Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3201
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Tpresident, eszembe jutott, hogy lehet féloldalasságtól is! Jól kiegyensúlyozott, egyenes nyomvonalon haladó a bicajod (elengedett kézzel teljesen jól és biztosan megy)?
Nekem egyszer volt egy olyan élményem, hogy hátizsákkal voltam (kényszerbõl), kissé félre volt állítva a két szíj, és roppantmód megfájdult a derekam- hátam alul. Szóval némi (egyébként nem is észrevehetõ) assszimetria is okozhatja (egyforma hosszú a két karod?)
bye

#3202
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Thank's everybody.

#3203
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
lcs: azért írtam, amit írtam, mert a bevállalósabb súlyzózás nem az oúti (és MTB sem) téma, csak pályaversenyzésre és például atlétikában 100-400m ig. Alapozáskor lehet próbálgatni, de óvatosan, az izületeid és inak erõsségétõl függõen sérülésveszélyes, sõt meghúzhatod pl. a derekadat is. Persze amatõr szinten éppenséggel mindent meg lehet csinálni, mert legfejebb jól bedurrantod a lábad, de nem kapsz kevesebb pénzt érte.
tpresident: a derékfájás "õsi" kerékpárosprobléma, csak elmondásból tudom, hogy annyira is tud fájnai, hogy a kerékpáros férfiú megismeri a szülési fájdalom titkait. ;D LEhet beállítási gond, vagy rossz tartás (hátnak mindig egyenesnek kell lennie, lenti fogásnál is), esetleg hátizületi gyengeség de lehet gondolni esetleg kisebb fokú gerincferdülésre is. Ha rendszeres mindenképpen szakorvoshoz kell menned.

#3204
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Pcycle, köszi a tippet, csak pont az lenne a kérdésem, hogy bevállalósabb súlyzózás kell-e. Amit te írtál, az inkább az állóképességet javítja, izomtömeget és erõt nem emel (lásd vörös és fehér rostok tõlem vagy két oldallal ezelõtt). Szóval a nagy súly-kis ismétlés, ami inkább anaerob jellegû, és a csúcsrajáratást tenné jobbá, nem a folyamatos tekerést, tehát a "felrobbantom a puskaport" effektus lenne látványosabb. Mondjuk a hétköznapokban (no sprint, no 20% emelkedõ) ez abszolút nem térül vissza, csak legfeljebb abban, hogy izmosabb a combod...

#3205
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Tpresident, nézd meg az ülésmagasságot/kormánytávolságot. Lehet, hogy kicsit alacsonyabban van az ülésed a kelleténél. Esetleg nem állsz ki túl soxor?
Stretchingeljél is! Van hozá szakirodalom bõven!

#3206
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Arra adjon nekem v.ki valami választ, hogy a derékfájásra hogyan lehet "edzeni", hogy lehetne kiküszöbölni.
Általában felsõ- vagy fvkar-fogásban edzek, verseny meg ugye illik felvenni v.mi aero-pozíciót.
50-60km után elkezd fájni a derekam. Ez ellen mit lehetne tenni?????

#3207
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Szakértõje nem vagyok, de valamikor súlyzóztam (bár nem kerékpárra), a fontos, hogy viszonylag kis súlyokkal többet és gyorsabban dolgozzál. A nagy súlyok kerülendõk, esetleg a téli alapozáskor. A kérdés az, hogy kinek mi a kis súly, ez már egyedi edzéstervbe tartozik. Testsúlytól, izomzat tömegétõl és fajtájától függ. És a kerékpárosnak is kell erõsíteni felsõtestre, ha nem is elsõsorban. Figyeljétek meg mennyit dolgozik a kar-, váll-, derék-, sõt hasizom is! Pl.: a krónikus derékfájások megelõzhetõk megfelelõ gimnasztikával és erõsítéssel!!

#3208
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
A montisoknak érdemes kicsit felsõtestre is gyúrni, országúton ez nem szükséges.
Én nem szoktam súlyzózni, de edzés után ill. reggelente érdemes nyújtani.
Edzés után 10-15 perc vagy több, ha van kedv és idõ.
Reggel elég 4-5 perc.
Az edzés során a folytonos összehúzódástól erõsödnek az ozmok, de meg is rövidülnek.
Valaki aki ért hozzá, foltassa dondolatot, mert nem akarok hülyeséget írni.
thank's.

#3209
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hali
hamár edzésrõl van szó,megkérdeznem,mi a helyzet a súlyzózássalkapcsolatban. Tudjátok:guggolás, kitörés, hajlítás, feszítés stb. Kell, nem kell?

#3210
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Az élsport során 1 dolognak élsz, minden más háttérbe szorul.
Másrészt nyélen ki van hajtva(zsákmányolva) a szervezet, valamint egy folyamatos ingadozást kell elviselnie.
Az élsportolók, legyen az bármilyen szakág, évente 1-2-3 versenyre készülnek fel, ami számokra a legfontosabb. A hosszú távú edzésterv úgy van összeállítva, hogy akkor érjék el a csúcsteljesítményüket, ami csak rövid ideig(néhány nap) tartható. Utánna is mennek az edzések, de kevesebb, és a szervezet "hanyatlásnak" indul.
Itt különül el az élsport az amatõrtõl.

Nekünk, amatõrõknek az eslõ 2-3 évben km-eket kell gyûjteni, mikor már tekertél 20-30000km-t, arra már lehet minõségi munkát épteni. Van 1 pont, mikor a mennyiségi munka helyét a minõségi munka veszi át. Addig "csak" kilómétert kell gyûjteni.
Ez nem azt jelenti, hogy menni ész nélkül, amikor csak lehet. Természetesen a km gyûjtésnek is vannak ésszerû elvei.


#3211
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Tpresident: Bombrider, anyanyelvünk fõ védelmezõje hozzá nem illõ módon nem magyarul fejezte ki magát, és fonetikusan leírta, hogy "whatever". ;)

BombrideR: a PC 1400-hoz teljesen biztos, hogy gyárilag jár, sztem a 1600-hoz is.

Amúgymeg ez nem egy olyan dolog, hogy profiknak kell mérni pulzust, amatõröknek meg nem szerintem. Nem azért a plusz 1-2%-ért kell mérni, hanem azért, hogy egyszerûbbé tedd az életedet. Ha még edzésnaplót is írsz, amiben részletezed azt, hogy mennyit tekertél, milyen idõ volt, mennyire esett jól, mit ettél elõtte, mennyi volt a pulzusod, stb, akkor jobban figyelemmel tudod követni a fejlõdésedet. Inkább csak érdekesség, de azért segít. Az nem megoldás, hogy tekerj mindennap sokat, és attól leszel jó. Az egy kõkori elmélet.

#3212
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Azért ne nyugodj meg, nyissz, az élsport egészségügyi alapon sem egészséges! Még a doppingot leszámítva sem. Ez persze nem vonatkozik feltétlen minden élsportolóra...

#3213
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
lcs: köszi! Azt hittem, hogy egészségügyi alapon nem egészséges a versenysport... De így már megnyugodtam. A filmes tippet pedig megfogadom!

#3214
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
A Polar 150-es ami a Shopping Guied-ban volt tényleg csak annyiba kerül????

#3215
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hmmm az élsport: elõször is, az autonómia, mint olyan, nem létezik, azt csinálsz, eszel, úgy élsz, ahogy az edzõd mondja.
Ha igazán jó akarsz lenni, mindent fel kell tenni egy lapra, elfelejthetsz egy csomó, "normális "ember számára létezõ dolgot. Mondjuk ez mással is így van, ha kiváló akarsz lenni.
Harmadrészt, rendesen meg vagy hajtva. Ezt ugyan sokan nem bánjuk, de az arányok megintcsak nem biztos, hogy helyesek.
Valahogy én úgy érzem, hogy a teljesítmények, a követelmények már annyira magasak, hogy a nemes ókori cél: a harmónia, a teljesség, a nemes és fair küzdelem már rég a múlté. de lehet, hogy ezek csak az én keserveim.
Mindenesetre, hogy ajánljak valamit: nézd meg David Puttnam filmjét: Tûzszekerek (Chariots of Fire) 1980-ban készült két brit futóról a 20-as években játszódik, (amikor az élsport még emberi volt)nagggggyon szuper!


#3216
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Írtátok itt a nagy "vita" közben, h az élsport nem egészséges, és ezzel nem is kötekedett senki. Én sem azt akarok ;) csak szeretném tudni, hogy mért nem az? Mik a kockázatai és mellékhatásai? :)

#3217
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
BomB: ? ? ?

#3218
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

BombR. meg csak a saját igazát bizonygatja!


vateva...

#3219
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Mindenki írja ide a maga kis gondolatait(a többséggel 1et értek), BombR. meg csak a saját igazát bizonygatja!

BomB:
3szor leírtam már legalább, hogy senki szemébe nem vagy Te mumus, mert ilyen alaposan és részletekre menõen edzel és kapcsolod össze vele az étkezést.
NINCS EZZEL SEMMI BAJ!!!

Sokan másképp csinálják, Te így. Én is másképp edzek/kajálok, mint pcycle, lensver, Rás vagy akárki.
nincs itt semmi gond, nagyon remélem, hogy (élet)éveket nyersz azzal, hogy ennyire(jobban, mint én) odafigyelsz a dolgokra.

Béke Veled ! ! !


#3220
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Végül ne felejtsük el, hogy amatõrök vagyunk! (lehet hogy kicsit túlbeszéltük)


ez, igaz .. fujjuk itt a magunket , nem hogy tekernenk.. ;)