Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kerékpárszállítás autóval - tetõn, hátul vagy bent?

- - - - -

  • Please log in to reply
827 replies to this topic

#781
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
Hátsó tartóra 3 bicaj felfér, a negyediknek meg szorítasz bent helyet és kész... ;)
nekem valahogy megnyugtatóbb ha hátul van a bicaj és nem a tetõn...
ja ha olyan a tartó akkor fel lehet nyitni a csomagtartót is...

#782
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 posts
szvsz a tetõs megoldás nem roszabb min a hátsó, csak nem tesco tartót kell venni.
a fogyasztást a hátrarakott tartó is növeli, mert ugyanugy megtöri az auto volnalát, csak éppen máshol. hogy milyen mértékben nem tudom, de szerintem csak méréssel lehet megmondani, hogy melyik fogyaszt többet.
ha menet közben kell a csomagtartó, akkor szintén szívás.
a tetõssel meg az a baj, hogy ha 20 óra vezetés után be akarsz állni egy parkolóba és nem veszed észre a magasság korlátozó rudat ;D akkor szivtál...
amugy meg bent a legjobb, mert nem lassítja az autot, csak sok helyet foglal. jol szét kell szedni.

#783
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,166 posts
A Zafirába befér 4 bicaj 4 gazdával és csomaggal együtt?
Mer én ilyenben gondolkodom! A peugeotba is bele tudom rakni a bicajomat és magamat! De ez kevés.

#784
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 posts
Lássátok feleim ezért jó az OPel Zafira. ;D
Abba simán betolom a cangát, és már indulok is!
;D

#785
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,166 posts
Nézegetem ezeket a bicajszállítókat, meg olvasgatom a hozzászólásokat.
Azt szûrtem le, hogy jobb hátul szállítani a bicajokat, mint a tetõn.
Viszont ha 4 ember 4 bicaját szeretném szállítani, akkor ez a hátsóajtóra szerelhetõ verzió nem igazán jön be. Arról nem is beszélve, hogy a pl. a Thule termékeknek magas az áruk és autócserénél a bicajtszállítóhoz választani autót nem a legjobb.
Meg mondjuk így képen elég érdekesen néz ki egy Peugeot 206-os háta mögött "szinte" a levegõben lógva 3 bicaj.

Szóval én úgy gondolom, hogy inkább a tetõn fogom szállítani a bicajokat. Van valakinek tapasztalata az ilyen bicajszállításról hosszú távon is? Itt több mint 300 km-re gondolok.

Néhány Bikemagban (a mostaniban nincs benne) hirdettek olyan tetõcsomagtartóra szerelhetõ bicajszállítót, ami nem a vázat fogja, hanem a hajtókart. Errõl van valakinek tapasztalata?

#786
Marcellus

Marcellus

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Halihó.
Én tegnap hoztam el a bringám a boltból és én hülye nem vittem a nyerget, így a kocsiba kellett betuszkolni.
A nagy huzavonában meg a fékkar kiszakította az elsõ ülés szövetét.
Úgyhogy mindenképp csak kivül szállítom ezután a gépet.

#787
Sick

Sick

    vendég

  • fórumtag
  • 77 posts
Hát én is ezen gondolkodom már régóta, hogy tetõre, vagy hátfalra. Ha hátfalra valót veszek akkor könnyebb feltenni, meg kisebb a fogyasztás, de ha kinthagyom valahol - könnyedén lenyúlhatják a bringát. Vagy akár magát a tartót is. Ráadásul ha új kocsit veszel arra már nem biztos, hogy stimmel a hátsó tartó.

Ha tetõtartót veszel - nehezebb felrakni meg minden, de zárható. Ráadásul modellváltásnál is biztos hogy továbbra is tudod használni.

Nem tudom, hogy melyik lenne az igazán jó típus.
Én is hajlok a Clip on High felé.
Esetleg használt THULE tartót ha tud valaki...

#788
mr

mr

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
hai!

Jó rég nem írt ide senki, de megpróbálok egy kis életet lehelni a témába, hátha lesz aki fogékony rá. ::)

Épp most filózok, hogy akkor mit is kellene venni, oszt az eddig olvasottak alapján a hátfalra rögzítés a nyerõ, DE kijött nemrég egy új vonóhorgos modell a Thule Euro Classic Pro 903, ami valamér jobban teccik. Van esetleg valakinek errõl infója-tapasztalata?

#789
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts
en nem veszem ki /kb15 cm-el szelesebb mint egy kozep meretu auto../ szal a visszapill tukor ha lefittyen valahol akkor szamithatsz a bringa is koveti... a kerek kozott latni a lampakat szepen .. kullok nem zavarnak .. az igaz a rendszam az en esetemben kell !! ott van megtamasztva a pedallal .. de ha nem mutatok ra nem tunik fel senkinek a pedal nyom.. persze meglehet ugy is oldani hogy teljesen fuggetlenul legyen az autotol a gep, de igy mozog gyorsitasnal , fekezesnel..

ami irtam 2.oldalon. azok mellett meg emlitesre melto , hogy ha utazunk messzi rokonokhoz /vonat busz repullo ../is megoldott a kerekpar szallitas.. a le-fel szereles a hevederekkel nem nehez a beallitas mar beletelik egy par perc /10-15p./ kozepmeretu borondben elfer ,es mint lehetoseg a tavoli rokonoknal bringa szallitas /ha az autot rad bizzak../ megoldott

nekem fo szempont a praktikussag ..


nagyon profin nez ki az auto teton , de eross kompromisszumokra van szukseg, cserebe vizualis latvanyert es abban az orszagban ahol ugy nezik az auto fogyasztasat hogy "ketegesz..negyegesz..hatdecivel eljarok " szinten elgondolkoztato..

#790
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3,201 posts
Én kiszoktam.
Így csak a váltópapucsokat látom az oldasó tükrökben.
Nem szeretem, ha benne van a kerék mert akkor, már nem tudok olyan közel menni a bringásokhoz ha elõzöm õket! ;D

#791
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Végre!

Miskolcon kínáltak nekem egy vonóhorogra szerelhetõ tartót, amire három bicaj fér föl. Valami kisipari gyártmány lehetett, mert a tartók sima festett zártszelvénybõl voltak, semmi gumibak, semmi heveder csak úgy ahoghy az isten megadta. Mindezt 8900Ft-ért.
Nagyon bizonygatták, hogy ez tuti nem mozog, stabil stb, de nem bíztam benne.
Kérdés a hátul szállítókhoz:
Kiveszitek a kerekeket a bicajból? Csak azért kérdezem, mert nekem elég rendesen takarják a kerekek a hátsó lámpákat, illetve a hajtómûvek a rendszámot.
Én nem vettem ki, igaz, rendõrrel sem találkoztam, de jobb a békesség.

#792
azonic

azonic

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
Megjöttek az ápolók... :D

#793
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
A topicból kiszedtem a nem ideillõ hozzászólásokat, és a hozzászólások hangulat-gerjesztõ, nem idevágó részeit.

Kérjük a törölt illetve módosított hozzászólások szerzõinek megértését! ;)



Jorus

#794
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
HÖLGYEIM ÉS URAIM!
MIELÕTT MÉG TÉNYLEG TÚLSÁGOSAN ELHARAPÓDZANA ITT IS A OFFTOPIC, VDANI VEZETÉSÉVEL, FELHÍVOM MINDENKI FIGYLEMÉT, HOGY INNENTÕL VÁLOGATÁS NÉLKÜL TÖRLÖK MINDEN OLYAN OFF HOZZÁSZÓLÁST, AMI DANIKÁNK HOZZÁSZÓLÁSÁN LOVAGOL, VAGY DANIKÁNK LOVAGOL VMIN...


köszönöm a figyelmet...

#795
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
Nekem speciel egy hátsó ajtóra szerelhetõ bringatartóm van, ami ugyan nem Thule, de minõségi darab. Régebben láttam valamelyik német adón egy tesztet a bringaszállítókkal kapcsolatban, ahol egészen meglepõ eredmények születtek. Ütközéses tesztnél az ÖSSZES (Thule is) tetõtartó úgy repült elõre, hogy öröm volt nézni, kaszálta a gyalogos próbababákat. A vonóhorogra szerelhetõ cucc az éles, gyors kanyarokban gyönyörûen összeverte a kombi E classe hátulját. Ott is arra a megállapításra jutottak, hogy a hátsó ajtón elhelyezett cucc a legjobb, innentõl kezdve a pénztárcád szab határt annak, hogy milyet veszel. Mellesleg sokkal könyebb a bringát másfél méterre fölemelni, mint a kocsi tetejére állítani (tapasztalati teszt).

#796
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3,201 posts
Nálam most egy Thulle Cilp itt van, és azt kell mondjam nagyon király!
Így már összesen 9 bringát tudok vinni a renátával. ;D
Egyébként 3 fõ 3 bringa + a cuccok belül elfér, ha hosszú távra megyek akkor inkább ott viszem.
A Thullét csak akkor használom ha sok cucc vagy sok bringát kell vigyek, de nagyon bírja, volt már rajta egyzserre két váz meg egy 14 kilós Cruiser a legvégén aminek nem tudtam kivenni a kerekét, és meg se mozdult.

#797
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Tegnap felavattam hosszú távon is a Thule tartót. A Caprine maratonról visszafelé két bicajt hoztam rajta, (a sajátomat és Lor-ét) és semmi gixer. Stabilan, kotyogás és mozgásmentesen tartott. Jó vétel volt.
Tudom ajánlani mindenkinek.

#798
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Mi a kocsi hatuljara szerelheto Thulet hasznaljuk 3 bringa
Meg a tetore /2/ ami olyan hogy gyzarral rogzited a villat /elsokerek a kocsi utasterebe/ euem van zar is. Az egesz meg sines, mint a vazrogzitos verziok.

Egyebkent meg vonattal szallitom, mert az olcsobb, melle fekhetsz ha van halozsakod meg kerekparszallito kocsi.
Ahoj

#799
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,570 posts
szerintem mindenki ugy oldja meg a kerekpar szallitast ahogy neki tetszik
.. szerintem ha elegendo hely van az autoban akkor ott, ha kivul kell szallitani en inkabb hatul /figyelve a lampakat ne takarja a gep../ praktukusabb , nem kell emelgetni a tetejere magas autoknal nem kell letra , nem fogja a szelet nem futyoreszik nem lessz tiszta bogar , nem akad fel a garazsba es nem szedi szet a fahidat az erdoben ..
asszem benne volt minden ha a tetejen szallitanam mivel kellene szembe neznem ..

#800
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
RÁS!
Jogos a két pont!
A szöveget nem is figyeltem.......
Úgyhogy inkább: :-X :-X