Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kerékpárszállítás autóval - tetõn, hátul vagy bent?

- - - - -

  • Please log in to reply
827 replies to this topic

#41
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 posts
Arra figyelj az ajtós tartónál, hogy ott sem takarhatod ki a lámpát és a rendszámtáblát. Ha kitakarja a bringa, akkor kell akasztani rá kiegészítő világítást+tartót. Nyilván nincs senkinek olyan ismerőse, akit ilyenért megbüntettek, így "nem szükséges", de velem megesett autópályán, hogy bőven követési távolságon kívül satuzott egy autó, és nem a féklámpa tűnt fel, hanem az, hogy közeledik. Nem jó érzés. Elgondolkodtam, hogy egy ilyen ráfutásosnál a biztosítóval mennyit kellene kardozni, hogy ki fizet kinek és mit.
Én tetőn viszem. Vannak olcsó univerzális tetőlécek, szerintem olyat keress, ha van rá tartód.

#42
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,866 posts

Köszi srácok a tapasztalást.  :) 

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy van egy Thule Proride tartóm, de két (három?) éve autócsere volt, persze a régi csomagtartó nem jó az új ótóra és mivel előtte is ritkán használtam a tartót nem erőltettem az új vásárlását. Aztán persze beugrott, hogy jó volna elvinni ide-oda a cangát, mehetne hátra, egyszerűbbnek tűnik mint a csomagtartóval szenvedni, de lehet hogy ennyivel sz@rabb is...  :unsure:


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#43
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Használ esetleg valaki hátsó ajtóra szerelhető bringatartót? Kíváncsi lennék, hogy hosszabb használat okoz-e esetleg bármiféle derformációt vagy a zsanérok lógását? Vagy túlgondolom?

Nekem is leszedte a festéket, hiába volt műanyag a kampókon.



A sebesség mindent megold.

 


#44
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Használ esetleg valaki hátsó ajtóra szerelhető bringatartót? Kíváncsi lennék, hogy hosszabb használat okoz-e esetleg bármiféle derformációt vagy a zsanérok lógását? Vagy túlgondolom?

Használok jó ideje, óhatatlanul is okoz némi sérülést/karcot. Thule van nekem, korábban egy Meriván szolgált, most egy öreg Sharanon. A Meriva teleszkópja idővel nem igazán bírta el nyitott állapotban, a Sharannak meg sem kottyan megtartani. Zsanér lógást vagy egyéb deformálódást nem okozott. De megfogadtam, ha egyszer lesz normális autóm azon horog lesz.


  • Kisherceg likes this

#45
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,866 posts

Egy cimbimnek -azt hiszem Zafirája volt- megpróbálták lepajszerolni az üres tartót. Közvetlen ezután váltott vonóhorogra. Egy másik barátom is boldogan vonóhorgozik.


🧐 Ehhez kifejezett balszerencse kell, hogy az ember kifogjon ilyen észlényeket... De amit kérdeztem, az ajtót nem bántotta a tartó?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#46
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 posts
  • LocationKelenföld

Használ esetleg valaki hátsó ajtóra szerelhető bringatartót? Kíváncsi lennék, hogy hosszabb használat okoz-e esetleg bármiféle derformációt vagy a zsanérok lógását? Vagy túlgondolom?

Egy cimbimnek -azt hiszem Zafirája volt- megpróbálták lepajszerolni az üres tartót. Közvetlen ezután váltott vonóhorogra. Egy másik barátom is boldogan vonóhorgozik.


Edited by Rabbit, 2019. August 27. - 15:01.


#47
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,866 posts
Használ esetleg valaki hátsó ajtóra szerelhető bringatartót? Kíváncsi lennék, hogy hosszabb használat okoz-e esetleg bármiféle derformációt vagy a zsanérok lógását? Vagy túlgondolom?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#48
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok

A lentebb linkelt Menaboval boostos első villát is lehet rögzíteni vagy csak hagyományos átütőtengelyest? Illetve a thule tud valamivel többet a 4 szeres árért vagy csak a név...?

A Thulét egyszerűbb feltenni ,,T' sínes keresztrudakra.



#49
Máté85

Máté85

    vendég

  • fórumtag
  • 223 posts

Sziasztok

A lentebb linkelt Menaboval boostos első villát is lehet rögzíteni vagy csak hagyományos átütőtengelyest? Illetve a thule tud valamivel többet a 4 szeres árért vagy csak a név...?


CUBE... your life!!!


#50
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,866 posts

A Menabo van nekem és merem ajánlani. Stabilan fogta a bicót a 15-ös tengelyen keresztül.

 

nekem meg volt thule outride-om. sokakkal ellentétben utáltam, nekem nem vált be a villa befogásának megoldása. a thule proride viszont sok éve jól működik. :) csak karbonváznál nem igazán jön szóba. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#51
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 posts

Köszönöm a válaszokat! :)



#52
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

A Menabo van nekem és merem ajánlani. Stabilan fogta a bicót a 15-ös tengelyen keresztül.


  • Alex007 likes this

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#53
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!

 

Karbon 29-er merev MTB-t tetőn szeretnénk szállítani. Milyen bicót tartóban érdemes gondolkoznunk, ami nem okoz kárt a vázban?

Tudnátok néhány típust ajánlani? Köszi

https://menabocsomag...partarto-tetore

 

http://www.herbalyau...ekpartarto.html


  • Alex007 likes this

#54
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 posts

Sziasztok!

 

Karbon 29-er merev MTB-t tetőn szeretnénk szállítani. Milyen bicót tartóban érdemes gondolkoznunk, ami nem okoz kárt a vázban?

Tudnátok néhány típust ajánlani? Köszi



#55
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Bármelyik bicóboltban, legolcsóbb első csőtengely ráhegesztve egy szögvasra és bele egy gyors zár.



#56
cashpoint

cashpoint

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts

Sziasztok,

 

Egyterűvel szeretném szállítani a bicajomat belül. Thulet kérdeztem, de azt mondták, hogy volt ilyen rendszerük, de 3 éve már nincsen, mert kicsi volt rá a kereslet. 

Ezért csinálok magam egy rendszert. Valami ilyesmire gondoltam: 

Hol keressem és mi a neve az alkatrésznek, ami tulajdonképpen a gyorszár? Van ötletetek, hogy hol tudok ilyet beszerezni? Köszi!



#57
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Nem kell szürke rendszám, megbukott a "rendelet"....

Pár újságcikk nem helyezi hatályon kívül a törvényt, attól még hogy nem forszírozzák egyenlôre változatlanul érvényben van.


  • Sandman likes this

#58
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 posts

Nem kell szürke rendszám, megbukott a "rendelet"....



#59
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Szürke rendszám...

 

Tegnap jöttem haza horvátországon keresztül vonóhorgos tartóval és átrakott rendszámmal mert nincs szürkém. A határon a rendôr kinyittatta a csomagtartót és ilyenkor mindig meg szokták kérdezni hogy hol a rendszám. Gondoltam elébe megyek és mutattam neki hogy át van rakva mert az új szabály óta még nem voltam az országban és nem tudtam szürke rendszámot igényelni, erre megkérdezte "Milyen szürke rendszám?". Csak annyit tudtam nyögni neki hogy "Ja, OK..." :)

Hamarosan kocsit cserélek addigra talán kiderül változtatnak-e valamit, eltörlik-e a szemlét, arra a pár alkalomra amire kell átrakom a rendszámot mint eddig, aztán lôjenek fôbe ha akarnak.

 



#60
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Küzdjek egy olyan autó kiválasztásával, amiben belül tudnám vinni a bringát (20" fully 29er vagy/és CX)? Család még nincs. Emiatt nem kellene nagy Zeppelin-t vennem. Én először Honda Jazz-t néztem, majd elmentem Astra/Focus irányába. Jazz vs Astra H csomagtér hossz 160 vs 180cm, magasság kb egyforma.

Egyre inkább úgy látom, hogy jobb megoldás lenne egy vonóhorgos tartó és egy kisebb autó akár.

Vélemény?

a jazz közel sem zep, és kb az egyik legjobb választás

 

a f...om se küzdene vmi fosadék szállítóval


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való