Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#1
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

csak középső, csinál egyáltalán valaki felsőt még?

Ja, van még, de elrettentett a lifegő tok: https://kssuspension...ropzone-remote/

Ezt vettem:

https://dgtzuqphqg23...4-1536x2048.jpg



#2
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

csak középső, csinál egyáltalán valaki felsőt még?


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#3
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nagyon sok hasznos ötletet és tapasztalatot kaptam, köszönöm szépen.

A hétvégi házi feladatom a méricskélés lesz, de ettől függetlenül terelnék kicsit a külső kábeles vezérlés felé, ismételten.

 

A felső és középső bekötéssel szerzett tapasztalatokról kérdezlek Titeket, szívesen vennék erről bármilyen hozzászólást. A felső bekötésnél a bowdenház nem zavaró, pláne leengedett nyeregnél? Zsolti német cucca is középről vezérelt, mint látom.

 

Ment már valamelyikőtök felső bekötésűvel?  Pl: https://kssuspension...ropzone-remote/

 



#4
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Másfél év használati tapasztalattal tudom ajánlani az x-fusion manic-ot, nekem 150 mm-esben van és vaj puhán működik, semmi kotyogás és az ára is elég baráti a többihez képest.

https://www.xfusions...s_detail/44.htm
  • Rabbit kedveli ezt

#5
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A hosszról annyit, hogy jól nézd meg, mi mekkora, én hezitáltam a 125-ös és a 150-es között, a hosszabbik lett, de a gallért maximum másfél centivel lehetett volna még lejjebb engedni a vázban. Ha külső a drótozása, az belül legalább nem foglal helyet, nekem az is még pluszban lelógott, persze ott elfért.. Rendes rajz meg nem volt sehol elérhető az enyémhez, csak a 125-öshöz, abból próbáltam saccolni. A másik vázamba nem is lett volna jó, mert ott kulacstartó szemek is útban lettek volna neki.

De jó, hogy ezt mondod, eddig le sem esett, hogy ezeknél nem úgy megy, hogy lecsapom ferdére a végét, azt elfér a csavar. smile.png  Linkeltétek a Pro honlapját, ott konkrétan egy kalkulátort csináltak a kilógó és a benti részek számolásra. Nem esett le, hogy ez minek... basszus, ennek. Köszi, mérek!


Rabbit módosította - 2021. március 10. - 17:37


#6
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A hosszról annyit, hogy jól nézd meg, mi mekkora, én hezitáltam a 125-ös és a 150-es között, a hosszabbik lett, de a gallért maximum másfél centivel lehetett volna még lejjebb engedni a vázban. Ha külső a drótozása, az belül legalább nem foglal helyet, nekem az is még pluszban lelógott, persze ott elfért.. Rendes rajz meg nem volt sehol elérhető az enyémhez, csak a 125-öshöz, abból próbáltam saccolni. A másik vázamba nem is lett volna jó, mert ott kulacstartó szemek is útban lettek volna neki.


  • Rabbit kedveli ezt

#7
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Nekem nincs ilyen nyeregcsövem de magam körül azt látom-hallom, a Kind-Shock nyeregcsövek nagyon megbízhatónak számítanak. Van olcsó és van drága szériájuk is.  https://www.bike-dis...41&l=24&o=preis


  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#8
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Köszönöm-köszönöm az értékes információkat, tök jó fejek vagytok.

Mivel egy XC bringáról van szó, melyet most butítok SLX szintre a 100 ezer feletti árat túlzásnak érzem. Pont ezért a súly sem sarokpont, úgy látom a fél kiló alatti, amit már könnyűnek mondanak.

Amit viszont szeretnék még megkérdezni, milyen úttal rendelkezőt érdemes venni szerintetek? Régi fully bringa, nem ugratgatok. Látom, Zsolti 100-assal megy a könnyű ht bicaján, de talán Mars írta valahol korábban, hogy minimum 150 a tutti. Ja, és most 350-es a fix nyeregszár a bicajban, leér a vázba eléggé, és nincs túlhúzva. Inkább 400-as legyen?

 



#9
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nekem arra a rövid időre egy Brand-X volt, 150-esben, de hosszú távú értékelést nem tudok adni róla :)

A feje annyira ugyanolyannak tűnt, mint a később vásárolt XLC fix csövemé, hogy gyanús, hogy ugyanaz a gyártó esetleg. Akkoriban (1 éve) tudtommal ajánlottnak számított, nem is volt gond vele, mondjuk nem könnyű darab.


  • Rabbit kedveli ezt

#10
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha belső kábelezésű jó lenne, akkor a OneUp Components új dropperjei az egyik legjobb ár-érték arányúak és még viszonylag könnyűek is. A hosszú távú teszteket is bírja.

 

Mivel csak külső kábelezésű jó, ez némileg szűkíti a lehetőségeket. Ennek olvasnék utána a helyedben, mennyire lehet jó: https://r2-bike.com/...o-extern-150-mm

Viszonylag olcsó, de mégis márkás, ha megbízhatónak írják, szerintem jó lehet.

 

Nekem az XC gépemben Vecnum MoveLoc XC van, szintén külső kábelezés, nagyon könnyű és elég drága. Volt már gond vele, tönkre ment benne a patron, a gyártó ingyen cserélte 2 héten belül. Ettől függetlenül csak ajánlani tudom, ha anyagilag belefér. Ha a remote kapcsoló tönkre menne, úgy is működik, a nyeregcső bilincsnél a mechanika kialakítása olyan, hogy ott is aktiválható. Sőt, ha tönkre menne benne a patron (ami elvileg örök élet+1 nap amúgy - én kifoghattam egy hibás darabot gondolom), szóval az "indexelt" kialakítás miatt akkor is tökéletesen működik, max kihúzni kézzel kell. Ez olyannyira nem gond, hogy 2 hónapig így használtam, fel sem tűnt szinte. smile.png

Karbantartása egyszerű, mint a faék, 10 perc szétszedni és újraépíteni, egy imbuszkulcs kell hozzá, semmi speciális szerszámot nem igényel. Made in Germany.


zscs módosította - 2021. március 10. - 09:36

  • Rabbit kedveli ezt

#11
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Fiúk, segítséget kérek, hogy behozhassam a lemaradást. Egy klassz droppert szeretnék venni, tudnátok valami beváltat ajánlani? Egyelőre a XLC-t  néztem a rose-n, arra azt mondom, rendesen megvan csinálva a feje (ennyit tudok a nyeregcsövekről), így tetszik. Meg olcsó is a nagynevű gyártókhoz képest.

30,9-es. külső kábelesre lenne szükség. A többlettömeget elviselem, ha ezt tükrözi az árcímke, de problémamentes darabot szeretnék.

Köszönöm a hozzászólásokat előre is.

Egyelőre a Canyon féle iridium dropperrel van tapasztalatom. Ez is az egyszerűbb, levegőpatronos dropperek közé tartozik, rendes fejjel. Az enyémnek van egy minimális oldalirányú lötyögése újkora óta, de úgy olvasom, hogy mind ilyen (nem csak az iridium), illetve tekerés közben egyáltalán nem érezni így nem zavaró.

 

https://www.canyon.c...opper-post.html

 

Ami fontos lehet, az a hossz, ebben az XLC nem túl acélos, de ha elegendő a 400 mm, akkor persze ez nem számít. 

Megnézném még a pro megoldását esetleg, ha az a fej szimpatikusabb: https://www.pro-bike...opper-post-150 

 

Volt ilyen fejjel ellátott normál nyeregcsövem montin is, most az országútin van ilyen, és ezzel sem volt gond sosem. Itt is levegőpatron van, ráadásul könnyen cserélhető, és még mindig az olcsóbb csövek irányában marad, bár drágább mint az xlc, viszont hosszabb az útja, maga a cső is, és nem nehezebb. 

 

Illetve, mind az iridium mind a pro esetében szerintem sokkal jobb a távvezérlő mint az xlc megoldása, de ez is inkább ízlés kérdése, lehet, hogy másnak éppen az XLC jön be jobban. 


  • Rabbit kedveli ezt

#12
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Fiúk, segítséget kérek, hogy behozhassam a lemaradást. Egy klassz droppert szeretnék venni, tudnátok valami beváltat ajánlani? Egyelőre a XLC-t  néztem a rose-n, arra azt mondom, rendesen megvan csinálva a feje (ennyit tudok a nyeregcsövekről), így tetszik. Meg olcsó is a nagynevű gyártókhoz képest.

30,9-es. külső kábelesre lenne szükség. A többlettömeget elviselem, ha ezt tükrözi az árcímke, de problémamentes darabot szeretnék.

Köszönöm a hozzászólásokat előre is.



#13
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

nincs új a nap alatt, ugye? :)

 

http://dirtragmag.co...opper-seatpost/

 


Kisherceg módosította - 2018. július 01. - 22:51

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#14
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

blueliquidlabs.com/repairs/the-seatpost-whisperer/

 

Tetszik az ötlete, hogy a Reverbbe műanyag perselyt tesz, az alura ragasztott teflon helyett. Meg, hogy az inner seal headben lévő u-gyűrű miatt levegősödik fel, mert az csak egyirányba tartja a nyomást. Az A2-es Reverb Stealth-em is már egyre jobban kezdett beülni, így szétszedtem, meg próbáltam utánajárni, hogy melyik tömítéseket kell kicserélni benne.

 

Így néz ki belülről a Reverb: pinkbike.com/news/sram-talks-tech-inside-the-rockshox-reverb-interbike-2016.html

 

Nem is értettem a nyeregcső megmondó írás utolsó részében az IFP gyűrűnél, hogy miért érdemes meghagyni a régit. De ebből pinkbike-os képből már érthető lett. Az első szériában (gondolom A1) még fém hengert használtak, az ó gyűrű mellett volt egy-egy műanyag hézagoló vagy micsoda. Majd a fém hengert lecserélték műanyagra, ilyen volt már nekem is, de a henger külsején és belsején túl bő a vájat, ezért nem feszül neki eléggé az ógyűrű a cső falának. Majd váltottak a jobb szélen lévő, sötét kék színű, két oldalú ú-gyűrűre.

 

p5pb13974766.jpg



#15
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Dropper post 315 gramm, remote lockout kittel, kábellel együtt? :)

https://www.facebook...621579787910396


  • Vejne kedveli ezt

#16
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Nekem Merida expert dropper van, ami ugyanaz. Nekem semmit nem kellett állítgatni rajta, az első összerakás óta tökéletes. Ha a végállásaiban van, gyakrolatilag nem kotyog. Ha félúton megállítom, van egy minimális kottyanása, de abszolút nem zavaró. A távirányító kar felszerelése kicsit nehezebb, lehetne átgondoltabb is. Túl sok üzemóra nincs benne, talán 20 nekem is. 


  • Kisherceg kedveli ezt

#17
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

...és milyen? (Korábban írtad, hogy ha van rá igény, megosztod a tapasztalatokat. Most itt az igény. :) )

:)
Azért nem írtam mert azóta keveset mentem azzal a bringával (is :( ), szóval nincs benne túl sok üzemóra. A mostani dzsuvába inkább a HT-t viszem ki.

Talán egy 20 üzemóra került bele, jó sok állítgatással (tanulni kellett, meg ha már van szeretem használni :) ), eleddig tökéletes. Nem kotyog, szépen működik a 90+kg-om alatt.
Ha nem esik szét augusztus vége után azonnal, akkor jobban megéri nekem a viszonylag kevés használat mellett, mint egy márkásabb. Azok sem örök életűek és azokra sincs több gari, de ha megmakkan 3-4 TranzX kijön az árából. Ha sokat használod a márkásabb  jobb alkatrész ellátásnak nagyobb lehet a jelentősége (bár még nem próbáltam TranzX-hez szerezni semmit, lehet, hogy az sem nagy truváj). A gari idő alatt szerintem mindegy, ugyanúgy a BikeDiscount intézné mindkettőt. :)


  • Kisherceg kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#18
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Igen. Nekem a 150mm-es belsős TranzX van, azt jobban ismerem, az egy az egyben úgy néz ki mint ebből az ugyanilyen paraméterű, a távkapcsoló is ugyanaz. Csak TranzX-ből van függőleges kapcsolós is egy ideje, ill. kapható külön is a kapcsoló. Mintha korábban is lett volna róla szó, hogy nagyon azonos a két cucc külsőre. 

 

...és milyen? (Korábban írtad, hogy ha van rá igény, megosztod a tapasztalatokat. Most itt az igény. :) )


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#19
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Igen. Nekem a 150mm-es belsős TranzX van, azt jobban ismerem, az egy az egyben úgy néz ki mint ebből az ugyanilyen paraméterű, a távkapcsoló is ugyanaz. Csak TranzX-ből van függőleges kapcsolós is egy ideje, ill. kapható külön is a kapcsoló. Mintha korábban is lett volna róla szó, hogy nagyon azonos a két cucc külsőre. 

Ezek ugyanaz a cucc 3-4-X féle márkanévvel.



#20
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Igen. Nekem a 150mm-es belsős TranzX van, azt jobban ismerem, az egy az egyben úgy néz ki mint ebből az ugyanilyen paraméterű, a távkapcsoló is ugyanaz. Csak TranzX-ből van függőleges kapcsolós is egy ideje, ill. kapható külön is a kapcsoló. Mintha korábban is lett volna róla szó, hogy nagyon azonos a két cucc külsőre. 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016