Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#41
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Nekem van egy 520-am évek óta, nagyon szeretem. Mióta az AXS rendszert is csatlakoztattam hozzá (fokozatkijelzés) viszonylag hamar merül. Pulzusmérés és pedálfurdulat fut még. 

A futásra használt Fenix 5, nagyjából 15 perc után eldobja a pulzusmérést legyen az Wahoo vagy Garmin öv. Javítani nem tudják ugye, egy reset utáni szoftverfrissítés a max amit egy 1.5 éves órán próbál a forgalmazó amúgy 70 000 Ft-ért kapok egy újat 1 év garral ha az nem segít. Nem tudom ér-e annyit, hogy újabb 1.5-2 évre beragadjak a Fenix 5 modellbe. Nyáron egész pontos amúgy a csuklós pulzusmérés gondolom az izzadás miatt, de télen semmit nem ér.

A Fenix 6 a kis kijelző hátránnyal meg akár az 520-at is ki tudná váltani navigáció és minden funkció terén (túl is mutat rajta). Viszont megszoktam az 520 viszonylag nagy kijelzőjét. 

 

Javítsatok ki ha tévedek: a konkurencia elemző/háttér szoftvere a Stravara épít elsősorban, amúgy elég gyengécske mindegyik. Viszont az most fieztős lett. Földhöz nem vág, de a Garmin Connect elég jó és ingyenes (nyilván a magasabb árban azért benne van a Connect kifizetése).



#42
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

830-cat eredetileg a top navigáció miatt vásároltam és kifejezetten sokat használtam ezt a feature-t, összességében klassz cucc.Az utóbbi hónapokban az egyik frissítés óta vacakol...

Wahoo Element Bolt. benne volt a pakliban, ismerősök alapvetően elégedettek velük, de még mindig akad szoftveres gond sajnos itt is.

 

130 plus. Tegnap szakadó esőben mentem 3-ból 1 órát és magasságmérés hibamentes. Ilyet még nem tapasztaltam. https://www.strava.c...ties/3785706018

A következő 8 mező van kint nekem és nem is kell több. Eltelt idő, 3-sec Watt, aktuális HR, pedálfordulat, Lap #, Lap átlagos Watt, Lap idő és Connect IQ-val az aktuális hőmérséklet.

Akku. Az 520, ami helyett vettem, na az 6-8 órát bír. Ha "csak" 12-őt menne el, már akkor is elégedett lennék. Egyelőre bőven 12+ ez - de majd a hosszú távú tapasztalatok megmondják. Nem mondom, +5 grammnyi akku kábé 16-20 órára tornászta volna a használati idejét - cserébe lekannibalizálta volna a Garmin a saját piacának alsó felét ezzel. Valahol megértem, hogy nem fejlesztettek itt, persze jó lett volna.

 

Van ebben a kis 130-ban azért fontos hardveres újítás. https://www.dcrainma...pth-review.html

Ahogy a sima 130, egyszerre támogatja a BLE + ANT+ szenzorokat és ez plusz egy G-force szenzort kapott (MTB metrics!). Számomra ez volt a 'trigger', amiért nem a régit vettem.

 

Egyébként ezek a sima 130-hoz képest az újdonságok:

  • Added crash/incident detection (using new onboard accelerometers)
  • Added structured workout support
  • Adding smart trainer compatibility coming in near-term firmware update to Edge 130 Plus
  • Added mountain bike metrics (specifically Grit, Flow, and Jump details)
  • Added ClimbPro
  • Added hardware accelerometer (used for incident detection and mountain bike metrics)
  • *New setup routine: Sensors from your older Garmin unit are automatically imported for you on first use (up to 20 sensors on Edge 130 Plus)
  • *New setup routine: Your default activity profile from your other device is automatically provisioned on the Edge 130 (as close as possible given the smaller form factor/data fields)
  • *LiveTrack will now show the course/route that you’re on to your friends/family (whoever you’ve shared the route to)

 


  • Rabbit likes this

#43
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Két dolog. Csak nekem tűnik úgy, hogy egyre kevésbé megbízható a Garmin fejegységek működése? Edge 520-ból már a 2. van, a régi folyton kikapcsolt. Az új meg, néha elveszti a csatlakoztatott eszközöket, néha lemarad az edzésből pár perc és ilyesmik. Az Edge 830-am képernyője meg annyira érzékeny, hogy van, önállósítja magát és ha nyomok egy pause-t, elmenti az edzést, míg én megállok 1 percre szusszanni/enni/inni.

 

Ellenben az 520 helyett vásároltam egy 'backup' kütyüt, ami egy új Edge 130 Plus. Hosszú távon meglátjuk, lesz-e vele gond, de idáig nagyon bíztató: mindent tud, ami számomra fontos, sőt! Climbing Pro van benne (én ugyan ezt nem szerettem már a 830-nál sem), LiveTrack, crash detection és amitől teljesen készen vagyok: MTB Metrics! A 830-ason már ez volt a kedvenc feature-öm és ez szintén tudja. Ennyit nem ugrabugráltam a montival soha, mint az utóbbi hónapokban. Mióta van ez az MTB metrics. BIG Like!

Hja, és nálam LiveTrack-kel ~12-13 órát elmegy ez a kis ~35 grammos, elsőre kis gagyi kütyünek tűnő miniatűr 130+. HR-méréssel, Watt-mérővel, GPS+Glonass+állandó Bluetooth kapcsolat a telefonnal.

en ezert sem ertem, hogy miert bonyolitjak tul ezeket az orakat - treningre nem kellene se szines kijelzo, se erinto kijelzo, se semmi ilyesmi. a wahoot esetleg probald ki, az alapkoncepcio jobb, de ahogy olvasom megbizhatosagi problemak ott is vannak, meg azert kevesebbet tud, mint a garmin.

az 530al eddig elegedett vagyok (foleg ahhoz kepest, hogy megfogadtam, hogy garmin nem kell tobbet), eddig egyszer indult ujra navigacio kozben - de el nem veszett semmi. az ot oras coursenal, livetrackel, stb 30%al fogyott az akku folyamatos terkeppel (az 520 szvsz vegig se birta volna). mukodesben is sokkal stabilabb, mint az 520 - a plusz infokat is szeretem a connecten, amiket ad. erintokepernyos akkor se kellene, ha fizetnenek erte.

 

gps + galileot hasznalok.


Edited by arn, 2020. July 20. - 11:32.


#44
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

Két dolog. Csak nekem tűnik úgy, hogy egyre kevésbé megbízható a Garmin fejegységek működése? Edge 520-ból már a 2. van, a régi folyton kikapcsolt. Az új meg, néha elveszti a csatlakoztatott eszközöket, néha lemarad az edzésből pár perc és ilyesmik. Az Edge 830-am képernyője meg annyira érzékeny, hogy van, önállósítja magát és ha nyomok egy pause-t, elmenti az edzést, míg én megállok 1 percre szusszanni/enni/inni.

 

Ellenben az 520 helyett vásároltam egy 'backup' kütyüt, ami egy új Edge 130 Plus. Hosszú távon meglátjuk, lesz-e vele gond, de idáig nagyon bíztató: mindent tud, ami számomra fontos, sőt! Climbing Pro van benne (én ugyan ezt nem szerettem már a 830-nál sem), LiveTrack, crash detection és amitől teljesen készen vagyok: MTB Metrics! A 830-ason már ez volt a kedvenc feature-öm és ez szintén tudja. Ennyit nem ugrabugráltam a montival soha, mint az utóbbi hónapokban. Mióta van ez az MTB metrics. BIG Like!

Hja, és nálam LiveTrack-kel ~12-13 órát elmegy ez a kis ~35 grammos, elsőre kis gagyi kütyünek tűnő miniatűr 130+. HR-méréssel, Watt-mérővel, GPS+Glonass+állandó Bluetooth kapcsolat a telefonnal.

Az érintőkijelzőknek ez pontosan a rákfenéje. Szerintem egyáltalán nem alkalmasak sportoláshoz, nagyon sokan panaszkodnak hasonlókra mint te. A 130 plusra én is nagyon vártam, de amikor megtudtam, hogy csak szinte szoftveresen pofozták ki, és hardweresen maradt a nagyon karcsú akksi (tesztek alapján 9-10 órát írnak ha több érzékelőt is használsz), akkor egyértelmű lett, hogy maradok a Polar m450-nél. Az még ma is vígan 5 év után elmegy 15-16 órát egy töltéssel. Az pedig nálam no-go, hogy nagyjából minden második tekerés után tölteni kelljen egy eszközt. De persze kinek a pap, kinek a paplan:)



#45
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 posts
  • LocationKelenföld
Kedves Zsolti! Nagyon orulnek, ha toled megszokott, reszletes velemenyt olvashatnek itt majd valamikor a 130 plusrol.

#46
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Két dolog. Csak nekem tűnik úgy, hogy egyre kevésbé megbízható a Garmin fejegységek működése? Edge 520-ból már a 2. van, a régi folyton kikapcsolt. Az új meg, néha elveszti a csatlakoztatott eszközöket, néha lemarad az edzésből pár perc és ilyesmik. Az Edge 830-am képernyője meg annyira érzékeny, hogy van, önállósítja magát és ha nyomok egy pause-t, elmenti az edzést, míg én megállok 1 percre szusszanni/enni/inni.

 

Ellenben az 520 helyett vásároltam egy 'backup' kütyüt, ami egy új Edge 130 Plus. Hosszú távon meglátjuk, lesz-e vele gond, de idáig nagyon bíztató: mindent tud, ami számomra fontos, sőt! Climbing Pro van benne (én ugyan ezt nem szerettem már a 830-nál sem), LiveTrack, crash detection és amitől teljesen készen vagyok: MTB Metrics! A 830-ason már ez volt a kedvenc feature-öm és ez szintén tudja. Ennyit nem ugrabugráltam a montival soha, mint az utóbbi hónapokban. Mióta van ez az MTB metrics. BIG Like!

Hja, és nálam LiveTrack-kel ~12-13 órát elmegy ez a kis ~35 grammos, elsőre kis gagyi kütyünek tűnő miniatűr 130+. HR-méréssel, Watt-mérővel, GPS+Glonass+állandó Bluetooth kapcsolat a telefonnal.



#47
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Köszi, azóta a Glympse- et használgatom, de lehet hogy a Locus prora is ránézek, mert az már megvan, de nem is jutott eszembe, hogy tudhatja.

Amúgy az a tapasztalat, hogy inkább az adatkapcsolat a szűk keresztmetszet, legalábbis a Vértes tetején nagyon hamar elfogy a térerő, aztán akkor tér vissza, amikor lejövök a műútra, ahonnan már csak 15 perc az út hazáig... így sokat nem segítene, ha bajba kerülnék. nyíltabb terepen oké.

 

Egy ideje már repcsi módba rakom a telefont, ha valami használja a gps-t, mert szörnyen gyorsan merül (xiaomi redmi 3), de kikapcsolt gsm-mel sokkal jobban bírja. Meg hozzávéve, hogy sok helyen nincs térerő vagy csak 2g, nincs túl sok értelme az ilyesminek terepen. Ja, meg digis kártyát állítottam be az adatkapcsolatra, macerás váltogatni a másikra. Inkább városi futkározásnál lehet ennek értelme vagy használható jobban.


  • ultio likes this

#48
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

Köszi, azóta a Glympse- et használgatom, de lehet hogy a Locus prora is ránézek, mert az már megvan, de nem is jutott eszembe, hogy tudhatja.

Amúgy az a tapasztalat, hogy inkább az adatkapcsolat a szűk keresztmetszet, legalábbis a Vértes tetején nagyon hamar elfogy a térerő, aztán akkor tér vissza, amikor lejövök a műútra, ahonnan már csak 15 perc az út hazáig... így sokat nem segítene, ha bajba kerülnék. nyíltabb terepen oké.

 

Stravanal havi ket dollar a safety pack, ha kifizeted egyben egy evre: strava.com/summit/join



#49
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Nem pont ez (vagy végülis nem tudom, mert egyelőre csak feltelepítettem, nem néztem bele, mit tud) , de a Glympse appot ajánlották arra, hogy megosszam a helyzetemet. Meg a Strava fizetősen tud ilyet, de ne hagyd magad besszippantani!

Stravanal havi ket dollar a safety pack, ha kifizeted egyben egy evre: strava.com/summit/join


De talan ez is tudja ezt, az logolja utvonalat, amit bongeszobol meg lehet nezni, meg lehet fizetni is erte, de nem probaltam:

greenalp.com/RealTimeTracker/


Hasonlot tudhat a fizetos valtozata a locusnak, ez csak egyszeri 2600 ft-os kiadas, vagy mennyibe kerul. Ez kovetheto az ingyenes locusszal is meg tala ezen az oldalon is, me'g nem probaltam ki:

live-tracking.locusmap.app/

locusmap.eu/locus-live-tracking-with-gpsies/

Edited by blash, 2019. December 01. - 19:20.


#50
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Tudtok megoldást újabb Garmin EDGE-eknél az adatmezők betűméretének változtatására? Megdöbbentően szar a gyári, apróka az adat, feleslegesen nagy a mezőhöz tartozó cimke (minek oda, úgyis tudom, hova mit raktam).

Megoldás lehet a Connect IQ-ról vadászni másikat (vagy írni egyet), de egyelőre nem találtam, meg nem volt kedvem megtanulni egy újabb nyelvet, hogy magamnak csináljak. :D



#51
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Azt láttad, hogy a 2. évtől fizetős? Nem drága, de a másik, hogy külön kütyüt sem hordanék az okostelefonos világban hasonlóért.
Persze extrém felhasználási körülmények indokoltá tehetik (világvégére túrák egy személyben, hegymászás, lavina, töltés lehetőségének hiánya, stb).
 
A jobb Garmin eszközökben is van hasonló funkció, ha jól rémlik az 520-as egységem is ilyen.


Van, en par teves riasztas utan ki is kapcsoltam :)

#52
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

A specialized angi pont erre való. https://www.mozgasvi...pecialized-angi

 

Éppen rendeltem egyet, ha megjön tesztelem, és megosztom a tapasztalatokat. 

 

Azt láttad, hogy a 2. évtől fizetős? Nem drága, de a másik, hogy külön kütyüt sem hordanék az okostelefonos világban hasonlóért.

Persze extrém felhasználási körülmények indokoltá tehetik (világvégére túrák egy személyben, hegymászás, lavina, töltés lehetőségének hiánya, stb).

 

A jobb Garmin eszközökben is van hasonló funkció, ha jól rémlik az 520-as egységem is ilyen.       



#53
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Nem pont ez (vagy végülis nem tudom, mert egyelőre csak feltelepítettem, nem néztem bele, mit tud) , de a Glympse appot ajánlották arra, hogy megosszam a helyzetemet. Meg a Strava fizetősen tud ilyet, de ne hagyd magad besszippantani! :D
(Ha mégis talász ilyet, szólj. Aztán majd magyarázkodhatok otthon, hogy most kicsit tovább söröztem)
 
Ja! Még mintha a sima FB Messenger is tudna ilyet, hogy egy óráig megosztod a pozíciód például, de azt sem próbáltam.


Ezt a messanger es a gmap is tudja regota.

#54
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Amit láttam valahol, csak hát a zára...

Ezt találtam, elvileg pont ezt tudja:
https://play.google....com.igs.sosfree

A kertben működik. :-)

Néztem még a RideSafeMTB-t,de az fejlesztés alatt van, emiatt nem is tűnt igazán használhatónak.
  • ZolkoW likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#55
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Okostelefonra - eddig eredménytelenül - keresgélek appot, ami tudja azt, hogy ha megadott ideig nem mozdulok, küld egy sms-t (koordinátákkal) egy megadott számra. Létezik ilyen?

A specialized angi pont erre való. https://www.mozgasvi...pecialized-angi

 

Éppen rendeltem egyet, ha megjön tesztelem, és megosztom a tapasztalatokat. 



#56
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

Nem pont ez (vagy végülis nem tudom, mert egyelőre csak feltelepítettem, nem néztem bele, mit tud) , de a Glympse appot ajánlották arra, hogy megosszam a helyzetemet. Meg a Strava fizetősen tud ilyet, de ne hagyd magad besszippantani! :D

(Ha mégis talász ilyet, szólj. Aztán majd magyarázkodhatok otthon, hogy most kicsit tovább söröztem)

 

Ja! Még mintha a sima FB Messenger is tudna ilyet, hogy egy óráig megosztod a pozíciód például, de azt sem próbáltam.


Edited by ZolkoW, 2019. July 30. - 09:16.


#57
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Okostelefonra - eddig eredménytelenül - keresgélek appot, ami tudja azt, hogy ha megadott ideig nem mozdulok, küld egy sms-t (koordinátákkal) egy megadott számra. Létezik ilyen?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#58
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Cserélj elemet, csak márkásat vegyél és ha tudod mérd meg az elem feszültségét lehet hogy már újonnan sem adja le  gyári értéket.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#59
Sosy

Sosy

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Hali,

mostanában egy igen érdekes pulzusmérős anomália bukkant fel nálam. Bryton 330-as computert használok egy Megane HRM szenzorral, ez jól is működött. Aztán hétvége során egyszer csak teljesen fals adatokat kezdett el dobálni (full terhelésnél 60-as pulzus stb.).

Cseréltem elemet, hátha ez a gond, de most már jel sem igazán van. Vagyis van olyan, hogy kiírja a Bryton, hogy HRM sensor detected, de nincs megjelenő érték. Olyan is van, hogy rajtam van az öv, be van pattintva a szenzor még sincs jel, az érzékelésről sem dob fel jelzést.

Próbáltam telefonnal csatlakoztatni az övet (Ant+ kompatibilis a telefon) nem találta a sensort.

A computeren végeztem gyári resetet nem oldotta meg a problémát. Próbáltam másik pulzus övre is rárakni, de úgy sem működik.

 

Az a furcsa a dologban, hogy ideáig jó volt, aztán hirtelenjében elkezdett nem működni a dolog.

Kontakt pontoknál gondoltam kicsit megtisztítom hátha az a ludas.

 

Bármi ötlet, hogy mi okozhat ilyen hibát?



#60
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 posts
  • LocationNyíregyháza

 

Nekem van, szerintem pontatlan. Én azt tapasztaltam, hogy kb.-i rögzítésre jó.

Ha feltöltöd az aktivitásokat Stravába, ott lehet korrigálni a távolságot és a szintet is.

 

Egy összehasonlító bicajozás adatai. A telefonom a Strava saját programja futott a telefon gps-ével.

A Sigmában csak barometrikus magasságmérés van, mindig beállítom induláskor a pontos magasságot.

 

20 000 Ft körüli összeget írtál, 30 000 Ft körül (külföldről rendelve) az igpsport 618-as csúcskészülékét is megveheted. Persze ez nem karon hordható.

 

Bip distance: 29.54 km.
Redmi 3S distance: 29.66 km.
Sigma BC14.12 distance: 30.20 km.
 
Bip moving time: 2:27:26.
Redmi 3S moving time: 2:33:41.
Sigma BC14.12 moving time: 2:22:46.
 
Bip elavation:534 m.
Redmi 3S elavation: 538 m.
Sigma BC14.12 elavation: 575 m.
 
Bip avg speed: 12 km/h.
Redmi 3S avg speed: 11.6 km/h.
Sigma BC14.12 avg speed: 12.69 km/h.
 
Bip max speed: 59 km/h.
Redmi 3S max speed: 44.6 km/h.
Sigma BC14.12 max speed: 44.66 km/h.

 

 

Köszi. Nem mostanában veszek majd ilyesmi órát, szóval rendesen utána nézek azért. És mire veszek, lehet nem csak 20ezret áldozok majd rá :-) De jó tudni, hogy azért vannak....

 

Egy kicsit drágábban és használtan Suunto Ambit 2S modellt ajánlanék. A kínai termékek minőségben nem tudom hogyan állnak ehhez képest. Ez egy jó multisport óra, mint sportos digitális óra is nagyon rendben van (nem karkötőnek néz ki :) ). Ha mégis letöltenéd az adatokat valahova akkor a Suunto Movescount webes alkalmazása nagyon jó, természetesen mindennel kapcsolatot tud teremteni (Strava, FB, stb hülyeségek).    

 

Hm. Na ez pl jobban tetszik, mert sokkal jobban bejön, ami NEM színes kijelzős, hanem simán csak lcd, vagy e-ink stb. Köszi az infót!