Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Karbon váz építés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
75 hozzászólás a témában

#61
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Én pont azért akarom csövekkel kezdeni, mert azokat egyszerûbb gyártani. Pl: nyeregcsõ, kormány. Nem igényel annyi technológiai tudást. Ha majd lesz elég tapasztalatom hozzálátok egy váz megépítésének. Persze ez még csak nagyon távoli cél, és lehet, hogy soha nem fog megvalósulni. De azért csatlakozom Bruce-hoz. Ha bárkinek van érdemi információja légyszi közölje velünk. Elõre is köszi.

#62
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Sziasztok!

Én elmenni nem tudnék, viszont a téma nagyon érdekel. Tehát ha van konkrét ötletetek, tervetek, hogy mit hogyan kell csinálni, akkor kérlek írjátok ide.

Egy karbon "merev"villát durva lenne házilag csinálni?

BRUCE

#63
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
A vasárnap tökéletes lenne. (Még talán a szombat is.) Kinél, illetve hol lenne a találka. Én csak mint hallgatóság mennék, nem mint elõadó (tudjátok tanulni a sok okostól...). Erre volna lehetõség?
Mérdés: Mi van a második kis képen? A formájából nem tudtam semmire sem következtetni...

#64
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Szia Gergely Gábor!
Engem mindenképp érdekelne egy találkozó, csak írd meg, mikor és hol!
Üdv.!
gyigyu

#65
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Hi mindenki!
Nagy Lajos király út 108. Novia Kft.  061-222-1112 Szövet (amit én használok): KDK8042 120cm széles 5163+áfa/m2 szál (egyirányú): 30cm széles 900+áfa/m2 (2 hét múlva lesz csak mert elfogyott) Epoxit gyanta+edzõ együtt: 3575+áfa/kg ha nem kérsz számlát nettó áron adják!
Karbon nyereghez (triálra) szövet mert nem lehet a terhelést modellezni, stb. Fékmerevítõhöz is szövet mert nem lehet úgy a szálakat elrendezni ahogy azon az erõhatás van. váz 90%-ban egyirányú szál, a többi szövet. Lehetne találkozni jövõ hét vasárnap  bp-n ha valakit érdekel írjon mailt vagy ide vagy hívjon a 06-70-250-4122 számon. Az új vázam belsõ formája a http://kep.tar.hu/dhr címen (kék váz, szerintem k. jó lesz)

#66
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Végre egy koknrétum. köszi szépen. Vjaon megrendelésre küldenek (debreceni vagyok :-[)? Na dumáljunk meg egy találkozót. Valamelyik vasárnap összeröffenhetnénk.

#67
jdp

jdp

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok!

A találkozó engem is érdekelne. Carbon szövetet, ragasztót, formázót a Nagy Lajos király úton lehet kapni. Voltam már ott, de a pontos címet így fejbõl nem tudom. Szálat pedig a Zoltek Rt. gyárt Nyergesújfalun.

#68
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Hi!

Tegnap bementem a könyvtárba és kerestem a karbonnal kapcsolatos bármilyen szakirodalmat. Hát nem sokat találtam (kb. 3 cím a karbon ipari felhasználásáról :P). Szóval nem maradt más, mint tapasztaltabbaktól kérdezõsködni, szóval Gergely Gábor, akkor kérdezek. Mi a legjobb alapanyag a szál, vagy a szövet. Melyik mire jó. Elõnyök, és hátrányok. Hol lehet ezeket beszerezni, Mire kell figyelni az elkészítés során, Hogy kell ragasztani. Mekkora terhelést visel el? Mennyire tartós. Ha tudsz valami szakirodalmat mondani akkor az is jó lesz, és akkor nem kell ezekre válaszolnod (gondolom senki nem szeret gépelni). Bár az igazi tényleg egy találkozó volna.

#69
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Vagány lenne saját karbon kiegészitõkkel spécizett géppel járni :) Hol lehet alapanyagot beszerezni/mennyiért? Mivel lehet megmunkálni?
vBalu

#70
gyigyu

gyigyu

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!
Lehet- é Mo- on karbonszövetet és karbonrudat beszerezni, s ha igen akkor hol? Nekem amúgy hangszerépítéshez kéne, de eddig sehol sem találtam. Esetleg tud valaki külföldi lelõhelyet? Megköszönném ha megosztaná velem az infot!
gy.

#71
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
eszembe jutott nem lenne e értelme egy kisebb workshop-ot létrehozni. gondolom nehéz lenne az idõpont egyeztetés. de azért ötletnek talán nem rossz.


#72
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ha infó kell kérdezzetek, elõbb utóbb válaszolok! Tomék váza hmmm hááát nem túl tökéletes. Pár hónapja kutatok (házilag) használható technológia után és amit láttam az egy picit ellentétes a Tom féle vázon látottakkal. Pl: Aluhoz NEM szabad közvetlenül karbont illeszteni mert oxidálja az alut ami nem túl jó, stb. Egyébként minden tiszteletem az övéké, az ugyanis legalább kész van ;D Én ráérek, bár néha úgy érzem már csak pénz hiányzik, aztán kiderül, hogy mégsem. A lényeg: Jövõ nyárra lesz karbon DH váz 225 mm rugóúttal integrált ISIS drive középcsapággyal, csak ehez használható (spéci kormánycsapágy miatt) DH villa (220 mm, Upside-down) olyasmi négyszögletes becsúszószára lesz mint a Cannondale Headshoknak+ karbon külsõ szár egybe az alsó vállal (Szemét Maverick lenyúlta az ötletemet :)) Na üdv mindenkinek. Ha van ötlet v. kérdés írjatok.

#73
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Hi!

Jól jött ez a topic. Én nem vázat akarok csinálni, hanem egyszerûbb dolgokkal kezdeném, mint nyeregcsõ, kormány fékkar stb. Hol van ezekrõl irodalom. Illetve ha tudtok ilyet légyszi írjátok meg(cím, szerzõ, kiadó, kiadási év, esetleg ISBN szám). Köszi.

#74
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Atom csinált karbontandemet, biztosan tud tippeket adni ! Meg szó volt karbon RM vázról is...

#75
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
A karbon vázak nem gyárilag egészben kialakitott cuccok?
Bocs, ha hülyeséget irok :-X
vBalu

#76
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Segítsetek nekem legyetek szivesek! Karbon vázakat akarok építeni, de szeretnék még több információt. Ha tudtok ilyen témával foglalkozó veboldalról/személyrõl írjatok ide vagy a dhrbikes@hotmail.com címre. Köszi mindenkinek!