Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BIOLÓGIA ÓRA: mikor mit vagy mi miért?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#41
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Öhöm, szóval nemtom érdemes lenne-e ezért új topicot nyitni - végül is, ez is biológia - szóval, hogyan és mennyi idõ alatt lehet újra edzésbe jönni sérülés után? Na jó, tehát eltört a karom, s ez joggal veti fel a kérdést, hogy mikor mehetek újra offroad, hogyan kezdjek el edzeni, esetleg országútizni kellene egy darabig, stb. - ha valakinek van ilyen tapasztalata, plíííz ossza meg velem. (egyáltalán a gipsz leszedés után már lehet egybõl terhelni?)

#42
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hát, a futás biztosan hasznos (és nem is szégyen ;)), de vót valamikó régen egy atléta haverom, én meg nem voltam olyan sportos, de kb. fél évvel hamarabb vettem meg a bicót. Hónapok kellettek hozzá, hogy úgy tekerjen mnt én...

#43
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
bocsi hogy belekotnyeleskedek, pedig nem értek hozzá.
de biztos hogy a futás hasonló izmokat mozgat meg??
abbol indulok ki, hogy én futásban kb. 200m után már "zihálok"+ kisebbb távok után 4-5000m eléggé "fáynak" az izmaim...bár nagyon ritkán futok(mer az nem oyan yo mint tekerni)
De pl. tekerésnél se a lélegzetem nem akadozik, se az izmaim nincsenek kki...(nayo 100km után 1 picit.. ;D)
A futáshoz ok, hogy más légzéstechnika kell, ami valszeg nekem nem megy(vagy még nem yöttem rá)..de az izmaim nem tom mitõl állnak be futásnál... :-\ :( ::)

#44
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A futással sokkal jobban lehet hosszú távra edzeni, növelni az izmok hosszú távon való erejét, kitartását, jobban, mint mondjuk spinninggel. Ezt nem én mondom, hanem azok az élversenyzõk, akikkel volt szerencsém beszélgetni errõl. Tehát pl. egy hosszú maratonra õk télen sok futással alapozzák meg az erejüket.

#45
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás

Azt szeretném megkérdezni, hogy a futás mennyire segíti a "biciklis izmok" mûködését? mennyire pótolja a bringán eltöltött órákat?


Az élményt semmiképpen sem pótolja ;D,de izmok szempontjából,nagyon jót tesz,mindkettõ szálkásít rendesen és hasonló izmokat mozgat meg.

#46
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Azt szeretném megkérdezni, hogy a futás mennyire segíti a "biciklis izmok" mûködését? mennyire pótolja a bringán eltöltött órákat?

#47
usssovereign

usssovereign

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Üdv !

ropogás: Bármennyire is fáj az emberi test is ,,csak,, egy gépezet, és elöbb utóbb elhasználódik. A kerékpározás vagy egyéb ízületekt olykor különösen megterhelõ sportok, hamarabb elkoptatják ezt a gépet. Egy gépnél a csapágyok könnyen cserélhetõek, de egy embernél... Ezért nem szoktak bizonyos kor fölött versenyszerûen sportolni a sportolók, és hagyják abba 35-40 éves koruk körül. Persze szvsz. De nehogy abbahagyjátok a tekerést, csak mértékkel. És az eddig elhangzott tanácsokkal is nagyjából egyetértek...

#48
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Errõl a kattogás elleni szerrõl kb. mindent leírtam, amit tudok. Pár link:
http://shop.builder....skey=glükozamin
http://www.vitaminsh...msor=Glucosamin
http://www.saniprevent.hu/ter.html
Sötöbö. Keresõbe beírod, hogy glükozamin, és dobja ki a linkeket.
Master! Nézd meg nekem, mi a neve! :)

#49
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
>:( még is elmentem a dokihoz még is azzal a lyukacskával
u.áá.juj..áá.áuú..ááá megnyomkodta mint állat hogy õ is kifertõtlenítse+tetanusz aztán..ááu h. fájt meg fáj de rötgenre nem küldött
fertõtlenítõ szerek után pakolt rá vmi gélt meg egy baromi nagy kötést rakot rá h. ne fertõzödjön be -elvégre a csintig nyílt a pálya és ez gáz

hát igen a pedál szegecse átjugatta a bõrt át az ínszalagon tövig be a csontba, szóval az elsõ fehér aaz ínszalag volt a második meg a csont
és csonthártyagyulladás hát az most van és fáj

gyúgyulás ha minden simán megy kb 1 hét.

#50
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nem arra gondoltam, hogy ilyeneket szed a papa, hanem arra, hogy ezek jó anyagok. Mellesleg ha ilyeneket használsz kevésbé vagy szomjas. Nem akarlak rábeszélni, de szerintem 1 próbát megérne a dolog...Az ár meg 3000, ez 40*fél litér. Tehát 1 adag 75 HUF, és egy 50 kilcsis útra 100%, hogy 2 l neked is elég lenne. Ez 300 HUF. ;)

#51
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nem...
ez teljesen más és gyógyszertárban árulják...
nem izotóniás sportital hanem valami hatásosabb cuccos, mindegy... jövõre elkérem

nem mellesleg az izotóniás lötyikre rámenne a gatyám ha egy ilyen BEAC szintû túrán azt innám végig mert tutira megittam vagy 10 liter folyadékot közben ha nem többet

#52
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Rás: Isostar, Isotec, és minden ami így kezdõdik...

#53
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a görcshöz: a BEAC céljában a bácsi mondta hogy neki a sportkórházban felírtak valami készítményt ami tök jól használ sópótlásként és azóta soha nem görcsölt be (10szer nyomta le a BEACot gyalog a papa szóval bizti tudja mi a pálya), csak a nagy fáradtságba elfelejtetem kontaktot kérni tõle :-\

#54
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Octadrive: Valszeg a négyfejû combizom tapadási ponját üthetted meg, ami még magában nem olyan nagy baj, de elég fájdalmas. Részlegesen szakadhatott is a szalag, de ez nem tuti! Látszott a csont? Nem érdekes. Eb csont.... ;D Szvsz nincs nagy gáz. Hogy mûkszik? :-X

Kolbee: Én is ismerek egy szert, csak a neve nem jut az eszembe. Esetleg megnézhetem. Nekem bejött! ;)

#55
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Kolbee: tudnál errõl a szerrõl vmi pontosabbat mondani? Pl: általában hol lehet kapni? Milyen kiszerelésben? Mennyiért? Kik gyártják - mi a különbség?
Plusz ami még eszedbe jut ;)

#56
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
A kattogáshoz pár szó:
Nagyjából tavasz óta elkezdtem én is recsegni. Nem tudom, hogy ez a konditerem által okozott kopásnak, vagy a bicóra való újbóli rászokásomnak, esetleg mindkettõnek köszönhetõ-e. De van megoldás: glükozamin. Készítenek különbözõ porcvédõ és regeneráló készítményeket, amelyek ezt, illetve még ezt-azt tartalmaznak, és ennek a cuccnak a segítségével (köszönhetõ ez fõleg a glükozaminnak) a szervezet ismét képes fölépíteni a kopott porcállományt. Úgy, ahogy. Van akiknek bejött. Asszem egy próbát megér.

#57
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
hát ja, asszem a múltkor el ekllet volna már mennem mikor pár napig lábra állni allig bírtam, csak hát...

most már jobb de lehet h. reggel elnézek a doki hoz még, meg tálán egy röntgen nem ártani, h. mi is van a csontal mert h. benyomódott az biztos

De, eb csomt befor!

#58
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás

Most mi lehet? tud vki vmi biztatót mondani?


orvos ?

#59
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Segítség!

2 hete baszot nagyot takartam de nem is ez az érdekes, ma próbáltam újra gépezetre ülni. Úgy tünt h. már azért megy.

A nagy fellendülésben át ugrottam egy zsákon.
Eddig oké is de aztán megcsuszott a lábam és a térd alatt 4cm-re a tüskés pedál olyan lyukat ütöt hogy csontig befúródott. Gyorsan megnéztem mikor még a vér nem indult el és láttam a csontom :-[. Ekkora ütést még soha nem szereztem a pedáltol.
Gyorsan lefertûtlenítetem.

Most fáj az egész környéke is.

Most mi lehet? tud vki vmi biztatót mondani?

#60
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
a Ca-Mg 2:1-es aranyban valo szedese mindenkepp jobb, mint minden mas aranyban. de az sem potolja a bemelegitest. marathon elott pl. nyujtottatok?

vitamin.lap.hu
www.scitec.hu
www.fitline.hu
www.hazipatika.hu
fitnesz.lap.hu - itt az etrendkiegeszitok rovat
www.webelements.com - mi micsoda :)

eljen a kuruzslas! (az egyes termekek tesztjeit kezeljetek fenntartasokkal, de az altalanos dolgok hasznosak)

OFF: most csinalok gyorsan egy vudubabat, mert mindjart indul Armstrong es Ullrich az idofutamon...