Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Please log in to reply
4037 replies to this topic

#61
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

Ha tényleg csak ezek az indokok, ne cseréld le a fékjeid - szerintem.
Ha sokat mész hóban, sárban, persze jobb lesz a tárcsa de amúgy nincs baj a V-fékkel. Csomó haverom jár még azzal - félig én is - és semmi bajunk vele. Hóban viszont tényleg kell a tárcsa. De ez viszont nem sok embert érint.


Igen az egyik indok ez lenne a másik a felni csere is megérett -elkoptak- és 1nagyon tetszetõs Rodi Excalibur DH felnit néztem ki az meg Disc-es így mindenképpen tárcsára áttérés lesz! Azért azt is tegyük hozzá sokat megyek saras/latyakos vizes-árkos terepen -ha így van lehetõségem tekerni- és én télen sem vitrinbe tartom a gépemet! :) A tárcsafék amit kinéztem a Shimano SLX-re eset a választásom hosszas nézelõdés és utána érdeklõdés véget! Üdv Tibor :)

#62
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Igaz ami igaz jövõ évben tervbe vett újításaimban nekem is tárcsára való áttérés lesz de nem a fékeim hibája véget, hanem a korral haladni kell és a kinézetre való tekintetre!

Ha tényleg csak ezek az indokok, ne cseréld le a fékjeid - szerintem.
Ha sokat mész hóban, sárban, persze jobb lesz a tárcsa de amúgy nincs baj a V-fékkel. Csomó haverom jár még azzal - félig én is - és semmi bajunk vele. Hóban viszont tényleg kell a tárcsa. De ez viszont nem sok embert érint.
Marci

#63
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

Sziasztok!

Túrázáshoz keresek V-féket Cross / trekking bringára.
Egyelõre az olcsóbbak között nézelõdöm.

Trinity <- legfelsõ
Shimano

Az lenne a fõ szempont, hogy megbízható legyen; hosszú lejtõn is megállítson biztonsággal.
A Trinity-rõl azt olvasom, hogy merev, a Shimano-ról meg azt, hogy van kis kotyogása. Ez ellent mondd az elõítéleteimnek. :D
Vajon tényleg jobb az olcsóbb kevésbé nagy nevû fék, vagy csak az árhoz viszonítja mindenki, aki véleményt alkot?

Köszi!


Szia!
Biztos elkésve de azért ide rakom hátha mást is érdekelne;
SHIMANO LX FÉKKAR (párban) - Bringa Butik Webáruház Õ a fékkarom, brutális húzó ereje van,
SHIMANO LX V-FÉK - Bringa Butik Webáruház Õ meg a féktest még brutálisabb fékerõvel!
Én lassan 2éve használom ezt a típust (elõtte volt 1Trinitym az se volt rossz) ez elõtt is csak LX-es "V" fékeim voltak a korral haladva váltva egymást, és mindig meg voltam velük elégedve még 1keményebb terepen való döngetéskor is (persze lefele erõsen igénybe véve õket) a fékhatásom mindig elegendõ volt, csak ehhez a jó fékpofa választás is szûkséges meg persze a fékbowden és tokozása! Igaz ami igaz jövõ évben tervbe vett újításaimban nekem is tárcsára való áttérés lesz de nem a fékeim hibája véget, hanem a korral haladni kell és a kinézetre való tekintetre!
Remélem nem gond eme írományom! Üdv Tibor :)

#64
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Azért az XTR fékkar se rossz bár elég húzos ára van. Használtan az apróban meg elég ritka.


...vagy keress meg engem privátban, van vagy 10 V-fékem, majd kukázunk valamit a dobozból...:)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#65
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ebben is teljesen egyet értünk volt hogy az asszony panaszkodott egy tekergésen hogy nagyon fog a fék kis piros bissz basszon teljes fordulatot tekertem és boldogságos lett az asszony mert ugyan olyan erõsen fogott mint addig csak éppen sokkal jobban adagolhatóan.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#66
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts
Ízlés dolgában nincs vita de szerintem az Avid szabályzása azzal a kis piros tekerõvel sokkal profibb, mint az xtr kis fémdarabjait áthelyezgetni. Meg nagyon drága az xtr, még használtan is.
Marci

#67
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
Azért az XTR fékkar se rossz bár elég húzos ára van. Használtan az apróban meg elég ritka.

#68
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 posts
Köszi szépen a véleményeket!

#69
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Fékkarban tényleg az sd7 a legjobb, ez Rékám van bringáján párhuzamosított XT-vel. Brutális, annyira hogy kicsit nyúlósra van állítva az esõ fék:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#70
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Sziasztok!

Túrázáshoz keresek V-féket Cross / trekking bringára.
Egyelõre az olcsóbbak között nézelõdöm.
Trinity <- legfelsõ
Shimano
Az lenne a fõ szempont, hogy megbízható legyen; hosszú lejtõn is megállítson biztonsággal.
A Trinity-rõl azt olvasom, hogy merev, a Shimano-ról meg azt, hogy van kis kotyogása. Ez ellent mondd az elõítéleteimnek. :D
Vajon tényleg jobb az olcsóbb kevésbé nagy nevû fék, vagy csak az árhoz viszonítja mindenki, aki véleményt alkot?
Köszi!

Vagy ilyen olcsót veszel vagy XTR-t. Szerintem a középútra kár pénzt adni. Avid SD7 fékem is volt, XTR sokkal jobb. Munkatársamnak Bike+ féket+fékkart raktunk a gépére, tökéletesen fogott az is. Szerintem ezeknél a 10cm-es fékkaroknál a fékerõben nem sok különbség van, inkább a szabályozhatóság, merevségben van némi különbség. XTR-nél még a párhuzamosító mechanika tesz rá egy lapáttal de az már inkább kényelmi dolog. De az sem fog erõsebben az Avidnál, inkább finomabban érzed, szabályozhatod a fékerõt.
Szóval, szerintem vegyél egy olcsó féket. Én a Shimano-t venném, szerintem szebb és annak biztosan jól lehet szabályozni a rugóit. (de persze lehet, hogy a Trinity-nél is jól mûködik)
Viszont ami nagyon jó, az Avid SD7 fékkar, szabályozható bovdenhúzással. Nagyon javaslom, bowdenes tárcsafékhez is super !Teszt: Avid SD 7 2012 fékkar, kerékpár, bicikli, ár

Marci

#71
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Szvsz Tektro ár érték arányban a legjobb ha többet szánsz rá Avid sd5 az emberi ésszel megfizethetõ egyik legjobb pedig az Avid SD7 persze nagyon jó még a Shimano xt-xtr is.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#72
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 posts
Sziasztok!

Túrázáshoz keresek V-féket Cross / trekking bringára.
Egyelõre az olcsóbbak között nézelõdöm.

Trinity <- legfelsõ
Shimano

Az lenne a fõ szempont, hogy megbízható legyen; hosszú lejtõn is megállítson biztonsággal.
A Trinity-rõl azt olvasom, hogy merev, a Shimano-ról meg azt, hogy van kis kotyogása. Ez ellent mondd az elõítéleteimnek. :D
Vajon tényleg jobb az olcsóbb kevésbé nagy nevû fék, vagy csak az árhoz viszonítja mindenki, aki véleményt alkot?

Köszi!

#73
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Elkészült a friss felújítás. Rendbe lett rakva a hátsó fék bovdenezése is.
Ilyen volt, ilyen lett. Elõtte kihívás volt fékezni, most a egyujjas, hibátlan.

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

#74
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
vfekbol most mi jo ar/ertek aranyu? avid, shimano, egyeb?
fekkart milyet hozza?
fekpofa?

#75
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Azt gondoltam tanyabike felújításához kellenek, nem túl jók, de semmiképp nem jobbak a tiednél*. Ha bringát építesz, amit rendesen használni akarsz, akkor jobbnak tûnik a V. Itt az apróban asszem 1500-ért vettem egy pár jól állítható kétujjas alut.

* full mûanyag, négyujjas, régi, hnap lefotózom, elküldöm, ha mégis érdekel, persze adom.


persze, csak kinezetre lehet treh, de mukodjon rajta minden flottul, es elvezet legyen hajtani (tobb idot toltok rajta, mint a "rendesen") :) koszi a segitseget, es a felajanlast.

osszeirogatom, hogy mennyibe kerulne egyaltalan az atalakitas, mert lehet eszszerubb lenne egy masik hasznalt bringat vennem. vegulis mar kiszolgalt, de 10 ezreket nem fogok rakolteni, mert mindig is csak egy oreg csatalo marad. igy egyben lehet tekerni, meg sok kilometert elmenne meg, de azert szinte mindennek van mar vmi baja.

Vagy pl: Shimano canti fék « fék / tárcsa « MTB ALKATRÉSZ « Kategóriák tallózása


pont ilyen a fekkar :)

#76
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Vagy pl: Shimano canti fék « fék / tárcsa « MTB ALKATRÉSZ « Kategóriák tallózása

#77
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

egy regi alivios fek, fekvalto karral.
...
tudom ajandek lonak ne nezd a fogat... de milyen fekkarok? :)


Azt gondoltam tanyabike felújításához kellenek, nem túl jók, de semmiképp nem jobbak a tiednél*. Ha bringát építesz, amit rendesen használni akarsz, akkor jobbnak tûnik a V. Itt az apróban asszem 1500-ért vettem egy pár jól állítható kétujjas alut.

* full mûanyag, négyujjas, régi, hnap lefotózom, elküldöm, ha mégis érdekel, persze adom.

#78
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
egy regi alivios fek, fekvalto karral. az alapgondolat az volt, hogy a fekpofakat lecserelem, esetleg az agyonhasznalt bovdent is lecserelem. a fekkar egy negyujjas acel lotyogos vacak. no ezt kellene felturbozni :) atalakitom az egeszet egysebire, igy a fekvaltokarok kuka.

tudom ajandek lonak ne nezd a fogat... de milyen fekkarok? :) az allapota nem nagyon erdekel, csak jol mukodjon. ugyis az a cel, hogy le lopjak el az utcarol.

apropo... honnan latom, hogy egy felni fekfelulete szet van kopva, illetve, hogy mennyi van meg benne?

#79
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

canti fekes bringa mennyire alkalmas vfek fogadasara? fektuskeknel pl van elteres?
ugy latom, hogy szinte egyszerubb kicserelnem az egeszet, mint egy epkezlab canti fekkart szerezni olcson.


Nem a féktüskénél lesz gondod, ott minden rendben van, hanem a hátsó fék bovdenezése lehet problémás. A cantihoz valahol középen ér véget a bovden, onnan húzza a két kart együtt, míg a V-nél egyik oldalt kell becsatlakozni.
Az aktuális projektben áthegesztettem a vázon a szemeket, úgy néz ki, mintha gyárilag V lett volna, de olcsóbb és egyszerûbb megoldás végighúzni a bovdenházat, oda vezetni, ahova kell, s gorskötözõvel rögzíteni a helyére. Jó tud lenni a jó V fék, ne sajnáld rá a pénzt, mert a gaggyer meg gaggyer...

Amúgy ha nem akarsz görcsölni, adok ingyen fékkart, van 2-3 pár. ;)

#80
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
canti fekes bringa mennyire alkalmas vfek fogadasara? fektuskeknel pl van elteres?
ugy latom, hogy szinte egyszerubb kicserelnem az egeszet, mint egy epkezlab canti fekkart szerezni olcson.