Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1257 hozzászólás a témában

#1221
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Tavaly õsszel engem megtámadott a kapitalisták legalattomosabb vírusa, a vállalkozókedv, így én is csatlakoznék a TT teamhez. Jan31. nekem ló - már ha nem vágnak meg megint nemzetközi jogból (akkor van a 2. uv.) - a börzsönyi túra meg kínszenvedésnek tûnik - biztos imádnám.


#1222
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Beszéljünk róla ? ;D ;)

Most Mátra , mert azt mondták az naggyon durva-már a Börzsöny, de én rábeszéhetõ vagyok ;D és akkor már szabad is :D

#1223
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja, én a Börzsönyrõl... Nem az éjszakai túráról beszéltetek? Teljesen azt hittem. Bocsi akkor, elnéztem.

#1224
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
ööö a Mátráról beszélünk -nem? ::)

#1225
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
46km a Börzsönyben? Az nagyon kemény gyalog is. Nagyon sok a szintkülönbség, ráadásul számolni kell a nehéz talajjal.
Kemencén lehet egyébként szerezni szállást, nem is kevés lehetõség van, mert igen felkapott hely!

Nekem is lenne kedvem hozzá, de csak bringával, mert pl. a Rakottyásvölgy tök hosszú, fõleg sötétben. :)

#1226
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
én szerintem aranyközép..de az is lehet hogy mindegy :-\
ja, igen az a hét óüra ottan 7 órás indulást jelent?
akkor elõzõ nap kéne odamenni?? ??

#1227
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
jan31ei TT részemrõl még kérdéses, de nagyon mennék... megpróbálom Györgyit is megfûzni...
jövõhétre biztosabbat mondok...

egyébként a többség melyik távon menne?

péef

#1228
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

van február 7-8 éjszakai Börzsöny túra
www.metc.hu



ha erre gondolsz

#1229
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Én is imádom a tt-ket, de azért van olyan, amire többet nem fogok benevezni. Most voltam Muciékkal a búék20 tt-n, vagy valami ilyesmi volt a neve. Hüvösvölgybõl indult ki, végigmásztunk a környezõ hegyeken és visszaértünk ugyanoda. A nevezés, már az elején sokaltam: 550Ft volt. Ennyi 60km-es bringa tt-ken szokott lenni, most nem azért!
Ráadásul szinte semmit se kaptunk ezért, egész pontosan: a kb.8 ellenörzõpontból csak kettõn volt valami: a HHH aljában volt zsiroskenyér és forró tea, és azt hiszem több már nem volt, csak a célban adtak mindenkit egy pár szar, vizizû virslit, amit alig tudtam megenni!
Kiszámoltuk, hogy mivel kb. 600 induló volt, a rendezeõség kb. 300,000-t kaszált, ha avval számoltunk, hogy a max tt-re forditott költség 50,000Ft volt.
Legközelebb ilyenre csak úgy megyek, mint kisérõ, befizetés nélkül. Mert a jelvény valahogy semmit se jelent számomra, csak berakom a többi közé a dobozba. A bringás tt-k ezerszer jobbak.

#1230
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
savanyugabi:

szerinted ehhez a szlovák dologhoz lehet csatlakozni...? ::)

#1231
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
enkem érdekelne!
honnan tudhatok mega ugymond"dögölj meg "tt-rõl
??
VAlaki írjon nekem privit!
köszke

#1232
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
ühüm. ugy néz ki eddig, én megyek+ fehérnép is velemtart.. bár õ ezt még nem tudja.. ;D

köszönöm az infokat, kivettem tegnap egy 15 éves kötetet a könyvtárból,átnyálaztam, hullarészletes túraleirások- fordulj balra menj fel a létrán 15 fokot stb...- s én is a podlesoki kiindulásnál voksoltam. Mindenképpen szeretnék nyomatni egy szurdoktúrát, Peersze hernádáttörést, meg egy tamáskilátót.
Terveim szerint bicóval mennénk, fehérnéppel kettesben, otthonról. Ami nem kunszt mer' a határ- Bánréve- tölünk 6km. Szal, megvárom, amikor már nem köll útlevél- @ok megujittatni erre a pár hónapra, ha már egy éve kibirtam néléküle ;D- aztán uzsgyi. Szal, köszönöm mégegyszer az infokat!

#1233
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Jaj de jó mennyi lelkes fiatal :D :D

Január 31 -re akkor vannak jelentkezõk?? ?

#1234
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás

uppsz.. jut eszembe.. ha valaki ismerõs a [glow=red,2,300]szlovák paradicsomban[/glow], van némi tippje szállással, túrákkal stb...fotók usw. segítsen már. Tavasszal ott szeretnék gyalogolni némiképp..


Savigabi:
Mindenképpen Podlesokot tartom a legjobb kiindulópontnak, mert a S.P. déli részén van, innen érhetõ el a legtöbb szurdok és érdekesség, valamint kb 1 óra autózásra van a Magas-Tátra, pihenõnapként a sok, kimerítõ túra után... ;D
Dedinky szerintem nincs olyan szép, mint a podlesoki rész és messzebb is van mindentõl.
Még szóba jöhetõ kemping Cingov is, ami a terület keleti részén fekszik, nagyon festõi környezetben, többet nem tudok róla, mert csak bekukkantottunk a Tátra felé menet a pihenõnapon. ;)

Ha képeket és infókat akarsz: www.tatranet.hu

#1235
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
savanyugabi:: szállás: kempingbõl tulajdonképpen 2 választásod van, podlesok és dedinky. egyik sem luxus, dedinkyben ivóvíz pár éve nem volt. ha a neten rákeresel sztem találsz akt. árakat. remélem segítettem::) :)..vagy pontosabb 'dolgokra' gondolsz?:)


#1236
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
uppsz.. jut eszembe.. ha valaki ismerõs a [glow=red,2,300]szlovák paradicsomban[/glow], van némi tippje szállással, túrákkal stb...fotók usw. segítsen már. Tavasszal ott szeretnék gyalogolni némiképp..

#1237
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
a mátrai dolog nem hangzik túl rosszul, idén megvolt már a tortúra 65-hó nélkül kibírható. Szvsz, ha a hó ezen a szinten marad-uszkve nincs ;D- akkor könnyedén teljesíthetõ. Ha meló engedi, megyek.

#1238
SeeLee

SeeLee

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

Na akkor sikerült megint beleválasztanom :-\ :'(

Hi

Nem szoktam igazán írni a fórumra, inkább csak olvasom. 8 évig gyalog TT-ztem és sok túrán voltam, 98' óta pedig bringával csinálom meg ezeket, ezért tudok véleményt írni.
  • Ors: "Börzsönyi éjszakai" Lehet vmi abban, ha azt írta vki, h a legrosszabb rendezés, de azért erre nem lehet alapozni. Biztosan nehéz túra, mert télen van és köves is + még éjszaka is. Nem könnyû, de ez benne a teljesítmény. Aki volt a HHH 24 óráson, annak van rutin. ;) De ezt bringások, ti is és én is tudjuk. Ors, a novemberi Mátra túra után, már nem érhet meglepetés úgy sem. ;)
  • Gyalogos TT-k: A túrák túlnyomó része gyalogos és külön jelzik, ha kerékpárral is teljesíthetõ (persze más szintidõvel). De sokszor volt már olyan, h felhívtam a szervezõket és megkérdeztem indulhatok-e bringával. Max. azt mondták, h nem kapok jelvényt majd, meg nem nézik a szintidõt, de indulhatok. Idáig mindig kaptam én is emléklapot és jelvényt is. Van jó pár olyan túra, amin azt mondják, menjél, de ne panaszkodj, ha a nyakadban kell cipelni a bringát (pl. Lemaradás 100 /Naszályra fel/). Na az sz...pás. Bocsi :D Meg a Julianus 50-en is azt mondták, h 2002-ben 2 srác megpróbálta, de a sár miatt feladták. Hát tény, h volt sár márciusban és volt olyan bozótos, ahol csak vinni lehetett felfele a bringát. De így meg is maradt az emlékezetembe ez a túra is.
  • Ezek a TT-k, jók a talikra is és leveszik a válunkról az útvonal tervezést és pár száz Ft-ért még zsíros kenyeret, "csokit", gyümölcsöt is kapunk. A 75 km felettieken általában van fõtt étel is. A Téry Ödön-ön pl nagyon fajín gyulyás volt :) és sok bringás szokott indulni rajta, mert 1 része a Duna maraton útvonala is egyben.
Ha tudok, szívesen segítek infókkal azokról a TT-krõl, amiken már voltam. Nagy murik ezek, kár kihagyni.

Dr. $eeLee
IRC: [NoFear]


#1239
Bapu

Bapu

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Ez a téli TT.Mátrafüredrõl, az egyik legjobb gyalogtúra! Sok indulóval lehet számolni, 26 km-en,több mint 300 induló szokott lenni!!Izelitõül pár kép tavalyról

#1240
ftomi

ftomi

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

nekem az a jan31ei mátrás tetszetõsnek tûnik, lehet hogy elsõ tt-nk lesz ::)

Valóban nagyon jó túra! Én most voltam a nyári verzión, és nagyon jó volt! 500 forintért 2 dupla A4-es túrafüzet leírással, szintvonallal, részszakasz leírásokkal (táv, szintkülönbség, szintidõ), egy rakat ellenörzõállomás pecséttel, csokival, szörppel (gondolom most forró tea lesz), minõségi nápolyival (mi bontottuk föl a díszcsomagolást) 8) Az egyik etetõállomáson annyi vajas paradicsomos, tettszés szerint hagymás, pirospaprikás kenyeret ehettünk, amennyit akartunk, egy másikon pedig már az említett nápolyi, szintén tetszés szerinti mennyiségben... 8) Az útvonal elég szép volt, gondolom télen mégszebb. Multkor egy olyan sráccal mentem, aki már a téli verzión is 2szer volt, és most is akar menni. Õ szerinte ezt a túrát rendezik messze a legjobban. (kinizsi 100 állítólag egyre rosszabb) Én is szívesen mennék, de sajnos nem érek rá... :-\