Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#41
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Ezt néztem ki,nagyon akciós.

  https://mannol.hu/in...&product_id=611



#42
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Üdv Mindenkinek!

A segítségeteket kérném.

Olyan lánctisztító spray-t keresek,amit ha felviszek a láncra utána elég csak áttörölnöm egy ronggyal,és nem kell kimosnom még a láncból.

 

 



#43
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nagyon durván szennyezett (láncfűrész) alkatrészeket tisztítanak forró víz + mosószóda + gyökérkefe kombinációval, problémamentesen.

Waxolt láncon kiválóan működött nekem is, Öblítés után hajszárítóval megszárítottam, ugyanúgy, mint régen a brigózott láncokat.

 

A féktisztítót én is előszeretettel alkalmaztam korábban, de ezt a soron és lánckeréken kevés wd-40 permettel váltom ki. Nem szárítja ki a kezemen a bőrt, és a sor is szebben csillog. Lehet ecsettel is felvinni, jól le kell törölgetni, hogy ne szedje össze a port.

 



#44
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

ultrahangos moso


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#45
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Squirt Lube mellett nem nagyon pucolok láncot. Ha mégis, egy papír törlőkendőre féktisztító spray és áttörlöm.

Féktisztító spray bármi jó, ami Tescoban, Auchanban, Praktikerben kapható.



#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Lánctisztitáshoz folyadék? Csak egy fogkefe és rongy segítségével tisztítom. Rosszul csinálom?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Sziasztok!

Lánctisztításhoz milyen folyadék vált be nálatok?

Eddig Aldi-s lánctisztító spray-t használtam,de sajnos már elfogyott és nem lehet kapni.



#48
zsoooc

zsoooc

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Sziasztok!

 

A váltó ápolásáról mit kell tudni? Shimano Alivio hátsó váltóról van szó. Nincs semmi baja, érzésre teljesen jól működik, de mostanában sokszor kapott rengeteg vizet (felhőszakadás), nem mosódik ki belőle az olaj/zsír ilyenkor? Vagy ez nem tud berozsdásodni? Házilag mit lehet tenni az élettartama megóvása érdekében anélkül, jhogy darabokra szedném?



#49
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

ha milliomos lennek az elso dolgom az lenne, hogy felvennek egy bringaszerelot, akinek a dolga paripak nyalogatasa lenne.

 

Egy időben mennyit álmodoztam én ilyenről  :) .

karbantartás, szerelés, tisztítás.

De ugyanez az autókkal is.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#50
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ha milliomos lennek az elso dolgom az lenne, hogy felvennek egy bringaszerelot, akinek a dolga paripak nyalogatasa lenne.


  • ultio kedveli ezt

#51
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

en mindig azt az utat keresem, hogy tolthetnem bringazassal a karbantartasi idot B)

 

Van, aki pepecselni is szeret a masina körül  :lol:

Mondjuk pont egy ilyen láncforgatás nem visz el sok időt, egy küllőcsere sokkal többet visz.
Pláne, ha a nyüves miatt sort és féktárcsát is le kell piszkálni  :angry:


RelakS módosította - 2019. június 28. - 11:19


#52
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en mindig azt az utat keresem, hogy tolthetnem bringazassal a karbantartasi idot B)



#53
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Alapbol en sem mosnam ki.de a legutóbbi nagyonsaras tekeres utan lemostam a gepet,bewaxoltam a lancot es nagyon szarul,lassan,nehezen mozog,mintha osszekotott volna a wax a sárral.a patentszemet is alig tudtam osszenyomni,hogy levegyem a lancot.
Kozben mar megvagyok a mosassal,a denaturalt szesz semmit nem csinalt,de a brigeciol 2000 jol levakarta.kapott meg kis bronzkefet a lapokra,most nqgyon szepen jar.

#54
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

nem váltanék,nekem nagyon bejön a wax tisztasága,ahogy többen is írták,inkább kenem gyakrabban,csak ne legyen olajsáros minden.

egyzserűen takarítanám a láncot a vetésforgó miatt.

 

Én valamennyire levakarom a láncról lánctisztítóval, csak úgy szárazon, ami a lánc külsején szétkenődött, majd valamennyi Squirtet ráfolyatok a görgőkre, összetekerem, zsírpapírba csomagolom, és el van rakva. Ezt amúgy azért csinálom, mert régen, mikor úgy raktam el, hogy benzinnel kimostam, hagytam száradni, majd simán elraktam, akkor volt, hogy valami pára meglepte, és utána tört a lánc, mint a keksz.

Mivel írja, hogy nem kell kimosni a láncból, ezért a nagymosás szerintem felesleges. Korábban én is boldogan kimostam a láncot, mielőtt elraktam, de felesleges. Legalábbis a láncaim azóta jobban viselik a strapát, hogy nem mosom ki őket  B)



#55
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Miért akarod kimosni, váltanál másra?
Szerintem benzin kihozza, legalábbis amikor még kimostam a láncból, addig elég sokat kellett cserélni a benzint a lánctisztítóban, mire ráfogtam, hogy most tiszta. Denaturált szeszt nem próbáltam még ilyenre.
Amúgy vízre is oldódik a cucc, végül is mintha az lenne a hordozó anyaga eleve :D Kis dörzsölés nem árthat.

nem váltanék,nekem nagyon bejön a wax tisztasága,ahogy többen is írták,inkább kenem gyakrabban,csak ne legyen olajsáros minden.

egyzserűen takarítanám a láncot a vetésforgó miatt.



#56
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ha már elmentetek a citrusillatú ökovégletekig, említésre méltónak érzem a mosószódát is. Nátrium-karbonát, leánykori nevén sziksó.

A vízzel mosható dolgoknál csodát tesz, fillérekbe kerül. (Én egy láncfűrészszerelő illetőtől vettem az ötletet: akadnak ott szennyezett alkatrészek.)


  • Kisherceg kedveli ezt

#57
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Meleg viz kefevel. Csak vedd bele a hajtast a szokasos bringatisztitasba, epp ugy tisztithatod, mint a vazat, max durvabb kefevel. Ugy fog csillogni, mint a tucsok valaga.
  • Rabbit kedveli ezt

#58
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

squirt vagy más egyéb viaszos szert mivel lehet láncból kimosni?

ami van otthon denaturált szesz,brigéciol 2000,valamelyik jó?

 

Miért akarod kimosni, váltanál másra?
Szerintem benzin kihozza, legalábbis amikor még kimostam a láncból, addig elég sokat kellett cserélni a benzint a lánctisztítóban, mire ráfogtam, hogy most tiszta. Denaturált szeszt nem próbáltam még ilyenre.
Amúgy vízre is oldódik a cucc, végül is mintha az lenne a hordozó anyaga eleve :D Kis dörzsölés nem árthat.



#59
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Amit lentebb írtam, azzal lehet...

"Koncentrált formában: Feloldja a rágó- és festékfoltokat, a tinta- és golyóstollfoltokat, a gyantát, a ragasztót, a körömlakkot, valamint az egyéb szennyeződésket.."

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#60
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

squirt vagy más egyéb viaszos szert mivel lehet láncból kimosni?

ami van otthon denaturált szesz,brigéciol 2000,valamelyik jó?