Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#41
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Ja igen, a másik. Valaki tud esetleg olyan bringaboltot (vagy esztergányos), ahol nem hajtanak el, ha a szokásos 8-10cm hosszú szűkítők helyett egy 15cm hosszú darabot szeretnék? Sajnos a keleti-parti összekötőm befuccsolt. :D

 

(@blash: igen, megnézem majd a tejgyár melletti bandát is. :) )

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#42
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

A belsős trükk kb 200 éves. Mivel én is majdnem annyi vagyok, egyszer régen ki is próbáltam. Egy gond van vele: ha olyan szűk belsőt raksz fel, amihez nem kell gyorskötöző, akkor elég nagy szívás lesz rászenvedni a belsőt a nyeregcső-bilincsre. Ha ilyesmivel próbálkoznék, szerintem latex-szel kezdenék neki.

 

A szivacsgyűrű csak nekem tűnik borzasztó buta ötletnek? Mert ugye szépen megszívja magát vízzel... Ennél jobb, ha a bilincs-nyeregcső közti rést kinyomod zsírral, rá az O-gyűrű, aztán a felesleges zsírt letörlöd. A slicceket meg le kell ragasztani, a nyeregcsőbilincs bevágott részét ugyanúgy. Rettentő "igényesen" fog kinézni (persze fekete bilincs és szigszalag esetén nem vészes), de a belsős trükk sem sokkal szebb.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#43
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Akkor ezek szerint nem vagyok egyedül (ettől persze nem lett jobb :) ). Most összeraktam a Syntace cuccal, de ettől még a csavar résznél tiszta kosz lesz minden újra. Lehet meg fogom kérdezni majd őket hátha van valami ami miatt nem kellene fordítani a csavar irányán (ha a Syntace szivacs féleség nem tesz csodát). A Thomson bilincsek használatijában például mást javasolnak bilincs iránynak karbon és mást alu/acél vázak esetében.  

 

A belsős dologra én is gondoltam már, szerintem rá fog az szorulni, nem kell a kötöző sem (fat bike belsővel persze kelleni fog :):) ) 

 

Köszönöm.



#44
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ez a syntace valami habosított cucc?

Az, de nem spórolták ki belőle az anyagot. Hatékony, nekem bevált, 2 éve használom.



#45
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
Mar azon gondolkodom, hogy rahuzok a nyeregcsobilincsre egy 6-8 centis belso darabot, ket vegen meg gyorskotozovel meghuzom. A tok egyszeru, csavaros XLC PC-B02 nyeregcso bilincs pereme alatt gyult ossze a por, de legalabb nem jutott be a vaz es nyeregcso koze, pedig nyomtam bele karbonpasztat is, amitol azt vartam, hogy jo hamar osszegyujti a port.

blash módosította - 2017. október 21. - 13:48

  • Kisherceg kedveli ezt

#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

A kérdésemnek nem tudom hol a helye, talán itt. 

Vagy egy Canyon Exceed vázam benne egy Thomson csővel. A gyári bilinccsel van megfogva nagyjából 3.2-3.4 Nm nyomatékkal. Soha nem csúszott be, tehát ennek rendben kell lennie. Viszont 150 kilométerenként elkezd kattogni és ki kell takarítsam. Karbon váz esetén ez normális? A Thomson cső recés, lehet azt nem szeretni a rendszer (belemegy a piszok)? Sok piszkot kap, nekem közel van erdő így betonon annyira sokat nem megyek. Karbonpaszta van a csövön és a bilincs menetén is van Motorex zsír a kattogások ellen. A bilincs csavarja hátrafelé néz (gyárilag így szerelik). Abban az esetben ha oldalt vannak a vázon a vájatok a bilincs környékén, meg lehet fordítani azt, hogy a csavar előre nézzen? Így kevesebb koszt kapna ugye. Ilyen a kialakítás pont, netes kép: http://www.mtbtech.i..._69_2017-16.jpg

Szereztem egy ilyet, bár eddig is használtam egy vastagabb "O" gyűrűt a piszok távoltartására: https://www.syntace....fm?pid=3&pk=540

 

ez a syntace valami habosított cucc?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

A kérdésemnek nem tudom hol a helye, talán itt. 

Vagy egy Canyon Exceed vázam benne egy Thomson csővel. A gyári bilinccsel van megfogva nagyjából 3.2-3.4 Nm nyomatékkal. Soha nem csúszott be, tehát ennek rendben kell lennie. Viszont 150 kilométerenként elkezd kattogni és ki kell takarítsam. Karbon váz esetén ez normális? A Thomson cső recés, lehet azt nem szeretni a rendszer (belemegy a piszok)? Sok piszkot kap, nekem közel van erdő így betonon annyira sokat nem megyek. Karbonpaszta van a csövön és a bilincs menetén is van Motorex zsír a kattogások ellen. A bilincs csavarja hátrafelé néz (gyárilag így szerelik). Abban az esetben ha oldalt vannak a vázon a vájatok a bilincs környékén, meg lehet fordítani azt, hogy a csavar előre nézzen? Így kevesebb koszt kapna ugye. Ilyen a kialakítás pont, netes kép: http://www.mtbtech.i..._69_2017-16.jpg

Szereztem egy ilyet, bár eddig is használtam egy vastagabb "O" gyűrűt a piszok távoltartására: https://www.syntace....fm?pid=3&pk=540

 

 

 



#48
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

erdekes, hogy amikor kanadaban mas neven aruljak kb 3x aron, akkor sokkal jobbnak itelik meg :D

 

Nekem még nagy tapasztalatom nincsen vele, amióta beraktam nem jutottam el túl sokszor terepre. Az a 2-3 alkalom viszont tetszett, nagyjából a "hogyan voltam meg eddig nélküle" érzés volt. A csillapított mozgás számomra előny, nem csak a két végállás között állítom és így könnyebb jó pozíciót belőni. A tartása pár óra alatt még nem lett kotyogósabb, meglátjuk hosszabb távon.
Voltam közben a hardtaillel is terepen, fix nyeregcsővel - nem mondom, hogy megoldhatatlan volt, de nekem sokat számít, hogy mászásnál legyen teljesen optimális a magassága, különben sokkal gyorsabban fáradok - nagyjából mindenhol máshol viszont alacsonyabb kell, mert ügyes sem vagyok. 90+ kg mellett pedig az extra súlya nem igazán érdekes számomra.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#49
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a cserelheto kazettas csoveknel 150-200 orat adnak meg.



#50
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Honnan tudható, hogy, milyen időközönként kell karbantartani?

Nem találtam erre nézve infót. Amit Canyon küldött doksit, az is arról szól, hogy szereljük be. De persze beszerelve jött, csak a kart kellett nekem felrakni.

Bő 1 300 km van a bicajban.

Minden tekerés után karbantartod azzal hogy letisztítod. RS Reverb-nek van 50 órás meg 200 órás szervize, de vannak olyanok amik házilag nem szétszedhetôk/szervizelhetôk, ez gyártótól függ.



#51
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

es a karbantartasigenye - nem olyan bonyolult dolgok ezek.

 

Honnan tudható, hogy, milyen időközönként kell karbantartani?

Nem találtam erre nézve infót. Amit Canyon küldött doksit, az is arról szól, hogy szereljük be. De persze beszerelve jött, csak a kart kellett nekem felrakni.

Bő 1 300 km van a bicajban.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#52
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

 

erdekes, hogy amikor kanadaban mas neven aruljak kb 3x aron, akkor sokkal jobbnak itelik meg :D



#53
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

igen, pironkodok is miatta minden alkalommal... :(  :rolleyes:

 

 

 

nem fúrunk semmit. igen, jogos, hogy a fejnél lévő csatlakozás miatt mindig van egy lógó-lifegő hurok. pont emiatt játszik a távirányító nélküli kivitel is (ha választanom kellene, inkább vennék ilyet.)

 

biztosan velem van a baj, de a "mindegyik kotyog" számomra nem magyarázat. miért nem tudják kotyogásmentesre elkészíteni? elvileg ez egy precíz kidolgozású, finommechanikai termék, annyira nem is olcsó. a kotyogás és a "kiemelhető" felsőrész bennem nem sok bizalmat ébreszt, inkább érezném magam béta-tesztelőnek, mint vásárlónak. de mondom, biztosan bennem van a hiba. :(

 

mindegyikben vannak kis csapok, amit lehet cserelni, sot ajanlott is, amik felelosek a nyereg egy helyben tartasaert. sajnos jelenleg ez ilyen... minimalis holtjateka mindegyiknek van, de ez kb az elso percben tunik fel, utana nem.

 

engem inkabb a zavar az ara, es a karbantartasigenye - nem olyan bonyolult dolgok ezek. van nehany cso, amiben ritkabban kell a kazettat cserelni egyben, igy meguszhato a karbantartas egy resze.


arn módosította - 2017. október 18. - 13:05


#54
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

engem nem zavar ez a reverbnel, nem szoktam betolva a nyeregnel emelgetni, szerintem neked tobbszor sikerult ezt az en bringamon, mint nekem :PP
 

 

igen, pironkodok is miatta minden alkalommal... :(  :rolleyes:

 

 

Mondtam mar korabban, furd meg a nyeregcsovet, nem olyan nagy dolog, en biztos megfurnam, minthogy a kabelhaz allandoan surlodjon, keves olyan kulso vezetekes van, aminel nem a nyeregcso fejenel van a csatlakozas.

www.peterverdone.com/drilling-holes-in-perfectly-good-bike-frames/

syntace.my1.cc/liteville/pdf/RockShox_Reverb_Stealth_an_Liteville_engl.pdf


Mindegyik lotyog, talan 9point8 csovei nem.

 

nem fúrunk semmit. igen, jogos, hogy a fejnél lévő csatlakozás miatt mindig van egy lógó-lifegő hurok. pont emiatt játszik a távirányító nélküli kivitel is (ha választanom kellene, inkább vennék ilyet.)

 

biztosan velem van a baj, de a "mindegyik kotyog" számomra nem magyarázat. miért nem tudják kotyogásmentesre elkészíteni? elvileg ez egy precíz kidolgozású, finommechanikai termék, annyira nem is olcsó. a kotyogás és a "kiemelhető" felsőrész bennem nem sok bizalmat ébreszt, inkább érezném magam béta-tesztelőnek, mint vásárlónak. de mondom, biztosan bennem van a hiba. :(


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#55
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

es milyen kart veszel hozza? az elobbi pinkbike irasnal ajanlottak a Wolftooth ReMote-ot. Tetszik, hogy van ispecesben, matchmakeresben is.

Ez a ReMount meg otletes:

ReMount_V8_Giant_Contact_detail_1024x102

 

Az első váltókarom miatt ez a fajta sajnos nem lenne jó. A Fox 2x/3x-as karjánál valami jobb ár/érték arányút keresnék, de mintha azt olvastam volna, hogy nem is jó bármilyen drótos távkioldó ehhez a nyeregcsőhöz. Szóval most keresgélek...



#56
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Én az rcz-n lőttem pár hete fox transfert szállitással együtt 200 EUR-ért (távkioldó nélkül).

es milyen kart veszel hozza? A tranzx karja egesz olcso (15 euro). Az elobbi pinkbike irasnal ajanlottak a Wolftooth ReMote-ot. Tetszik, hogy van ispecesben, matchmakeresben is.

Ez a ReMount meg otletes:

ReMount_V8_Giant_Contact_detail_1024x102

blash módosította - 2017. október 17. - 21:09


#57
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

- külső (bovdenes) drótozás (vagy ha nem távvezérlős, az is jó)

Mondtam mar korabban, furd meg a nyeregcsovet, nem olyan nagy dolog, en biztos megfurnam, minthogy a kabelhaz allandoan surlodjon, keves olyan kulso vezetekes van, aminel nem a nyeregcso fejenel van a csatlakozas.

www.peterverdone.com/drilling-holes-in-perfectly-good-bike-frames/

syntace.my1.cc/liteville/pdf/RockShox_Reverb_Stealth_an_Liteville_engl.pdf


Mindegyik lotyog, talan 9point8 csovei nem.

blash módosította - 2017. október 17. - 20:19


#58
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Én az rcz-n lőttem pár hete fox transfert szállitással együtt 200 EUR-ért (távkioldó nélkül). Most éppen a raceface turbinok vannak akcióban, de szokott reverb is lenni 200 alatt.

 

http://www.rczbikesh...0blk-31886.html



#59
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

tranzX review. friss

https://www.pinkbike...eview-2017.html


  • Kisherceg kedveli ezt

#60
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

 

Amúgy sok szerencsét 50-ért tökéleteset találni...

 

Köszönöm! :)

 

Melyik cső ez? Amiről a Canyon topicban offoltatok korábban? Visszaolvasok...


Kisherceg módosította - 2017. október 17. - 17:20

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"