Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Giant

- - - - -

  • Please log in to reply
3192 replies to this topic

#41
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Zsolti! Erről a sufni tuning védőről pattints már fotót, lécci! Vagy csak mond el, miből tákoltad össze.

Költözés miatt egy darabig nem látom azt a cajgát. Semmi extra, egyszerű szigetelő szalag a villavállon és egy kis túlnyúlással a fejcső alsó részén úgy, hogy hozzá érjen a villavállon lévő szigetelő szalaghoz. 2 éve tettem fel, azt hittem, semmit nem ér és leválik idővel, de tévedtem. :)

 

A Fathomom meg egyre jobban tetszik, hogy ontopik is legyek. Hóban tekertem, lefelé bevállaltam 2 enduro trailt, ezek még ideális körülmények közt is neccesek (nekem) és baromi kiszámítható ez a bringa még a hótól csúszós ösvényeken is.



#42
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Home made van ilyenem, kb. 5-10 Ft-ból kihoztam. A CX-bicajomon 2 éve fent van, szépen védi az alsó fejcsapágyat. wink.png

Zsolti! Erről a sufni tuning védőről pattints már fotót, lécci! Vagy csak mond el, miből tákoltad össze.


Marci

#43
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rendes enduro kerékszett, DT 1501, 30mm belső felniszélesség. Villa egy alapabb szintű Pike, felbukkant 1-2 db egy webshopban 42mm offset+130mm rugóúttal, le is csaptam egyre (pikk-pakk out of stock lett ez is)



#44
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Lett közben egy elég jó kerékszettem a gyári helyett, erre fel tudom tenni az XD-s sort. A télen persze használom a Giant gyári kereket és villát még (és meg is tartom őket köv. télre), de tavasszal beszerelem az új villa+kereket majd, amint jönnek a jó idők.

 

A cajgám ára meg felment 25e HUFfal.

Miféle típusú és dimenziójú kerék/ villa lesz?

 

Az alkatrész beszerzéssel nekem is sakkoznom kell, ha valamit, ami alacsony készletes nem rendelek meg mostanság, akkor 14-16 hetet is várhatok mire újra lesz az oldalak állítása szerint, és ez szerintem optimista becslés a részükről. 



#45
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Home made van ilyenem, kb. 5-10 Ft-ból kihoztam. A CX-bicajomon 2 éve fent van, szépen védi az alsó fejcsapágyat. ;)

 

Lett közben egy elég jó kerékszettem a gyári helyett, erre fel tudom tenni az XD-s sort. A télen persze használom a Giant gyári kereket és villát még (és meg is tartom őket köv. télre), de tavasszal beszerelem az új villa+kereket majd, amint jönnek a jó idők.

 

A cajgám ára meg felment 25e HUFfal.

 

Off.

apropó, árak! Február végén, március elején szép kis boom lehet a használt alkatrészek piacán, mikor ráébred a többség, hogy cserélni, venni kellene ezt-azt a bringáján, csak nincs mire... Új cuccok már most alig elérhetőek, azok is egyre drágábban.

On.



#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Én elég igénytelenül állok hozzá a bringám kinézetéhez, nálam a dolgok funkciója az első. De biztosan láttad az ajánlott termék árát. Állami kis közalkalmazott vagyok de ilyen összegeknél még én sem gondolkozom a sufni tuning megoldáson. Vagy 15 éve mindig volt ilyen védő a bringámon, most is megvettem az újat (2 db), mert a régi már rongyos lett. (pedig zárt csapágyas a fejcsapim, lehet nem kéne de sokat megyek esőben, sárban,...szerintem ennyit megér)

 

jaja, láttam az árát. nem is vennék ilyet, ahhoz túlságosan smucig vagyok. egyébként nem rosszabb ám a javasolt megoldásom, mint a nyeregcsőbilincs-takaró... ;)

 

(a meglévő bringáimom nem használok ilyet, a nyáron eladott cruxomon volt. szerintem nem volt különösebb gond a kinézetével... rolleyes.gif  )


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Én elég igénytelenül állok hozzá a bringám kinézetéhez, nálam a dolgok funkciója az első. De biztosan láttad az ajánlott termék árát. Állami kis közalkalmazott vagyok de ilyen összegeknél még én sem gondolkozom a sufni tuning megoldáson. Vagy 15 éve mindig volt ilyen védő a bringámon, most is megvettem az újat (2 db), mert a régi már rongyos lett. (pedig zárt csapágyas a fejcsapim, lehet nem kéne de sokat megyek esőben, sárban,...szerintem ennyit megér)


Marci

#48
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

A kis védtelen fejcsapágyakra lehet kapni ilyen védőt. https://www.bike-dis...dset-seal-25385  Ártani nem fog neki.

Tapered-es vázra 2 db kell, mert kicsit rövid.
 

 

...vagy tudok adni méretre vágott, elasztikus védőhuzatot, választható (rózsaszín vagy zöld) színben. ;)


  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#49
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Igen, előbb-utóbb biztosan csere lenne, ez így eléggé védtelennek tűnik a zárt csapágyakhoz képest. .....

A kis védtelen fejcsapágyakra lehet kapni ilyen védőt. https://www.bike-dis...dset-seal-25385  Ártani nem fog neki.

Tapered-es vázra 2 db kell, mert kicsit rövid.
 


Marci

#50
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

MY2020 Giant Crest 34 villa service manual, .pdf, fotókkal: https://www.mtbr.com...al-pdf.1915068/



#51
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ja, a szomszedban is "Gabelkonus" smile.png

Erdemes lenne zart csapira cserelni esetleg

Igen, előbb-utóbb biztosan csere lenne, ez így eléggé védtelennek tűnik a zárt csapágyakhoz képest. Sajnos nem sikerült kiderítenem még, mi ez pontosan, valóban egy FSA Gravity vagy hasonló-e. Az alsó ZS csészét nem szívesen ütném ki a fejcsőből komplett alsó rész csere végett. Első körben egy "gabelkonus" kell. Tolómérővel megmérem, szereztem FSA műszaki ábrát a netről. Már csak a 36 fokos rámpa részt nem tudom, mivel tudnám kimérni, valóban annyi-e. Ha annyi, akkor FSA H6078 vagy FSA H6088.



#52
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 posts

kónusz smile.png

 

 

Szeretnék venni a bicajhoz egy második villát majd később és gondoltam a mostanit megtartom tartaléknak. Az újhoz kellene majd egy "crown race" (hogy is hívják ezt, alsó csapágycsésze és a csapágy alatt, amit a villára ütünk, nem ugrik be).

No most, azt látom, hogy ZS, azaz ZeroStack a kormánycsapágy lent és fent egyaránt. Fenti egy zárt csapágy a ZS csészében, ez OK, az alsó viszont valamilyen koszorúban lévő golyókon futó olcsóbb csapágy lehet, szétszedve szabadon vannak a golyók. Csatolok fotót.

 

Szerintem ez valami OEM-es FSA Orbit 1.5 lehet egyébként, a csapágycsészék és csapágy felső része alapján, amiben kis gumigyűrű van. A neten a Giant bringákhoz is FSA kormánycsapágyakat hoz fel a kereső, ez is ezt erősíti - de nem vagyok biztos ebben. Semmilyen feliratot nem találtam sehol...

Mindenesetre ha így van (azaz, FSA Orbit 1.5), akkor egy filléres FSA H6078 vagy H6088 crown race-t kell csak rendelnem majd.

 

Ismerős valakinek így a fotó alapján, milyen csapágy lehet ez?

 

IMG-5234-1200px.jpg

Ja, a szomszedban is "Gabelkonus" :)

Erdemes lenne zart csapira cserelni esetleg



#53
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

kónusz :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#54
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szeretnék venni a bicajhoz egy második villát majd később és gondoltam a mostanit megtartom tartaléknak. Az újhoz kellene majd egy "crown race" (hogy is hívják ezt, alsó csapágycsésze és a csapágy alatt, amit a villára ütünk, nem ugrik be).

No most, azt látom, hogy ZS, azaz ZeroStack a kormánycsapágy lent és fent egyaránt. Fenti egy zárt csapágy a ZS csészében, ez OK, az alsó viszont valamilyen koszorúban lévő golyókon futó olcsóbb csapágy lehet, szétszedve szabadon vannak a golyók. Csatolok fotót.

 

Szerintem ez valami OEM-es FSA Orbit 1.5 lehet egyébként, a csapágycsészék és csapágy felső része alapján, amiben kis gumigyűrű van. A neten a Giant bringákhoz is FSA kormánycsapágyakat hoz fel a kereső, ez is ezt erősíti - de nem vagyok biztos ebben. Semmilyen feliratot nem találtam sehol...

Mindenesetre ha így van (azaz, FSA Orbit 1.5), akkor egy filléres FSA H6078 vagy H6088 crown race-t kell csak rendelnem majd.

 

Ismerős valakinek így a fotó alapján, milyen csapágy lehet ez?

 

IMG-5234-1200px.jpg



#55
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Egyik legszebb montis ösvény a környéken. Canada Trailnek is hívják, mivel esőben és eső után is járható többnyire. Kivéve tegnap, 2 hét eső és köd után... biggrin.png

Viszont pont jó alkalom volt arra, hogy sáros körülmények között kicsit gyakorolgassak igazán meredek egynyomos ösvényen. 5x felmentem és lementem a középső részen, kezdem érezni a Fathomot, mit és hogyan kell ezzel. Kőnehéz, valahogy mégis nagyon kezes gép. Az biztos, kicsit máshogy kell lejtőzni vele, mint egy XC gépen. Kormányt minimálisan elfordítva és a külső ívre terhelve egészen szépen befordul minden szűk kanyarban. A talaj meglehetősen gyökeres, de amelyiken nem volt minimális sár, csak az csúszott igazából.

2:55-től, itt gyakorologattam: https://www.youtube....h?v=4Vv3W1vOryg

 

IMG-4775.jpg


Edited by zscs, 2020. December 14. - 21:51.

  • zsbacsi likes this

#56
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

ezen lemegyek simán vele, a kisebb ugratókat is beadom, lelépést is - egyedül 5:25-nél azt a rettenet sziklát nem mertem még. De az nem a játékosság, hanem a bátorság (vagy a kamikaze-gének?) hiánya. smile.png

 

https://www.youtube....UfKHgarOQ&t=27s

 

klassz ösvénynek látszik, már amennyire a a borzalmas rázkódástól látni (főleg a negyedik perctől). a sisak belógó szíja is sokat segít. :) viszont az ösvény tényleg jónak tűnik, az ilyeneket kifejezetten szeretem. ;) (csak errefelé kevés ilyen van... :()


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#57
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Kérdés, ki mit ért "egészen játékos" alatt?

ezen lemegyek simán vele, a kisebb ugratókat is beadom, lelépést is - egyedül 5:25-nél azt a rettenet sziklát nem mertem még. De az nem a játékosság, hanem a bátorság (vagy a kamikaze-gének?) hiánya. smile.png

 

https://www.youtube....UfKHgarOQ&t=27s


Edited by zscs, 2020. December 07. - 20:48.

  • Kisherceg likes this

#58
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Kérdés, ki mit ért "egészen játékos" alatt?

Edited by Kisherceg, 2020. December 07. - 20:27.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#59
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Még egy kis Fathom 29. Ide írom, mert nem az Újdonságok topikba való.

Szóval, picit újra kell tanulnom bicajozni vele, már ami a kanyarodást illeti. 66-fokos fejcsőszög, 780mm-es kormány, 50mm-es stucni, elég hosszúkás bicajon. Ahhoz képest azt mondanám, egészen játékos, mint amennyire lomhának gondolná az ember. Még egy dolog: régen a Merida AM3000D-mről 140mm-re állított villával és a One-Forty-mról is bizonyos körülmények között "bólogatós" emlékeim voltak. Tartottam tőle, hogy ez még inkább az lehet a hátsó felfüggesztés hiánya miatt. Hát nem, egyáltalán nem az - vagy csak simán másképp bringázok már, mint 9-10 éve? :)



#60
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

en garbarukot vettem a 12es xt hajtomuhoz, jo sulyban van a tiz tonnas xt tanyer helyett. jol mukodik, szepen fut, lancleesesem meg nem volt vele, a lancvonala vmivel jobb, mint a gyarie.

Teljesen ok, köszi! Jó cuccaik vannak. Nekem sajnos nem jó, ahogy írtam, nagyon speciális az igényem: SRAM Quarq DZero boost és 4x104mm spiderre. Ilyen jelenlegi tudomásom szerint csak 1 gyártótól és 2-féle létezik, a WolfTooth 30t lánctányérjai. Már úton van egy, szerencsére. wink.png

 

A Fathom véleményemet ide is megírtam egyébként. Már kaptam lepontozást is rá, hogy "nem hasznos". Jó, hát lehetne biztosan finomítani még rajta, de azért eléggé kár, hogy ha lepontoznak, nem írják meg, miért NEM hasznos, amit írtam. :) https://www.testbike...vid=61466#rvtab


Edited by zscs, 2020. December 04. - 21:51.

  • Kisherceg likes this