Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#61
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 posts
Gratula Ronin!

#62
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts

Nem kell semmi más a 4200 m szinthez, mint otthagyni a táskát Csóványoson, majd ezt a Nagy-Hidegen észrevenni, meg emellett 1-2 helyen eltévedni :). Nekem minden eltévelygéssel, Csóvira visszamászással, Verõce-Magyarkúttal és Hûvösvölgybõl hazatekeréssel 130 km és 4384 m lett a vége.

Nem vagy piskóta! Verõcérõl Magyarkútra is hozzánk képest nagyon gyorsan mentél. Eredetileg az aszfalton terveztem a rajtig tekerni, de láttam az állomáson, hogy elindultál egy másik úton, gondoltam biztos tudsz egy jobb utat és mentünk utánad. Csak az volt a baj, hogy kb. két kanyar után már sehol nem láttunk. Hátranéztem, mögöttem meg jött egy csomó bringás, kicsit megijedtem, hogy ha õk meg engem követnek, miközben azt sem tudom hol vagyunk, akkor ebbõl klassz kis kavarodás lesz és még mentegetõzhetek a végén. Azért az irány az stimmelt, eljutottunk a töltésig, onnan meg kis csetléssel-botlással megtaláltuk a rajthelyet.


#63
minuvtcr

minuvtcr

    vendég

  • fórumtag
  • 66 posts
Magamat most nem. Remélem a bicajról se esett le semmi :)

#64
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Nem kell semmi más a 4200 m szinthez, mint otthagyni a táskát Csóványoson, majd ezt a Nagy-Hidegen észrevenni, meg emellett 1-2 helyen eltévedni :). Nekem minden eltévelygéssel, Csóvira visszamászással, Verõce-Magyarkúttal és Hûvösvölgybõl hazatekeréssel 130 km és 4384 m lett a vége.

...és az inóci vágásnál nem ejtettél el semmit? ;)
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#65
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 posts
A Kisrigóban a személyzetnél volt a pecsét. Amióta elvesztettem az elõzõ komputert egy zakónál, minden egyes megállás után kétszer is megnézem mit hagyhatok ott (kivéve, ha a megállásnak sörözés az oka / vagy a vége :) )

#66
minuvtcr

minuvtcr

    vendég

  • fórumtag
  • 66 posts
Nem kell semmi más a 4200 m szinthez, mint otthagyni a táskát Csóványoson, majd ezt a Nagy-Hidegen észrevenni, meg emellett 1-2 helyen eltévedni :). Nekem minden eltévelygéssel, Csóvira visszamászással, Verõce-Magyarkúttal és Hûvösvölgybõl hazatekeréssel 130 km és 4384 m lett a vége.

#67
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
A helyzet az, hogy a pontõr pont azzal a komppal szokott átmenni, amivel ti mentetek. :)
Sõt. A kisrigói pontõr is, aki viszont odaér, mert elmegy alul a piroson.

A valóságban tényleg 3600méter szint.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#68
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 posts
Hát én tényleg rendesen kikészültem. Ennyi felkészüléssel ennyire ment, ez abból is látszik, hogy ekkorát még életemben nem estem, mint Lajosforrás után. Szerencsére "csak" a jobb oldalamon csúsztam vagy fél métert a köves részen, így komolyabb horzsolásokkal, de megúsztam és tudtam folytatni. A kölcsönlámpa kiváló volt (kösz Zsolt!), a kisrigó-i leves és sör felülmúlhatatlan. Nekem eddigi bringás megmozdulásaim közül a legkeményebb volt. És a futók, ahogy Ronin is írta, elképesztõ ez a teljesítmény. Pont arról beszélgettünk Péterrel, hogy a Salz. extrém távon is kb. ennyi idõ volt végigmenni (mármint neki), de a 100-as is kutya f@sza ehhez képest.
Még egyszer kösz srácok és gratula mindenkinek, aki régebben most vagy a jövõben megcsinálja.

#69
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts
Köszönöm Hosi és Péter nevében is! Egyébként meglehetõsen sok bringás indult, nagy élmény volt.
Csak azt furcsállom, hogy nálam sehogy sem jön ki az állítólagos 4200m szint, ami a kiírásban szerepel. Az elején elfelejtettem elindítani az órám, és pont egy jó kis mászással kezdõdik a túra, így nincs pontos eredményem. 3600 méteren áll most az óra, a 4200-tõl azért ez nagyon messze van.

Ronin! Így van, ahogy VV írja, de ha már ragaszkodtok a pecséthez, akkor kérhettetek volna a szálloda recepción vagy a vár pénztárban, esetleg a bobpálya pénztárban egy pecsétet idõponttal és akkor mindenki boldog.


Igen, erre rájöttünk, hogy így is lehet, mert még Dobogókõn sem volt fent a pontõr, rányomtunk egy kéktúrás bélyegzõt az Eötvös turistaháznál, a célban ezt senki nem firtatta. Így teljes volt az örömünk. Úgy voltunk vele, ha már befizettük a pénzt, akkor csináljuk annak rendje-módja szerint, hogy a végén hitelt érdemlõen kiérdemelhessük az oklevelet és a kitûzõt. Ha meg nem érdekli az embert a pecsét meg oklevél sem, csak a rohanás, ahhoz nem kell TT-n elindulni, ingyen is megteheti egy saját túra keretén belül.


#70
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts

Ronin!

Nem az ellenõrzõponton történõ beírás a lényeg, hanem a teljesítés. Akik igazán komolyan mennek, nem is foglalkoznak ezzel. Csinálnak egy fotót (mobillal), hogy ott jártak, és már mennek is tovább. Visegrádon meg terepen is fel lehet menni a Nagyvillámhoz, tolás nélkül.

Ronin! Így van, ahogy VV írja, de ha már ragaszkodtok a pecséthez, akkor kérhettetek volna a szálloda recepción vagy a vár pénztárban, esetleg a bobpálya pénztárban egy pecsétet idõponttal és akkor mindenki boldog.

#71
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ronin gratula akkor már ezt is kipipáltad.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#72
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ronin, gratulálok mindannyiótoknak! Noha nehezen lett volna kivitelezhetõ, de utólag kicsit mozog bennem a kisördög, hogy ugyan miért nem indultam mégis, de talán majd legközelebb!

#73
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Ronin!

Nem az ellenõrzõponton történõ beírás a lényeg, hanem a teljesítés. Akik igazán komolyan mennek, nem is foglalkoznak ezzel. Csinálnak egy fotót (mobillal), hogy ott jártak, és már mennek is tovább. Visegrádon meg terepen is fel lehet menni a Nagyvillámhoz, tolás nélkül.


#74
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Gratula! Gondolom 8kor indultatok akkor... Mi kb fél kilenckor, de nyugdíjas tempót nyomtunk, sõt át se mentünk a komppal, mert délután dolgom volt. Még szerencse hogy tudom erre fogni, mert olyan formában vagyok, hogy a Pilis megevett volna :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#75
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts
Tegnap sikeresen végig mentem a BEAC Maxin Hosi és barátja Péter a "Szikla" társaságában. Rutintalan beacosként a börzsönyi részt nagyon meghúztuk, hogy elérjük a 13 órás nagymarosi kompot, mely nagy rohanás 1 percen múlott, hogy sikerrel járt. Az utolsó pillanatban érkeztünk, de a "Szikla" által diktált kemény tempó meghozta a gyümölcsét és örömmel intettünk búcsút Nagymarosnak. Visegrádon ettünk-ittunk majd a szerpentin felõl megrohamoztuk a Fellegvárat és Nagyvillámot. Fent Nagyvillámnál legalább fél órán át kerestük az ellenõrzõpontot, senki nem tudott róla semmit a környéken dolgozók közül sem, mígnem egy kis telefonos segítség rádöbbentett minket arra, hogy teljesen felesleges volt a börzsönyi rohanás a 13 órás komphoz, hiszen 14 órakor jön át a Nagymarosról az EP embere, aki 14:30-tól áll munkába a Nagyvillámon. Megvártuk.

Kisrigóig nagyon jól haladtunk, ott egyszer csak beért minket szinte mindenki akit Magyarkúton láttam és a Börzsönyben elõttük jártunk. Dobogókõig még tartottuk magunkat, aztán a Tölgyikreknél már azon vettük észre magunkat, hogy sokan megelõztek minket valahol a sárgán, amirõl mi letértünk. Ez egy kicsit sem esett jól. :) Nem Péteren múlott a lemaradásunk, Õ fáradhatatlanul tört volna elõre, ám mi Hosival a felfeléken már sûrûn váltottunk át tolásba, lefelé meg mindig rám kellett várni. Egy órával ugyan elmaradtunk a tervezett beérkezéstõl, 22:30-kor értünk be a célba, de így elsõ nekifutásra azért ez sem volt olyan rossz idõ. Utólag azzal mentegetem magam, hogy ha nem rohantunk volna annyira a Börzsönyben talán több energia maradt volna a Pilisre. Sebaj, jövõre már tapasztaltabban vágok neki a távnak.

Hosi, Péter köszönöm a társaságot, a sört, a kólát meg mindent! Jó kis túra volt ez a BEAC.

A nap hõsei számomra a FUTÓk. Azt hittem valami ûrtechnológiás dresszekbe bújt droidokat fogok látni, ehelyett lengõszárú rövidnadrágos, egyszerû pólós átlagos kinézetû sporttársak egy szál kulaccsal, övtáskával... le a kalappal elõttük, számomra ez már brutál, hogy hogyan képesek száztízegynéhány kilométert két lábon megtenni, úgy hogy volt akit 22 órakor a Virágosnyeregnél elõztünk meg. Nem semmi a teljesítményük.


#76
gmatti

gmatti

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts

Mivel idén rendezik elõször így biztos nem tud róla senki semmit. Nekem nagyjából megvan az útvonal, de az sehogy nem lesz 40km, jó esetben is inkább csak 20km. De ott biztos kapsz itinert vagy valamilyen leírást az útvonalról.


Köszi a választ. Nekem is 20 km körül jött ki. Már érdeklõdtem a szervezõktõl is.
Csak szeretem elõre tudni, mire lehet számítani.


ui.: lehet több kör lesz

#77
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Errõl a TT-rõl tud valaki valamit, az útvonal nem igazán egyértelmû:Kisgyón teljesítménytúrák 40MTB (Új!) | TTT


Mivel idén rendezik elõször így biztos nem tud róla senki semmit. Nekem nagyjából megvan az útvonal, de az sehogy nem lesz 40km, jó esetben is inkább csak 20km. De ott biztos kapsz itinert vagy valamilyen leírást az útvonalról.


A sebesség mindent megold.

 


#78
gmatti

gmatti

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Errõl a TT-rõl tud valaki valamit, az útvonal nem igazán egyértelmû:Kisgyón teljesítménytúrák 40MTB (Új!) | TTT

#79
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 posts
Ajánlat szeptember 17-re:
Tolna 50 teljesítménytúra - kellemes dombok, szép vidék, a rajt színhelyével szomszédos Szekszárdon szüreti napok a hétvége folyamán.

bõvebb info:
Tolna 50/25/15 / 50MTB/25MTB /IVV | TTT

a környékrõl úgy néz ki, hogy megyünk egy páran. Ha valakinek lenne kedve csatlakozni, nyugodtan hívjon (harminc-345-nyolcvanhét-23)!
fanatiX mtbc

#80
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Egy kis csapatás az Alföldön :)
gurigabringa.eoldal.hu - Kereki kör TT 2011