Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Please log in to reply
2499 replies to this topic

#2181
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Van valamilyen Campa pedálom, egyik oldal, de én sem tudom hogy jobb vagy bal. Megnézem.

#2182
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
szép Yeti:)

kéne kéne.:)

amugy most tudatosult 70 éves a Campagnolo idén..

van valakinek véletlenül bal oldali Campa pedálya, klipszes a 80-as évekbõl?mer kéne az egyik oldal...
hu..vagy a bal oldali van meg, és yobb kell?..na mindegyis.
mayd megnézem.



#2183
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Aki a Yetit szereti, rossz ember nem lehet. Fõleg, ha sajátjának mondhatja az 1es számút... :o

http://www.mtb-class...eine_bikes.html

#2184
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts
Halihó

Nekem meg eredeti Toldi ;D,de azért megköszönném.

#2185
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
A Toldiról van eredeti típuslapom, majd beteszem a galériába!

#2186
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts
Halihó

Emlékszem még ezekre a megoldásokra,de ilyet a békeidõkben láttam utoljára.Hivd fel a Velotade-det hátha van nekik elfekvõben.
Emlékeztek(bár a többség fiatal,legfeljebb õseitek)a Toldi nevezetû bicóra?60-70es évek gépe 26"-os kerekek kb 2.1,2.2 külsõgumi méret.Lehet,hogy a montit is a magyarok találták ki? ;)
Van egy fotóm alkalom adtán majd megosztom.

#2187
edidani

edidani

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts
Srácok segitsetek!
O.utimra hátsó sort keresek ,de spec olyat aminek még az utolsó fogaskerék menetes volt és ez rögzitette az egészet,az agyon kivül van a menet!
Aki tud segitsen plíz

Kösz.

#2188
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 posts
Volna havernak egy eladó [glow=red,2,300]Scott[/glow] gépe.
Elég leélt állapotban van, de szvsz megéri felújítani.
http://www.bikemag.h...bumName=biznisz

Meg ebben az albumban van egy [glow=red,2,300]Bianchi Flash omega [/glow] váz is, az is eladó, ha valakit érdekel.


#2189
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Szervusztok szakemberek!

Kérdésem, hogy mennyit merjek adni egy garantáltan 0 km-es Mali Ironman vázért? Ez még a (talán Oria) Cro-mo csöves és villával lenne!
Fogalmam sincs, mit ér most egy ilyen, az új Ironman váz asszem 20e körül van.

#2190
Szpídi Gónzáléssz

Szpídi Gónzáléssz

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts
Szevasztok!

Nem olvastam még a fórumot, sajnos idõ hiányában nem is szándékozom egyelõre. Ebbe a témába csak most csöppentem bele, mert találtam olcsón, egy Easton Reflex vázat villával (a gépet egyészbe vettem hat ezerért, de a többi cucc kell fateromnak meg haveromnak róla [lx, xt :(] 4me csak a villa meg a váz maradt. Ha tudna valaki régebbi Deore LX-XT, STX-RC cuccokat , az írjon e-milt (maxcreator@freemail.hu) , vagy privit, esetleg sms-t (06205874833). Csongrád megyében lakom, de ha a cucc nagyon tuti, meg jó az ár, akkor postán, esetleg el is megyek érte bringával (országútizom) a Vázról majd rakok fel klépeket a galery-be... elõre is kösz mindent.

#2191
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
Már rég megakartam mutatni:
Feltöltött kép

A legszebb papucs a MTB-nál. :)

#2192
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
kösz shankeee! :)
na akkor igy volt s nem ugy. :-\
yah kérem..ez az ára ha valkinél 92-ben megáll az idõ... ::)

#2193
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 posts
Ja, és '94-ben még 7-es rendszerû volt, talán '95-ben is, de nem biztos.

#2194
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 posts

1993-ban tutibiztos nem volt fekete az lx.

Fekete volt!
Fekete agyak (még nem parallax), fekete hajtókar, low profil-os (ekkor még csak az XTR és LX volt ilyen, a DX és XT nem), SG-X tányérokkal, fekete canti-fékek. És a váltók is.
'92-ig volt ezüst.

#2195
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
Smici

yah..yo az oldal. de itt a kezemben egy 1997es Shimano katalogus és az LXhez fekete agyak, és fekete váltó van! Az igaz hogy canti nem volt már...
de 1995 elött tuti nem volt isztán fekete az Lx család.

1993-ban tutibiztos nem volt fekete az lx.

a Schwinnye a barátomnak aszfalton felfelé!!! repedt meg az alsócsöve a feycsõtalálkozásnál....azt is simán cserélték. ;D Rendes cég. bár persze yobb lenne ha nem kéne visszavinni.

#2196
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Szerintem 96/97-ben már nem volt 7-es LX. Én 93 környékére tenném ez alapján.
Nekem is hasonló korú, felépitesû cangám van (Nakamura Infinity, csak LX agyak, XT hajtómû). Én a http://www.fa-techni...ano/DIGEST.html oldal segedelmével találtam ki, hogy 95-ös a Drága (akkor lett papucsos a fékpofa).
A villa nekem is DuoTrack, full elasztomeres. Nyáron, kánikulában 3cm-t mozog... Most cserélem Marzo XCR-re, ha meglesz, megmondom milyen.
Hugomnak van regi Schwinn-Csepel váza, amit egyszer én törtem el (nyeregcsõ-bilincsnél). Az akkor 8 éves vázat bevittem a boltba (ami a vásárlás óta gazdát és helyet cserélt), és szó nélkül kicserélték...

#2197
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hali!

Az alkatrészekben egyet értek veled, de szerintem nincs baj azzal a vázzal.
Igazából van egy õrültködõ bicóm (Author A-Gang)
és e mellé kell egy túrabicó.
Igazából maga a váz tetszik, csaknem törik el a 60 kilóm alatt :)
Villa: ha más nem keresek egy merev villát!
Egyébként a bicikliért egy Mail python merevvillás bicót ajánlottam fel a gazdájának, közepesen jó cuccokkal kb. 45-50e huf értékben.

Üdv G


#2198
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
Gza

hali
háát 1996/1997es kb. (asszem a fekete LX akkor volt,de lehet hogy 95-ben is..bár aszt nem tom)
de azé hacsak nem piszkos olcso, valami yobb vázast nézé...az LX/stx-rc az korekt müködõ cucco csakaz adrenalin....hát...régen mintha sok srácnak törött az adrenalin váza...szal vigyázz
+a duotrak telo( most nekem is van és éppen ...hogyismondyam a hayam az égnekáll tõle mert beragadt-nem mozog- s nemtudom szétszedni ???...én se értem miért)

üdv.
yob

#2199
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok!!

Lenne egy kérdésem:
Lenne egy Schwinn Adrenalin bicikli cro-mo vázzal, full fekete LX szettel. (agyak asszem Stx-rc)
7-es fékváltókar és canti fékek.
Mikori lehet kb. ez a bicikli?
Most egy Duo Track teló van benne, helyette milyen villát lehetne szerezni bele ami illik hozzá és mondjuk mozog is. pl. :Marzo XC700?
Remélem sikerül megegyezni a mostani gazdájával és akkor rakok fel róla képeket is :)

Üdv G


#2200
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
cruxos:
barátomnak van jobb/bal is asszem 42es tányérral(d lehet hogy megvan a többi tányér is)
kicsit megvan szorulva srác, ugyhgy megkérdezem tõle nem e eladó.De szerinem igy se lessz olcsó.
Mennyit gondoltál érte?ird priviben.
üdv
yobi