Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Covid után

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
27 hozzászólás a témában

#1
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Egy közös kerékpározást lehet hamarabb meg tudnánk ejteni majd mint ahogy nyitnak a helyek, ebben is lehet valami (sajnos). 

A sört meg mindenki szereti tongue.png rolleyes.gif ph34r.png cool.png

 

 

Ez már majdnem BMFT talinak hangzik! (Bikemag Fórum Találkozó)

Én már gondoltam arra is, hogy bár nem vagyok túlságosan barátkozós típus, de azért, ha valakinek lenne rá igénye majd, szívesen szerveznék, támogatnék egy közös bicajozást. Hisz az nem kérdés, hogy azt mindenki szereti... ellentétben a sörrel.

Igazi fórumtalálkozón én sem voltam soha, de a mai napig kedves emlékem az börzsönyi túra, melyet VV szervezett itt, a fórumon. Sokszor eszembe jut, ha arra kirándukok gyalog, milyen klassz volt vagy 20 másik montissal ott tekerni: Kopasz-hegy, Julianus barát torony, Fagyos-kút pl.


  • marton és Rabbit kedveli ezt

#2
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Teljesen rendben van amit írsz, nem hívnám vírustagadásnak vagy hasonlónak. Minden normális embernek, állampolgárnak (fórumozónak smile.png ) ezek a lenti kérdések biztosan felmerültek. Itt csak az orvosi részét írtam le a magam szemszögéből.

Ha vége van akkor szervezzünk végre egy sörözést az itteni szűk brigádnak (a road topikkal együtt vagyunk vagy 15-en sad.png rolleyes.gif smile.png ), már találkozni kellene. Mert erre a válasz részben politika - sajnos. A sört meg mindenki szereti remélem biggrin.png rolleyes.gif.    

Ez már majdnem BMFT talinak hangzik! (Bikemag Fórum Találkozó)

Én már gondoltam arra is, hogy bár nem vagyok túlságosan barátkozós típus, de azért, ha valakinek lenne rá igénye majd, szívesen szerveznék, támogatnék egy közös bicajozást. Hisz az nem kérdés, hogy azt mindenki szereti... ellentétben a sörrel.

Igazi fórumtalálkozón én sem voltam soha, de a mai napig kedves emlékem az börzsönyi túra, melyet VV szervezett itt, a fórumon. Sokszor eszembe jut, ha arra kirándukok gyalog, milyen klassz volt vagy 20 másik montissal ott tekerni: Kopasz-hegy, Julianus barát torony, Fagyos-kút pl.


Rabbit módosította - 2021. március 03. - 14:57

  • karakoram kedveli ezt

#3
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Majd iszunk, mint a gödény.
  • karakoram, marton és Kisherceg kedveli ezt

#4
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Húúúú, nagyon a szívemből szóltál. Imádom a sört.

Meg sem merem mondani haverral hol járunk össze "sörözni"...ohmy.png


  • karakoram kedveli ezt
Marci

#5
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Teljesen rendben van amit írsz, nem hívnám vírustagadásnak vagy hasonlónak. Minden normális embernek, állampolgárnak (fórumozónak smile.png ) ezek a lenti kérdések biztosan felmerültek. Itt csak az orvosi részét írtam le a magam szemszögéből.

Ha vége van akkor szervezzünk végre egy sörözést az itteni szűk brigádnak (a road topikkal együtt vagyunk vagy 15-en sad.png rolleyes.gif smile.png ), már találkozni kellene. Mert erre a válasz részben politika - sajnos. A sört meg mindenki szereti remélem biggrin.png rolleyes.gif.    

 

Ugyan srácok, szerintem mindannyian maszkot hordunk, távolságot tartunk, kézmosás után is már kezet mosunk, sokan regisztráltunk oltásra, teszteltettünk (én például ki sem tudnék utazni Ausztriába teszt nélkül...), környezetünkben egyre többen átestek a Covid-19-en és tudjuk, milyen (nekem eddig szinte mindenki 2-3 hónapra kidőlt, köztük húgom is a gyerekeikkel+férj-urával, kollégáim is, ketten versenyszerűen bringázók, utána szívbedobogás + általános gyengeség 2 hónapon át stb. stb., de akár itt amit Karakoram is írt, ezt húgomtól is végig hallgattam) - szóval, pont hogy nagyon komolyan vesszük, amit csak lehet és kell.

 

A probléma ott van, hogy a határon nem jutsz át, idén sem mehetsz nyaralni külföldre, de talán idehaza se nagyon; idén sem mehetsz színházba, nem marad étterem, ahová a haverokkal beugorhatnál egy sütire, mert csődbe ment vagy épp most megy csődbe, a gyerekek és fiatalok beleőrülnek a bezártságba és a távoktatásba (van ország, ahol már például gyerekpszichiáterek triázsolnak fiatalok felett, ki az, akit "elengednek" és ki az, akit megpróbálnak megmenteni), orvosi ellátások maradnak el tömegével, az emberek nem mernek és/vagy tudnak időben orvoshoz fordulni, félve a fertőzéstől, cserébe az otthoni elhalálozás száma már jól láthatóan megnőtt minden országban, a korai szakaszban felismerhető betegségek felismerése elmarad, a kezdődő rákos elváltozások későn és áttét esetén kerülhetnek észlelésre (ez csak Magyarországon több ezer fő/év plusz halálozás lehet) - a politikát nem keverném már ide, de azért nyilván a szakszervezetek, érdekképviseletek, senki nem élhet jelenleg alapvető állampolgári jogaival, ha jogsérelem éri (remélem, ez még nem "politika")...

Ismétlem, ennek ellenére én magam mindent megteszek, amit lehet/tudok, gyakorlatilag csak sportolni járok ki és karanténban élek, boltba sem megyek (rendelek!), várom az oltást, már nem érdekel, melyiknek mi lesz a hosszú távú mellékhatása, csak adnák már be és térhessen vissza legalább részben a régi életünk.

 

Ez így oltásellenesség vagy vírustagadás, vagy most mi?!? wink.png



#6
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Nem, ez egy teljesen normális hozzászólás volt. Objektív, reális. Az egyik előző hozzászólás volt...őőő...hát más színvonalú.

Mindenki vissza akarja kapni a régi életet. Azt hiszem ebben nincs vita.


  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#7
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ugyan srácok, szerintem mindannyian maszkot hordunk, távolságot tartunk, kézmosás után is már kezet mosunk, sokan regisztráltunk oltásra, teszteltettünk (én például ki sem tudnék utazni Ausztriába teszt nélkül...), környezetünkben egyre többen átestek a Covid-19-en és tudjuk, milyen (nekem eddig szinte mindenki 2-3 hónapra kidőlt, köztük húgom is a gyerekeikkel+férj-urával, kollégáim is, ketten versenyszerűen bringázók, utána szívbedobogás + általános gyengeség 2 hónapon át stb. stb., de akár itt amit Karakoram is írt, ezt húgomtól is végig hallgattam) - szóval, pont hogy nagyon komolyan vesszük, amit csak lehet és kell.

 

A probléma ott van, hogy a határon nem jutsz át, idén sem mehetsz nyaralni külföldre, de talán idehaza se nagyon; idén sem mehetsz színházba, nem marad étterem, ahová a haverokkal beugorhatnál egy sütire, mert csődbe ment vagy épp most megy csődbe, a gyerekek és fiatalok beleőrülnek a bezártságba és a távoktatásba (van ország, ahol már például gyerekpszichiáterek triázsolnak fiatalok felett, ki az, akit "elengednek" és ki az, akit megpróbálnak megmenteni), orvosi ellátások maradnak el tömegével, az emberek nem mernek és/vagy tudnak időben orvoshoz fordulni, félve a fertőzéstől, cserébe az otthoni elhalálozás száma már jól láthatóan megnőtt minden országban, a korai szakaszban felismerhető betegségek felismerése elmarad, a kezdődő rákos elváltozások későn és áttét esetén kerülhetnek észlelésre (ez csak Magyarországon több ezer fő/év plusz halálozás lehet) - a politikát nem keverném már ide, de azért nyilván a szakszervezetek, érdekképviseletek, senki nem élhet jelenleg alapvető állampolgári jogaival, ha jogsérelem éri (remélem, ez még nem "politika")...

Ismétlem, ennek ellenére én magam mindent megteszek, amit lehet/tudok, gyakorlatilag csak sportolni járok ki és karanténban élek, boltba sem megyek (rendelek!), várom az oltást, már nem érdekel, melyiknek mi lesz a hosszú távú mellékhatása, csak adnák már be és térhessen vissza legalább részben a régi életünk.

 

Ez így oltásellenesség vagy vírustagadás, vagy most mi?!? ;)


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#8
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Pont ezt nem értem a "vírustagadókban" vagyis "vírust-lekicsinylőkben"..Mindig az influenzával jönnek, mert annak is hasonlóak a tünetei. Igen, rokon betegség de sokkal súlyosabbak tudnak lenni a hatásai. Sokszor halálosak.

És akkor tüntet a hétvégén az a húgyagyú Gődény, hogy méé nem nyitnak már: "Nem akarod, hogy kényszerítéssel vagy erőszakkal oltásokat kapj? Mozdulj meg! Nem szeretnéd egészségtelen szájmaszkokban tölteni az életed? Tépd le és gyere!"

De mit csodálkozom? Ufó és laposföld hívők is járkálnak köztünk...

Egy haverom is volt lélegeztetőgépen. És amikor azt olvasom hogy egy olimpikon evezős v vízilabdás (már nem emlékszem) is elkapta és olyan rosszul volt mint még életében soha, akkor ne legyél már olyan biztos magadban, hogy "Áá, rólam úgyis csak lepattanna ez covid, mert én sokat sportolok, bringázom".


  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#9
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Gondolkodtam rajta, hogy szükséges-e valamit írnom ha már én nyitottam a totyikot, és talán igen. 

Jelen fórumon szerintem a politikának nincs helye, így ezek mellett szeretnék elegánsan el is menni.

 

Én azért fordultam a fórumhoz mert itt egy szűk réteg van már csak jelen, jelentős részben komolyabb szinten - edzővel - edzenek így volt esélye némi tapasztalatnak. Segített a korházas állásfoglalás, fogadtak is, mindenki normális volt.

Az okoskodást nagyon megy azok részéről akik nem estek át rajta, ehhez passzoló végzettséggel sem rendelkeznek, tisztelettel elfogadom a véleményt csak nem értem.  

 

A topic nyitásakor még otthon voltam, utána hónapokig nem tudtam mozogni. Lehet valaki bármilyen öreg motoros, kerülhet olyan helyzetbe edzés közben, hogy elgondolkozik azon, kell-e ez most nekem? 23 éve futok (40 éves vagyok), összesen ha 6 hónapot hagytam ki ez idő alatt, ezek mellet kerékpározom. Ismerem a pulzusomat, görcseimet, tudom kezelni a légzésemet , -5 fokban is gond nélkül megyek. De felmerül az emberben, hogy valami nem egészséges történt vele, ha kocogva (6-6:30 perc/km a 4:20-30 helyett) is alig bír 2 km-t futni, 170 feletti pulzussal, szúró szívvel és fura légszomjjal. Minden egy olyan vírus után amiről senki nem tud semmit. Ezt én egyedül és segítség nélkül otthon nem gondolom, hogy ki kell mozogni. Ekkor érdemes kivizsgálásra menni az EKG és társai mellett minden szívvel kapcsolatos labort elvégeztetni. Minden hibátlan volt, de a leírt szimptómák és pulzus marad. Edzel tovább, de nem nyugodtan. Aztán lassan elmúlt, 4 hónap alatt, a magasabb pulzus még megtalálható így 10 km-t még nem vállalok be azon a dombos-hegyes vidéken ahol edzeni szoktam. Kajakos barátom totál hasonló cipőben járt egyébként, és nem voltunk-vagyunk egyedül. Lehet hasonlítani az influenzáshoz (bár teljesen más) csak teljesen felesleges.   


karakoram módosította - 2021. március 01. - 17:50

  • Rabbit kedveli ezt

#10
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

De mit nem értesz?

Hogy miért van most ez az oltás-hülyeség (politikai rémisztgetés)?


Marci

#11
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

lehet hogy ő dr.gödény 

nem, ő csak nem érti.....,

ahogy én sem.



#12
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Uluwatu, te túl sok Dr Gődényt nézel, nem lehet? wink.png

 

lehet hogy ő dr.gödény 


  • marton és Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#13
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Uluwatu, te túl sok Dr Gődényt nézel, nem lehet? wink.png

 

nem



#14
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Uluwatu, te túl sok Dr Gődényt nézel, nem lehet? wink.png


 


Marci

#15
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Uluwatu, terjedelmes, de elég jó az írásod - akár még vitatkoznék is, ha lenne min. De nagyon hasonlóan látom a most zajló folyamatokat. Nem jó felé megyünk sajnos... :(


  • Uluwatu kedveli ezt

#16
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

 

"Országos Sportegészségügyi Intézet Országos Sportorvosi Hálózat és a

Válogatott Kereteket Ellátó Szolgálat
állásfoglalása COVID-19 fertőzött sportolók
sportba való visszatérésének kérdésében
 
A COVID-19 pandémia magyarországi második hulláma túlnyomó
többségben a fiatalabb korosztályt érinti. A fertőzöttek között jelentős
létszámban vannak élsportolók, amatőr versenysportolók és szabadidős
sportolók egyaránt. Az újraindított bajnokságok és felkészülési időszakok során
a vírus fertőzést követően az edzéshez, versenyzéshez történő biztonságos
visszatérés kiemelkedő jelentőségű.
Felhívjuk figyelmüket a sportolók egészségvédelmében szükséges
óvintézkedések és javaslatok betartásának fontosságára, és kérjük Önöket, hogy
a sportolók edzésmunkájának és évközi terhelésének tervezésekor vegyék
figyelembe az esetleges COVID-19 fertőzés miatti hosszabb pihenőidő
lehetőségét.
 
A COVID-19 pandémia második hulláma kapcsán folyamatosan frissülő
szakmai ajánlásokat figyelembe véve, valamint az általunk korábban kiadott
általános COVID-járványügyi ajánlásainknak megfelelően a következő bővített
állásfoglalást tesszük:
 Igazolt COVID-19 betegséggel összefüggésben számos keringési,
légzőrendszeri és központi idegrendszeri szövődmény ismert.
 A tünetmentes COVID-19 pozitív teszteredmény esetén legalább 2-4
hétig javasoljuk a fizikai kíméletet, a verseny és szabadidősport
mellőzését. Tünet és Covid-19 pozitív teszteredmény esetén ugyanez 4-6
hét. A sportorvosi-versenyzési engedély pozitív teszteredmény esetén
automatikusan felfüggesztésre kerül, a karantén és pihenő időszak
leteltével újra kell indítani a versenyzési engedély megszerzésének
folyamatát a sportorvosnál.
 Sportolók esetében minden PCR igazolt COVID-19 betegség vagy
myocarditis, pericarditis, arteritis, gyanúja esetén komplex
 
kardiológiai vizsgálatot javaslunk: nyugalmi EKG, szívultrahang,
laborvizsgálat (szérum troponin szint), szükség szerint kiegészítve
coronaria CT és szív MR.
 COVID-19 PCR pozitív élsportolók esetében az első negatív PCR
eredményt követően vagy az utolsó tünetes naptól számított 2-3 hét
elteltével javasolt a kardiológiai kivizsgálás, melynek elemei: 12
elvezetéses nyugalmi EKG, általános labor vizsgálat és szérum
troponin szint meghatározás, echocardiográfia.
 Amennyiben az elvégzett vizsgálatok nem utalnak akut kardiovaszkuláris
eltérésre, a sporttevékenységhez való fokozatos visszatérés megkezdhető.
Terheléses EKG vizsgálatot csak ezt követően javasolt végezni.
 Troponin pozitivitás vagy kardiális eltérés esetén további kivizsgálás és
szív MR vizsgálat javasolt. A sporttevékenységhez való visszatérés a
bővített vizsgálati eredmények függvényében állapítható meg.
 A sportorvosi engedély tünetmentes esetben leghamarabb 4 héttel az
első negatív PCR tesztet követően adható meg
 Kardiológiai szakvizsgálattal igazolt szívizomgyulladás, pericarditis
esetén a versenyengedélyek kiadása tekintetében a mindenkor érvényben
lévő Sportszakmai útmutató ajánlása szerint kell eljárni."

 

 

Amikor már egy (feltételezem) fiatal sportoló fél sportolni és nem józanul figyeli hogy szervezete mit jelez és másoktól vár válaszokat olyan kérdésre mely pusztán félelmekre alapul, akkor nagyon nagy a baj a fejekben mert azt jelzi hogy egészségünkért nem akarunk felelni, inkább rábízzuk azt másra. Ha most a nagyokosok erre azt válaszolják hogy pozitív Covid teszt után soha többé ne sportolj, akkor megteszed? Ugye hogy nem. Vagy ha valaki azt mondja hogy teljesen mindegy és annyit sportolj amennyit akarsz, akkor is? Akkor sem hiszed el, mert meg vagy félemlítve rendesen és fórumokon keresel válaszokat ismeretlenektől akiket pont nem érdekli hogy mennyi ostobaságot ismételnek abból amit a közösségi médiából és Cili nénitől összeszedtek. Nem kellene inkább a saját eszünkre hallgatnunk, ha már egészségünk miatt sportolunk?

 

A politika a sportot is bekebelezte, szépen lassan el is fogja temetni a tömegsportot és visszatérünk a jó öreg komcsi rendszerbe, amikor Bástya elvtárs egyedül uszikált a Hajós Alfrédban mint kiválasztott, nép feletti csókos. Mert a bringasport még "szerencsés" lehet a jó öreg erdő és az országút miatt (amíg még engedik, de ne tápláljatok túl sok reményt ehhez se, az olaszoknál már egy éve sem engedték ki a szabadra a bringásokat és itt is egyre mélyebbre ássák a szabadságunkat, nem hogy kifelé jönnénk a sötét középkorból), de ha triatlonos vagy, akkor már csak a fizető elit meg az élsport marad meg akik uszodát használhatnak, vége a rekreatív sportolásnak sok sportágnál. Amúgy is a Benu meg társai több pénzt hoznak az asztalra avval hogy nem sportolsz és marokszámra szeded a gyógyszereiket, minek nekünk egészséges életmód, nem?

Aki még bedől az undorító politikai rémísztgetésnek, oltassa csak be magát szépen, egészséges, fiatal sportoló létére. Aztán majd meglátjuk hogy alakul az egészsége amikor 50 felé halad, akkor milyen lesz a tüdeje, agytekervényei, szíve (már ha megéri). Az ő felelőssége. Ha meg kényszerítik rá, az ő felelőssége ha nem pereli be a sportszövetséget a jogainak megtagadása miatt.

 

Mielőtt a trollok beizzítják a billentyűzetet és kilógó nyelvük csattan balra-jobbra gyorsgépelés közben: én NEM azt állítom hogy nem létező vírussal van dolgunk. Sőt, azt sem hogy enyhébb mint egy influenza. Mert NEM tudjuk, nyílt tájékoztatás hiányában.

Viszont az hogy mindenféle szigorítás, tiltás övezi és mondvacsinált ürüggyel vonják meg még a sportoláshoz való jogunkat, az szégyen. Ostobaság következtetéseket levonni avval kapcsolatban hogy mit tesz a szervezettel és általánosítva, bármilyen statisztikai adatok ismeretének hiányában riogatni ("második hullám", " fialatok érintettek") és tiltani ("X hétig nincs sport", "új licenszkérelem (=nem kapsz licencet)", sportlétesítmények bezárása, stb.), főleg annak ismeretében hogy az abszolút hasonló tünetcsoportok, melyeket influenza esetében látunk, nem kapják ezt a kitűntető figyelmet, mert ott győz a józan paraszt ész: pihenj amig jónak látod, kúráld magad és szépen lassan térj vissza miközben figyeled a tested jelzéseit. Ideje lenne felnőttekként kezelni az embereket és rájuk bízni hogy szervezetükre hallgatva úgy térjenek vissza a sporthoz ahogy jónak látják.

 

A trollok meg kíméljenek a klisé vészmadárkodással hogy "nem tudhatod hogy milyen halálosan beteg VOLTAM" mert még itt vagy és lélegzel. Ellenben rengeteg influenzás társad, nálad fiatalabbak is, nem voltak már olyan szerencsések mióta tudunk az influenzáról, évszázadok óta. Akkor most mitől vagy különb a "covid" tüneteiddel? És ezt most egyértelműen NEM az eredeti segítséget kérőnek szántam, akinek sajnálom hogy beteg lett, hanem azoknak akik ebből azt szűrik le hogy mindent be kell tiltani ami ÉLET. Potyoghatnak a krokodilkönnyek, de attól hogy egyesek sajnálatosan kevésbé jól küzdenek meg egy ilyen vírussal mint mások, senkinek sincs joga az országot bebörtönözni és pont a sportolás megvonásával tovább gyengíteni immunrendszerünket.

 

Egy pár gyöngyszem az OSI írásából, melyet minden sportszövetség gondolkodás nélkül átvett:

 

"A COVID-19 pandémia magyarországi második hulláma túlnyomó

többségben a fiatalabb korosztályt érinti.": Források, adatok hol találhatóak? Mit jelent az hogy "fiatalabb korosztály"? Mit jelent az hogy "érinti", azon kívül hogy pozitívra teszteli őket (mert betegnek lenni és egy pozitív teszt két különböző dolog)?

 

"A COVID-19 pandémia második hulláma kapcsán": úgy tűnik időgépük volt, hogy szeptember 20.-án már (részletes konzultáció és kutatás után, feltételezem..) publikáltak egy ilyen állásfoglalást heti 6000 pozitív tesztnél, egy 10 milliós országban.. Hasonlatképp, egy influenzaszezonban heti 40-50,000 ember jelentkezik tünetekkel, mint ahogy 2020 februárban sem voltak üresek a várótermek a körzeti orvosoknál. De egy CV-19-ért már amint heti 6000 esetet regisztráltak (a "megbízható" PCR tesztek alapján), már kongatták a vészharangot és a pánikot be kellett indítani. Nyilván hogy be lehessen vezetni az intézedéseket. A "komoly" első hullám a maga 4000 össz-fertőződésével és KETTŐ pozitív teszttel a 8000 véletlenszerű főből a reprezentatív felmérés során lett volna az Első Hullám? :D

 

"Igazolt COVID-19 betegséggel összefüggésben számos keringési, légzőrendszeri és központi idegrendszeri szövődmény ismert.": végre valaki elárulja hogy melyek ezek?? Vagy elég vele riogatni az elvárt hatás miatt, éspedig hogy soha többé ne sportoljon senki mert "jajj azok a veszélyes szövődmények!!!". Netán a világon egy kutató sincs aki a Lancetben vagy hasonló tudományos peer-review platormon képes lenne egy reprezentatív kutatást felmutatni mely ezeket kimutatja? Ja tényleg, nem fogja senki sem tudni megmutatni mert ahhoz bizonyíték is kell, annak már írásos nyoma van és az megmarad. Vagyis elő lehet venni, elemezni, szakmailag véleményezni és az illető aki rémisztgetett, hirtelen olyan helyzetben találja magát hogy el is kell magyaráznia hogy miért tett a riogatással tönkre egy generációt. És mennyiben is különböznek a tünetek egy influenzától. Ezt nem nagyon szereti a "tudós" társadalom önkinevezett vezetői, inkább szép általánosításokkal terelik karámba a nyájat.

 

"A tünetmentes COVID-19 pozitív teszteredmény esetén legalább 2-4 hétig javasoljuk a fizikai kíméletet, a verseny és szabadidősport mellőzését.": Mire fel?? Biztos ami biztos soha többé ne is mozogjunk, nem? Mert papirosunk van róla hogy árt. Sőt, a sportolás árt, nem árt tudni! Belehalunk, mind, minden sportoló egyszer meg is hal, ez a bizonyíték!

 

"A sportorvosi-versenyzési engedély pozitív teszteredmény esetén automatikusan felfüggesztésre kerül, a karantén és pihenő időszak leteltével újra kell indítani a versenyzési engedély megszerzésének folyamatát a sportorvosnál.": ez egyenes út a versenysport megölésére. Meg persze jó kis bevételforrás a rengeteg engedélyeztetési folyamat. Mondjuk az úszószövetségnél még értem is a célt, így könnyebb lesz végleg bezárniuk a lakosság előtt az állandóan veszteséges uszodákat, melynek Állam bácsi még jobban örül mert mennyi pénzt megspórolnak! Meg végülis ki nem sz*rja le a hobbi-úszókat és triatlonosokat, ott a Duna vagy menjen edzeni a Velencei tóban, húzzon vastag neoprént. Minden belefér amíg a focira nem kerül sor..

 

Jöhet most tehát a komment-özön a sok nagyokostól és PhD szakértőtől aki még Cilinél is jobban tudja, csak hozzatok számokat is mert a vészkárogásra már immunis vagyok. Számokat akarok látni melyek ezeket a zseniális tanácsokat igazolják.


  • dzsonhee, zscs és gondrom kedveli ezt

#17
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

"Országos Sportegészségügyi Intézet Országos Sportorvosi Hálózat és a

Válogatott Kereteket Ellátó Szolgálat
állásfoglalása COVID-19 fertőzött sportolók
sportba való visszatérésének kérdésében
 
A COVID-19 pandémia magyarországi második hulláma túlnyomó
többségben a fiatalabb korosztályt érinti. A fertőzöttek között jelentős
létszámban vannak élsportolók, amatőr versenysportolók és szabadidős
sportolók egyaránt. Az újraindított bajnokságok és felkészülési időszakok során
a vírus fertőzést követően az edzéshez, versenyzéshez történő biztonságos
visszatérés kiemelkedő jelentőségű.
Felhívjuk figyelmüket a sportolók egészségvédelmében szükséges
óvintézkedések és javaslatok betartásának fontosságára, és kérjük Önöket, hogy
a sportolók edzésmunkájának és évközi terhelésének tervezésekor vegyék
figyelembe az esetleges COVID-19 fertőzés miatti hosszabb pihenőidő
lehetőségét.
 
A COVID-19 pandémia második hulláma kapcsán folyamatosan frissülő
szakmai ajánlásokat figyelembe véve, valamint az általunk korábban kiadott
általános COVID-járványügyi ajánlásainknak megfelelően a következő bővített
állásfoglalást tesszük:
 Igazolt COVID-19 betegséggel összefüggésben számos keringési,
légzőrendszeri és központi idegrendszeri szövődmény ismert.
 A tünetmentes COVID-19 pozitív teszteredmény esetén legalább 2-4
hétig javasoljuk a fizikai kíméletet, a verseny és szabadidősport
mellőzését. Tünet és Covid-19 pozitív teszteredmény esetén ugyanez 4-6
hét. A sportorvosi-versenyzési engedély pozitív teszteredmény esetén
automatikusan felfüggesztésre kerül, a karantén és pihenő időszak
leteltével újra kell indítani a versenyzési engedély megszerzésének
folyamatát a sportorvosnál.
 Sportolók esetében minden PCR igazolt COVID-19 betegség vagy
myocarditis, pericarditis, arteritis, gyanúja esetén komplex
 
kardiológiai vizsgálatot javaslunk: nyugalmi EKG, szívultrahang,
laborvizsgálat (szérum troponin szint), szükség szerint kiegészítve
coronaria CT és szív MR.
 COVID-19 PCR pozitív élsportolók esetében az első negatív PCR
eredményt követően vagy az utolsó tünetes naptól számított 2-3 hét
elteltével javasolt a kardiológiai kivizsgálás, melynek elemei: 12
elvezetéses nyugalmi EKG, általános labor vizsgálat és szérum
troponin szint meghatározás, echocardiográfia.
 Amennyiben az elvégzett vizsgálatok nem utalnak akut kardiovaszkuláris
eltérésre, a sporttevékenységhez való fokozatos visszatérés megkezdhető.
Terheléses EKG vizsgálatot csak ezt követően javasolt végezni.
 Troponin pozitivitás vagy kardiális eltérés esetén további kivizsgálás és
szív MR vizsgálat javasolt. A sporttevékenységhez való visszatérés a
bővített vizsgálati eredmények függvényében állapítható meg.
 A sportorvosi engedély tünetmentes esetben leghamarabb 4 héttel az
első negatív PCR tesztet követően adható meg
 Kardiológiai szakvizsgálattal igazolt szívizomgyulladás, pericarditis
esetén a versenyengedélyek kiadása tekintetében a mindenkor érvényben
lévő Sportszakmai útmutató ajánlása szerint kell eljárni."

 


  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

#18
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Vizsgaltasd ki magad, de a pulzusod ugyis az egekben lesz az elso emelkedon, ha vmi nem ok.

#19
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

o, nekem allandoan be van dugulva az orrom az orrpolip miatt, ha nem fujkalom a szteroidos orrsprayt, illetve azt fujkalva sem az igazi. Most szeptember kozepen megint abbahagytam, de max. ket het utan mar nehezebben kaptam levegot, erzekeny az egyik oldalt par felso orlo fogam. Csak a multheten esett le a fogorvosnal, hogy nem talal semmit, szerinte arcureggyulladas, menjek rontgenre, hogy ez az abbahagyott spray miatt lehet. Ja, majd kesobb jon me'g, hogy ha hatrahajtom fejem, sokkal nehezebben kapok levegot. Fujkalhatom tovabb a sprayt, amibol igyis probaltam minel kevesebbet, meg neha szuneteket is tartani. Szoval ez csak tuneti kezeles, mint a duzzanat eltavolitasa is. Persze fogalmuk sincs, hogy mi valtja ki. Faradekony is vagyok, igazabol mindig is az voltam, de biztos osszefugg ezzel, hogy nem alszom normalisan, meg azt is horkolva. Nem mondom, hogy ezek melle fel sem tunne egy koronavirus fertozes, sot nem is hianyozna.

 

Ez miként kapcsolódik a Covid témához? Ha lenne valami betegségem amiről tudok (orrpolip pl) és attól nehéz a légzésem akkor ezt tudván is sportolnék zavartalanul amennyire a dolog engedi. Nem izgatna. Itt most a Covid utáni kockázatokról van szó amiről nem sokat tudunk. Lsd kicsit lentebb amit ebben a posztban MJaninak írtam.  

 

Felénk 1-2 nap után mindenki visszaállt edzésbe...

 

Ez engem is érdekelne. Igazoltan Covid betegek voltak?

Pont tegnap véletlenül derült ki, hogy az egyik kerékpáros ismerősöm párja pulmonológus. Sőt volt a családjukban hasonlóan nem egyszerűen lezajló beteg mint én, aki sportoló. Döbbenetes képet mutatnak a tüdő és a szívképek a betegség után, mint orvos tiltotta meg neki az edzéseket, betartva a nagyjából 6 hetet amit a Sportkorház is javasol hasonló okokból. 


karakoram módosította - 2020. október 14. - 17:31

  • Rabbit kedveli ezt

#20
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
444.hu/2020/10/14/az-osc-ujbuda-polosa-elmeselte-hogy-halt-meg-majdnem-a-koronavirustol-es-toltott-masfel-hetet-legeztetogepen

hat eleg rosszul jart, vagy epp szerencseje volt, nezopont kerdese.

blash módosította - 2020. október 14. - 16:53