Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Magura

- - - - -

  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#41
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts
És mit mondott?

ÉS nem kellene végig ezt tapasztalnod, ugyanis lehet h csak felpuhult a rugó, mert mondjuk a DOT megmarta. És akkor nincsen bán annyi erõ h teljesen visszanyomja a fõfékmunkahengert, és evégett van ez a lötyögés.
Egyébként én még régen Juliet, meg Louiset szervizeltem, és mindegyiknél volt ilyen baj, mig szét nem lett szedve és ki nem lett takarítva!
Utána minden flottul ment.




Hát, erre én is gondoltam. Utána próbálgattam, és azt a kis holtjátékot leszámítva normális a mûködés. Ha a rugó kehes lenne, akkor végig ezt kellene tapasztalnom, nem? Én magához a fékkarhoz nem merek ilyen mélyen hozzányúlni, nekem sincs vele tapasztalatom, és nem szeretnék még nagyobb kárt csinálni benne. Most meginterjúvoltam a tulajt, mégis mi volt benne mielõtt megvettem.



#42
MPowerPH

MPowerPH

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Hát, erre én is gondoltam. Utána próbálgattam, és azt a kis holtjátékot leszámítva normális a mûködés. Ha a rugó kehes lenne, akkor végig ezt kellene tapasztalnom, nem? Én magához a fékkarhoz nem merek ilyen mélyen hozzányúlni, nekem sincs vele tapasztalatom, és nem szeretnék még nagyobb kárt csinálni benne. Most meginterjúvoltam a tulajt, mégis mi volt benne mielõtt megvettem.

Hali

Martaval még nem volt dolgom, de nem lehet h a rugó megadta magát? Mert ha tényleg DOT került bele az kikezdheti a rugót.



#43
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts
Hali

Martaval még nem volt dolgom, de nem lehet h a rugó megadta magát? Mert ha tényleg DOT került bele az kikezdheti a rugót.


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, adott egy Magura Marta fékszett. 1 éves, 2010 -es modell. Szerelésnél kiderült, hogy valami nem stimmel... A fék nem mûködött, behúzásra ráfogott, majd szépen visszasüllyedt a dugattyú. Kibontottuk, az olaj ilyen kocsonyás izé volt benne. Elvileg 4 hónapot nem volt használva, úgy került hozzám. Attól félek DOT fékolaj került bele, bár a fene tudja. Az a valami ami benne volt, hát..nem tudom mi tud, és miért tudott ilyen állagot felvenni. Átmostuk a rendszert, majd fel lett töltve ásványival. Az elsõ fék tökéletes. A hátsó is, szépen fog. Egyik sem folyik sehol sem, még a fékkaroknál sem. Ellenben a hátsó fékkarnak van egy holtjátéka, amin nem fog, és behúzás után nem is ugrik vissza annál jobban.(kb. 0.5cm) Mikor kézzel visszalököm, minimális ellenállást érzek. Adagolni ugyan úgy tudom, és fog is rendesen. Mi lehet a gond?
Van Bp.-n Magura szerviz, ahova bevihetném megnézetni?



#44
MPowerPH

MPowerPH

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, adott egy Magura Marta fékszett. 1 éves, 2010 -es modell. Szerelésnél kiderült, hogy valami nem stimmel... A fék nem mûködött, behúzásra ráfogott, majd szépen visszasüllyedt a dugattyú. Kibontottuk, az olaj ilyen kocsonyás izé volt benne. Elvileg 4 hónapot nem volt használva, úgy került hozzám. Attól félek DOT fékolaj került bele, bár a fene tudja. Az a valami ami benne volt, hát..nem tudom mi tud, és miért tudott ilyen állagot felvenni. Átmostuk a rendszert, majd fel lett töltve ásványival. Az elsõ fék tökéletes. A hátsó is, szépen fog. Egyik sem folyik sehol sem, még a fékkaroknál sem. Ellenben a hátsó fékkarnak van egy holtjátéka, amin nem fog, és behúzás után nem is ugrik vissza annál jobban.(kb. 0.5cm) Mikor kézzel visszalököm, minimális ellenállást érzek. Adagolni ugyan úgy tudom, és fog is rendesen. Mi lehet a gond?
Van Bp.-n Magura szerviz, ahova bevihetném megnézetni?

#45
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
2012 Magura MT8 teszt: Magura MT8 Brake Review | Mountain Bike Review
Feltöltött kép
Elég fincsi cucc! ;-)

#46
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Értem, köszönöm a segítséged!
" A Cube el van vetve! "

#47
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Sziasztok!
Érdeklõdnék, hogy a Marta és a Julie között mi a különbség? Azt hallottam, hogy az egyik xc, a másik inkább Enduro felhasználásra javasolt. Igaz ez?
Vélemények a fent említett két tipusról?
A segítséget elõre is köszönöm!


nem

a marta az valóban egy könnyû xc fék , a juli viszont ilyen hobbi túra/trekking cucc.
a marta után következõ -am, enduro - modell a luisa
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#48
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Sziasztok!
Érdeklõdnék, hogy a Marta és a Julie között mi a különbség? Azt hallottam, hogy az egyik xc, a másik inkább Enduro felhasználásra javasolt. Igaz ez?
Vélemények a fent említett két tipusról?
A segítséget elõre is köszönöm!
" A Cube el van vetve! "

#49
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Magura MT8 w/ Sabine Spitz
Feltöltött kép

#50
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 posts
rambo: BIKE-MAILORDER.DE - Magura - Reparaturkit f

sufnituning ügyben meg lor-t kell megkeresni, ha jól emlékszem nála valamiféle vágott gumival van megoldva a tömítés
fanatiX mtbc

#51
rambo-cc

rambo-cc

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Szevasztok!
Amatõr forumozóként fordulok hozzátok, hátha tudtok segíteni nékem :)

Van egy Magura Gustaw M tárcsafékem. Még az a szép láthatósági mellény színû rikítósárga kiadás, elvileg 1997-2000 az évjárata. Sajnos ereszti kicsit a fékkar tatálya az olajat. Szóval a zárókupaknak a tömítése nem tömít már igazán. Ilyet honnan tudnék szerintetetk szerezni, illetve van-e valakinek fékkara parlagon? Tudom, a Mali a hivatalos fotgalmazó, de náluk csak komplett fékkart tudnék venni.

Elõre is köszönöm!

#52
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Fékcsõbõl bármilyen lehet. Mivel a DOT-os fékfolyadék "agresszív" hatású, ezért ehhez vannak passzintva (most nem a Maguráról és a Shimanóról beszélek, hanem az egyéb márkákról).


#53
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
magyaran akkor a gyari? a fene egye az egeszet... igy egy csomo penz kicserelni is :(

#54
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

magura louisehoz csak a sajat fekcsove jo, vagy vagy total mind1? az egyik bringarol szeretnem attenni a masikra, de a hatulra sokkal hosszabb kellene.


nekem pl az elsõ az jagwire fémes lett, mert rövid volt a pikehoz a gyári. más gyártótól meg nagyjából kb csak shimano (töbi dotos) jöhet szóba. némely alkatrészek kompatibilesek, fékcsövet nem tudom
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#55
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
magura louisehoz csak a sajat fekcsove jo, vagy vagy total mind1? az egyik bringarol szeretnem attenni a masikra, de a hatulra sokkal hosszabb kellene.

#56
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Nekem is berezonált a fék,nem akarlak elkeseríteni, delehet,h el van repedve a váz! Egy hajszálrepedés volt a félfelfogatás alatt.
Gariba cserélik!


Ezt megnézem/megnézetem, hátha nekem is a vázzal van valami gond - vagy legalábbis a láncvilla körül akad probléma. Bár egész télen nem nyikorgott és rezonált, mintha megszûnt volna a rezonálás. :)

_____________________________________________
AM rlz


#57
deny78

deny78

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Nekem is berezonált a fék,nem akarlak elkeseríteni, delehet,h el van repedve a váz! Egy hajszálrepedés volt a félfelfogatás alatt.
Gariba cserélik!

#58
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Katalógusban 7000.- körül van a gyári fekete.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#59
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

....Budapesten hol juthatok eredeti Magura fékbetéthez SOS ????.


A Mali a hivatalos forgalmazó, bemutatótermüket itt találod. 1-2 hónapja úgy láttam, elég sok minden van nekik készleten Magurához - de arra készülj, hogy drágább lesz, mint a többi "utángyártott"... ;)

_____________________________________________
AM rlz


#60
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Hát az a sárga Acor pofa triálra való... :)

Mennyire kopott? Küldök cserébe eredeti Magurát. Többi privát, ha érdekel.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960