Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#21
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

Igen, de kínkeservesen. Működik, pár hete "tévedtem el" nem messze itthonról, kábé a legjobb úton hozott haza. De érintőképernyő nélkül, ennyi gombbal ennyi fér, elvégezte a kompi a dolgát, nem voltam szomorú.

 

Neked is 530 van?

 

Egyébként pont ilyen felhasználásra gondoltam. Tudom, hogy nem ez a Garmin "csúcs" navigációs eszköz, de ha ismeretlen helyen van az ember és valamiért másfelé menne, mint ahogy megtervezte, majd feltöltötte a tracket a készülékre, akkor mennyire működik. Ezek szerint használható.

 

blash

Én is néztem az Explorert, de az bizonyos funkciókban gyengébb, mint az 530-as.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#22
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Igen, de kínkeservesen. Működik, pár hete "tévedtem el" nem messze itthonról, kábé a legjobb úton hozott haza. De érintőképernyő nélkül, ennyi gombbal ennyi fér, elvégezte a kompi a dolgát, nem voltam szomorú.

Es mobilon tervezve valami utat, peldaul Locusszal, majd garmin connectbe atkuldeni az utvonalat, ami meg bluetoothon kuldene a gps-re? Najo, pont ugyanazt probaltuk kozvetlenul tekeres elott haver edge 1000-vel meg egy ezereves connecttel, amit inkabb nem frissit, mert valami olyan epp mukodik benne, ami korabban nem volt jo, de az a szar connect nem tudta importalni a fit formatumu utvonalat. De lehet gpx-szel sem mukodott volna... Ja, sohasem szokott igy utvonalat atkuldeni, inkabb radugja szamitogepre.

Amugy az edge explore tud tervezni, csak epp nincs benne barometer. Gyorsan el is felejtettem.

Edited by blash, 2020. September 07. - 10:14.


#23
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

És a pásztázás? Úgy tudsz kijelölni pontot, nem?

 

Igen, de kínkeservesen. Működik, pár hete "tévedtem el" nem messze itthonról, kábé a legjobb úton hozott haza. De érintőképernyő nélkül, ennyi gombbal ennyi fér, elvégezte a kompi a dolgát, nem voltam szomorú.


  • ultio likes this

#24
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

Keresni itt nem keresel semmire smile.png tehat odanavigalni sem fog, ha menetkozben jut eszedbe vmi. A courseon vegigvisz, kb ennyi, meg letarolhatsz gps pontokat, ahova odavisz (vasut, otthon, stb).

Ezeken tul van vmi, az nalam mar nem tervezett veszhelyzet kategoria, akkor hasznalom a mobilt.

Hideg passz, majd telen... De ritkan megyek akkor 1-2 oranal tobbet, igy valszeg akkor se tudok ra valaszolni smile.png

 

És a pásztázás? Úgy tudsz kijelölni pontot, nem?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#25
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Keresni itt nem keresel semmire :) tehat odanavigalni sem fog, ha menetkozben jut eszedbe vmi. A courseon vegigvisz, kb ennyi, meg letarolhatsz gps pontokat, ahova odavisz (vasut, otthon, stb).

Ezeken tul van vmi, az nalam mar nem tervezett veszhelyzet kategoria, akkor hasznalom a mobilt.

Hideg passz, majd telen... De ritkan megyek akkor 1-2 oranal tobbet, igy valszeg akkor se tudok ra valaszolni :)

Edited by arn, 2020. September 06. - 11:19.


#26
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

en ezert sem ertem, hogy miert bonyolitjak tul ezeket az orakat - treningre nem kellene se szines kijelzo, se erinto kijelzo, se semmi ilyesmi. a wahoot esetleg probald ki, az alapkoncepcio jobb, de ahogy olvasom megbizhatosagi problemak ott is vannak, meg azert kevesebbet tud, mint a garmin.

az 530al eddig elegedett vagyok (foleg ahhoz kepest, hogy megfogadtam, hogy garmin nem kell tobbet), eddig egyszer indult ujra navigacio kozben - de el nem veszett semmi. az ot oras coursenal, livetrackel, stb 30%al fogyott az akku folyamatos terkeppel (az 520 szvsz vegig se birta volna). mukodesben is sokkal stabilabb, mint az 520 - a plusz infokat is szeretem a connecten, amiket ad. erintokepernyos akkor se kellene, ha fizetnenek erte.

 

gps + galileot hasznalok.

 

A navigáció mennyire használható? Konkrétan ha terepen vagy és megkeresel egy helyet a térképen, oda tud navigálni?

Tudom, hogy az 530 nem tartalmaz adatbázist, tehát nem lehet keresni, de 200 pontot lehet elmenteni, illetve lehet pásztázni a térképen.

 

Szeretnék venni egy Garmin készüléket és fontos a navigáció, viszont érintőképernyőt nem szeretnék. Tudom, hogy a 830-as legjobb a navigációra, de az érintős.

Az, hogy az 530-ban nincs adatbázis, nekem ok, ha a fentebbi módon tud navigálni.

 

Az aksi idő milyen? Kibír 10-12 órás használatot egy töltéssel? Nem tudom, mióta használod,vajon a hideg mennyire csökkenti az aksi időt?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#27
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

nem sokaig mukodott :)



#28
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Elindult a Garmin Connect, szép lassan megjelenhetnek az activity-k a Straván. https://support.stra...?deviceType=117



#29
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,541 posts

Hónapok óta itthon nem működik az Express, senki nem foglalkozik vele. Régebbi verzió amúgy működött, csak a legfrissebbek nem. Sajnálom a dolgot ami náluk van, de most még tölthetem az edzéseimet is manuálisan a Strava rendszerbe... 

Remélem hamarosan magukra találnak. 

 

Egy bringás meg mondjuk egy futó eszköz együttes értéke simán lehet 250 000 Ft, és egy hibás Express (és most a Connect) miatt majdnem használhatatlanok tudnak lenni. A Fenix5-öt ha nem dugja rá a user a számítógépre akkor elég lassan talál az óra GPS jelet. Rég bemelegítek mire történik valami ha mondjuk 2 hétig nem frissítem (az Edge520-at meg soha nem teszem az Express-re, nem is értem).

Off:

Ez igaz más márkára is gondolom és mennyi eszközre amit naponta használunk (töltünk, frissítünk, stb) ahol az app meg a net köldökzsinór. Kemény helyzeteket fog még teremteni a cyber hadviselés, és persze nem ilyen huncutságokra gondolok mint egy vacak edzés eszköz.  


Edited by karakoram, 2020. July 26. - 23:04.


#30
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

garminrol nincs info, hogy mikor allitjak helyre a dolgokat? remelem van backupjuk, es nem koszont el az utobbi x ev logja.

Bekaptak egy ransomware támadást. Tudtommal még nem álltak helyre, garmin.com oldalon tudsz informálódni (már amikor épp elérhető). Év elején Canyonnál volt hasonló, ott is elbabráltak, amire vissza tudták állítani az IT környezetüket. Nem egy könnyű helyzet, sok kitartást az IT részlegnek, ott most most biztosan 7*24 shift van...



#31
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

garminrol nincs info, hogy mikor allitjak helyre a dolgokat? remelem van backupjuk, es nem koszont el az utobbi x ev logja.


Edited by arn, 2020. July 26. - 21:00.


#32
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,541 posts

A csuklós pulzusmérés nem optikai szenzorral mér? Mert akkor nem igazán kéne befolyásolnia az izzadásnak.

 

De, azzal mér. Viszont a lentiek szerint is nyáron pontosabb lehet másnál is (hőmérséklet vagy az izzadás miatt talán).

A használatiban azt írják csak a bemelegítés után érdemes bakapcsolni a pulzusmérést. Én itt is az izzadásra vagy a hőmérsékletre gyanakszom.   



#33
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Urak, ha már strava pls help. sok infóból nem jött le nekem,  az alapfunkciók is fizetősek lesznek ? egyéb kütyüket nem használok (pulzus, watt, pedálfordulatmérő) kom-ok, helyezések, hasonlítgatások nem foglalkoztatnak, ami kell az a táv, szint esetleg átlag sebesség, meg az útvonal, és ezek tárolása .

 

köszi

 

azert arra nem volt pofajuk, hogy meg ezt is kiszedjek :) gyk a te adataidat adjak el, es abbol elnek - ehhez kepest eleg sovany, amit visszaadnak. en lehet meg is szuntetem majd, ha rendesen kiismerem a connectet. ugyanazok az ismeroseim, mint ott.


  • Rabbit likes this

#34
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Párom 6 éve optikai szenzoros pulzusmérőket használ. A Scosche Rhytm+ volt az első viszonylag megbízható darab. Volt neki kettő is. Hidegben, illetve hűvösebb szeles időben volt pontatlan, melegben vagy meleg bőrfelületen szépen mért. Próbáltam én is párszor, ugyanezt tapasztaltam.

Optikai szenzorból az újabb Polar cuccok jók. A Vantage V optikai szenzorai például szinte soha nem mérnek félre, időjárástól és egyéb körülményektől függetlenül.

Télen teszteltem a garmint, az futás közben sokszor átment lépésszámlálóba, ezt írtam is a tesztben. Viszont egyik alkalommal polar volt a másik csuklómon, az jól mért végig. Szóval meg tudom erősíteni hogy a polar ebben tényleg jó. Bár én inkább használok mellkaspántot.


  • zscs likes this


A sebesség mindent megold.

 


#35
Bagameri

Bagameri

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

Edge 520-hoz: 

Még nem mertem meglépni, https://www.youtube....h?v=sMLYxDMCi1c

Pedig lassan kellene. Bár Powerbank is opció lehet.

Érdekesség, hogy nekem is max. 5-6 órát bír (hidegben max.3), viszont 1-2%-os merültségnél még órákig elketyeg. De volt ,hogy 0%-ot mutatva is simán hazaértem vele.



#36
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A csuklós pulzusmérés nem optikai szenzorral mér? Mert akkor nem igazán kéne befolyásolnia az izzadásnak.

Párom 6 éve optikai szenzoros pulzusmérőket használ. A Scosche Rhytm+ volt az első viszonylag megbízható darab. Volt neki kettő is. Hidegben, illetve hűvösebb szeles időben volt pontatlan, melegben vagy meleg bőrfelületen szépen mért. Próbáltam én is párszor, ugyanezt tapasztaltam.

Optikai szenzorból az újabb Polar cuccok jók. A Vantage V optikai szenzorai például szinte soha nem mérnek félre, időjárástól és egyéb körülményektől függetlenül.



#37
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Nekem van egy 520-am évek óta, nagyon szeretem. Mióta az AXS rendszert is csatlakoztattam hozzá (fokozatkijelzés) viszonylag hamar merül. Pulzusmérés és pedálfurdulat fut még. 

A futásra használt Fenix 5, nagyjából 15 perc után eldobja a pulzusmérést legyen az Wahoo vagy Garmin öv. Javítani nem tudják ugye, egy reset utáni szoftverfrissítés a max amit egy 1.5 éves órán próbál a forgalmazó amúgy 70 000 Ft-ért kapok egy újat 1 év garral ha az nem segít. Nem tudom ér-e annyit, hogy újabb 1.5-2 évre beragadjak a Fenix 5 modellbe. Nyáron egész pontos amúgy a csuklós pulzusmérés gondolom az izzadás miatt, de télen semmit nem ér.

A Fenix 6 a kis kijelző hátránnyal meg akár az 520-at is ki tudná váltani navigáció és minden funkció terén (túl is mutat rajta). Viszont megszoktam az 520 viszonylag nagy kijelzőjét. 

 

Javítsatok ki ha tévedek: a konkurencia elemző/háttér szoftvere a Stravara épít elsősorban, amúgy elég gyengécske mindegyik. Viszont az most fieztős lett. Földhöz nem vág, de a Garmin Connect elég jó és ingyenes (nyilván a magasabb árban azért benne van a Connect kifizetése).

A csuklós pulzusmérés nem optikai szenzorral mér? Mert akkor nem igazán kéne befolyásolnia az izzadásnak.



A sebesség mindent megold.

 


#38
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

Urak, ha már strava pls help. sok infóból nem jött le nekem,  az alapfunkciók is fizetősek lesznek ? egyéb kütyüket nem használok (pulzus, watt, pedálfordulatmérő) kom-ok, helyezések, hasonlítgatások nem foglalkoztatnak, ami kell az a táv, szint esetleg átlag sebesség, meg az útvonal, és ezek tárolása .

 

köszi

Itt elég jól le van írva, mik a megszorítások:

https://www.dcrainma...l-and-more.html

Szerintem az alap funkciók (még) továbbra is megmaradtak, ha nem a KOM vadászat meg a wattelemzés a cél, akkor így is használható maradt a felület.


Edited by osi22, 2020. July 20. - 20:53.


#39
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Urak, ha már strava pls help. sok infóból nem jött le nekem,  az alapfunkciók is fizetősek lesznek ? egyéb kütyüket nem használok (pulzus, watt, pedálfordulatmérő) kom-ok, helyezések, hasonlítgatások nem foglalkoztatnak, ami kell az a táv, szint esetleg átlag sebesség, meg az útvonal, és ezek tárolása .

 

köszi


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#40
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Az ingyenes strava tenyleg max arra jo mar csak, hogy lasd merre jart a haverod. Az edzeseket connecten elemzem, csinaltam szegmenseket is, az 530 (meg az ujabb garminok) joval tobb edzesinfot adnak.