Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országúti VB avagy A nehéz pálya

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
16 hozzászólás a témában

#1
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
=

#2
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
a fradi az egy csapat még akkor is ha két csapatként neveznek. Egyébként szerintem õk a lehetõségekhez képest (pénz) elég sokat járnak külföldre (Olaszország, szlovákia) szerintem azért idén az itthoni versenyeken (a nagyobbakon) elég sok külföldi volt és persze nem a US postal jött de azért nem voltak rosszak és télleg színesítették egy kicsit a versenyeket.

A nimród nézõszámának mi köze ahhoz, hogy a profi versnyeken kevés a nézõ ?!

#3
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
1 magyarországi "proficsapat" 4-5 rendesebb verseny, külföldi alig, ebbõl valóban nem jöhet ki sokminden, de a tapasztalatgyûjtést nem a VB-n kellene kezdeni, hanem pl. szlovén, szlovák, lengyel, ne adj isten olasz versenyeken, aztán esetleg itthon is lenne rangos verseny. Tudom a pénz, meg minden...

#4
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Coyote! 1 csapat az 1 csapat, de jelen esetben 2 csapat 1 csapat, de ettõl független a probléma. (sajnos) Szerintem jót tenne a kerékpársportnak ha nem errõl az 1 csapatról kellene írnunk, s mindenki külön külön lenne. A többi itthoni csapatot már itt-ott megtárgyaltuk. A Vb-n látható volt mennyit számított a mezõnyversenyben , hogy nem 1-2 versenyzõ küzd a többivel. Idõfutam ob- szerinted ez jelen formájában, mennyiségében komoly felkészülés a vb-re? Mennyit mennek éles helyzetben a riválisok? TdH prológ-3,6 km. Továbbra is fenntartom az a probléma kevés itthon a verseny/csapatok. Kinnt versenyezni nem kevés pénz. Nem hiszem, hogy a versenyzõk a hibásak , kíváncsi lennék mi volt a fejekben kinnt, szerintem így 2 hét bulizás után is mennének. (igaz ÁA elvitte a balhét "Nincs mentség, nem bírtam") De MIÉRT nem, s a többiek?? Késõn repültek ki? (nekem 2 nap kellet, hogy megtudjam különböztetni a napszakokat)

Kevés nézõ: ebben nekünk is részünk van. (Ámbár én mindent megteszek a Nimródra már 6 jönnek szurkolni, vkit hátha megelõzök ;D) C:ha emlékszel Gyömrõre, a Dédimama a mienk.

#5
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás

másik csapat amelynek tagjai nem támadhattak!! Nem gyakorolhattak!

De gyakorolhattak ! azt gyakorolták, hogy egy csapatban vannak az élen állóval (ftc) és védeni kell az összetettben elöl álló csapattársuk trikóját.

A támadást pedig a többi csapatnak kellett volna eszközölnie pl postás meg a többi csapat ami nem fradi, szerintem ez egyértelmû és mindenhol a világon így van !

Idõfutam: nálunk nem tudok olyan versenyt ahol ennyit kell tekerniük (átlag 3-15 km között van a táv) óriási különbség.

Az idõfutam ob az szerintem nem 15 km...
15km csak az amatõr versenyeken van.
Profiknak 15km-es idõfutamot max prológként vagy hegyi egyenkéntiként raknak be. Mondjuk nem is láttam a fradisort a Békás kupa 1-en.

Sajnos nincs hangulata sem, mert szinte egy nézõ sincs, csak a haverok, családtagok.


Ez nagyjából fedi a valóságot. pl Citadellára és a Gemenc kupára nem igaz ott igen is van és elég nagy az érdeklõdés!!! A többivel is csak az lehet a baj, hogy az emberek nem tudnak róla vagy olyan messze van , hogy nem mennek ki érte, mert annyira már csak a családtagok elvakultak! :-[

Emlékeztek amikor régebben a körverseny prológja az Andrássy úton volt és csapat idõfutam.. ott azért voltak rendesen és nagyon jó volt a hangulat... ::)



#6
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás


csapat akármennyien is vannak lsd TdH, ahol 2 cspattal védték a Remák Zolit, ebbõl tanulj >:(


Nem teljesen értem a dolgot ?! mi ezzel a baj ?
Pedáloztak a Remák helyett és õ meg addig feltette a kormányra a lábát ?! vagy miért baj, hogy nyert?! akkor most haragudjunk Amstrong segítõire mert csak azért nyert mert jót mentek a csapatidõfutamon?! Szóval hogy is van ez ?!


Dehogy baj. Sõt!. Ebben a példában a probléma az, hogy éles helyzetekre éles helyzetekben lehet felkészülni. Ebben az esetben adott (papíron) 1 másik csapat amelynek tagjai nem támadhattak!! Nem gyakorolhattak! Idõfutam: nálunk nem tudok olyan versenyt ahol ennyit kell tekerniük (átlag 3-15 km között van a táv) óriási különbség.


#7
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A pálya szerintem csak a magyar bringásoknak lehetett nehéz. Személy szerint nem tartom túlságosan nehéznek, inkább egy sokoldalú pályának, mert nem igazán voltak benne olyan hatalmes emelkedõk, hogy a sprinterek se bírják. A magyarok szereplése nem túl jó. Talán Ábrók Norbi hozta a formáját. De legalább ott voltunk, és szerepeltünk. Szokjuk a nemzetközi versenyeket. Igaz, itthon kevés a verseny. Sajnos nincs hangulata sem, mert szinte egy nézõ sincs, csak a haverok, családtagok. A helyi (Debrecen) országúti versenyeken én még nem láttam nézõként CC-st, DH-st, triálost. Persze nem kötelezõ megnézni, pedig mindennek ez a szakág az alapja. Így meg nem sok motiváció marad és akkor nem edz az ember és nem lesz eredmény.

Minden tiszteletem Sipos Jánosé és Knézy Jenõé, de nem értem miért kell annyit a fociról beszélni egy országúti VB alatt.

Talán a montisok kijutnak az olimpiára, bár errõl sincs semmilyen infóm.

#8
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás

csapat akármennyien is vannak lsd TdH, ahol 2 cspattal védték a Remák Zolit, ebbõl tanulj >:(


Nem teljesen értem a dolgot ?! mi ezzel a baj ?
Pedáloztak a Remák helyett és õ meg addig feltette a kormányra a lábát ?! vagy miért baj, hogy nyert?! akkor most haragudjunk Amstrong segítõire mert csak azért nyert mert jót mentek a csapatidõfutamon?! Szóval hogy is van ez ?!

#9
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Nem a pálya a nehéz, kevés a verseny. Komolyabb megméretetés alig van nálunk (TdH, Gemenc, Pest Megyei Kupa) a többire nem nagyon jönnek külföldrõl erõs csapatok,l vagy én nem tudok róla ;D.
Az édeskevés amit a Fradi kimegy. 1 csapat nem csapat akármennyien is vannak lsd TdH, ahol 2 cspattal védték a Remák Zolit, ebbõl tanulj >:(


#10
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
nem látom, hogy mit értek volna el a bojkottal ? különben is kell utazniuk , legalább tisztába kerülünk azzal, hogy hol is tart most a sport nemzetközi szinten... szerintem hasznos dolog hátha egy-két sportvezetõ (sport minisztériumi munkatárs) észbe kap felfigyel stb...

Szerintem ez az élõsködés Bodrogi Lacinak se gáz hiszen õ nem értünk csinálja, hanem saját magáért azért, hogy õ ott legyen... és ha mellette még 1-2 ember kijut azt magasról lesz*rja neki csak az a lényeg, hogy õ ott legyen és nekem is ;D ;D ;D

#11
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ennyire meg én nem vagyok képben, hogy megitéljem a belsõ dolgokat. Csak annyit írhattam, ami kivülre látszik, és az nagyon szánalmas volt. Múlhat 5 ponton a dolog?, lényegében úgyis minden Bodrogin múlik, ha jól szerepel, akkor az ország is jó helyen áll, olimpia stb., ha nem akkor a többi együtt sem tudja pótolni, hiszen ki sem jutnak, vagy alig olyan versenyekre, ami komoly világranglista-pontokat hozhat. Szerintem ebbõl neki is elege van, rajta élõsködik az egész magyar kerékpársport (+ a még egy-két külföldön profiskodón). Szerintem elképzelhetõ lett volna hogy ha úgy érzik nincsenek felkészülve pl. éppen a szövi miatt, bojkottálják a kiutat, ha nincs más szempont is... De úgy látszik ez itt abszurd gondolat.

#12
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás

A fociszintet nyilván nem a pénzre értettem, hanem a minõségre. Ennyire nem volt senki képben, mi várható a VB-n?


Szerintem pontosan képbe voltak! tudták, hogy akár egy utolsó hely is 5 pontot ér ! ezért mentek ki, hogy legyen + 5 pont vagy nem ?!
Bodrogit én 10 be gondoltam de inkább a 10-hez közelebbi felébe szóval én nem látom ezt akkora lebõgésnek... A pontokat én is sajnálom de fõleg azt, hogy Bodrogi nem indulhat el az olimpián TT-ben :(

ez nem magyarázkodás hanem a tények. Itt tart a magyar sport - sajnos. HA nincsen biztosítva a nyugodt felkészülési idõ akkor nem lehet eredményt elérni.(ha a versenyzõnek nem adnak fizut, hogy várható el tõle, hogy ellkesen edzen, nyugodtan készüljön itt nem milliókat keresnek, hogy egy-két hónap fizu nélkül kibírható legyen)
Nézd meg a Nagy Robi idén a fradiban volt. Nézd meg a listában hanyadik lett az idõfutamon...ez mindent el árul a dologról.
Te másképp döntenél a helyükbe? Mi lenne ha mindenki visszamondta volna ?


#13
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nem, nem szoktam beszélgetni velük mivel amatõrversenyekre járok, de pont azt akartam leírni, hogy nem lehet megmagyarázni dolgokat bennfentes infókkal. Hogy ezért meg azért... A fociszintet nyilván nem a pénzre értettem, hanem a minõségre. Ennyire nem volt senki képben, mi várható a VB-n? Kitoltak duatlonosokat, MTB-seket, meg olyanokat akik nem is készültek erre? Legalább a fiatalokat támogatta a szövi (Ábrók, Haiszer, Liska stb)? Ha nem, akkor dönthettek volna a versenyzõk másképp is. Ide nyilvánvaló, hogy csak profik menjenek ki.

#14
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
NEm hinném, hogy a versenyzõk mindenáron ki akarnának jutni... mondom, hogy csak az 5 pontért kellett valaki aki kimegy és sajna Atának kellett ennek a személynek lennie , de ha versenyeznél akár Te is lehettél volna az a személy...

Azért nem mondanám, hogy foci szint , mert leszámítva Bodrogit nem hinném, hogy bárki aki ott indult kapott pénzt érte !
a vb-re szeretnék készülnivel meg egyik boltban sem lehet fizetni...

Te szoktál beszélgetni itthoni versenyzõkkel ???

#15
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát igen... de senkit nem érdekel, hogy milyen a háttér, körülmény stb. A többieknél sem, ott is lehetnek dolgok. Ha valaki tudja nincs felkészülve nem szabad elmenni, saját magának is árt, nem beszélve a kerékpársportról, ami nálunk amúgy is nagyon mélyrepülésben van. Akárhogy szépítjük a magyarországi magyarok teljesen leszerepeltek, Bodrogi csak egy "kicsit". Ezt megint a szövetség szarvashibájának lehet értékelni, elsõsorban, másodsorban a versenyzõkének, akik mindenáron ki akarnak jutni ilyen nagy eseményre. Ez már foci szint!

#16
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
Én nem csalódtam Bodrogi 15. helyében, elég reálisnak tartom(vasárnap a 39.-lett). Árvai Attila (ezt valahol már kifejtettem) helyezését sem tartom nagy meglepetésnek, mivel ha jól tudom két héttel a vb elõtt tudta meg, hogy õ megy (döntsétek el kinek a hibája) Egyébként idén jó évet zárt a pályán, (b vb-t nyert) és tudom, hogy valakinek ki kellett menni azért az 5 pontért, csak nem bírom elviselni, hogy a rádióban óránként bemondták, hogy utolsó lett... mert a tények ismerete nélkül ez úgy tünhet, hoyg egy éves készülés után érte el ezt az eredményt, pedig ha jobban fel tudott volna készülni szerintem õ is jobb eredményt érhetett volna el. (mindenki döntse el ez kinek a hibája, de hogy nem Attilájé az biztos)



#17
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Érdeklõdéssel hallgattam, hogy mennyire nehéz a hamiltoni pálya, mivel volt benne két domb. Emiatt sírt mindenki. A magyaroknak mindenestre nehéz volt, utolsó helyek, kiszámolások és egy csalódást keltõ 15.hely. Bodrogi is csak azért nem ért el még rosszabb helyezést mert nem Magyarországon él. Emellett több volt a kisérõ kint mint versenyzõ. Totál bukásra van pénz, itthoni normális versenyekre nincs.