Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Vázhegesztés

- - - - -

  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#41
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

NEM !!! "biktop" jól döntöttél !!!

Ha lefotóznám Máriusz munkáját, amit csinált a haverom vázával, akkor elokádná magát az egész fórum és a bringás társadalom... Olyat egy szépérzésű, magát valamihez értő "Mester"-nek gondoló ember nem adhat ki a kezéből. Hányadék, ócska és nem utolsó sorban RONDA ahogy kinéz.

Fotózd le.



#42
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

NEM !!! "biktop" jól döntöttél !!!

Ha lefotóznám Máriusz munkáját, amit csinált a haverom vázával, akkor elokádná magát az egész fórum és a bringás társadalom... Olyat egy szépérzésű, magát valamihez értő "Mester"-nek gondoló ember nem adhat ki a kezéből. Hányadék, ócska és nem utolsó sorban RONDA ahogy kinéz.


  • Vejne likes this
Marci

#43
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Nem akarlak elkeseríteni,de ez a Máriusz munkáját alapul véve egy takony fos.

+1



#44
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Nem akarlak elkeseríteni,de ez a Máriusz munkáját alapul véve egy takony fos.


  • zeezoltano likes this

#45
biktop

biktop

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts
  • LocationBudapest

Írtam pár helyre, három helyről kaptam választ. Ebből kettő elvállalta a rendberakást, az előzetesen leírt ár kb. megegyezett:

 

http://mariuszawihegesztes.hu/

http://www.bringanti.hu/

 

Az utóbbi mellett döntöttem, mert addigra vettem BKK-bérletet és nem kellett kimennem vidékre (igaz, Máriusz műhelye sincs messze a fővárostól).

 

Nagyon jó választás volt, mert kb. 5000 Ft-omba került a hegesztés, a végeredmény:

 

http://imgur.com/a/eAmtU

 

Antal nagyon gyorsan (azt hiszem, már másnapra) megcsinálta. Szimpatikus, korrekt, minden sallangtól mentes szakembert ismertem meg, csak ajánlani tudom.

 

És hogy kerek legyen a kép, idézem kicsit szerkesztve a harmadik helyről kapott, hosszú de korrekt választ:

 

"Bár a műhely felkészült alumínium építésre és javításra, ezzel mégsem foglalkozunk. Ennek alapvetően az az oka, hogy tanultunk anyagismeretet, gyártástechnológiát, fémszerkezettant és számos olyan fémipari ismerettel (legalább elméleti szinten) rendelkezünk, aminek birtokában, több, mint húsz év kerékpár építési tapasztalattal a hátunk mögött nagy bizonyossággal elmondhatom: az alumínium nem alkalmas a mindennapi halandó kerékpárjának alapanyagául.

 

Ennek oka a ciklikus terhelésekkel szembeni ellenálló képességének alacsony értéke. Ez alapvetően az alumínium és ötvözeteinek metallurgiai tulajdonságaiban gyökerezik. Hallatlan előnye a nagy fajlagos merevség, a viszonylag jó korrózióállóság. A többi kiemelkedő tulajdonsága inkább a gyártó részére jelent előny, a felhasználó számára közömbös. Ilyen a jó forgácsolhatóság, eloxálhatóság, relatív magas szakítószilárdság és az alacsony szerszámkopás. De a legkiemelkedőbb tulajdonsága mégis az, amit a művelt angol a "planned obsolescence" kifejezéssel jellemez. Szó szerint tervezett avulást jelent, de a mi esetünkben inkább "visszatérő fogyasztót" kellene, hogy értsünk alatta.

 

A te esetedben a nyeregcsőnél fellépő repedés, törés a váz élettartamának végét jelenti. Javítható. Könnyedén. De nem javaslom! Ugyanis ez csak a szerkezetben összegyűlt stressz kritikus értéket elért szintjét jelzi. Ha kijavíttatod, bárhol és bármikor, egyre gyakrabban felléphet a következő, esetleg fatális következményekkel járó károsodás! Annyit nem ér az egész...

 

Az alumíniumból nagyon jó vázak építhetők. Erősek és könnyűek. Azonos tömeg mellett merevebbek, mint egy acél, olcsóbbak, mint egy kompozit. De az élettartamuk korlátozottságával és a "jó memóriájukkal" (vagyis, hogy minden őket ért hatást megjegyeznek, összegyűjtenek- szemben pl. az acéllal) számolni kell! Azt szoktam mondani, hogy egy átlagos alumínium CC váz, ha arra használják, amire készült három-öt év után már nem biztonságos. Vonatkozik ez a legtöbb alkatrészre is. A tengerentúl például amatőrszint felett a kormányokat félévente, évente cserélik... Léteznek persze drága, nagyon jó alapanyagból, komolyabb odafigyeléssel (tervezés, jobb gépek, szakemberek, szigorúbb MEO) készített alu típusok, ezeknek az élettartama és ezzel együtt ára is lényegesen magasabb, de ezek sem kivételek a fizika általános szabályai alól.

 

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a legfontosabb a kerékpársportban a biztonság! Próbáld elengedni a gépet! Ha mégis ragaszkodsz hozzá, a fentiekre emlékezve keresd fel Szilversán Máriusz kollégám. Ő jó szakember, megfelelő rutinja van alu javítása terén."



#46
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Igen, azok megvannak, mentettem őket, csak pár tipp már elég régi, eltelt pár év... lehet változott valami, vagy új szereplő került képbe, stb...

elkoltesz majd egy csomo zset a vaz oda-vissza szallitasara, a hegesztesre, a festesre es lesz egy hegesztett vazad. Persze lehet hogy megeri, de nem biztos...
  • biktop likes this

#47
biktop

biktop

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts
  • LocationBudapest

Görgess kicsit...

 

Igen, azok megvannak, mentettem őket, csak pár tipp már elég régi, eltelt pár év... lehet változott valami, vagy új szereplő került képbe, stb...



#48
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

 

Sziasztok!
 
Sajnálatos módon elrepedt az alu vázam:
 
 
Szerintetek van rá esély ezt rendbe hozni? Ha igen, van valami tipp, hogy merre, kinél? Nem szeretnék félmegoldást, vagy legyen stabil, vagy összetört szívvel meg kell válnom tőle...
 
A bringa nyeregcsöve amúgy rendesen be volt lőve (gyári), két éve minden nap használtam, szóval már összenőttünk... csodálkoztam is rendesen, hogy mi történt. Amúgy Kross Evado 1.0.

 

Görgess kicsit...



#49
biktop

biktop

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts
  • LocationBudapest
Sziasztok!
 
Sajnálatos módon elrepedt az alu vázam:
 
 
Szerintetek van rá esély ezt rendbe hozni? Ha igen, van valami tipp, hogy merre, kinél? Nem szeretnék félmegoldást, vagy legyen stabil, vagy összetört szívvel meg kell válnom tőle...
 
A bringa nyeregcsöve amúgy rendesen be volt lőve (gyári), két éve minden nap használtam, szóval már összenőttünk... csodálkoztam is rendesen, hogy mi történt. Amúgy Kross Evado 1.0.


#50
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Ha nem akarom ragozni, akkor szimplán szép. ;)

http://www.facebook....904771569592873



#51
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

 A képek alapján a nyeregcsőnél 95 % hogy repedt, a fejcsőnél nem biztos.... másik kép esetleg?



#52
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,861 posts

Helló!

 

tegnap vettem észre egy valószínű repedést a vázamon. lehetséges, h csak a festék pattogzott fel?

 

foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=15131&pp=mygl

 

 

rossz a link


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#53
zsolesz2584

zsolesz2584

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts

Helló!

 

tegnap vettem észre egy valószínű repedést a vázamon. lehetséges, h csak a festék pattogzott fel?

 

foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=15131&pp=mygl


Edited by zsolesz2584, 2014. August 02. - 14:16.


#54
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Köszi!
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#55
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts
[quote name='Ati001']Sziasztok!

Ezzel lehet még valamit kezdeni, vagy kuka?

Itt érdeklõdhetsz: AWI , CO , AFI , Lng , hegesztstechnika

#56
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Sziasztok!

Ezzel lehet még valamit kezdeni, vagy kuka?

Feltöltött képFeltöltött kép
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#57
vischlen

vischlen

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Köszönöm a gyors választ srácok! Elõször a Probike-ban próbálkozom, majd elválik, hogy mire megyek velük (árajánlat, a kivitelezésre fordított idõ etc.), a részletekrõl pedig majd beszámolok.

#58
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,231 posts
  • LocationSvájc
matúzt hagyd ki az egyenletbõl

nincs sajnos kontaktom a sráchoz, országúti evrsenyzõ, karbon evezõket gyártanak , mellékesen meg "új" karbonvázakat javítanak Matuznak.
Valahol a Duanaknyar /Verõce közelében dolgoznak
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#59
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Szia.
Van.
Keresd a matuzmestert. Karbon technikussal dolgoznak. Szerintem olcsón. Drágább de talán biztosabb, ha ProBike-ba viszed.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#60
vischlen

vischlen

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e - és ha igen, hol - olyan szakember aki törött karbonvázat javít. Tudom, hogy a kérdésem nem illik ide, mert ugye a karbont nem hegesztik... de jobb helyet nem találtam neki. (No meg bízom abban, hogy felsõbb hatalmak majd a helyére teszik a hozzászólásomat). Köszönöm a segítségetek!