Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cannondale

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
483 hozzászólás a témában

#41
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Éreztem, hogy nem sokan mennek Cannondale-el itthon, de hogy ennyire... :)

Közben szereztem. 1,5-es régi fajta stucnija van valakinek? Esetleg eladó? Az új bringába tervezek integrált szerszámos készletet. szeretem ezeket a paraktikus dolgokat



#42
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van valakinek integrált stucnia lefty-hez, 90-es. Nézek egy scalpelt, de most 110-es stucni van fent és az marha hosszú nekem. 90-es kéne inkább.

Köszi előre is ha tudtok valami megoldást. Malinak nincs :S



#43
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Valamelyik SM széria 90 évek elejéről. Lehet SM600-700-800 bármi, a számok a felszereltséget jelzik. A villa marzocchi xc széria ami nem gyári felszereltség és látom szépen lekenték hogy menjen a vázhoz :)

http://www.vintageca...om/catalog.html Én itt szoktam utána nézni ha kell valami.


eddie1978 módosította - 2014. április 20. - 10:45


#44
brakes

brakes

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Előtte majd jelezd hova dobod

Rendben.

 

Meghirdettem a bicajt.... :-S

Pedig mindig is szerettem volna egy Cannondale-t...

Tegnap meg akarta venni a kerékpárosboltban az eladó, azt mondta ad érte 20.000-at... 

 

Annyit megér, hogy még tartom egy kicsit.



#45
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Nagyon szépen köszönöm. A villa sajnos el-elengedi a levegőt. Szerintem kidobom.

 

Előtte majd jelezd hova dobod


  • brakes kedveli ezt

#46
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

kb. 1992-93as XT cuccok vannak rajta, az a teló meg hírhedten egy rossz konstrukció volt. Tömítéseket lehetett rajta cserélni, akkor egy kicsit jobban tartotta a levegőt de szerintem nem éri meg rákölteni 1 Ft-ot sem. Az a baj, ilyen rövid utas telót nem nagyon kapsz már, merev villával viszont tudod használni.


  • brakes kedveli ezt
Marci

#47
brakes

brakes

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Valamelyik SM széria 90 évek elejéről. Lehet SM600-700-800 bármi, a számok a felszereltséget jelzik. A villa marzocchi xc széria ami nem gyári felszereltség és látom szépen lekenték hogy menjen a vázhoz :)

 

Nagyon szépen köszönöm. A villa sajnos el-elengedi a levegőt. Szerintem kidobom. Az egész vázat pedig hasonló színnel lefújatom, egy gyenge csiszolás után. Nagyon kezelhető, és könnyen használható akkor a 20 éves bicaj. 



#48
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Vettem egy ilyen bicajt amit felujitanek magamnak. Nem tudom a típusát. .. valaki tudna ebben segiteni?

Handmade in usa és a cannondale feliraton kívül nem talaltam mást rajt.
20140418_123253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg.

Valamelyik SM széria 90 évek elejéről. Lehet SM600-700-800 bármi, a számok a felszereltséget jelzik. A villa marzocchi xc széria ami nem gyári felszereltség és látom szépen lekenték hogy menjen a vázhoz :)


  • brakes kedveli ezt

#49
brakes

brakes

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Vettem egy ilyen bicajt amit felujitanek magamnak. Nem tudom a típusát. .. valaki tudna ebben segiteni?

Handmade in usa és a cannondale feliraton kívül nem talaltam mást rajt.
20140418_123253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

#50
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni Fatty-s fejcsapágy ügyben.

Tudom, hogy nem egészen a fejcsapágyas fórum...itt mégiscsak a nagy C-sek gyülekeznek. :)

 

Szóval, hogy kell meghúzni egy headshock-os fejcsapágyat? Eddig mindíg ahead-s bicóim voltak...ott ugye a kupak-csavart húzod amíg kotyog... Konkrétan egy Flash3-m van kicsit át szeretném nézni, de addig nem merem szétrobbantani amíg nem tudom, hogy kell összerakni.

 

 

 

Válaszokat előre is köszönöm!


Richie módosította - 2014. március 23. - 08:49

"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#51
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Kérdés, Flash(26") karbon vázakra van súly limit?


Nem mai cikk, de ez szerint nincs korlátozás a biciklis súlyát figyelembe véve.
http://www.bikeradar...hardtail-22233/

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#52
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Dupla...


gaboca1 módosította - 2014. március 03. - 23:31


#53
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kérdés, Flash(26") karbon vázakra van súly limit?



#54
Osmosis Jones

Osmosis Jones

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Üdvözlöm a kedves fórumozó közösséget!

Márkatárs lettem néhány hónapja. :) Levakarhatatlan vigyorral nyúzok immár egy 2013-as Trail SL3-ast. Kis egyszerű bringa, de szememnek nagyon kedves, és az eddigi tapasztalataim szerint kiválóan szolgálja a kívánalmaimat. 

http://www.vitalmtb....8#product-specs

A teljes hajtást lecseréltem 08'-as évjáratú  (azonban vadonatúj) XT-re, Germán importból. Azért éppen arra, mert a 3/10 illetve a 2/10 rendszereket nem szeretem igazán, a SRAM-ot úgyszintén nem kedvelem. A 2008-as XT pedig 3/9 es rendszer.

Gondolkodom teló cserében. Gyárilag egy RS XC 30 teljesít szolgálatot, ami hát... nem annyira ad prémium érzést a terepen... Kicsit nehéz is. Ha nem akarok fatty-re vagy lefty-re váltani, akkor van valami "hagyományos" ötlet?

Szeretném megtartani a teljes (alul-felül) - 1,5" os fejcső adta méreteket hanyagolva a "tapered" megoldásokat. XC re használom a bringát, nem kell brutális hosszúságú út. Inkább legyen könnyű és fekete :)
Az elmúlt cca 10 évet kihagytam a bringázásból, beszívott a motorozás. Ezzel a bringával térnék vissza ismét az erdőkbe... Nem nagyon vagyok még képben a modern telók vonalán. Minden jó szándékú tanácsot szívesen fogadok.

Any ideas friends?



#55
goldnarmz

goldnarmz

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Köszi, közben megoldódott.  ^_^

 

Örs vezér terén rendel Erélyi Gergő: 30/5044683. Többünk Letfy-jét, Fetty-jét szervizeli.  ^_^



#56
pin91

pin91

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Sziasztok! Fatty szervizben tudna valaki segíteni? Esetleg ajánlani hozzáértő embert Bp. környéken? Nincs semmi baja, csak szezonális rendberakásra van szükségem. Előre is köszi! ;)

 

Örs vezér terén rendel Erélyi Gergő: 30/5044683. Többünk Letfy-jét, Fetty-jét szervizeli.  ^_^



#57
goldnarmz

goldnarmz

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Sziasztok! Fatty szervizben tudna valaki segíteni? Esetleg ajánlani hozzáértő embert Bp. környéken? Nincs semmi baja, csak szezonális rendberakásra van szükségem. Előre is köszi!;)

#58
Lipi

Lipi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 hozzászólás
  • LocationWillersdorf (AT)

Sziasztok, gondoltam ide is teszek egy képet az új paripáról:

1901821_783289288366641_1038416195_n.jpg



#59
pin91

pin91

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

A facebook-on alakult egy Magyar Cannondale Társaság, ha valakinek van kedve csatlakozhat:

https://www.facebook...54104864764571/



#60
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ne haragudjon a C'dale-s társaság, de kérdésem van :) CAAD8 vázak..

 

Úgy látom, az idei évre a 105-tel szerelt CAAD8as váz tkp. megkapta a CAAD10es teljesen karbon tapered villáját (negyedesről nyolcadosra) meg új vázat kúpos fejcsővel, könnyebb tömegben, míg a tiagra-sora-claris szettesek maradtak a korábbi CAAD8asnál (sima colnyolcados fejcső, alunyakas karbonvilla..) .

 

Mennyi különbség lehet egy újabb CAAD8as ill. CAAD10-es váz közt? : )

 

Evanson néztem őket, onnan van ez a ... kérdés, amit már ott is föltettem.