Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 posts

köszi a válaszok

 

a helyzet érdekes,  csak az érdekesség kedvéért.

 

a héten valamelyik nap kipróbáltam a régi telefonommal, (igazából úgyis azt szántam stravázni, csak össze kellett ragasztani) azzal jó. ugyanaz nap este hazafelé az új telefonnal megint szar (eddig hónapokig jó volt egyébként az is).

tegnap elvittem mind két hardvereszközt és ugyanarra az etapra a következőket mérték.

 

régi telcsi(ez korrektnek tűnik)

 

28,16 km táv. 1.40.37 idő, 237m szint, 16,8 átlag, 46,9 max, 1.55.37 teljes idő

 

új telcsi (ez a bolond)

 

25,07 km táv. 37.49 idő, 211m szint, 40,5 átlag, 95,2 max, 1.55.25 teljes idő (ez korrekt nyilván nem tudom ugyanabban a pillanatbna  indítani leállítani)

 

valamint az új az elmúlt 3 alkalommal nem mért "segment"-eket, most egyet mért abban is van 2 másodperc különbség (1.51----1,53).

 

igazából vmi droid frissítés okozta kavarra tudnék gondolni (az újon lényegesen frissebb verzió van, a régi már nem is kap frissitéseket)

 

kösz

Nekem is rossz még mindig. A telefonom nem frissült mostanában, így az appal lesz a gond. Hivatalosan is tudnak erről a jelenségről, de közben már kijött egy verzió, ami ezt orvosolná: https://support.stra...the-Android-App

Szegmensek azért nincsenek, mert "teleportálva" rögzít a telefon, és így nem érintjük a kezdő és/vagy végpontokat.



#2
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,288 posts

köszi a válaszok

 

a helyzet érdekes,  csak az érdekesség kedvéért.

 

a héten valamelyik nap kipróbáltam a régi telefonommal, (igazából úgyis azt szántam stravázni, csak össze kellett ragasztani) azzal jó. ugyanaz nap este hazafelé az új telefonnal megint szar (eddig hónapokig jó volt egyébként az is).

tegnap elvittem mind két hardvereszközt és ugyanarra az etapra a következőket mérték.

 

régi telcsi(ez korrektnek tűnik)

 

28,16 km táv. 1.40.37 idő, 237m szint, 16,8 átlag, 46,9 max, 1.55.37 teljes idő

 

új telcsi (ez a bolond)

 

25,07 km táv. 37.49 idő, 211m szint, 40,5 átlag, 95,2 max, 1.55.25 teljes idő (ez korrekt nyilván nem tudom ugyanabban a pillanatbna  indítani leállítani)

 

valamint az új az elmúlt 3 alkalommal nem mért "segment"-eket, most egyet mért abban is van 2 másodperc különbség (1.51----1,53).

 

igazából vmi droid frissítés okozta kavarra tudnék gondolni (az újon lényegesen frissebb verzió van, a régi már nem is kap frissitéseket)

 

kösz

telcsivel sose lesz pontos a mérés, rögzítés. olcsóbb órával se mindig, de pontosabb még így is, mint a telcsi.


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

köszi a válaszok

 

a helyzet érdekes,  csak az érdekesség kedvéért.

 

a héten valamelyik nap kipróbáltam a régi telefonommal, (igazából úgyis azt szántam stravázni, csak össze kellett ragasztani) azzal jó. ugyanaz nap este hazafelé az új telefonnal megint szar (eddig hónapokig jó volt egyébként az is).

tegnap elvittem mind két hardvereszközt és ugyanarra az etapra a következőket mérték.

 

régi telcsi(ez korrektnek tűnik)

 

28,16 km táv. 1.40.37 idő, 237m szint, 16,8 átlag, 46,9 max, 1.55.37 teljes idő

 

új telcsi (ez a bolond)

 

25,07 km táv. 37.49 idő, 211m szint, 40,5 átlag, 95,2 max, 1.55.25 teljes idő (ez korrekt nyilván nem tudom ugyanabban a pillanatbna  indítani leállítani)

 

valamint az új az elmúlt 3 alkalommal nem mért "segment"-eket, most egyet mért abban is van 2 másodperc különbség (1.51----1,53).

 

igazából vmi droid frissítés okozta kavarra tudnék gondolni (az újon lényegesen frissebb verzió van, a régi már nem is kap frissitéseket)

 

kösz


  • donciccio likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 posts

Nem pulzus , strava de kb idefér sztem.

 

Szóval használ valaki stravát, az utóbbi napokra vonatkozólag , szintén meg van hülyülve, vagy csak engem szopat ?

 

köszi

Hétvége óta nálam úgy rögzített, mintha percenként csak egy pontot mentene. Azóta nem próbáltam újra, de remélem megoldódik.



#5
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Nem pulzus , strava de kb idefér sztem.

 

Szóval használ valaki stravát, az utóbbi napokra vonatkozólag , szintén meg van hülyülve, vagy csak engem szopat ?

 

köszi

 

Nálam minden rendben van.



#6
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Blash, te még megvagy? 😲

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#7
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts


menet kozben azert nem nyero a dolog, mert le kell allitani az egesz loggolast, ugy tudod csak connect iqs dolgokat elerni. nem igazan ertem a logikajat, de nekem nem engedte, hogy mobilrol rakuldjem a koordinatakat.

 

Teljesen érthetetlen, hogy miért csináltak ezt, a másik idegesítő dolog, hogy egyszerre csak egy eszközt lehet az órához párosítani. Viszont az aktívkodás közbeni útvonal átküldésre van megoldás, itt találtam:

 

https://forums.garmi...1031908#1031908

 

Kipróbáltam a GRouteLoader Widgetet, és tökjól le tudja tölteni a ride with gps-es accról az útvonalakat. Másik kérdés, hogy az egyik mobilról (samsung a7 2018, android 10) nem lehet semmit sem menteni a widgetek, appok garmin connect iq-s beállítasaiban, viszont másik mobilt (samsung a52, android 13) párosítva már működött.

 

Persze kicsit körülményes az egész, mert locusban szoktam útvonalakat tervezgetni, innen exportálom, megnyitom a ride with gps-ben, feltölti, majd az órán megkeresem és letöltöm. Mehetne ez akár közvetlenül bluetoothon is, ami persze jó lassú. Azt is most kellett megtudnom, hogy aktívkodás közben a wifi ki lesz kapcsolva, annak ellenére, hogy be lett előtte, csak a bluetooth érhető el.

 

https://sites.google.../grouteloaderiq



#8
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 posts
  • LocationKelenföld

Nem pulzus , strava de kb idefér sztem.

 

Szóval használ valaki stravát, az utóbbi napokra vonatkozólag , szintén meg van hülyülve, vagy csak engem szopat ?

 

köszi

Én most androidon futtatom, tegnap reggel sikerült nem mérni vele a munkába menetet: valamit ugatott az akkukíméletről, mint nem vettem tudomásul, ezért nem mért. Este, és ma már semmi gond nem volt.



#9
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Nem pulzus , strava de kb idefér sztem.

 

Szóval használ valaki stravát, az utóbbi napokra vonatkozólag , szintén meg van hülyülve, vagy csak engem szopat ?

 

köszi


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Sziasztok!

Kilóméterórával kapcsolatban jó helyen járok? :-)
Tudtok valamit a Sigma kilóméterórák méretéről? Illetve van-e valamilyen tapasztalatotok róluk?

Köszi!


Egy helyre elég beírni, az a két-három ember, akit mozgat az ilyesmi, meg fogja találni. ;)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#11
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 posts

Sziasztok!

 

Kilóméterórával kapcsolatban jó helyen járok?  :-)

Tudtok valamit a Sigma kilóméterórák méretéről? Illetve van-e valamilyen tapasztalatotok róluk?

 

Köszi!



#12
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ezt sajnos nem tudom, de ha talalsz ra infot, akkor ird majd le ide, mert engem is erdekelne :) tavaly meg 520am volt, amikor a goprot hasznaltam outin.



#13
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

amelyiket adjak hozza (a felsot) :)

o, ezt csak most latom, hogy teleg adnak hozza

buy.garmin.com/en-US/US/p/621224#inTheBox

Device Only
- Edge 530
- Standard mount
- Flush out-front mount
- Tether
- USB cable
- Documentation


nem is ertem, hogy eddig me' nem kerestem ra unboxolos videora...


Garmin Edge 530 Unboxing HD (010-02060-01)



ennek a tartonak aljara nem lehet feltenni gopro adaptert? Mint ez a Quarter-turn to Friction Flange Mount Adapter (010-12494-00)? Mert ez a bizbasz csak az Extended Out-front Bike Mount (010-11251-40) aljara megy fel :/

Edited by blash, 2020. November 01. - 00:22.


#14
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

amelyiket adjak hozza (a felsot) :)



#15
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Garmin órákhoz milyen tartót érdemes használni országúti kormányra? Előrenyúlót néznék, aminek van a gopro izéje, hogy fel tudjak az óra alá lámpát is tenni. Jó lenne, ha jobb oldalra kanyarodna, hogy a fejlámpát fel tudjak tenni tépőzáras pánttal tenni a kormányszár elé, mert nincs mindig kedvem a külső akkus lámpát vinni. Eddig ez tűnik a legjobbnak, bár kétlem, hogy az lenne, de átnézve egy halom tartónak az értékelését az amazonon, az olcsóbb fémek jó eséllyel eltörnek meg hasonló rémtörténetek. Vagy elnyalódik az alu testben a menet, és már nem lehet meghúzni a csavart.
 
Garmin Universal Out-front Mount for Varia / Edge - 010-12384-00
https://www.bike24.com/p2139357.html
 
139357-00-d-240389.jpg
 
 
Ez tetszett elsőre, csak miért kell két külön részből kialakítani a szárat, majd két csavarral összefogatni? 
 
K-Edge Garmin Pro Combo Handlebar Mount 
https://www.bike24.com/p2177000.html
 
177000-03-d-320725.jpg
 
 
Esetleg még ez a rotor, legalább kapni ehhez azt a kis műanyag izét, ha kikopna.
 
ROTOR Handle Bar Mount Computer Mount for Garmin Edge Series
 
rotor-handle-bar-mount-computer-mount-fo


Edited by blash, 2020. October 31. - 10:40.


#16
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Hát ez így elég szar.

 

a garmin mindig eleg jo abban, hogy korlatozza le a cuccait, hogy veletlenul se legyen atfedes a masikkal :D de az 530 egy jol sikerult cucc, es igazabol eleg letarolni a kritikus poziciokat, minden masra meg ott a mobil.


  • ultio likes this

#17
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Hát, azért válaszoltam... :)

Sztem erre tökéletes, nekem is inkább a tekerések logolására van, meg hogy lássam a számokat futkosni unalmamban. Találtam most egy teljesen testreszabható adatmezős appot, azóta van boldogság, mert össze tudtam rakni olyan képernyőt, ami tényleg áttekinthető. 

Neked is 530 van?

 

Egyébként pont ilyen felhasználásra gondoltam. Tudom, hogy nem ez a Garmin "csúcs" navigációs eszköz, de ha ismeretlen helyen van az ember és valamiért másfelé menne, mint ahogy megtervezte, majd feltöltötte a tracket a készülékre, akkor mennyire működik. Ezek szerint használható.


  • ultio likes this

#18
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

menet kozben azert nem nyero a dolog, mert le kell allitani az egesz loggolast, ugy tudod csak connect iqs dolgokat elerni. nem igazan ertem a logikajat, de nekem nem engedte, hogy mobilrol rakuldjem a koordinatakat.

 

Hát ez így elég szar.


  • Kisherceg likes this

#19
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Es mobilon tervezve valami utat, peldaul Locusszal, majd garmin connectbe atkuldeni az utvonalat, ami meg bluetoothon kuldene a gps-re? Najo, pont ugyanazt probaltuk kozvetlenul tekeres elott haver edge 1000-vel meg egy ezereves connecttel, amit inkabb nem frissit, mert valami olyan epp mukodik benne, ami korabban nem volt jo, de az a szar connect nem tudta importalni a fit formatumu utvonalat. De lehet gpx-szel sem mukodott volna... Ja, sohasem szokott igy utvonalat atkuldeni, inkabb radugja szamitogepre.

Amugy az edge explore tud tervezni, csak epp nincs benne barometer. Gyorsan el is felejtettem.

menet kozben azert nem nyero a dolog, mert le kell allitani az egesz loggolast, ugy tudod csak connect iqs dolgokat elerni. nem igazan ertem a logikajat, de nekem nem engedte, hogy mobilrol rakuldjem a koordinatakat.



#20
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

És a pásztázás? Úgy tudsz kijelölni pontot, nem?

 

erre nem is emlekszem... de ugy annyira korulmenyes barmit is megtalalni rajta, szvsz nincs is ertelme. ha azon kiigazodsz, akkor a gpsre nincs is szukseged :D