Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4037 hozzászólás a témában

#41
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
SRAM, Avid RW2 faja, ha még lehet kapni

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#42
dusanyi

dusanyi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a témában.
Xtr kerékszettet használok, felnifékes verziót és nem igazán szeretik egymást a piros Ritchey fékbetéttel.
Tudnátok esetleg ajánlani olyat ami beválik ehhez a felnihez?

#43
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogyha megrendelek egy Shimano Deore XT (BR-T780) | Fék | Fék | V-fék | Kerékpár Webshop ilyen Shimano Deore XT V fék készletet, ....

Nem szólok bele, neked mi tetszik de nem drága ez a fék ? Mert azon kívül, hogy XT van ráírva, semmivel nem jobb, mint pl. ez: Shimano Altus/Acera/Alivio '09 (BR-M422) (16mm csavarral) | Fék Ha veszel, valami egyszerût vegyél, mert nincs nagy különbség köztük. A következõ szint, amire érdemes lépni, az a párhuzamosítós v-fékek. Én 15ért vettem e+h XTR-t (persze használtan, de hát féket vehetsz úgy is) , haverom is 18ezer körül talált szintén XTR-t. De szerintem XT-t is találsz.
Persze Te tudod, mit veszel.
Marci

#44
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Értem, köszi szépen a segítséget.

#45
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogyha megrendelek egy Shimano Deore XT (BR-T780) | Fék | Fék | V-fék | Kerékpár Webshop ilyen Shimano Deore XT V fék készletet, akkor ahhoz kapok-e féktüskét amin az el fog fordulni? Vagy a régi féktüskére fog-e passzolni ez az új fék? Vagy kell ehhez való féktüskét venni? Nem láttam sehol, hogy lenne hozzá féktüske.
Köszi

A féktüske a váz tartozéka, elvileg szabványos mindegyik tüske.

#46
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogyha megrendelek egy http://ebike.hu/term...ore-xt-br-t780/ ilyen Shimano Deore XT V fék készletet, akkor ahhoz kapok-e féktüskét amin az el fog fordulni? Vagy a régi féktüskére fog-e passzolni ez az új fék? Vagy kell ehhez való féktüskét venni? Nem láttam sehol, hogy lenne hozzá féktüske.
Köszi

#47
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
OK köszi szépen a segítséget, persze én is úgy gondoltam, hogy V fék lesz, mert a Cantihoz nincs olyan alkatrész felapplikálva a gépre, amibe bele lehet akasztami a bowdenvéget. A Cantinál ez másképpen van.

#48
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
jo lesz a regi is csak v fekkar legyen mert a kantinak mas a huzasa.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#49
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Szia!
Köszi az ajánlást, még azt szeretném kérdezni, hogy ha kiválasztok egy féket a gépemre, akkor ahhoz vegyek új fékkart is, vagy jó lesz a régi? Valami Gepida fékszett van most amit a gyárban ráraktak a gépre. Amúgy megnéztem a régi montimon a féket, azon cantilever fék van, és azon csak 1-2 mm-t mozognak elõre hátra a fékek szárai, és sokkal masszívabbak, pedig nem mai gyerekek. Asszem az Shimano Altus C10 fékszett.

#50
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
én azt mondom Shimano. Már a nagyon alap altus/acera is teljesen ok

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#51
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Köszi szépen a választ. Meg van húzva rendesen a féktüske csavar, akkor úgy látszik ez valami nagyon gagyi fék lehet. Ezen a fent lévõ fékpofán nincs bejelölve, hogy milyen irányban kell álljon, az Avid fékpofákon láttam nyilat, hogy merre kell állnia, és hogy jobb vagy bal oldalra való. Viszont akkor tudnál esetleg javasolni egy fékgarnitúrát ami jó minõségû és elég stabil?

#52
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
termeszetesen nem kellene mozognia.
vagy nincs meghuzva a fektosken a csavar rendesen vagy ilyen kaka a fek.

a fekpofak iranya vagy be van jelolve vagy tok mindegy.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#53
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Sziasztok!
Volna egy olyan kérdésem hozzátok, hogy normális dolog az, ha a V fék szára elõremozdul kb 1cm-t fékezéskor? Ekkor a fékpofa is elfordul egy kicsit, és nem fekszik fel rendesen a felnire. Valószínû, hogy hozzáér a gumihoz. Alaphelyzetben a fékpofa viszont a felni vonalát követi és pontosan felette van. Tehát egy rugalmas elferdülésrõl beszélek, a fék erejének hatására a fék szára kb egy cm-t mozdul el elõre. Szabad neki elmozdulnia ennyit vagy merevebbnek kellene lennie? A fékpofának hogyan kell állnia? A hosszabb szára merrefelé kell álljon elöl és hátul? Most úgy van, hogy a hosszabb szára a fékpofának a hátsó féken hátrafelé néz, az elsõ féken pedig elõrefelé néz. Jól van ez így? Köszi.

#54
inzsi

inzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Hali! Valaki adjon el nekem egy szürke avid arch rival 40-et, vagy vegye meg az enyémet! Nem szeretem a felemás fékeket.

#55
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Valakinek nincs elfekvõben szép állapotú fékmerevítõje csavarokkal?
Egy darab kell csak.
Ha van, akkor jöhet akár privátban vagy email-ben is: bici@zizilla.net

Köszi!

#56
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

Felni megtakarít, fékpofa meg reszel ha nem segít pofa csere. Persze az alapvetõ hogy rendesen van felszerelve és beállítva.


A felnit pofacsere elõtt töröltem meg, zsírúj Kool-Stop Salmon pofákat kapott, elõször a gyári elõírás szerint párhuzamosan, majd miután "recsegett", kb.3 mm-es távolságot állítottam be a pofa hátulján a pofa és a felni között.

#57
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Felni megtakarít, fékpofa meg reszel ha nem segít pofa csere. Persze az alapvetõ hogy rendesen van felszerelve és beállítva.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#58
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Van rá valami tippetek hogy paralelogremma XT V-fék fékezéskor történõ hangos visítását hogyan küszöböljem ki? Hallottam hogy ez a típus kifejezetten hajlamos erre. Korábban említett Kool-Stop pofa Mavic Open Pro felni párosításom van.

#59
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
jó lesz!

#60
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Az alábbi fajta V-fék betéttel rendelkezem.
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
Az volna a kérdésem hogy jó lehet-e ebbe Kool-Stop V-type salmon csere fékbetét (KS-LPVBSA)?
Itt a fékbetét maga:
http://www.koolstop....ish/v_type.html