Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
305 hozzászólás a témában

#261
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás
Hali!
Nem tudom aktuális e még a fék vásár de azért írok. Szerény véleményem szerint ha CC-re használod a géped (és nem versenyzel), itthon nem tudom hol
használod ki egy tárcsafék erejét. Én hóban- sárban tekerek és megállok rendesen mindenhol bár egy tárcsa elõre ilyen esetekben azért sokkal jobb. Nekem elöl CenterX-em van HS33-val és nagyon jól mûködik már három éve, amikor újonnan vettem. (még az elején írta valaki, hogy elég keményen kell húzni ebben a párosításban és ez igaz de legalább kontrolálható) Olajat sem cseréltem benne szóval tényleg nem nyúltam hozzá. Hátul is ilyen fékem volt és nekem nem jött be, most Avid Arch Rival van xt karral és ez nekem így jobb, bár a Magura sokkal pontosabban fogott. Sõt most a Race Line „csak” 20.000 újonnan minden boltban.
Én csak ajánlani tudom mert jól fog, pontos és kontrolálható no meg nincs vele gond. A felrakása macerás egy kicsit de meg lehet tanulni pontosan és esztétikusan összerakni elég hamar.


#262
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Beszeltem a Plasmaticos sraccal

Allitolag a pofa nem csak trialra jo hanem cc re is . Elettartamot kb 9honapban hatarozta meg


ez jo ;D, utanna lejar a szavatossaga vagy mi ..?

#263
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
z2 bam?
Ricsivel meg nem probaltam.


ha nem mukodne:
En cukrozom a felnit, de a sima cukrot nehez terepen feloldani. A nemspúrkóla az jo. Ujjal kicsit fel kell vinni a felnire aztan gyengeden behuzva menni egy kort. Egy kis pofaanyag 'raolvad ' a felnire.
Szaradas, aztan fog mint a pinty :)
Egy ido mulva persze lekopik ...

Megprobalom szetszedni az egeszet kipucolni a pofakat es -mostmar centir utan- jol beloni.
Allitolag egyszerubb beallitani ha zsirral rakod ossze...

ahoj

#264
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ritchey Rock Pro, ill OCR Pro felnim van, serpens alapfelszereltseg. Elol Z2-es, gondolom azzal nem lesz gond.

#265
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
vgfour: Milyen felnid van elol?
Ugy vettem eszre hogy a SUN ok a gyari fekete pofaval nem igazan COOL ak.
Viszont ugyanazt a feket lattam mar sokkal jobban is mukodni, raadasul fekete pofaval. AZ nem SUN felni volt. Szoval jatszani kell a pofa felnivel es akkor jo lesz. Talan. De hat ez V feknel is igy van.

A feeling az meglesz, raadasul 3-ad annyiert. De az az igazsag hogy a bowden elol nem nyulik annyira. Hatrabb elvezetgetve jobban, tehat hatul azert jobban feltuno a hidraulika feeling.

Ja meg kerdes mire rakod fel. Mert eleg nagy ereje van ...

#266
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
A bringásboltosoknak szerintem nem kell annyira hinni,mert általában azt a terméket istenitik ami van nekik épp,és azt húzzák le,ami meg nincs náluk a boltban..

#267
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Na Hali! Mióta nekem van,én sem tapasztaltam semmi hibát. Nem folyik meg ilyesmi. Meg nekem azért rohadt kemény a fék mert Center X-em van+a magura merevítõt is fennt hagytam. De ez lefelénél viszont jó,mert nem puhul be annyira..

#268
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a magurak jo tulajdonsaga meg, hoyg szervizelheto!
havernak is volt egy peldany ami fosta az olajat.
de megoldottuk! :-)
azert jo lenne az elol is hidd el!
fekero idojaras fuggo lenne!
feeling az igy is meg lenne!

#269
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Es szerinted ha valamilyen (mondjuk anyagi)megfontolasbol megis HS 33 kerulne elore is tarcsafek helyett, akkor mennyit veszitenek fekerobol es feelingbol?

#270
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Az enyem vagy 8 eves.
Es vagy a harmadik tulaj vagyok. Es nem kopkod semmit.
Mondjuk a fekkar mozgasa nem olyan mint egy uj feke, de olajcserevel sokat javitottunk rajta.
Igy egesz jo :)

#271
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ma az egyik bringasboltban azt modta nekem a srac, hogy ahany Magurat latott, mindegyik eresztette az olajat.
Erdekes, hogy mennyire elteroek a velemenyek, a gyarto ha jol tudom 5 ev garanciat vallal a tomitesekre, es tobben allitjak, hogy evekig nem kellett a feket javitaniuk.
Ehhez ki mit szol?

Amugy Tom, kosz a tanacsokat :)

#272
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nekem is CCverseny vazam van es nem nez ki hulyen. Es nem csak en hasznalok ilyet.

A bicaj meg nem csak a Maguratol nehez.

#273
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Szerintem hülyén nézne ki a HS 33-as egy CC versenyen, de én azért mondom, mert nekem merevítõvel van, és úgy ott fura lenne. A tárcsa neked jó lenne, mert lehet, hogy a 9.0-ás könnyebb nála, nem tudom. Nekem tök jó, bár az én 50 kilómmal... :)

#274
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
*Vegyel elore egy tarcsat.
*hatul meg vmi abroncsfek. /itt foleg a pofa - felni parositas szamit csak, a tobbi csak feeling/

A tarcsaval szepen lehet adagolni, a hatsoval meg rasegithetsz 60-nal :)

Ez igy kijon 30 bol. Felteve ha van elsoagyad.
Marmint tarcsas ;)

Nekem a HOPE Mini - Magura Race Line /hs22/ paros egesz jol bejott. Kellemesen lehet adagolni az erzest. Persze nagyobb DHnal mar csak eppen eleg, de an is 85 vagyok, a bicaj se 10kg, es nagyobb feket mar nem birna el ugysem se a vaz se a villa tehat CC re asszem ez boven jo.

Avval azert szamitani kell, hogy meghizik a bicaj mint a Magura hsxx tol mint a tarcsatol.
Ha nem kihegyezett versenyCCs vagy, es inkabb a feeling szamit akkor nem gong.
Ha szamit minden gramm akkor AVID v XTR V.

Ja es meg azert jo hatul az abroncsfek, mert a nagy felni tomegetol fogva nehezebben melegszik fel :)))


#275
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Én most készülök féket venni és eleinte HS 33 mellett szavaztam, de most a hozzászólások teljesen összezavartak.

Olyan fék kellene, ami minden jó tulajdonsággal rendelkezzen: fogjon erõsen (+85 kg vagyok :-\) és legyen finoman adagolható.
Lenne kb. 30.000-em erre a célra. Gondoltam arra, hogy vegyek elõre egy SRAM 9.0-at, hátul marad minden a régi (úgy is inkább CC-re kell a gép), vagy vehetek HS 33-at, így a teljes fékrendszert lecserélhetem (megjegyzem nekem nem a szimmetria számít, hanem az, hogy 65 km/h-nál hány méteren belül állok meg). Vagy ott van még (ha még megvan) az Avid SD Mag szett 28,000-ért, bár nem hinném, hogy versenyezik a 9.0-val. Viszont nem szeretem a sarat és esõt, úgyhogy ha ez az egyetlen érv tárcsa mellett, akkor fölösleges tárcsát vennem.

Amúgy csak kíváncsiságból: miért akarnak olyan sokan megszabadulni a 9.0-tól? A hirdetések tele vannak velük. Nem fog eléggé, megbízhatatlan, kopik, vagy egyszerûen csak van jobb? Továbbá igaz-e az, hogy a Magura nem jól adagolható?

Na, kitártam minden lelkemet marcangoló kérdést. Ha valaki segít eldönteni, hogy az alapvetõ szempontok (összesített fékhatás, adagolhatóság) mellett melyiket a 3 közül (SRAM, Magura, Avid) akkor megköszönném, eddig ugyanis mindenkinek más véleménye volt.

Bocs a szóbõségért

Gábor

#276
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
en hatul negy eve hasznalom!
nekem harom evig hozza sem kellett nyulnom!!!
gyari pofa 1 honapig tart, de az acor fel annyiert total ua. csak tovabb tart!
persze fugg mikori evjarat!

en szeretem nagyon

#277
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
nekem is volt egyszer egy rövid ideig, elég jól fog hogy ugymondjam, csak az az egy baja, hogy levegõsödik, meg vizesen hamar elkopik.
és nem 21.századi találmány... :P

#278
amc

amc

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
szisztok!!!
a magura gustav-ról mi a vélemény???
AMC

#279
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás

villamos sin mellett talalhato! kikaparsz egy kis darabot es rakened a felnire! ha nagy sebesseggel bringazol akkor vigyi mert lehet, hogy letepi a fekonzolt!


Csak el ne üssön a villamos! ;D

#280
tricky-g

tricky-g

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Nekem is van hs33,és hát mit ne mondjak,ez a 20.század legszarabb találmánya!!!!!!!!! Fos az egész,úgy ahogy van!!!!