Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szlovákiai Túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
371 hozzászólás a témában

#321
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Oda vissza a hátártól asszem vagy 4000ft volt.
Sztem elfér a 10verda.Üdv:thy

#322
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Hát igen... kedves kis MÁV-unk sajnos csak ilyen szintet tud megütni, de legalább magyar. ;D

Akkor beszámolód által elrettentve elképzelhetõ, hogy határig teker, onnan pedig vonatra száll...
És mennyi volt a személyjegy Poprádig? A kerószállítás igen olcsó volt (20SK).
Kb. hány bicaj fér fel egy szlovák vonatra? Mert mi lennénk kb. 10-14-en.

Köszi a segítséget!

#323
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Visszafelé a szlovák oldal megint sima, és gördülékeny. Határ... leszállok, mert csaka határig szól a jegyem. Magyar kaller: hova hova? mondom ne szóllj bele, már tudom az utat.Néz bambán ;D
Jegy megvesz, kiselõadás meghallgat a vonaton való utazás szabályairól(nem sok híjja volt, hogy ki nem dobjam). Miskolc. Lezsállok, és várom, hogy leadják a bringát. Már látom, hogy nézeget a kaller, hogy inthet-e a vonatnak, hogy mehet. Odaordítok, hogy mi a faszom lesz a bringámmal?? Erre válasz, hogy vegyek vissza >:( Felszáll, kinyitja az ajtót, és rámförmed, hogy le lehet venni, felszállok, mondom, talán a te dolgod lenne bazdmeg!
Ennyit, hogy milyen irányban indultunk el európa felé.
Összegezve. Legjobb, ha kocsival mentek, vagy csak a határon szálltok fel, és hagyjátok a picsába a MÁV-ot.Röviden ennyi:)
Ja kint a vonaton a mozgássérülteknek van egy szerkezet a bringaszállító kocsiban, amivel a peronról fel lehet emelni tolókocsistól a beteget, és van neki egy külön fülke, amit a kaller nyit ki ilyenkor.Ja és hogy minden egyes vonaton van ilyen....

#324
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Lesz ami lesz alapon indulási napon bemegyek miskolcra, és a nemz pénztárban próba jegyvételre:26 alatti Poprádig, meg egy ker jegy.Mondja nõ, hogy csak a belvárosi irodában lehet nemz ker jegyet venni ???. Na ez fél órával az indulás elõtt.....Erre azt mondja, hogy nem baj vegyek egy jegyet m.o.-on belül, majd a határon veszek külföldit, úgyis áll bent a vonat egy csomót.Ok legy megvesz, felszáll.Kalaj jön,mondom problem.Erre õ: a nemz. vonatról a határon nem lehet leszállni, meg ha külföldre utazok, akkor csak az indulási állomáson lehet jegyet venni. Mivel más lehetõség nincsen, ezért felajánlja, hogy mégis szálljak le a határon, és vegyem meg a jegyem.Határon határõrrel megbeszél, elfut jegyért.
26 alatti Poprádig, meg egy ker jegy.Mondja nõ, hogy ker jegyet nem tud adni, mert külföldre ilyen nincsen.Ekkor már kezdtem mérges lenni. Megvettem a személy jegyet, és felszálltam a vonatra, ismét lesz ami lesz. Már a szlovák kalaj megkeres, több nyelven problem elõad.Semmi, nem beszél nyelveket. Végre egy srác segít, mert õ szlovák, de tud magyarul. Kalaj mondja semmi gond, majd jön és ad jegyet, mert ez így mûködik. Jött és adott jegyet 20SK poprádig, és még az útlevélszámot is ráírja a bringára, hogy be lehessen azonosítani.Szóval melyik ország hol is tart??

#325
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Na akkor ami késik, az jön:)
A sztori:
Mivel pestrõl indultam, felhívtam a MÁV nemz.tud.-ót, hogy lehet e bringát szállítani nemz.vonalon?Azt mondták persze, és 2000 x száz forint a bringa pótjegy.Megnyugodtam, de azért az indulás elõtt két nappal elmentem megvenni a jegyet. Mondom a jegyvételnél, hogy egy 26 év alattit, meg eg ybringajegyet Poprádig.Erre a nõ:sajnos kerékpárt nem lehet nemz vonaton szállítani..Mondom, a nemz tudakozó azt mondta lehet, meg ennyi meg ennyi a jegy.....nem nem lehet, hiába bizonygatom én amit akarok.
Nem hagytam annyiban, ezért irány az állomásfõnök (keleti PU).Probléma elõad...válasz:persze hogy lehet, de várjak, mert megnézi. Visszajön, vagy 10 perc múlva, és közli, hogy mégsem lehet..persz semmit nem tudott mondani, csak azt, hogy majd tekerjek át a határon, és a másik oldalon szálljak fel vissza:)merthogy nincsen nemzetközi kapcsolat a két ország között ilyen téren.LOL! Na haza, nemz.tudakozó felhív, és Kassai pu telszám kérdez....Kassa felhív, persze egy nyelven sem voltak hajlandóak válaszolni!!!
Na mindegy, mondom, lesz ami lesz. Elõtte hazaugrottam Kazincbarcikára, így Miskolcról indultam csak

#326
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

ULTIO!
Én is szombaton megyek, nem ruccanunk össze?

Most már biztos Juhé, hogy szombaton megyek. csak az nem, hogy pontosan mikor. Ha gondolod, valahol a kiállítás területén találkozhatunk. Biztos, hogy délelõtt kint leszek.

#327
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
De jó egyeseknek... van idejük tekerni!
Na én majd a Tátrában, de ott aztán letekerek mindenkit! 8)

#328
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Milyen tudomány? :P Viccelsz??? :-X ;)

Március uccsó hétvégéjén valami tekergés?? Egy napos valahol? (Bittummennes!)

Ulti(j)o: ;D Sajnos a hétvégém foglalt. Nem tudok menni erre a kiállításra.

Csõ Master!
Lehet szó egy tekergésrõl, de azért ha jó az idõ, akkor mehetnénk terepre is! Úgy néz ki, én március 21-én ráérek. Addig sajna nem. Remélem, hogy addigra már meglesznek a fékek is!

#329
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
:( :( :(

#330
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Fúúú!! Meleg pite! :o ;D

#331
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Nyelvvizsgázom szombaton 13-tól Bp.-n, 8-tól és 12-tõl pedig Debrecenben zh-t írok! Na ezt oldd meg! ;D

#332
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Milyen tudomány? :P Viccelsz??? :-X ;)

Március uccsó hétvégéjén valami tekergés?? Egy napos valahol? (Bittummennes!)

Ulti(j)o: ;D Sajnos a hétvégém foglalt. Nem tudok menni erre a kiállításra.

#333
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Mennék én is szívesen, de a tudomány ;D nem engedi! :(

#334
juhé

juhé

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
ULTIO!
Én is szombaton megyek, nem ruccanunk össze?

#335
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
A Sport Kiállítás ezen a hétvégén lesz, pontosan március 4-7. Infó. Én megyek mindenképpen, úgy néz ki, hogy szombaton. Úgy volt, hogy Tiberius jön, de mégse, mert tanul :D :D ;D ;D. Ha pontosabban kialakul, majd írok.

#336
juhé

juhé

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Mennyi a beugro a kiállításra?

#337
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Mikor van? Nem vagyok tájékozott sport ügyekben! :P
A hétvégém eléggé be van táblázva ha most van. Az elkövetkezõ két hétben meg mégjobban.
Ha most lesz akkor talán!
Hívj!

#338
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Csá Master!

Alacsony, de átruccanunk a Magasba is. A Lomnici csúcsot nem hagyjuk ki.

Kinézel a Sport Kiállításra?

#339
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Szval ultio és tiberius.
Ti mint a két lehetõ legaktívabb fórumos csávó mit javasoltok: Hova mönjünk? (alacsony vagy MAGAS)
Szerény vélemény szerint az alacsony is gyönyörû! Közel van és izzadhat rajta a t....k rendesen.

#340
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Juhé! A mi a szlovákiai túránk idõpontja: 2004. július 24. - 2004. augusztus 1. Ha gondolod, beszélhetünk. ;D ;D
Thommey! Várjuk a mávos sztorit. Imádom olvasni a dicsõséges mávot éltetõ történeteket.