Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Görgõ vs. szobabicikli

- - - - -

  • Please log in to reply
899 replies to this topic

#881
atee

atee

    vendég

  • fórumtag
  • 43 posts
Én is egy ilyen Tacx mágnesfékes görgõn gondolkozom! Van valakinek valami tapasztalata vele kapcsolatban?

#882
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,302 posts
40e HUF?????!!!!!
Hat azert mar fel lehet tuningolni a bicot...

#883
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts
A Tacx mágnesfékes görgõ 40e körül van. Persze vannak drágább modellek is de sztem nem éri meg...
Idén kibróbálom a ventilátort, mert tavaly nagyon szenvedtem....pedig garázsban nyomtam ahol jóval hidegebb volt!

#884
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,302 posts
Üdv Mindenkinek!
Enis gorgo vetelen gondolkodom. Sajna en meg iskolas vagyok, ezert evkozben ritkan van lehetosegem rendesen tekerni:(
Eddig nem hallottam ezekrol a gorgos megoldasokrol, de a multkor lattam oket valami diadora bringascucc katalogusban. Arat nem irtak. Megmondanatok hogy kb. milyen arban mozognak ezek a cuccok?Marmint a gorgok.Elore is koszi. Bye!

#885
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
meg utána úgyis szellõztetni kell a lakást, ha nem akarod, hogy õsök/barátnõ/kutya-macska elájuljanak... ;D

#886
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,247 posts
Nyitott ablaknál kellemesebb tekerni, akármilyen hideg van (10 perc múlva nem érzed), fûtött helységben pedig végképp nem tanácsos. Nemcsak a meleg miatt, hanem a szobai levegõ sem alkalmas sportolásra. Bent nemcsak hogy mindig teljes szélcsend van, de még menetszél sincs!

#887
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 posts
Néhány hete van egyszerû görgõm, de még csak néhány kilcsit tudtam menni rajta. Az elsõ tapasztalatok: izzadok mint a ló és egyelõre nehéz is tekerni, pedig nincs fékezve. Az egyensúlyozást 1-2 km alatt meg lehet szokni.

#888
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
ejj, ha csak a gumit zabálná, az még olcsó lenne (lenneg valami gagyi görgõs slick és kész), de kopik a fogas is, meg a lánc, nagytányérokról nem is beszélve...

#889
MCLUCI

MCLUCI

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Az elõbb említett és többek által ajánlott görgõnek vannak azért hátrányai. Zabálja a kerekeken a gumit volt szerencsém hozzá. Az egy kereket befogónál a mókuskerék gumira történõ feszülésének erejét lehet állítani, így elég combos erõviszonyokat idézhetsz elõ. Jóval kisebb helyet foglal és versenyekre bemelegítéshez könnyebb kocsiban cipelni és persze felállítani göröngyös füves talajon. Míg a másik tök síma terepet igényel és kisebb kocsinak hátsó utasterét betölti. A gumi kopás ellen országúti vagy slick gumi esetén egy erõs futófelületre ragasztott szigszallaggal /egy környi/ lehet védekezni. Így akár a legjobban féltett versenygumival is nyomathatsz több ezer kilcsit állóhelyben anélkül, hogy a gumid kopna. Nekem bevált kb. 15db 1h-s görgõzést kibír egy mezei szigszallag. /Ja--- ha egy pillanatra megállsz mert leesett a fejhallgató a fejedrõl vagy bármi hirtelen meglepetés egyszerûen megállsz és nem perecelsz a nagyszobában vagy a konyhában/.
Elnézést ez túl bõ lett! 8

#890
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
azért mondom... 48-11... 90es fordulat... combosít ;)

#891
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
na most punnyadni akarsz vagy erõsödni ??? ;)


#892
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
troll akkor kopik ám a fékpofa keményen...

#893
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
befõttesgumi a fékkarra és próbálj úgy tekerni ;D

#894
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
felkapcsolsz tökös áttételre aztán nyomhatod...

#895
Berti

Berti

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Szia!
Igen, a fentebb említett eszközre gondoltam én is. A kérdésem csak az, hogy ha nincs rajta fék (mágneses vagy vmilyen) akkor edzésnek, erõsítésnek jó-e? Mert nincs légellenállás, emelkedõ, stb-stb

#896
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 posts
Épp ezért kérdeztem h mit ért a "sima görgõ" alatt.Nekem is ez a fajta jön be,ezen legalább megtanulsz egyenesen menni,ill. körkörösen hajtani.A "befogom a hátsó kereket" görgõnek a fékezhetõség az egyetlen elõnye.....legalábbis sztem... ::)

#897
vendég__*

vendég__*
  • vendég
1et értenék a felettem szólóval............nekem is a "sima" görgö jön be............

#898
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,710 posts
a görgõ szerintem :) egy keret, benne 3 hengerrel, amik össze vannak kötve, rá kell tenni a bicajt, egyensúlyozni és tekerni...
a szobabiciklire meg felülsz, és tekered....
a görgõn nincs fék, na de minek is?
van mágnes görgõ is, haverom olyanon nyomja, annak csak a hátsó kereke forog, az elsõ az stabil....
én is kipróbáltam, de nekem a "sima" görgõ tetszik, amit elõször írtam.....
az áll a "legközelebb a biciklizéshez", ott egyesnúlyozni kell, nem csak felülni, és tekerni, és egész tekerés alatt valahogy merev az egész, nem lehet "érezni" a biciklit alattad....talán érted, mire akarok kilyukadni....
az páralkalommal volt furcsa fennt maradni a bicajon, de hamar hozzá lehet szokni....


#899
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 posts
mit értesz "sima görgõ" alatt?

#900
Berti

Berti

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Szia!

A téli punnyadásban jól jönne egy kis testmozgás. Nem tudom, hogy a fenti két eszköz közül melyikbe érdemesebb beruházni. Ha jól olvastam akkor a "sima" görgõn nincs semmilyen fék vagy hasonló, amivel fokozatokat lehetne állítani. Ha ilyen görgõt szeretnék, az elég húzós árban mozog. Használt szobabiciklit már olcsóbban is lehetne szerezni -amin van vmilyen fék, viszont jobban szeretnék a saját bicajomon tekerni. Hatásos a görgõ is?
Ti melyiket ajánlanátok (amatõr felhasználásra -néha a barátnõm is tekerne rajta) ? Mik a tapasztalatok?

Köszi