Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4037 hozzászólás a témában

#4001
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
érteeeem ;)

nem vagyok hülye fizikából csak ezt a gépész halandzsát nem értem :P

viszont ha emberi nyelven mondjátok mári megvilágosodok ;)

#4002
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na ja, mivel kisebb az erõkar a bowden és a csukló közötti erõpáron... (remélem most már teljes a káosz ;))

#4003
azonic

azonic

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Ras: Minél nagyobb erôvel nyomja össze a felnit, annál nagyobb erôvel nyomja szét a vázat... ;)

#4004
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
sziótok
nekem egy ezer éves ( egész pontosan '97es) Stx Rc-m van. Manapság potom 2e. ftért lehet kapni és nem rossz. A csavarjaira kell vigyázni kicsit (én még annó béna voltam és kicsit elkentem õket), de egyébbként király. Viszont a gyári shimano betétek pár hét alatt lekoptak. Elfolytak lefele a hegyrõl egy hirtelen jött esõben mint a csokifagyi. '98 ban beletettem Ritchey piros CANTIS pofákat. Magam is meglepõdve tapasztaltam hogy irdatlan fékerõt produkált (alesa exploreren és syncros xlr en) És egyszerûen nem akarnak elkopni azóta. Szóval Ritchey piroska a nyerõ!
:)

#4005
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Jah hát az vmi szuper univerzális anyag állítólag. És tényleg nem kerül sokba. De holvan az még nekem hogy be kell fújnom a bowdeneket... ::)

#4006
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
ericcartmen:Én WD40-el fújtam be a bowdenházaimat a hétvégén mert akkor cseréltem le a bowdeneket.Olcsó bowden olcsó házzal de ettõl egy ujjal lehet pengetni a fékkart(szintén nem egy avid)és blokkol a shimano Altus fék.És sokáig benne marad a WD 40 a házban.Én ingyen kaptam de max egy ezresért veszel egyet és az sokáig elég.

#4007
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Csak.
Most komolyan. Ha van két tökegyforma fékrendszered(karok,fékek,bovden minden),amit egyforma erõvel rángatsz, akkor annál a féknél, ahol a pofa közelebb van a forgásponthoz nagyobb lesz a nyomaték (nagyobb pofa bovdenrögzítés távolság ugyanakkora erõ).Forgáspontnak most a pofa+felni érintkezési pontot vegyük. Mivel a kétkarú emelõ ezen oldalán nagyobb nyomaték ébred, ezért ugye a másik (pofa-fékforgáspont) oldalon is nagyobb a nyomaték.Viszon mivel a "lejjebb" lévõ pofák miatt rövidebb az alsó erõkar, nagyobb erõ fogja nyitni a vázat.
Remélem érthetõ volt. Az állandó nyomaték csak aszemléltetéshez kellett.


#4008
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
de miért a nyomaték az állandó ???

#4009
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
"Az a vidnal kozel vannak a fekpofak a fekcsaphoz, es ezert kicsi lesz az erokar, kevesbe fogja csavarni a vazat..."
Hát igen, ez így sántít kicsit (nagyon). Szvsz ha kisseb az erõkar, akkor ugyanakkora nyomaték esetén nagyobb az erõ nagysága, magyarul jobban nyitja a vázat. Asszem.


#4010
WereCsibe

WereCsibe

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Haliha Akkor en is irok ide egy kicsit.
Volt lx-fekem, aztan az fogott ugyahogy fogott vettem felnit, aztan nem fogott, aztan vettem fekpofat (piros tioga sun cr17--hez) es olyan volt mint istencsaszar. aztan lecsereltem sram 9.0-ra na az egy nemjofek volt, most pedig avid archrival 40-van, ami majdnem ugyanugy fog mint lx.

En azt mondom, hogy rohadt sokat szamit a fekpofa anyaga, meg a felni, ugyhogy ha probalgattok, mindenfelekeppen csak a fesktesteket csereljetek.

Merevseget lehet fokozni (akar nagyon is ) fekmerevitovel. +150gramm

Ha valakinek rossz a feke, es lecsereli v-re, mindenfelekeppen a 98-as lx-et, vagy a dx-et ajanlom.... Annal mar csak tenyleg az avit sd supreme fog jobban, bar meg olyannal nem talalkoztam, de a titancsavaros avid is nagyon jo...

Az a vidnal kozel vannak a fekpofak a fekcsaphoz, es ezert kicsi lesz az erokar, kevesbe fogja csavarni a vazat...
ELVILEG... bar szerintem ez lehet nembizots...

Na ha ezt elolvastad, akkor kiraly vagy... ;)

#4011
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
igaz ne mV, de felnifék: canti XTR... szvsz nem sok fék veri le..
nekem gyári pofával XT fvkval istencsászárul fog... mjdnem avid moduláció... a fékhatás meg kúúúl..
igaz sarazni még nem voltam vele, de nincs párhuzamosító tehát elakadni nem fog... viszont kiváncsi leszek a Vuelta és az X221 felnikhez nedvesen mit szól majd...

elõtte DX karral (ua. mint az LX) RC V-fékeim voltak... a gyári pofával elégy gyér volt a hatás (a fentebb említett felniken), ráadásul vizesen koptak mint a franc, aztán a fekete Ritchey pofákkal brutális fékhatás, viszont a felnit is harapta kicsit :-X..

jut eszembe eladók a szépségek ;) egy pár DX fékkart és egy elsõ+hátsó STX-RC fékek hátul 50%os fekete Ritchey, elõl kukaérett gyáris Shimano pofával...

#4012
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
én xt-t használok, de a sok panasz miatt alapból dobtam a pofákat vörös ritchey-ért - ezzel marha jól fog, DE ha szutykos lesz a rugós "párhuzamosító" mechanizmus, féloldalassá válik, s beleér a felnibe... :(

szóval gyakran kell takarítani

#4013
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
;D
Én is láncra használtam, csak nem jó, mert nagyon gyorsan elkopik a láncról! Nekem bírja kb egy napig úgy rendesen. Frissen az igazi! De mondjuk ha pl egy maraton elõtt befújod vele a láncot akkor úgy jó lehet. Vmi tartósabbat nem ismer vki? Egyébként egy boltban láttam egy ilyen kenõanyag készletet, volt benne vagy 5 féle cucc, és 5000Ft körül volt az ára. A márkát ne kérdezd, mert nemtom. :)

#4014
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Azt csak te tudhatod...
Pedig láncra is hasznos én most arr használom, mert az olaj vezetékbe nem kell fúni ;D ;D


#4015
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
TF2-m mintha lenne is vhol a garázsban... csak tudnám hova a píbe tudtam elkeverni.. ???

#4016
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Tf2-öt használtam amíg át nem tértem tárcsára. azzal teljesen jó volt. szokták még zsírral is kenni én azzal nem igen kentem..

#4017
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Mivel lehet kenni a bowdenházat? Mit használtok?

#4018
BrotheR

BrotheR

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 284 hozzászólás
Nem csak az... ez a kettö azért fontos, mert egy hosszanti szálas bowd.ház egyáltalán nem nyúlik, nem veszít a fék ezáltal az erejébõl. A kevesebb nyúlás miatt kell a jó minõségû bowden is, és ezen a téren a JagWire a király... de nem egy utolsó szempont, hogy lehetõleg minél jobban legyen kenve / zsírozva a ház belseje / a bowden a súrlódás elkerülése végett...

#4019
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás



+ JagWire bowden (800 ft)
+ JagWire hosszanti szálas bowdenház (ez kicsit drága, 2300 Ft métere, de nagyon sok függ tõle...)

Miért olyan fontos a bowdenház. Kis surlódás?

VDaNi


igaza van yalamannak de a surlodás nem lényeges mert borther sztem végig bowdenházzal fogja használni ami úgye nem ksi sûrlodáshoz vezet de sokkal kevésbé koszolodik meg nem megy bele a trutyi..


#4020
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Alhongát azt én is használtam, egész idáig, és meg vagyok vele elégedve. A gyári pofa nagyon pöpec, még az én testsúlyommal (~90kg) is könnyen lefékezte a bringát a kívánt sebességre. 1900Ft-ért vettem, ami azért a Shimano fékjeihez képest aprópénz! És megéri!