Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Raszta hajról minden

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
62 hozzászólás a témában

#41
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


nekem is volt kábé 6-8 évvel ezelött,magátol rasztásodott és ugyanugy mostam hajat mint elötte.

#42
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
jah..de addig ne tudd meg...valahogy nem akartak baratkozni ;D

#43
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
amint beindul a haj onnalo tisztito mechanizmusa akkor mar tok aszonygyak.
csak addig el kell jutni..

#44
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
üdv!
na kicsit nylatkozom mert nekem volt stuffon nyáron..aki volt sauh lathatta ;D
ja palmi: tarajom is volt ;D meghozza csillagtaraly mert tok jol nezett ki. aztan kicsit megnött es gondoltam legyen mar dreadlock..jah igen ez a masik. a raszta az nem a haj..hanem az a figura akinek dreadlockja van. ugyanis ez eredetileg a neve: dreadlock.nem raszta.
nehany jobb fodraszatba csinalnak 5-8 ezerert ami 4-5 hetet bir ki.kozbe nem moshatod a hajad.
csinalnak afroszalonokban ~35tol felfele hajtol fuggoen. azt tudni kell hogy oylan hosszu haj kell ami utana 2-3 cmer rovidebb lesz a dreadlock allapotban. tehat erdemes 12-13cmnel hosszab seroval probalkozni.utana 3-4 hetig nem moshatol hajat. aztan ugyan az az egesz mint a rendes haj, csak kulon sampon kell ra.
en nem akartam fizetni, szal' ~2 honapig (nem fujjogni) nem mostam hajat ;D ;D utana megcsinaltattam ismerössel. igen, hatrany hogy eleinte kicsit budos..najo nagyon..de utana kiralyos.
jah es azert kellett levagnom mert nem ment ra a kisbuko ;D ;D


na kb. ennyi...

#45
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
felbodorodás.

ez már van olyan jó ige, mint a buszmegállni. :-)

avagy hogyan erõszakoljuk meg a magyar nyelvet :-)

#46
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
meg fogsz egy tincset es a fejbor fele fesuvel erosen fesulod, ugy, hoyg kozben fokozatosan elengeded a tincset.
ami allatal felbodorodik. huuuh.
es akko jo lesz

#47
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
na le lehet zizzzeni a séróról!

;D

#48
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Micsoda szakkifejezés: felálló-tömör!

Elképzelem, ahogy plázacica bemegy a fodrászhoz és azt mondja: felálló-tömört szeretnék. ;D

#49
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
;D Ezen jót röhögtem. Köszi. Persze fingom sincs, hogy ez hogy néz ki, amit leírtál. Csak nehogy vmi nõnemû nehogy idetévedjen ;D

#50
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
ha jól tudom, az, amikor fogod a hajad, és apránként hátrafele fésülve kis bodrokat csinálsz az egyenes hajadból, és ezáltal olyan felálló-tömör lesz tõle...


#51
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Mi a rák az a tupírozás?

#52
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
http://raszta.lap.hu


#53
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Raszta



Mint sokan állítják, a raszta haj nem csupán egy frizura a sok közül, hanem életstílust tükröz.

Vannak rasztások, akik szerint nem szabad fodrászhoz fordulni, hagyni kell, hogy az idõ oldja meg a feladatot, mások nem kímélve pénztárcájukat, tízezreket fizetnek ki a szakavatott fodrásznak, sõt "házilag is elkészíthetõ"

"Csináld magad" (vagy a haverok)

Ahhoz, hogy be tudd rasztázni a hajad, legalább 7 cm hosszúnak kell lennie. Mosd meg a hajad, jó alaposan. Miután teljesen megszárítottad jöhet, aminek jönnie kell.

1. Válaszd szét a tincseket, kezd a fejtetõ közepétõl. Válassz szét egyforma vastagságú tincseket, és mindegyiket gumizd be, de figyelj arra, hogy a tincsek lehetõleg egyforma méretûek legyenek.
2. Fogd meg a tincsedet, nyújtsd ki és kezd el tupírozni erõs fésûvel. Legyél határozott, ne hagyd, hogy egyes hajszálak kicsússzanak, és csináld a tupírozást olyan szorosan, ahogyan csak bírod.
3. A tincsek végén megmaradt, sima hajszálakat hajtsd vissza, és a legvégét nagyon szorosan fogd össze hajgumival.
4. Végy egy kis wax-ot az ujjaid közé, majd a hajgyökerektõl indulva jól dörgöld be a tincseket. Akkor dolgoztad be kellõképpen a wax-ot, ha az eltûnik a hajszálak között.

Kész vagy a nehezével, de még nem oldódott meg minden. Eleinte nagy gondot kell fordítani a raszták ápolására, különben kárba megy a munkád!

Biztosra vehetjük, hogy egy banki tisztviselõt két lábbal penderítene ki fõnöke, ha így jelenne meg egy napsütötte reggelen az irodaajtóban. Van még jó néhány ilyen foglalkozás, így rögtön le is szögezhetjük, a raszta hajzat nem a fogyasztói társadalomra berendezkedett szakmák képviselõinek stílusa. ;D


#54
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ez naon relative.
persze, ha valamibol sok van, az mar divat.
ez tom, h nagyon hulye felfogas...
probalom nem is alkalmazni, botsi.
(hisz akkor nekem divatbicom, divattelefonom, stb van)
de most lett feltunoen sok beloluk, persze ez nem zavaro, stb... csak ugy leirtam ;D
szal botsi ;)

#55
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ez nem divat!
a fekka befont haj az esetleg divat.

#56
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ugynaugy mosska kis mertekben, ahogy tudjak.,
vagy szaraz sampon...
mellesleg vannak kb 8e az alap raszta, de csinalhatnak szetbonthatot is..
viszont a normal meg nem szetbonthato, hanem le kell vagni, ha megunja az ember :-\ (vagy esetleg (ne adj isten)kimegy a divatbol.....)


#57
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


tojás?! tej?!! nem mosod meg?! vajon ezeket az égbekiálltó baromságokat ki találja ki? és ki hiszi el?

#58
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
környezetemben van pár ember akinek ilyenje van és tudtommal semmi köze ahhoz hogy mennyit mosod a hajad. ugyanugy mosnak õk is hajat. csak ha hosszú hajad van, és nem fésülködsz akkor összegabalyodnak a szálak és tincsekbe állnak. ezt ugy lehet segíteni, hogy ugynevezett rasztaviasszal a tincsek végét "összeragasszák" és akkor a hajnak már csak szépen össze kell gabalyodnia.
de asszem van olyan is hogy az egész tincset így beviaszozzák és akkor az jól megáll. srác ilyet csinált egy tinccsel a fején utána meg beült szaunába. kicsit ráolvadt ;D


#59
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Nem raszta, de hajas:
Azt tudtátok, hogy az eredeti "tróger" punkok azért hordtak taralyt, mert a tetvek a fej közepén nem élnek meg?

#60
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
hháát sztem visszataszító... nekem vmi más jut róla az eszembe, csak az az ember másik végén van ... :/ én is 8 e körülröl tudok, de occsóbb, ha szerzel vmi ismerõst, mert nem csak fodrászok tudnak. ha megnöveszted, nem mosod, majd rányomsz egy két tojás, meg tejet, akkor összeáll, de ha mindenképpen ilyet akarsz, akko' inkább a szöszölõs módszer kéne, mert ez a tojásos elég gusztustalan... :P