Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szlovákiai Túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
371 hozzászólás a témában

#341
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Igen az esõálló meleg cucc fontos. Én 24fokban indultam fel a zöldtavi menházhoz, és fönt egy 10perc alatt hûlt le 8fokra a hõmérséklet, ami lefelé 40es tempónál már jóval 0fok alatti hõmérsékletet eredményez! Ha nem akarod a térdeidet kínozni, nameg szétfagyni, akkor célszerû ilyeneket vinni.A szlovák vasút megbírkózik ennyi emberrel, csak a magyar nem. Majd este felé feltolom a mávos sztorit, csak nem lesz rövid.
Üdv:thy

#342
juhé

juhé

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Hello!
Szeretnék már egy jó ideje kimenni én is erre a környékre, de még nem volt senki aki kijött volna velem.Esetleg véletlenül ha valamelyik csapatba beférnék annak nagyon tudnák örülni.Julius közepétõl-szeptemberig érek rá.
Bon voyage!

#343
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás
Jó kondiban vagyunk. Legalábbis tavaly nem okozott gondot feltekerni Biharfüredre, Erdélyben, míg a legutóbbi számban azt írta valaki az erdélyi túrás cikkben, hogy feltolták a bicajt. Na mi feltekertünk a szép szerpentinen! Meg le is jöttünk! Majd 80 km-es sebességgel.
Vonzó a Magas Tátra, csak engem az a mondatod zavar Thommey, hogy mindig vigyünk meleg és esõálló ruhát, mert bármikor leeshet a hõmérséklet 25 fokról 0 fokra, és akár hóesés is lehet. Ez nem túlzás egy kicsit? Ha így van, akkor szerintem az Alacsony Tátra marad, legfeljebb átruccanunk néhány napra a magasba is. A Lomnici csúcsot azért nem hagynám ki!
Azt nem szeressük annyira, hogy uhgyanott jövünk le, ahol felmentünk. Bár ha lefelé kell menni, akkor elviselhetõ ;D ;D.
A vonatokról mondhatnál néhány szót Thommey! Írtad, hogy a MÁV megszivatott. Minket, engem minden évben szivat valamilyen szinten. Viszont arra kiváncsi lennék, vagyok a szlovák vasút megbírkózik-e 10-12 felmálházott bicajjal.

#344
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Egerszalóki pezsgõzés jó volt:)
replay?
A probikeosokat a 0613255406-os számon lehet elérni, és ott a Noé Balázst keresd!
Én a magas tátrát tudom ajánlani, ha jó kondiban vagytok, és nem baj, hogy csak ugyanazon azt úton tudtok lejönni, mint amin felmentetek.Én ez évben a lengyel oldalt tervezem bejárni...ha esetleg érdekel titeket. kempingnek az Eurocamp FICC, vagy a Sportcamp jó, de nem sokkal többért már kisházat is lehet bérelni, és az esõs idõben, mint amilyen nekem is volt, nagy elõny!


#345
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Tibike:
Akkor örülök, hogy felépültél és további minden jót kívánok, remélem, összefutunk majd valamelyik túrán/maratonon!

Üdv.

#346
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Én eddig csak Liptószentmiklóson voltam. Télen. A Chpok és környéke valóban szép tájacska. Idén a déli részét látogatom meg. (két hét múlva)

tiberius: Félre értés ne essék! Nekem elég az alacsony is!
tBIKE: Bystra? Pont ide megyünk! Szerintetek kezdjem lefoglalni a szállást? ;D

#347
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
tiberius: Besztercebánya felõl mentünk országúton. Bystra felett Tale nevû kempingben ideális bringás szállás. 2 ágyas bungalók tusolóval, wc-vel és bringák tárolására alkalmas elõszobával; kb. 200 SK/fõ/éj. Innen akár csillagtúrázni is lehet. Láttam kitáblázott montis utakat, de idõ hiányában mi nem próbáltuk ki. Pedig nagyon vonzó volt.
Egyik nap feltekertünk Trangoska turistaházig. Ott a házigazda segítségével elzártuk a bringákat a garázsban és gyalog megmásztuk a Chopok-ot és a Dumbier-t. Mindkettõ 2000 m feletti csúcs. Este sötétben gurultunk haza.

Három napig tartózkodtunk a térségben és azt kell mondanom, hogy aki nyugodt, csendes és vadregényes helyre vágyik, annak ideális az Alacsony Tátra.

A Certovicán keresztül tekertünk át Strebske-pleso-ba. Innentõl kezdve hátra lévõ Magas Tátrás napjaink tömegnyomorban teltek. Ettõl függetlenül király volt!

Ha a részletekre is kiváncsi vagy akkor még írhatok késõbb, de most nincs több idõm. No meg otthon éppen internet stop van technikai okok miatt. Ha netán tud valaki segíteni ebben, akkor ne fogja vissza magát.

Bagi: igen, én vagyok az. Csak a tavalyi évet egy gerincsérvvel zártam, ezért kihagytam néhány hónapot. De most már kezdek bemelegíteni (úszás, görgõzés).

#348
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Master!

Magas-Tátrába vágynék én is, jó kis magaslati levegõt szippantani, meg hógolyózni Lomnicon... de gondolj vissza a Biharra... TEKERNI akarunk kellemes idõben, nem? Ezért gondoljuk meg hová megyünk! ;D ;D ;D

#349
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
thommey!

Olvastam a BikeMag hasábjain a cikked, nagyon jó volt, meg is jött a kedvünk tekeregni arrafelé... :D
Igazából azért nem tudjuk eldönteni, hogy az Alacsony v. Magas-Tátrába menjünk (esetleg mindkettõbe), mert tavaly nyáron a Biharban voltunk, és egyrészt elég gázos idõ volt egész héten, másrészt többnyire gyalogosan voltak bejárhatóak a szép helyek, mi pedig ugye bicajozni akarunk, nem gyalogtúrázni. ;D

Még most folyik a szervezés, néhány nap Szlovák Paradicsom, aztán áttekerés a Magas-Tátrába.
Ha felmerülne kérdés, hozzádfordulunk bizalommal... ;D

Probikesokat hol lehet elérni?


#350
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Tibike:
Te az a Tibike vagy, akivel tavaly nyáron taliztunk a Caprine maratonon a szilvási kempingben?
Voltunk az egerszalóki fürdõben is. Pezsgõbombáztunk... ;D


Üdv: Bagi.

#351
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Túl sokat kellene írnom, de olvasd el a Magas Tátrás cikkemet, és ha van kérdés akkor szívesen válaszolok, vagy ha nincsen meg, akkor elküldhetem mailban is.

#352
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Látom nem olvastad végig. Na ná, hogy a Magas-Tátra érdekel minket. Akkor... ;D

#353
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Az alacsony tátráról nem sok infóm van, de a Probike teambõl sokan oda járnak tekeregni,pl a Noé Balázs is, meg még sokan mások.Állítólag egészen bicajosbarát környék.A magas tátrában voltam egy hétig nyáron, de ez évben is megyek, csak a lengyel oldalról.Ha arról van kérdés szívesen válaszolok!
Üdv:Thy

#354
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy... megszólításotok fülekre talált ::) ;D

Szóval szlovákia... és magas-tátra... és kerékpár... hm...

Ez ügyben sajnos tovább kell passzolnom a témát Thommeynak, mert Õ már volt kinn lóval, mint azt egyszer már az újság hasábjai közt le is írta... ómagam gyalogosan egen, és idén májusban ismét egy nagyobb BMFTs csoporttal...

Lóval sajna még nem sikerült...

ÜDv,

Péef

#355
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Szeva tiberius!! Szervezkedünk-szervezkedünk? :P

Lassan vége a télnek. Elõkerülnek kellõen megpihent bringáink (remélhetõleg fáradt anyag nélkül) és elkezdõdhet a nyári hajtás - "pajtás".
Szerintem ha megkérdezed "paraferit" akkor, õ biztosan tud használható infókkal szolgálni.
Igaz Para??? 8)

#356
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Hali!

Majd egy év elteltével újra feltenném a kérdést: hasznosítható infó kellene az Alacsony - Tátráról, ami fontos:BICAJOS SZEMMEL! ;D

Ha volt már valaki arra kerózni, jó szállásokat, helyeket stb. ajánlhatna.

Idén már oda tervezzük a nagy nyári túránkat.

tiBIKE?

#357
Jupiter

Jupiter

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Helló!

Hát Szlovákiát mindenkinek csak javasolni tudom. A Magas-Tátra gyönyörû hely. Most jöttem haza :-))
És még olcsó is.

#358
gabriel8

gabriel8

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hát 1999-ig 5-ször jártam 2 hetes túrán a Tátrában.
MI vadkempingeztünk. Gyakorlatilag a hegyes részek minden útját bejártuk.
Szép a Szlov pariban a Dedinky tó környéke, a Dobsinai emelkedõ, de a mellette keletre vezetõ másiik is, az csendesebb.....és 909m-re visz fel.
Attól keletebbre ami Krasznahorkánál megy fel, az durván meredek !
A Certovica hágó kb 5-6% meredek, nincs nagy forg..... tetején szálló és egy vendéglõ.
A Magas Tátrában mi Nova Lesnán szálltunk meg magánháznál.
A Donovaly emelkedõ is szép, de ajánlom a mellette Ny-ra futó és Donovaly alatt becsatlakozó kis utat, az parádés, csendes és meredek, de a lejtõ is: 76 km/ó !!!

Gy Gábor



Hát úgy látom, nem sokan járnak közülünk Szlovákiába túrázgatni. :(



#359
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
Akkor az idei túráink után egy tapasztalatcserét megejthetnénk majd, mivel Erdélybe is vágyom már, de nagyon. Jó idõt, jó utat!

#360
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Sajna én nem tudok segíteni, mert változott a terv: Erdélybe, a Bihar-hegységbe megyünk, talán jövõre Szlovákia!

Addigra hátha több info lesz a Tátráról!