Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4039 hozzászólás a témában

#21
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

A br-m570 lett volna a kiszemelt.Azt mondod egyszerűbb és jobb egy br m-600 akkor az lesz.Az egyik webshopban használtan lenne egy pár.Használtan mire kell figyelni ennél?


retrofan módosította - 2020. augusztus 24. - 17:22


#22
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

A régi párhuzamos LX és XT között nagy a különbség fékerőben vagy hasonlóan harapós az LX is?


A párhuzamos mechanika szerintem csak parasztvakítás volt, legalábbis erősebb nem volt tőle egy fék sem. Asszem csak a pofák egyenletes kopása a volt a fícsőr lényege, de szerintem értelmetlen volt. A fékkaron az érzés meg olyan gagyi nyúlós, hogy borzalom. Egy jó BR-M600 sokkal jobb.
Ráadásul a BR-M739 olyan nagyon hajlamos volt kotyogni, hogy külön javító készlet volt hozzá. Szerintem felejtős, ha csak nem valami extra spéci igenyed van rá. :-)

Melyik típusokra gondolsz pontosan?
  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#23
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

A régi párhuzamos LX és XT között nagy a különbség fékerőben vagy hasonlóan harapós az LX is?



#24
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Ajánljatok V-fékhez fékpofát ami nem eszi a felnit.Köszi.

Ilyen nem létezik sajnos. Súrlódás van, az alu nem egy nagyon erős anyag...kopni fog.

De inkább akkor "eszi" a felnit ha sárban, dzsuvában, hóban mész. Akkor nagyon nagy lesz a kopás.


marton módosította - 2018. március 02. - 00:05

Marci

#25
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

Shimano V-fékhez csak Shimano fékpofát tudok használni?

 

nem, bármelyik más gyártó termékét is.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#26
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Shimano V-fékhez csak Shimano fékpofát tudok használni?



#27
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Ajánljatok V-fékhez fékpofát ami nem eszi a felnit.Köszi.



#28
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sziasztok

 

Régebbi, gyárilag még canti fékes ktm trekinghez egy régi lx vagy xt v féket használok.  A gond, hogy a villa és a támvilla elég keskeny, ezért még vékony fékpofákkal is eléggé kifelé terpeszt a fék, behúzott állapotban is.

 

A kérdésem az lenne, hogy manapság létezik keskenyebb vagy szélesebb kialakításhoz tervezett fék? Esetleg a shimano lx, mint deklaráltan trekking fék? Vagy mind egyforma és a vázat, villát kell megfelelően kialakítani.



#29
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Tricsillió éve nem használtam V féket, utoljára talán a BadBoyon volt, de azon gyári volt minden..szóval most úgy adódott hogy a városi - őszintén, inkább a kocsmázós - bringán épp a lejjebb említett XT féket, meg szettet vettem, fékbetét csere esedékes lenne, aztán nem tudom hogy milyen betét most a nyerő? 89Kg vagyok, x719-es Mavic felnin kéne szépet fogni, mert Pécsen van lejtő bőven.
 
Ötlet?


Fehér bbb. Jól fog, nem eszi a felnit, a Csaszinál van.
  • albertfish kedveli ezt

#30
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Tricsillió éve nem használtam V féket, utoljára talán a BadBoyon volt, de azon gyári volt minden..szóval most úgy adódott hogy a városi - őszintén, inkább a kocsmázós - bringán épp a lejjebb említett XT féket, meg szettet vettem, fékbetét csere esedékes lenne, aztán nem tudom hogy milyen betét most a nyerő? 89Kg vagyok, x719-es Mavic felnin kéne szépet fogni, mert Pécsen van lejtő bőven.

 

Ötlet? 

Ez nem rossz: http://ebike.hu/term...pofa-v-fekhez/

Amennyiben cartridge fékbetéted van akkor elég csak a betét: http://ebike.hu/term...khez-csak-gumi/



#31
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Tricsillió éve nem használtam V féket, utoljára talán a BadBoyon volt, de azon gyári volt minden..szóval most úgy adódott hogy a városi - őszintén, inkább a kocsmázós - bringán épp a lejjebb említett XT féket, meg szettet vettem, fékbetét csere esedékes lenne, aztán nem tudom hogy milyen betét most a nyerő? 89Kg vagyok, x719-es Mavic felnin kéne szépet fogni, mert Pécsen van lejtő bőven.

 

Ötlet? 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#32
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

erről mi a véleményetek?
http://ebike.hu/term...las-nelk-v-fek/
 
60kg alá kellene. mérsékelt tempóhoz, kevés km/év, főleg aszfalt.


Hibátlan.

#33
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

erről mi a véleményetek?

http://ebike.hu/term...las-nelk-v-fek/

 

60kg alá kellene. mérsékelt tempóhoz, kevés km/év, főleg aszfalt.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#34
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

A boltos kicserélte egy vadiúj tárcsára,szó nélkül,nem érti mi történt(én sem)minden csavar gyárilag menetrögzitős volt,elől is ellenőrizték,és minden rendbe volt,lehet anyag hiba,ki tudja ők sem láttak még ilyet.


Szerintem mellé kattintottál :D Ez a V-fék topik :D

#35
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
A boltos kicserélte egy vadiúj tárcsára,szó nélkül,nem érti mi történt(én sem)minden csavar gyárilag menetrögzitős volt,elől is ellenőrizték,és minden rendbe volt,lehet anyag hiba,ki tudja ők sem láttak még ilyet.

26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#36
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Erre gondoltam én is, meg hogy tartaléknak is jó az a másik géphez.

Sajna a fickónak 6000 valamennyiért kínáltak ilyesmit, szóval lehet, hogy hagyom a fenébe, vigye 5-ért. Van itthon szemét épp elég...

 

Azért köszi :)



#37
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Mondjál egy 10est - és abból alkudjál ! (de szerintem örülj, hog el tudod egyből adni a v-fékéket és nem neked kell hirdetgetni)


Marci

#38
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Tárcsafékesítés van folyamatban, és a boltos ráizgult a mostani fékjeimre:
féktest
fékkar

Ahogy nézem, egy komplett szett 15 lenne, ebike-nál "kedvezménnyel" 12. Vajon elő lehet állni egy 10-es kéréssel, vagy mivel használt, érdemesebb lenne lejjebb menni?

#39
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Megy ez (a tüskéket)... :D


Ezt igennek veszem :cool2:

#40
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Mondjuk vegyem le, és zsírozzam meg rendesen a féknyerget, vagy mi lehet a gond?

Megy ez (a tüskéket)... :D