Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merida

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1982 hozzászólás a témában

#21
Treborida

Treborida

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Bikefun nem csak Mo.-on, hanem Romániában is forgalmazza a Meridát, a két piacon gyorsabban fogynak az akciózott dolgok. Ha nincs a listában a keresett váz, sajnos elég valószínû, hogy elfogyott.
Különben a Trans-Mission 1000-D-rõl én is egy héttel csúsztam le, még a listán kint volt, mikor érdeklõdtem utána, de pont elvitték elõttem. A One-Forty 1500D-nél már nem bíztam a dolgot a véletlenre, még akkor lecsaptam rá, mielõtt felkerülhetett volna az akciós listára. ;-) (Utolsó darab 19-es nálam landolt)


Amúgy ha jól tudom ide Romániába Magyarországról hozzák a bringákat is. És ja én is egy akció során vettem meg a bringámat. Szerelem elsõ látásra volt, avagy mentem körülnézni bringa után és még aznap meg is vettem.

#22
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ezt néztem, de sajnos nincs közöttük a keresett váz. Tavaly elég jól megszórták a piacot a tavasz végén a keresett vázakkal, ezért gondoltam, hogyha szerencsém van, akkor nem csak egyedi akció volt és az idén több szerencsével járok majd.


Bikefun nem csak Mo.-on, hanem Romániában is forgalmazza a Meridát, a két piacon gyorsabban fogynak az akciózott dolgok. Ha nincs a listában a keresett váz, sajnos elég valószínû, hogy elfogyott.
Különben a Trans-Mission 1000-D-rõl én is egy héttel csúsztam le, még a listán kint volt, mikor érdeklõdtem utána, de pont elvitték elõttem. A One-Forty 1500D-nél már nem bíztam a dolgot a véletlenre, még akkor lecsaptam rá, mielõtt felkerülhetett volna az akciós listára. ;-) (Utolsó darab 19-es nálam landolt)

#23
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Ezt néztem, de sajnos nincs közöttük a keresett váz. Tavaly elég jól megszórták a piacot a tavasz végén a keresett vázakkal, ezért gondoltam, hogyha szerencsém van, akkor nem csak egyedi akció volt és az idén több szerencsével járok majd.

#24
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Esetleg, nem hallott valaki infót arról, hogy az idén is lesz-e a tavalyi akcióhoz hasonló, amikor is, az elõzõ évi Merida vázakat akciósan árulták?
Tavaly pont lemaradtam a Trans-Mission 1000D-rõl, a fene sem gondolta, hogy olyan gyorsan elkapkodják az országban, még a 22-es méretûeket is, így most már csak a One-Five marad, ha lesz akció az idén is.


bikefun oldalon ott van az aktuál akció, nem hiszem hogy annál több kifutó váz kerüln elõ. max a nagyobb forgalmazóknál esetleg.

http://bikefun.hu/aktualis-akcioink
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#25
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Esetleg, nem hallott valaki infót arról, hogy az idén is lesz-e a tavalyi akcióhoz hasonló, amikor is, az elõzõ évi Merida vázakat akciósan árulták?
Tavaly pont lemaradtam a Trans-Mission 1000D-rõl, a fene sem gondolta, hogy olyan gyorsan elkapkodják az országban, még a 22-es méretûeket is, így most már csak a One-Five marad, ha lesz akció az idén is.

#26
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Merida Big Ninety-Nine és VPP-s One-Sixty:
Neu für 2013: Merida One Sixty und Big Ninety-Nine – erste Infos und Bilder bei mountainbike-magazin.de

#27
Amígó84

Amígó84

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Ha esetleg tudnál ajánlani valami jóféle bringát hasonló árfekvésben tehát ilyen max 140-50 ezres, megfontolnám

Nézem még a trek-et most illetve a magellanról is hallottam hogy jók

#28
Amígó84

Amígó84

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszi a tanácsod, megfogadom!!

#29
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
19-es lenne az ideális, de Matts-bõl olyan nincs, így valószínûleg a 20-as lesz a jó. 22-es óriási lenne, meg ne vedd!

2011-es XC 100-V-t venném: igaz, a hajtáslánc nem nagy szám, de ott a csupa jóféle FSA kiegészítõ, a jónak tartott Avid V-fékek, míg a 2012-es tárcsásnál az a tárcsafék egy alapverzió, aminél szerintem a V-fék lazán jobb lehet, plusz a kormány, nyeregcsõ, stucni stb. csak sima OEM Merida...

2011-es TFS 100-V: http://www.merida-bi...MATTS TFS 100-V
2012-es Matts 40-D: http://www.merida-bi...ails/MATTS 40-D

#30
Amígó84

Amígó84

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Helló mindenkinek!

Kellene egy kis segítség 2 bringa közt gondolkodom
- Merida matts 40 md 2012
- Merida matts TFS XC 100 V asszem 2011

na meg ugye a váz méret sem mindegy 185 vagyok, nézegettem táblázatokat elvileg 22". szted a tfs 100 volt alattam épp nem érte az ágyékom.
Tárcsa vagy V fék ? oks erõsebb a tárcsa de olyanokat olvastam hogy behajlik, hogy esetleg kihúzza a tengelyt a villából, meg ilyenek....

Nekem város és ha van olyan akkor közép terep, egy kis lejtõ ugra bugra..... erre keresem a megfelelõ társam :)

Elõre is köszi a válaszokat

#31
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Meglátták az idei kisker árakat, biztos azért...

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#32
Tibey

Tibey

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Húúha, így ki van halva a Merida topic? :(

Ahol nem izzadsz meg, az nem sport.


#33
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
2011-es, tapered fejcsövesített Meridák (One-Twenty, One-Forty stb.) Zero Stack csapágyasak szintén, mint a korábbiak, csak az alsó rész 56mm lett? Nem találtam sok infót róla. Gondolom a felsõ rész ZS44/28.6 az alsó meg ZS56/40.

Edit: közben megtaláltam, a válasz igen.

#34
Revoke

Revoke

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

több váz is van ahol a nagyobb méretek nyeregvázcsõ-felsõcsõ találkozás eltérõ.


Ezt nem is tudtam. :(
De azért nagyon köszönöm az infót!

#35
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
több váz is van ahol a nagyobb méretek nyeregvázcsõ-felsõcsõ találkozás eltérõ.

#36
Revoke

Revoke

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

Ezen az oldalon tök ugyanolyan!

Matts HFS XC Pro 3500-D - Velosip?du r?mji - Gandrs - Viss atp?tai dab?


Ahh... nagyon köszi! Nekem nagyon bejön ez a váz,már csak találni kellene egy ilyent! :) Ritka,mint a fehér holló!
Viszont ez nem csak a 20"-os vázra vonatkozik? Mert 18"on nem látni ilyen erõsítést!

#37
Fani

Fani

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Ezen az oldalon tök ugyanolyan!

Matts HFS XC Pro 3500-D - Velosip?du r?mji - Gandrs - Viss atp?tai dab?

_______________

:no:"Csak semmi cicó. Nálam van a slukker!"

Woody Allen


#38
Revoke

Revoke

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Sziasztok!

Tud valaki segíteni,hogy ez milyen váz pontosan? Az ok,hogy merida 2009 matts hfs 3500-d,de ez mégis más.

Eladó váz « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása

Csak mert a ha megnézitek a nyeregcsõ-felsõvázcsõ találkozásánál van egy erõsítés! Próbáltam rákeresni a neten,de sehol nem találtam ilyent! Vagy lehet hogy csak azért erõsítette meg ott a merida ezt a vázat,mert 20"-os?
Köszi a segítséget!

#39
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
vagy próba cserkó, vagy vhol vmi 20-as merev merida egy üléspróbára (egyforma a geójuk hfs, tfs)

rövidebb stucni kb mindenképp játszik

amúgy mászni jobb lesz, lejtõzni szarabb. meg kényelmetlenebb kicsit mint a kona
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#40
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

20as van most jó árban,azért érdeklõdöm.csak félek,hogy nagy lesz..


Rövidebb stucni nem játszik?