Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#41
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

50-50% esélye van, hogy elég a műhelypumpa. Max el kell menni egy benzinkúthoz felnyomni és később beszerezni otthonra egy booster-t.

Izgulunk! biggrin.png

 

Szerintem Maxxis külsőkkel nem lesz gond.

 

Nálam rendben voltak, vannak, igaz, a vadonat új külsőket először benzinkúton pattintottam a helyükre, de azóta egyszerű műhelypumpával is a helyükre mennek. Én sikosítót is használok.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#42
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

50-50% esélye van, hogy elég a műhelypumpa. Max el kell menni egy benzinkúthoz felnyomni és később beszerezni otthonra egy booster-t.

Izgulunk! biggrin.png


  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#43
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Joe Eco lötyi és wtb szalag, plusz az előző unithoz kapott szelepek. Maxxis külső(k). Műhelypumpa, reméljük a legjobbakat...

Ilyen "booster"-es megoldásra nem gondoltál?



#44
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Drukkolok! Örülnék, ha a beszámolnál majd részletesen. Kompresszorral fogod felrakni? Milyen tubelesskittet vettél a felnihez?


Joe Eco lötyi és wtb szalag, plusz az előző unithoz kapott szelepek. Maxxis külső(k). Műhelypumpa, reméljük a legjobbakat...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#45
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

bizony. smile.png

Drukkolok! Örülnék, ha a beszámolnál majd részletesen. Kompresszorral fogod felrakni? Milyen tubelesskittet vettél a felnihez?



#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Kisherceg! Ez lesz az első próbád a tubeless-el, ugye?

 

bizony. :)


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Kisherceg! Ez lesz az első próbád a tubeless-el, ugye?


  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#48
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

elméletileg direkt a "lukacsos" oldalfalú könnyű tl külsőkhöz lett fejlesztve

nem co kompatibilis ami hátránya viszont latex és ammonimentes

a fakirágyas videót olyannal csinálták (illetve a videót nem tudom, de egy eurobikeon , 1,5 órát ültünk a standjukon, egy srác folyamatosan körözött a szögeken, az eco volt )

 

köszi! megrendeltem, kihasználva a zöldhétfőt. kíváncsi vagyok... rolleyes.gif


  • zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#49
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

srácok, a Joe's No-flat folyadékból az eco is vehető? visszaolvasva leginkább csak 'joe'-ként volt említve, az eco-ra / super sealantra nem nagyon találtam külön-külön véleményeket...

elméletileg direkt a "lukacsos" oldalfalú könnyű tl külsőkhöz lett fejlesztve

nem co kompatibilis ami hátránya viszont latex és ammonimentes

a fakirágyas videót olyannal csinálták (illetve a videót nem tudom, de egy eurobikeon , 1,5 órát ültünk a standjukon, egy srác folyamatosan körözött a szögeken, az eco volt )


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#50
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

srácok, a Joe's No-flat folyadékból az eco is vehető? visszaolvasva leginkább csak 'joe'-ként volt említve, az eco-ra / super sealantra nem nagyon találtam külön-külön véleményeket...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#51
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Chris Kinget szelepet szereltem Mavic szűkítővel átfúrt felnibe, az működik.
Annyira széles a tömítőfelülete, hogy
megáll az átfúrt felnin is.

"
"Sziasztok!

Schrader UST szelepet használ valamelyikőtök? Az előző tulaj ügyesen átfúrta a ztr felniket...
Melyik a bevált márka? Stan's-t találtam eddig.[/quote]
  • TripleB kedveli ezt

#52
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Sziasztok!

Schrader UST szelepet használ valamelyikőtök? Az előző tulaj ügyesen átfúrta a ztr felniket...
Melyik a bevált márka? Stan's-t találtam eddig.



#53
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Köszi a válaszokat!


Tigrincs, ilyet veszek, köszönöm!


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#54
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Sziasztok!

Schrader UST szelepet használ valamelyikőtök? Az előző tulaj ügyesen átfúrta a ztr felniket... 
Melyik a bevált márka? Stan's-t találtam eddig.

Én használok. Szerintem egyszerűbb a tejet beletölteni, benzinkútnál is simán fújhatod (tudom, van adapter) + a pumpák is jobban szeretik az autós szelepet. Semmiféle előnyét nem látom a presta szelepnek. Amúgy biztos az előző tulaj fúrta ki? úgy emlékszem a DT kerekem gyárilag autósra fúrt lyukkal érkezett. Én is csodálkoztam.

Bevált márka? Egy szelepnél??? Ez nem teleszkóp v egy hátsó agy, tehát egy összetett bonyolult szerkezet.
 


Marci

#55
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Sziasztok!

Schrader UST szelepet használ valamelyikőtök? Az előző tulaj ügyesen átfúrta a ztr felniket... 
Melyik a bevált márka? Stan's-t találtam eddig.

https://bikelogistic...elep-garnitura/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#56
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Sziasztok!

Schrader UST szelepet használ valamelyikőtök? Az előző tulaj ügyesen átfúrta a ztr felniket... 
Melyik a bevált márka? Stan's-t találtam eddig.


  • gondrom kedveli ezt

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#57
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

arn, on 18 Apr 2017 - 14:46, said:snapback.png

ez esetben szvsz mindegy ha a perem mellett kimegy a levego - tul merev a fala. nem eppenhogy nem fujta fel, hanem baromi messze volt tole, feloldalas segitseg nelkul semmit sem csinal.

 

probald meg igy: youtube.com/watch?v=N45KcCsBYmc

 

 

 

 

 

És kipróbálták :DD

 

pinkbike.com/news/video-seat-a-mtb-tire-with-an-explosion-2020.html

 

 



#58
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

kb egy honapja pucoltam ki az elsot, most megtettem megint, es lecsereltem caffelatexre a stanst a problemas continental protectionben.

 

tapasztalatok:

* a stans ennyi ido alatt nem kepez reteget, kb ugy nezett ki, mint amikor beletettem. csak melegvizzel kioblitettem.

* a caffeelatex higabbnak tunik

* az elso lotykolesre ugy szetterult, mintha nem lenne benne semmi. a stansnel ha frissen rakja bele az ember, a megporgetett kereknel hallatszik, ahogy aramlik a folyadek, vagy ha megrazza az ember, akkor is visszafolyik rovid ido alatt. itt semmi "zaj" nincs.

* ertekelem, hogy a gyarto pontosan meghatarozza, hogy milyen meretu es tipusu gumiban 5mlre pontosan mennyi lotty kell. pl 29x2.25re 70ml + 10ml a tubeless ready miatt (ustbe eleg a 70): https://www.effettom...oad-cyclocross/

 

a stans a kipucolt gumit par nap alatt "atutotte", kivancsi leszek, hogy itt mi lesz. ha itt is szivarog, en feladom, a gumi gyari hibas - ki meg nem cserelik.


arn módosította - 2020. július 21. - 17:40


#59
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nálam működik a Joe's, legutóbb is azt vettem fél lityisben. A WTB sárgásbarna oldalfalán szivárog, a többi gumim Schwalbe, azokon nem.

 



#60
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

"A Joe'st inkabb hagyjuk"

 

14 hónapja töltöttem kb egy-egy decit az akkor új kerekeimbe, most cseréltem a gumit, ahogy lentebb írtam nem volt defektem, nem lettek foltosak a svalbék, és nem nőtt gumihernyó se a külsőbe. Így nézett ki 14 hónap után a külső, a tej:

joes_sealant.jpg

Hétvégén felment az új külső (még mindig Joe's tejjel), azóta lógott a régi a pincében, szabadon levegőzött benne a tej három napot. Tegnap este kitaláltam, teszek egy próbát, felpattintottam a régi külsőt, felfújtam, megforgattam párszor, beletekertem egy facsavart (mert a gombostű túl egyszerű feladat volt), íme az eredmény:

https://www.youtube....h?v=gVTZw16ha10

Írtam valamit a netes megmondóemberekről, de inkább hagyom.

Itt van egy több, mint egyéves tej, k. nem az elvárható körülmények között tárolva, aztán láss csodát. Nem azt állítom, hogy ez lenne a non plus ultra, de nem érzem azt, hogy nagyon keresnem kéne másikat.


mgy módosította - 2020. május 21. - 09:58

  • ultio és Kisherceg kedveli ezt