Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Magura

- - - - -

  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#301
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,541 posts
Hali!
Nekem is ilyen van elõl-hátul, sõt az elsõ villám is olyan, mint a tiéd. Én mindig is fekete pofákkal használtam, és mindig is blokkolt. Egy xtr-t nem biztos, hogy lecseréltem volna HS33-ra annak ellenére, hogy soha nem volt vele gondom. Azért a beállítás egy kicsit macerás volt eleinte. Biztosan "faszán" be van állítva? Mert az elsõ két alkalommal szerintem mindenkinek 1 óráig tartott és nem fogott (nem párhozamos, nem fekszik fel rendesen a pofa felülete a felnire, az egyik kinyomó túl sokat mozog a másikhoz képest és ezért csak az egyik fog rá rendesen mert a másik "ippeg hogy odaér" {ettõl lehet nyúlós érzés}). A többi kérdésben egyetértek a már elõttem írókkal. Nem minden pofa jó minden felnihez, levegõs a cucc....{azért normális esetben repülnöd kéne vele! :D}


#302
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
A felni-pofa parositason mulik minden. Hogy milyen jol fog a fek.

A tobbi mar csak az erzes ahogy a kart huzod. Hogy akad -e a bowden, hogy mennyire nyulos stb.
Evvel lehet jatszani sokat. A magura -ha nem levegos- abszolut nem nyulos, ennyiben kulonbozhet elvileg. Meg hogy nehezebb. Erdemes neha lecsereltetni az olajat, sokkal szebben fog mozogni.

Most perpill a SUN felnikkel a fekete pofa nagyon sz@r. Enyhen lassit, jo ket ujjal azert lehet blokkolgatni, dehat ez nem az igazi nekem.
A piros ricsi+lx/dx sokkal jobban fogott. Persze az sem fogott gyari fekete pofakkal.

Ki hasznal sarga plasmatic pofakat? Mert hogy piros nincs az orszagban.

#303
victory

victory

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts
Szia!
Nekem is ilyen van elöl,csak fekete fékpofával.
A felnim weinmann zac 2000-es.Teljesen jól fog,nincs vele gondom.
Elõtte lx v-fékem volt,de nem sokkal jobb nála.
De szerintem függ a felnitõl is,nem csak a pofától.
Egy régebbi Bringa újságban volt errõl szó. :o

#304
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
Szia!
Én is ilyet szeretnék majd venni,tehát várom további (kicsit részletesebb) tapasztalataidat!
Szerintem az lehet a gond,hogy még nem kopott hozzá a pofagumi rendesen a felnihez.
Ha meg nem,akkor bele kell nyugodni,hogy gyengébb mint az xtr.
OFF:Egyébként nem tudom elképzelni,hogy egy xtr fék erõsebb lenne,mint egy Avid vagy egy 9.0... Mitõl ???

#305
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
Hali!

Bátyókám bicójáról tok nyilatkozni csak, ott hátul kool-stop betéttel+kátrány>>triálbicó és fog mint a Isten csapása...

amúgy érdekes h xtr helyére vették ilyet!!mer erõben az xtr sok tárcsát is ( mechanikus-t ) is ver!!!!..

mire használod a géped???

tom

#306
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 posts
Hali!
Csak azért indítok egy ujabb topic-ot,mert most vettem elõre egy Magura HS-33 ast és egyenlõre a tapasztalataim alulmúlják,azt amire számítottam- várok olyanoktól leirást,tapasztalatot..stb,akinek ilyen féke van/volt.
ezelött XTR vfékem volt,és kiváncsi voltam,vajon ez miben lesz más az elõzõhöz képest. bár még hosszabb úton nem voltam vele,az érzésre olyan hogy ugyanahoz a fékerõhöz most mintha sokkal erõsebben kéne húzni a fékkart.Bár ez lehet hogy azért van,mert a villával(center-x),meg a fékmerevítõjével iszonyatos merev és mikor a fékpofa eléri a felnit,onnantól rohadt kemény,a v-fék meg "nyúlott" egy kicsit. Aztán lehet hogy majd hosszú lejtõn ez sokkal erõsebb lesz..nemtudom(7 végén kiderül).
Amugy a magura teljesen új piros fékpofával van,és faszán bevan állitva,ugyhogy ezek miatt tuti nem romlik a fékhatásom.
Szóval egyenlõre kicsit csalódtam a fékben..az erejében,aztán lehet ha bekopik a fékpofa jobb lesz-ezt még nemtudom.
Remélem vki hozzá tud szólni vmi bíztatót!
Na jólvan,remélem sikerült értelmesen leírnom amit akartam.
-Hi all.