Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Köszi a válaszokat!

A vázat nem kenném össze semmivel. :) Amúgy az nem vmi más volt, amivel a haverod festéket szedett? Az általam ismert "hideg zsíroldó" háztartási boltban vásárolt, kb egyfajta erősebb mosószer hatású cucc.

#2
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Sziasztok!
Eláztam egy nagy zuhéban a városban és a nyakig csapó vízben gondolom volt egy kis kenőanyag is, mert elszállt a hátsó féken a fékerő.
Mivel szerencsére egyetlen egyszer kellett csak saját hülyeség miatt fékolajtól megszabadítani a tárcsát, nincs rutinom. Ami itthon van, az hideg zsíroldó és 96%-os alkohol.
Van vmi bevált egyszerű módszer tárcsa-pofa zsírtalanításra?

Erősen javaslom, a hideg zsíroldót tartsd messze jól a bringádtól! Főleg a karbon vázad védeném.

Haver a hajtókart kínálta meg vele, leszedte még a festéket is. De olyan szép undorító lett, mintha megcsiszoltad volna, kb terepmintás kinézetű lett a kar.
 


  • donciccio kedveli ezt
Marci

#3
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
iso alkohol 96% vagy felette, holegfuvo utana
  • trek8k kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#4
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Sziasztok!
Eláztam egy nagy zuhéban a városban és a nyakig csapó vízben gondolom volt egy kis kenőanyag is, mert elszállt a hátsó féken a fékerő.
Mivel szerencsére egyetlen egyszer kellett csak saját hülyeség miatt fékolajtól megszabadítani a tárcsát, nincs rutinom. Ami itthon van, az hideg zsíroldó és 96%-os alkohol.
Van vmi bevált egyszerű módszer tárcsa-pofa zsírtalanításra?

#5
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem rád gondoltam, Zsolti, hanem a szappanozós brigádra.

ha matt váza van a zembernek és az a szándéka hogy jól nézzen ki a cukrászda/kocsma/kupi előtt letámasztva akko nem árt vmi anyag.

a muc-off meg pl jó. csak nem kell megvenni a spricnis literest, kell venni a vietkongoknál 350 ft-ért egy spricnis viráglocsoló flaskát, meg a fél literes koncetrátomot a rózsaszínből ,2 liter lesz belőle ha jók emlékeim, és kb 3 évre elég. 

szervízes kollégáim szokták a rendszeresen okádék modón szervízbe hozott bringáknál használni, télleg csodákat tett.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Nemtom', én semmit ilyesmit nem használok, ha nagyon saras, egyszerűen lemosom slaggal. Milyen szennyeződés ez, ami miatt ilyen "extra" cucc kell?

Átlagos szennyeződésről van szó.Eddig kézi mosogatószert használtam,de mindig foltot hagyott a matt festésű vázon.



#7
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nem rád gondoltam, Zsolti, hanem a szappanozós brigádra.

smile.png Remélem rám sem, kikérem magamnak. smile.png

 

150g szappan gyenge 6 euroért, mert logós, nagy biznisz.

 

Ha már környezetterhelés, a mosószóda is feltétlen említésre méltó. Forró vízzel kiváló a zsíroldó hatása, szutykos waxnyomok eltüntetésére nagyon alkalmas.



#8
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás
Nem rád gondoltam, Zsolti, hanem a szappanozós brigádra. 🙂

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#9
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

:)

Mint írtam, 1.5-2 liternyi tiszta vízzel leöblítem a sarat, de csak ha nagyon saras. Van úgy, hogy 2-3 hónapig használom úgy a montit pl., hogy 1x sem mosom le így.

A mosószeres + waxos tisztítást 2-3 éve űztem és tényleg csak néhány alkalommal. ELőtte is ugyanaz a lusta dög igénytelen hozzáállásom volt, mint most. :D



#10
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás

nahát, srácok, tiszta (<--you see what I did here? :D) sutyeráknak érzem magam ennyi tudományosság láttán... blink.png áruljátok el, mit mostok le, amihez ezek a szerek kellenek?


  • Rabbit és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#11
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

FYI, faék 1szerűen tolom, hazafelé útba ejtek egy utcai kék kutat és 3-4 kulacsnyi vízzel leöblítem, közben egyik kezemmel törölgetve a vázat aztán kész. (-: Viszonylag alacsony a környezetterhelés így.

A (számomra) fontos versenyek előtt régebben rendesen lemostam kézi mosogatószerrel a bringát, nekem szintén az a tapasztalatom, foltmentesen, szépen szárad. Erre még felfújtam egy kis autós waxot, ez különösen saras versenyeken jött jól. Az első 1-2 órában nem tapad meg a sár a vázon, sőt, kicsit könnyebb a cajgát lemosni így verseny után.


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#12
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ez állati.

 

Nálam a kézi mosogatószer az alap, cseppmentesen szárad. Az általános tisztítószer -amit a padlóhoz árulnak-, szintén megfelel.

 

Szappannal csak a markolatot és bandázst szoktam tisztítani, ha összefogdosom véletlen szutykos kézzel.



#13
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

Szerintem, ha egyszerű de nagyszerű, szükséges

 

schwalbe-cleaning-soap-natural-bike-soap

 

.


  • Rabbit és zscs kedveli ezt

#14
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás
Nemtom', én semmit ilyesmit nem használok, ha nagyon saras, egyszerűen lemosom slaggal. Milyen szennyeződés ez, ami miatt ilyen "extra" cucc kell?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#15
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

A Muc-Off tisztítója elég drága.Olcsóbbat tudtok ajánlani?



#16
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

https://eu.muc-off.c...ch-bike-cleaner

 

utana

https://eu.muc-off.c...-detailer-250ml


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#17
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Milyen mosószert használtok a váz lemosására?

Matt festésű vázról lenne szó.



#18
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Egy a lényeg: Aki rám hallgat, mindenki úgy csinálja ahogy ő akarja.

Itt nincs szabály, ez HITVITA. Mindenki elmondhatja a saját módszerét, ha vkinek megtetszik abból vmi akkor átveszi.

(Én csak a számokat tudom mondani. Most van a rendszerben 32ezer km, most kezd döglődni de még elmegy ez sokat. Az előző hajtásláncom 35ezer km-t bírt ki. Aki ennél tud tartósabb módszert, kérjük mondja el!)

Uff, beszéltem.


  • karakoram, Kisherceg és Sandman kedveli ezt
Marci

#19
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás

Úgy olvasom én vagyok itt rossz értelemben a paraszt blink.pngbiggrin.png .
Rohloff-ot használok 10-en éve szerintem. Letörlöm a láncot kefével, ronggyal. Belső részre rátolom hátrafelé tekerve, elég rendesen váltogatok utána le/fel. Ennyi. Minden bringámon amit az elmúlt évtizedekben láttatok nálam ez ment. Szed fel némi olajsarat azt leveszem a görgőkről csavarhúzóval. Semi lánccserélgetés, levétel/tisztítás, nyúlásmérés cool.pnghuh.png.
De a dolgaim nagyon szép állapotban vannak, vigyázok mindenemre, szóval ne erről ítélkezzetek felettem biggrin.png.


Én is így csinálom (nem mertem írni 😁), annyival, hogy kenés után letörlöm a felesleget (ha nem felejtem el....).

Kisherceg módosította - 2023. március 30. - 21:33

  • karakoram kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#20
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Úgy olvasom én vagyok itt rossz értelemben a paraszt blink.png biggrin.png

Rohloff-ot használok 10-en éve szerintem. Letörlöm a láncot kefével, ronggyal. Belső részre rátolom hátrafelé tekerve, elég rendesen váltogatok utána le/fel. Ennyi. Minden bringámon amit az elmúlt évtizedekben láttatok nálam ez ment. Szed fel némi olajsarat azt leveszem a görgőkről csavarhúzóval. Semi lánccserélgetés, levétel/tisztítás, nyúlásmérés cool.png huh.png.

De a dolgaim nagyon szép állapotban vannak, vigyázok mindenemre, szóval ne erről ítélkezzetek felettem biggrin.png.

 


  • donciccio és Sandman kedveli ezt