Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1381
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Üdv.

Valaki érdeklõdött itt nemrégiben az új TL-Ready schwalbe külsõk iránt. Azt hiszem, nem érkezett rá válasz, viszont én is kíváncsi lennék, hogy mi a tapasztalat velük...


Nekem van 2 db 2011-es Nobby Nic-em TL-Ready, amit megfordult a fejemben, hogy késõbb tubeless-ként használnék Joe's No-flats-szel. Az a helyzet, hogy a hétvégén hívták fel a figyelmemet, hogy "nem biztos", hogy olyan jó ezt tubeless-ként használni... És igen, valóban olyan vékony az oldalfala ennek a guminak, hogy félek így még megpróbálni is. (Maga a gumi nem rossz száraz döngölt úttól kezdve a köves, sziklásig, harap nagyon, mint a régi, csak nedves körülmények közt vesz el sok energiát megtekerni a nagy bütykök miatt.) Most vettem 2 db 2.2-es Geax Saguaro TNT-t, ami igaz, hogy ~730g (ez speciel engem nem nagyon érdekel), de vagy 2x olyan vastag az oldalfala, mint a Nobby Nic-nek. Példának okáért Nobby ugye olyan 540-550g körül mozog a nagyobb bütykökkel, spóroltak rendesen az anyaggal "valahol". Nem szívesen kapnék durrdefektet a TL-Ready-vel!... (Az új Rocket Ron-t nem ismerem és a Racing Ralph-ot sem, csak a régieket próbáltam.)
A külföldi fórumokon érdemes utánaolvasni a TL-ready-nek, mondjuk a sudden sidewall failure témában, lehet, hogy van már valamennyi tapasztalat velük.

@Csekonics, nekem megvan ez a szám, pont tegnapelõtt olvastam újra a cikket. Ma este vagy holnap megírom, melyik ez.

@Dante, köszi a tanácsokat! :-)

#1382
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Valaki meg tudná mondani,hogy a Bikemag melyik számában volt hosszabban szó a Tubelles kerekekrõl?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#1383
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Üdv.

Valaki érdeklõdött itt nemrégiben az új TL-Ready schwalbe külsõk iránt. Azt hiszem, nem érkezett rá válasz, viszont én is kíváncsi lennék, hogy mi a tapasztalat velük...

#1384
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

mehetsz


Rocket ron ugyan ez ha nem figyelek oda 1,2 Bar van csak benne és még ugy is elmegyek fele igaz nem durva terepen 1,7et szoktam bele rakni jó 60-64 kg közt vagyok

#1385
szabop27

szabop27

    vendég

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
mehetsz

#1386
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Sziasztok!

A Noby Nicen található 2,5 báros alsó határt komolyan kell venni, vagy mehetek alá is?

Köszi!
Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#1387
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az a gond ezekkel, hogy rost alapúak és csak nehezen tudják eltömíteni a kis lyukakat, fõleg úgy, hogy ilyen sûrûek és nehezen folynak. Egyébként lehet õket vízzel hígítani és akkor jobban folynak, csak picit lassabban tömítik el a lyukat, viszont gyorsabban odajut a lyukhoz ezért összességében gyorsabb lesz. A latex alapúak sokkal jobbak.


A sebesség mindent megold.

 


#1388
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

de igazi ust-be jók ha jók mlékeim? (sry késõbb fogtam csak fel :) csak hogy gányolt rendszerrõl vagyon a szó)

bár pár éve még nem volt itthó forgalmazása egyiknek sem, akkor egy ibrik ilyen zõldet hozott egy bót, azt használta mindenki, akkor mûködött nagyjából


Igazi UST-ben mûködött, két szezont mentem vele, volt nagyon durva defektem is amit megfogott, fél 100-as hulla rozsdás szöget vett fel az NN, még egyszer eljátszotta ezt ez a gumi de akkor a futó felületen bement és a felni mellett ki a szintén 100-as szög, na azt már nem tudta kivédeni.
Kókány UST-hez reménytelen szerintem mert annyira sûrû a cucc, hogy nem jut el a megfelelõ helyekre, betöltés után 5-6 km-en keresztül érezhetõen ,,ütöttek" a kerekek mert nagyon lassan terült szét.

#1389
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Igazi UST-ben semmi tömítõ szerepe nincs, mivel azokban nem kell tömítés (eleve régen nem is használtak bele cuccot) - ott csak defektgátol.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1390
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ja, csak azok se mûködnek. Nem kevés próbálkozás volt velük. Az említett 3 rendszer az, ami mûködik.




de igazi ust-be jók ha jók mlékeim? (sry késõbb fogtam csak fel :) csak hogy gányolt rendszerrõl vagyon a szó)

bár pár éve még nem volt itthó forgalmazása egyiknek sem, akkor egy ibrik ilyen zõldet hozott egy bót, azt használta mindenki, akkor mûködött nagyjából
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1391
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

mondj a slime-ból is 3 féle van. ebbõl 2 tubeleshez. estleg azzal kell próbálkozni.


Ja, csak azok se mûködnek. Nem kevés próbálkozás volt velük. Az említett 3 rendszer az, ami mûködik.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1392
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
mondj a slime-ból is 3 féle van. ebbõl 2 tubeleshez. estleg azzal kell próbálkozni.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1393
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Akkor ezzel pont át.asztak! Van joes is, csak azért vettem ilyet, mert sokkal olcsóbban jutottam hozzá. Akkor ez a polcomon fog rohadni? Mit tudok ezzel kezdeni?

#1394
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Joe's-t használj!
"Ride today, heal tomorrow"

#1395
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Használ valaki Slime cuccot? Belsõ nélkül használom a conti speed kinget, de nem akarja eltömíteni. A joez eddig mindig eltömítette, de ez nem akarja.
matej


Próbáltam már, tényleg nem tömíti el, a joe's a tuti!

#1396
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem alkalmas tömítésre, most szívta be egy haverom is vele, defektGÁTLÁSra való, s nem kókány külsõ tömlõmentesítésére, arra sokkal jobbak a latex alapúak, mint például a Stan's, Joe's, Geax Pitstop.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1397
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Használ valaki Slime cuccot? Belsõ nélkül használom a conti speed kinget, de nem akarja eltömíteni. A joez eddig mindig eltömítette, de ez nem akarja.
matej

#1398
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A megkötött no-flats lötyit le lehet valamivel mosni a gumiról?

nekem E bike kupán adta meg magát a tubeles rendszer üveg kivágta és tavaj õsszel lett bele töltve a löty egyböl defekt lett a vége kaptam egy belsõt az fél kõrt bírt. Tanulság 3-4 havonta érdemes ránézni hogy a lötyi hogy áll mert megköt ilyen bõrszerû réteg lesz belöle.


Milyen gumit vágott szét?
Jöttél volna Hegyek Poklára... :)


A sebesség mindent megold.

 


#1399
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

en jobban szeretem, szerintem konnyebben kezelheto gumi.


nekem E bike kupán adta meg magát a tubeles rendszer üveg kivágta és tavaj õsszel lett bele töltve a löty egyböl defekt lett a vége kaptam egy belsõt az fél kõrt bírt. Tanulság 3-4 havonta érdemes ránézni hogy a lötyi hogy áll mert megköt ilyen bõrszerû réteg lesz belöle.

#1400
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Köszi!Asszem akkor marad a NN, szeretem ha jól fog az eleje, 50g-ot biztos megér.;)


en jobban szeretem, szerintem konnyebben kezelheto gumi.