Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#2981
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
öcsémnek most 2 biciklije van: egy össztelós polarX meg egy singlespeed Jamis

nekem is volt hátrahajlós ritchey comp-om, de annyira megnyújtotta az amúgy is hosszú felsõcsövet, hogy elcseréltem egy sima 2 csavarosra.... és abban jobban is bízok :)

#2982
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
jó de azt vedd hozzá, hogy azért a bringázás nem csak k**rva nagy emelkedõkbõl, meg lejtõkbõl áll... :)

#2983
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

mert egyébként paranormális lenne a tekerési pozíció


hát ebben nem vagyok biztos - felfelé szvsz kifejezetten elõny, ha minnél elõrébb ülsz a nyeregben - lefelé meg úgyis mögécsúszol...más kérdés, hogy a nyeregsín is elég tág határok között tologatható elõre-hátra

az meg azért elgondolkodtató, hogy számos high-end gyártó kerüli a hajlított csõformát (most a fejkialakítástól eltekintve)

#2984
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
hát igen ekkora súlynál az a kis plusz erõkar is nagyon sokat számít, amit a hátrafele nyúló nyeregcsõfej csinál, de szerintem fontos hogy így helyezkedjen el, mert egyébként paranormális lenne a tekerési pozíció...

#2985
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hát a Bike+-ról csak annyit, hogy kisértetiesen Ritchey mintára készül - én meg egy nagy halom Ritchey Comp és Pro nyeregcsövet elhajlítotam már. Van egy olyan sejtésem, hogy a gyenge pont a hátrahajlított nyeregrögzítésben van - oválkiképzés ide vagy oda bazi nagy többletteher keletkezik a csõben ezért. Elõször még kicserélték, másodjára már csokit is kellett vinnem (2 tábla), hogy csere legyen belõle, a harmadik hajlásnál meg inkább vettem egy normális darabot minimális felárért, az azóta is jól viseli a gyûrõdést. Most Interloc nyeregcsövem van - nagyon pepec, s nem is sokkal drágább, mint a Ritchey csövek. Ja, és könnyebb is.

#2986
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
OFF

egyébként neked hány bicód van Tamaskaa??? :o

ON

#2987
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
boltokban semmi sincs...
kb a 20. boltban találtam anno egy B+ 400-as 27,0-ásat, ami jól el is hajlott...
...az 12 ropi egy kicsit sok sajna, asszem marad az acor... :(

#2988
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem, a Jamis-omba is ekkora való, Bike+ ot találtam. (nagynehezen) Amugy RooX-ból elég széles a választék 25.4-tõl 31.8-igy két tized miliméterenként elvileg, de hogy a boltokban mi van, az kérdéses, nomeg 12ezer egy RooX post... ::)

#2989
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
én nekem is 27,0-as nyeregcsõ kellett, szívtam is vele, mert nem valami nagy a választék, és szinte egyik boltban sem volt ez a méret. Egyébként ez csak a kona-nak a hülyesége ez a 27,0-ás nyeregcsõ???

#2990
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Én is egy Acor nyeregcsövet használok, 16"os vázban. Átmérõje 27,0, és a jelzésig még lehetne húzni kb. 6-7 cm-t. Ez, bár nem mai darab, tök jól bírja a túrázást. Sztem a drága nyeregcsövek egy túlnyomó csoportja nem az erõssége miatt anyyi $, hanem mer' könnyebb, mint egy ugyanolyan átmérõjû/hosszú óccsóbb társa.
Egy tipp: aki nem megdfelelõ mértû vázat gyûr, nem érdemes a grammokra nagyon ráhajtani, mer' hamar el lehet szomorodni :'( :-\. Katlandéhában meg emeljük fel a seggünket ;D

#2991
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Na, szal én kb. 1 évig nyúztam 1 Trinity-t, ami aztán egy maratonon hajlott el, majd elhajlott az 1 hónapos IKE is. Gyanítom, hogy a lefeléken jobban figyelnem kéne arra, hogy hol a seggem, de tud valaki egy olyan típust, ami ez is tolerálja?
Köszy

#2992
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Vki adjon nekem 28,6-os nyeregcsövet!

#2993
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ok ;D
amugy fox 2 ugyanolyat, egyikrol levagod a nyeregbilincset, majd fogsz egy kisebb csovet, es a rahuzod erre a 2 nyeregcsovet ;D igaz, forogni fog, meg lotyogni, de lesz EZER meter hosszu akar... ;D

#2994
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
persze igazad van thez, csak poénból mondtam, a 400-as csövet kihúzva, nyújtott lábbal tudok tekerni...

M-a-T-T: ez nem semmi ötlet, szerintem azért elég érdekesen nézne ki... ;D

#2995
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hmm. lehet bennem van a hiba, de:
van egy 16.5-os polarxem.
a multko igen hulye fejjel neki alltam cc-zni. mit tettem?
ugy kihuztam a nyeregcsovet, hogy nem ert le a labam. a majd' 2 meterem mellett. most telleg ilyen ritka a hosszu nyeregcso, vagy mi is a problema? egy 19 colos vazba ezt berakva kb a nyereg olyan 26col magasan lenne..... vagy meg ez is kicsi?
eddig azthittem magas vagyok, de most mar kezdek ketelkedni benne.... ;D

#2996
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
mi akadályoz meg benne? hegessz össze kettõt ;D

#2997
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
hát igen itt ütközik ki, hogy ki mire használja a bringáját ;D
ti fürészelgetitek, én meg szívem szerint még hosszabítanám... ;D

#2998
vendég__*

vendég__*
  • vendég

nekem 31.6os bike+ van és ennek nem annyira vékony a fala..legalábbis amikor fûrészeltem nem tûnt annak,még el is fáradtam benne ;D

öö ismerõs ;P bár én már vágtam így le bike+ és "IKE"-t is. az utóbbiba jobban elfáradtam...

#2999
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
kona nunu 2002-es

#3000
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Oh, aki korán kel aranyat lel. ;)

Na és mi lett a revenge helyett? :)