Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
305 hozzászólás a témában

#21
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
fekkar kerdest nem tudom.a fekcso fitting aszem m6 es m8.

bocs hogy nem irtam csak a pm et vartam aztan megkelejtkeztem.
itt az emailem ide irj ha meg aktualis:hadidy1092@hotmail.com

#22
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Valaki nem tudja véletlen, hogy milyen fékkar típust lehet csatlakoztatni még a Magura HS rendszerhez? Hányféle fékcsõ van, milyen csatlakozásokkal?

#23
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás

Továbbra is keresnék 1db Magura HS 11 balos, vagy 2db Magura HS33 Fékkart.


Ha valakinek van eladó, jelentkezzen! Végsõ esetben 1db komplett HS 33 is megfelel.

#24
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Továbbra is keresnék 1db Magura HS 11 balos, vagy 2db Magura HS33 Fékkart.

#25
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás

nekem van csak fekkar.

irj privatot.

bolti uj itthon tuti nincsen.max kulfold.


Küldtem kétszer is, de szerintem nem kapod meg. E-mail címem: cefretunkany(kukac)gmail(pont)com

#26
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
nekem van csak fekkar.

irj privatot.

bolti uj itthon tuti nincsen.max kulfold.

#27
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok!

Valaki nem tudja hol lehet kapni Magura HS fékkart? HS11-eshez kéne, de ha lehet, akkor már HS33-ra cserélném. Egy bukásnál le lett zúzva, a fékkar megúszta, meg a csövek, de a bilincse nem.

#28
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Van valami tapsztalat az új mt-2vel
mert ilyet szeretnék venni és semmi tesztet nem találtam róla megéri megvenni?


Egy pár hete vettem, egyelõre kitûnõ: könnyû állítani (torx25), jó a súlya, remekül fog és még jól is néz ki.
Egy gagyi avid juicy 5-rõl ez nagy elõrelépés mert az folyamatosan ragadt.

#29
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Volna a képen látható retro Magurám. Szedett már szét valaki ilyet? Az egyiknél folyat a fékkarnál, és érdekelne hol tudok hozzá alkatrészt szerezni. Pl. szimmeringet, karmantyút tudok hozzá csapágyboltban venni?
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

#30
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Annyit sikerült elérnem, hogy a késlekedõ fékpofát közelebb helyeztem a felnihez alapállapotban, így most nagyjából egyszerre érnek a felnihez.
Közben észrevettem, hogy az egyik fékpofa szürke, és nem fekete. Remélem azért jó lesz. (gondolom más az anyaga)

#31
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás

A késésre én szét szoktam szedni a fékeket, ...


Reménykedtem, hátha van valami finombeállító csavar, amivel esetleg lehet szabályozni az olajnyomást a két oldal között. Egyelõre azt hiszem nem nyúlok hozzá, levegõsnek nem levegõs az biztos, a hidraulikus része ezt leszámítva valószínû rendben van.

Illetve lenne egy olyan kérdésem, hogy maga az olaj öregszik-e? Ez nem egy új fék, de valószínû, hogy nagyon keveset használták, mivel a bicikli is szinte új, a fék meg gyári rajta.

#32
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hali

A késésre én szét szoktam szedni a fékeket, és újra kenem tömítéseket, és azzal le lehet minimalizálni a késést.
De ezt csak akkor csináld ha értesz hozzá, meg megvannak a megfelelõ szerszámok.
Konkrétan még HS fékeket nem szervizeltem, így sajnos nem tudom h kell e hozzá vmi "spéci" szerszám.

#33
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy Magura HS 11-es fékem. Szeretném pontosan beállítani, de van egy olyan gondom, hogy az egyik fékpofa késik a másikoz képest. Van rá valami megoldás? Amelyiknél bemegy a fékkar felõl az olajcsõ, az elõbb ér neki a felninek, pedig egyforma távolságra van tõle, és ha csak kicsit húzom meg a kart, akkor csak az egyik fékdugattyú kezdi el befelé nyomni a pofát.

Másik kérdésem, hogy a beállítást legcélszerûbb úgy végezni, hogy lelazítom mind a négy csavart, nekinyomom a felninek a pofákat, kicsit szorítok a csavarokon, behúzom a fékkart annyira, amekkora hézagot akarok a pofa és a felni között, majd meghúzom a csavarokat és zárom a gyorsszorítót?

Kerék ki-be szerelést hogy lehet megúszni beállítgatás nélkül?

#34
útakadály

útakadály

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Van valami tapsztalat az új mt-2vel
mert ilyet szeretnék venni és semmi tesztet nem találtam róla megéri megvenni?

#35
winyettyu

winyettyu

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
na elolvastam a cikket, én a saját louise bat fékemmel is meg vagyok elégedve laza terepen meg vízszinten. általában, ha valami versenyem van öcsémmel, akkor sokszor hamarabb elkezd õ fékezni, mint én, pedig neki saint van fenn. ezzel arra akarok rámutatni, hogy a louise az szeintem tökéletesen elég mondjuk 40km/h-ig, 35km/h-ról általában 6-7m alatt megállok vele aszfalton, pedig bicajjal együtt kb 105 kiló vagyok. ha meg az ember 40km/h fölé megy gyakran, akkor inkább használnék ennyiért már saint-et, azzal azért le lehet ereszkedni 100 métert 30%os lejtõn kb 6-7km/h-val, hogy ne fogyjon el. az nem derült ki a cikkbõl hogy mennyire volt kemény az adh terep amin õ ment, de ennyi pénzért akkor is saint, még ha azzal a rendszerrel kb 30 dekával nehezebb is lesz a bicó.

#36
MPowerPH

MPowerPH

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Félig-meddig. :) Köszönöm így elõre is, küldök egy privát üzenetet ezzel kapcsolatban.

#37
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hali

Ha Pesti vagy akkor én esetleg rátudok nézni.


Szét lett szedve, át lett tisztítva az a része. Még egy dolog feltûnt. A külsõ dugattyú alapállásban kicsit beljebb van, így bizony kicsit fékezi a kereket, nagyon minimálisan hozzáér a betét a tárcsához. Ez sem normális dolog, szóval ebbõl lehet szerviz lesz.
Egyébként az elsõ is ilyen állapotban volt, azzal azóta sincs semmilyen probléma. Ugyan úgy jártunk el vele, azért vagyok tanácstalan. Meg a kezem kötve van, így mostanában még nem tudok piszkos munkát végezni. :(

Nincs Magura szerviz itt Mo.-n? Vagy egy hozzáértõ ember, aki rá tudna nézni tüzetesen? :)



#38
MPowerPH

MPowerPH

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Szét lett szedve, át lett tisztítva az a része. Még egy dolog feltûnt. A külsõ dugattyú alapállásban kicsit beljebb van, így bizony kicsit fékezi a kereket, nagyon minimálisan hozzáér a betét a tárcsához. Ez sem normális dolog, szóval ebbõl lehet szerviz lesz.
Egyébként az elsõ is ilyen állapotban volt, azzal azóta sincs semmilyen probléma. Ugyan úgy jártunk el vele, azért vagyok tanácstalan. Meg a kezem kötve van, így mostanában még nem tudok piszkos munkát végezni. :(

Nincs Magura szerviz itt Mo.-n? Vagy egy hozzáértõ ember, aki rá tudna nézni tüzetesen? :)

#39
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Szerintem az lesz a ludas.
Igaz szerintem a nyerget is szét kéne szedni, és a tömítéseket is megtisztogatni!

Még semmit, nem válaszolt a mail-re.

Hát, ha csak a rugó lenne, akkor fellélegzek. Megnézem majd, hogy müxik itt a szétszedés.



#40
MPowerPH

MPowerPH

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Még semmit, nem válaszolt a mail-re.

Hát, ha csak a rugó lenne, akkor fellélegzek. Megnézem majd, hogy müxik itt a szétszedés.

És mit mondott?

ÉS nem kellene végig ezt tapasztalnod, ugyanis lehet h csak felpuhult a rugó, mert mondjuk a DOT megmarta. És akkor nincsen bán annyi erõ h teljesen visszanyomja a fõfékmunkahengert, és evégett van ez a lötyögés.
Egyébként én még régen Juliet, meg Louiset szervizeltem, és mindegyiknél volt ilyen baj, mig szét nem lett szedve és ki nem lett takarítva!
Utána minden flottul ment.