fék esetén a cserélhet betétes fékeknél a méretek azonosak, vagy csak azonos gyártó féke illik bele?

#38
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Jó tudni miket ki nem bír a fék. A Hayes stroker trail-el nekem a Hayes V7 tárcsa lamellái nagyon enyhén színeződtek, barnultak (a fékfelülethez közel). Az icetech tárcsa sem semleges színű, de közel sem néz ki úgy.



#39
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

nekem meg barnára/lilára vannak égve a tárcsáim évek óta és semmi bajuk.

a csak most lecserélt stoker traileket mariborban annyira megsütöttem, hogy a tengelyektől kb 15-15 centire lehetett egyáltalán hozzáérni a teló lábához/láncvillához, aztán semmi bajuk nem lett tőle. kicsit fel kellett csiszolni a kiüvegesedett betéteket és kész.



#40
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Korábban olyan helyen laktam, ahol egy kilométeres szakaszon ha pillanatra elengedtem volna a féket, akkor 50-60-70-halál. Itt váltogattam első/hátsóval 5-10 másodpercenként. Egy rövid szakaszon mindkét féket tépni kellett, különben fejre is álltam volna. Még itt sem égettem meg a féket. Terepen nem szeretem a nagyon meredek részeket, nem is fékezem sokat (főleg nem folyamatosan), össze sem lehet hasonlítani azzal, amit egy mondattal előbb írtam. Nyáron az osztrák magashegyekbe készülök, meglátjuk kijön-e az icetech előnye.