Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Trükkök és figurák elsajátítása

- - - - -

  • Please log in to reply
1800 replies to this topic

#1
Mountain

Mountain

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Vagy esetleg 24-es merevvázas biciklivel?

#2
Mountain

Mountain

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
kihalt a téma?
Sziasztok azt szertném kérdezni hogy öszteleszkópos 26-os biciklivel is lehet trüköket csinálni?Ha igen mijeneket?ha tudtok légyszi írjatok párat.

#3
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts
Cyclokrosszal próbáltam egykerekezni is, de elég nehéz. Nyulazni simán :)
Volt a fõoldalon ez a videó ahogy elnézem az egy széria outi, és még pedálból ugrani is tud vele, no meg a végén... ;)

Ride everywhere.

.


#4
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

Hali!

Én is szeretném elsajátítani a nyulazást, viszont minden netes tutorial azzal kezdõdik, hogy az alacsonyra állított nyereg fölött vigyük le a súlypontunkat... Na most országúti, ill. országúti jellegû bringán igencsak problémás. :)

Van valami "trükkje" az outival nyulazásnak? Vagy ugyanúgy kell mint montival csak nehezebb?


A lényege pedig az, hogy ki tudd emelni mind az elejét kézbõl, mind a hátulját lábból külön külön.
Majd ezeket egy kicsi különbséggel egyszerre. Magas nyereg nem akadály, nevetve ugrálok a virsligumissal, és nem cc-s outi-s nyúlról beszélek itt, hanem a rendes, használhatóról.

És rá lehet fogni, hogy magasan van a nyergem :-)

#5
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
ugyanúgy kell, csak a geometria miatt nehezebb, kényelmetlenebb.

#6
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 posts
Hali!

Én is szeretném elsajátítani a nyulazást, viszont minden netes tutorial azzal kezdõdik, hogy az alacsonyra állított nyereg fölött vigyük le a súlypontunkat... Na most országúti, ill. országúti jellegû bringán igencsak problémás. :)

Van valami "trükkje" az outival nyulazásnak? Vagy ugyanúgy kell mint montival csak nehezebb?

#7
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2,189 posts
bunnyzni minden bringával lehet, meg néha kell is..
szerintem gyakorold..:)

de persze nem arra való..
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#8
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
bunnyra még csak-csak,de én nem erõltetném ha nem muszáj!!!



#9
relaxx

relaxx

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Sziasztok!

ilyenem van: http://www.nolimitbi...2010/mundo2.jpg megtanulhato vele a bunny hop?? vagyis alkalmas ráá?:)

#10
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
360nál, próbáld minél jobban kiemelni a bicajt az ívbõl, elrugaszkodni, majd oldalra rántani, a hátulját lábaddal irányíthatod...(lehet nem tökéletes guide:D)
nohandnél próbálgass minél függõlegesebben kiugrani az ívbõl, ha ez megy támaszd alá a kormányt, ha ezis megvan engedd el :)

#11
disturb

disturb

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
egy gyors infot kérnék szépen a nohandröl... meg talán a 360 rol az is nehézkesen megy.
1 kéz megy mind2 kezemmel a tire tapel sincs baj akár bunnybol. de egyszerûen nem tudom hogy kezdjek bele a nohandba.
360 al az a bajom hogy egyszerûen leragad a hátulja a bicajnak. pedig csak 12.5 kilo... és rendesen össze van hozva a geojával sincs baj.? mit hogy orvosoljak? elõre is köszi4

#12
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts

Ha a földrõl-t úgy érted, hogy a hátsó kerék leér, akkor nagyon más, mert nem tart ellen semmi mikor pörög a kormány..

Fél év? Sajnállak. Sérülés?


idõ/lustaság/motiváció

#13
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 posts

Köszi. Az apor mögöttit ismerem. A TV toronynál lévõ az milyen?
üdv:Dani


1x voltam ott, van pár ugrató egy nagyobb gödörben, kb. akkor lehet mint az aporos :)

#14
Dannyboy#1

Dannyboy#1

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Köszi. Az apor mögöttit ismerem. A TV toronynál lévõ az milyen?
üdv:Dani

#15
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 posts
Szia
Gyõrben 2-t tudok, egy a tv toronynál, és egy marcalvárosban, az apor iskola mögött, de ha jól tudom, nem nagyon használják. Ennyit ismerek.

Sziasztok!
Már néztem a bringaparkok topikot de oda nem ír senki.:(
Azt szeretném megkérdezni hogy Gyõr környékén merre van valami Dirt-Street park.
Elég kezdõ vagyok.(bár ez az elõzõ hozzászólásaimból tuti kiderült:D)
Szóval valaki dirt street errefele?:)



#16
Dannyboy#1

Dannyboy#1

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Sziasztok!
Már néztem a bringaparkok topikot de oda nem ír senki.:(
Azt szeretném megkérdezni hogy Gyõr környékén merre van valami Dirt-Street park.
Elég kezdõ vagyok.(bár ez az elõzõ hozzászólásaimból tuti kiderült:D)
Szóval valaki dirt street errefele?:)

#17
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
csak nem pussy vázad van?????mert ha igen regélhetnél róla egy keveset...nyáron ha összejön a meló pont ilyenre akarok beújítani:D:D
különösen a tárcsafelfogatás érdekelne hátul, hogy bírja-e, és hogy mekkora tárcsa fér a vázba....de ha még valami eszedbejut irdle plz :)

#18
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Hát a vázam fejcsõszöge(65.5fok)nem teszi lehetõvé hogy kedvemre tekerjem erre arra, de odafigyeléssel sikerült beadni az xupot :)eddig másik irányba csináltam de ugy kiment a hátulja....

#19
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
na azon már jó, hajrá=)
Az h melyik irány, amelyik jobban tetszik...de am így csinálom énis. tehát jobb láb elõl és jobbra. Kp-t szintén. Az h a lábadat hátrébb kell tenni az csak a vázon múlik, meg a kerékméreten. X-upra visszatérve sztem másik irányba se nagy szám, nem próbáltam még, majd ha eláll az esõ kimegyek:D

#20
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Huhh ez így már kurvajo, hogy leírtad!!Igazából még azt tapasztaltam hogy kpnál a lábfejemmel a pedált a vízszinteshez képest kb 50 fokkal hátra kell döntenem hogy elférjek.
Xup meg ha jobb lábas vagyok jobb láb elõl és a kormányt is jobbra forditom?ugy elvileg nem megy ki a hátulja, illetve a másik lábammal tartom?amugy nagy funnboxon gyakorlom...tehát majdnem dirt.