Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kínából importált Camping

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12 hozzászólás a témában

#1
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Azért annyira nem gáz. A kínaiak azért tudnak kerékpárt gyártani. Valljuk be, hogy eddig a Schwinnek nem voltak magyarországn ütõs váza. Volt egy monti váz, ami általános felhasználásra jó volt. Nem volt egy versenysúlyban levõ jó montija (1600-1400 gr. alatt). És nem volt egy jó súlyban levõ országuti váza 1200 gr. alatt. Nem volt továbbá triál és duál vázuk sem, ami azért igencsak elkélne. A magyar piac ezeket simán fel tudta volna venni, mert meg kell nézni a Magellánt. Évrõl ére jönnek ki az új vázakkal. Változtatnak a vázanyagokon, szögeken, design-on, és mindíg van 1-2 jó cuccuk. A Schwinn ezt miért nem csinálja? Ezzel nem azt mondom, hogy amit eddig gyártottak az szar volt. De azért mégis csak nevetséges, hogy egy ekkora név, mint a Schwinn két alsó-középkategóriás vázzal van jelen Magyarországon. Remélem ezek után kicsit merészebbek lesznek, és belefognak valami igazán tökös váz gyártásába is, és a magyar piac szemét nem csak két modellel szúrják ki.

#2
kopi

kopi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Én nem azért sírok mert a kínai munkás fogja gyártani a vázat olcsóér, hanem a sokéves tapasztalat ablakon kidobása miatt.
És a Csepel sokkal több MTB-nél...
Amúgy a kínaiak jót is gyártanak.
Csak ezzel a magyar KERÉKPÁRGYÁRTÁS Yasecot és a Hungary-A-t jelenti-bár ha az utóbbiak jórészt német ötletek megvalósítását jelenti

#3
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A fejlõdés fájdalmas. Még a gazdasági is.

#4
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Nem értem, miért csodálkozik mindenki, hogy mostantól a Schwinn-Csepel is a vágottszemûeknél gyártattja a vázait? Ott, ahol, csaknem mindenki leszámtva a Cannondale-t, a Rocky Mountain-t és a Litespeed-et. Mellesleg az alu vázakat eddig is onnan rendelte a cég (a Ballistic-tõl, ha jól tudom). Egy kissé hamiskásan cseng az "elköltözik" szó, mert nem arról van szó, hogy kitelepít a Csepel egy gyárat Kínába, hanem, hogy bérmunkában legyártattja a vázakat.

#5
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nem hinném,h olyan sok Mbert foglalkoztattak volna...személy szerint annak örültem volna,ha az összes gépüket itt gyártják
(lásd Tamaskaa képtára) tuti olcsóbb lett volna egypár szemet gyönyörködtetõ Schwinn váz...De már tényleg mind1.

#6
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
De akkor az már csak Schwinn lesz én nem Schwinn-Csepel.
Hiszen annyi köze sem lesz hozzá mint eddig volt.
Vagyis akkor a jó öreg Csepel megszûnik. ???

#7
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
én azért a magyar munkaerõ hoppon maradását sajnálom....

#8
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Én amondó vagyok, hogy ha csak elköltözik, minek búsuljunk? Lehet, hogy még jobb is lesz!?
Hisz a lárva nem látja, hogy a halálából pillangó születik, de a bölcs tudja!

#9
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Na és mi lesz magával a Csepel-el ?

#10
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nem ez azt jelenti hogy nem ment tönkre... hanem elköltözik...

#11
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ez tulajdonképp azt jelenti: tönkre ment, nem lesz több Schwinn-váz? Helyette valami sz*r ferdeszemû bicikligyártás jön?

#12
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Rust In Peace

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

#13
kopi

kopi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Mály fájdalommal tudatjuk, hogy syeretett gyermekünk, a Schwinn-Csepel vázgyártórészlege a közeljövõben 1 az itteninél szebb világba költözik, sokéves tudását a jószerencsére bízva. Szeretõ szülõje kínai trónörököst fogad örökbe.
Kérek minden jóérzésû kerekezõt 1 perces néma felálással adózzon elhunytunknak.