Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4039 hozzászólás a témában

#81
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

canti fekes bringa mennyire alkalmas vfek fogadasara? fektuskeknel pl van elteres?
ugy latom, hogy szinte egyszerubb kicserelnem az egeszet, mint egy epkezlab canti fekkart szerezni olcson.


Nem a féktüskénél lesz gondod, ott minden rendben van, hanem a hátsó fék bovdenezése lehet problémás. A cantihoz valahol középen ér véget a bovden, onnan húzza a két kart együtt, míg a V-nél egyik oldalt kell becsatlakozni.
Az aktuális projektben áthegesztettem a vázon a szemeket, úgy néz ki, mintha gyárilag V lett volna, de olcsóbb és egyszerûbb megoldás végighúzni a bovdenházat, oda vezetni, ahova kell, s gorskötözõvel rögzíteni a helyére. Jó tud lenni a jó V fék, ne sajnáld rá a pénzt, mert a gaggyer meg gaggyer...

Amúgy ha nem akarsz görcsölni, adok ingyen fékkart, van 2-3 pár. ;)

#82
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
canti fekes bringa mennyire alkalmas vfek fogadasara? fektuskeknel pl van elteres?
ugy latom, hogy szinte egyszerubb kicserelnem az egeszet, mint egy epkezlab canti fekkart szerezni olcson.

#83
meszarosgabor

meszarosgabor

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
nem tud valaki Budapesten egy boltot, ahol van m8-as v-fék tüske szem? Vagy ahol rendelhetõ?
Egy manitou teleszkópba kellene.
köszi

#84
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
a fékpofa beállításánál elvileg ha a hátulja egy picit hamarabb ér a felnihez, mint az eleje, akkor kevésbé sípol

másrészt a v fékek hajlamosak sípolni, ezt le kell nyelni (és ami sípol, az tapasztalatok alapján jól is fog :D )

#85
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Senki? :(

#86
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Sziasztok!

Egy nagyon idegesítõ problémával állok szemben! Vettem korábban egy V-fékes Shimano XTR WH-M970 kerékszettet. Vettem mellé E-bay-rõl egy "jóféle" fékpofát, de egy idõ után elkezdett sípolni bizonyos fékerõnél, ami pont az a tartomány amiben szeretek megállni. Megtakarítgattam, akkor egy darabig semmi, majd egyszer megint, majd megint takarítás és semmi jódarabig.
Év elején vettem egy Shimano lineáris V-féket, majd a hozzá való fékpofát beletettem, de amióta összetettem, annyira istenesen idegesítõen sípol/visít hogy nem emberi. Ha megtakarítom a felnit meg a fékpofát, akkor jó egy darabig, majd megint elkezdi. Ha esik az esõ, nedves lesz akkor nem csinálja persze a fék se nagyon fog, majd megszárad és megint!

Mi lehet a baj??? A felni picikét kopott, ez okozhatja? Vagy hogy nagyon puha a fékpofa és morzsolja szét a fékezéskor? Ha menet közben jobb vagy baloldalról nekinyomom a fékpofákat a felninek kézzel, akkor is visít! Ötleteket (megoldást) várok! :(

Köszönöm!

#87
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Avid SD7 !
Ûberkirály a változtatható bowdenhúzás !
Marci

#88
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Sziasztok!
Shimano Deore 2010 (BR-M590) V-fékhez milyen fékkar ajánlott az alábbiakból:
- Avid FR-5,
- Avid '08 Speed Dial 7,
- Shimano Deore 2010 (BL-M590),
- Shimano Deore '06 (BL-M511).

#89
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Azzal nagyon jól jársz. Nekem volt FR5 fékkarom is de most már én is SD7 fékkarral járok. A szabályozható bowdenhúzás nagyon jó dolog, sokkal erõsebb lesz tõle a fék.
Marci

#90
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

sd7-nek alapból jobb a fékpofája, de amúgy is nagyon jó fék, én azt venném


És milyen fékkart érdemes hozzá venni?Ha jól sejtem az Avid Speed Dial 7 a hozzá való.


#91
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

sd7-nek alapból jobb a fékpofája, de amúgy is nagyon jó fék, én azt venném


Azt vettem :).


#92
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

V-fékbõl Avid SD7 vagy Shimano Deore BR-M590?Melyik a jobb és miért?


sd7-nek alapból jobb a fékpofája, de amúgy is nagyon jó fék, én azt venném

#93
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
V-fékbõl Avid SD7 vagy Shimano Deore BR-M590?Melyik a jobb és miért?


#94
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Ez jó hír, köszi :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#95
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Lehet volt már...csak egy igen / nem kellene: Canti fék helyére V fék felszerelhetõ? Természetesen fékkarcsere is lenne.

Köszi,
X


gond nélkül

#96
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Lehet volt már...csak egy igen / nem kellene: Canti fék helyére V fék felszerelhetõ? Természetesen fékkarcsere is lenne.

Köszi,
X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#97
majorostomy

majorostomy

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Köszönöm az eddigi segítségeket!
Ma megjött ez a fékpofám : Uberbike V Brake Pads Shimano XT XTR - Sram - Avid | eBay

A hétvégén kipróbálom és írok róla pár sort. Elsõ ránézésre puhának tünik - legalábbis a gyári XT pofákhoz képest - úgyhogy szerintem nem lesz hosszú életû.
A gyárival Bánkútról lefelé Mályinkának az út 2/3-ánál ha ráhúztam a fékekre, olyan hangot adtak mintha reszelõvel dolgoztam volna a felnin:(
Remélem ez az új más lesz!

#98
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
hosszú lefelében minden elmelegszik sajnos egy idõ után,persze terhelés függõ is,
de nekem a piros meg a fekete Ritchey pofa bejött.

Sziasztok!

XT V-fékemben elkoptak a gyári betétek. Több helyen is olvastam hogy nem jók, mert túl kemények, eszik a kereket.
Tudtok ajánlani márkát hogy milyet válasszak?
Azért az lényeges lenne hogy szerpentinen lefelé se melegedjen el annyira hogy már ne fogjon.



#99
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Avid Rim Wrangler 2, én ilyet vettem sajnos tesztelni még nem tudtam mert idõ közben váz csere lett de párom kerékpárjára átkerül azon majd tesztelem, egy biztos hogy kevesebb bevágás van rajta (2) mint a shimano xt gyári fékpofán (4).


az avid rw 2 elég jó kis fékbetét, de meg is kérik az árát

a bbb veestop fele annyiba kerül és majdnem olyan jó

de nekem a zoggie 500 ft-os, háromszínû betétje is nagyon bevált

volt piros ritchem ami szárazon kurva jól fogot, esõben meg semmit, de az még canti fékhez való csapos pofa volt

#100
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Ezek se rosszak, Mavic és Sun felnikkel is használtam/használom õket.
-- Bikemarket.hu -- Ritchey Logic fkgumi V-fkhez